Ajutor pentru copii nimanui !!

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Selene_Bunny spune:

In revista IOANA din 14.01.2010, a aparut, in sfarsit, articolul despre Citadela Albastra. Ce m-a deranjat este faptul ca, la rubrica "Maini intinse", nu apare niciun cuvintel despre sprijinul, moral si nu numai, acordat de desprecopii, prin intermediul unora dintre utilizatoare.

Da, m-am simtit jignita, cu atat mai mult cu cat eu inca "militez" pentru intrajutorarea acestor copii.

Dar poate ca nu m-am uitat suficient de atent...

Daria Nandini


http://lb2f.lilypie.com/77K3p2.png

Am adus pe lume o minune!


Lucrusoare de daruit

http://citadelaalbastra.wblog.ro/





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Motana spune:

Buna dragutelor,
As vrea sa dau si eu un caurut in stare f. buna, de bebe mic, se lasa pe spate. Cuiva care chiar are nevoie si sa fie din Bucuresti, pls.
Mai avem haine groase de adulti, de dama si barbati, daca ma ghidati unde sa le impart, ar fi super bine.
Dati-mi un PM

Merci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Citat:
citat din mesajul lui Motana

Buna dragutelor,
As vrea sa dau si eu un caurut in stare f. buna, de bebe mic, se lasa pe spate. Cuiva care chiar are nevoie si sa fie din Bucuresti, pls.
Mai avem haine groase de adulti, de dama si barbati, daca ma ghidati unde sa le impart, ar fi super bine.
Dati-mi un PM

Merci

Daria Alessia (12.07.2009)
"Babies can't be spoiled...only nurtured." "Babies, like food, only get spoiled if they are left unattended on a shelf."

Fetele de aici te pot infruma


dod-participarea noastra in concurs



Blogul Speranta moare ultima
Blogul lui Bogdan Andrei , goblenuri
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adina2805 spune:

Buna ziua, sper sa fi ales bine topicul si sa nu incurc pe nimeni. In caz contrar, rog moderatorii sa imi mute mesajul acolo unde trebuie.

Ma numesc Adina Paun si de 2 ani voluntariez intr-un orfelinat din Bucuresti, ce adaposteste copii cu varste cuprinse intre 0 si 6 ani. Chiar azi am fost pe acolo si discutam cu ingrijitoarele despre problema scutecelor pentru bebelusi si pentru copiii mai mici: sunt limitate sa foloseasca cate 3 scutece de copil pe zi. Eu nu am copii inca si nu stiu exact cam cate scutece se folosesc in mod normal, dar doamnele imi spuneau ca nu sunt deloc de ajuns, mai ales daca se intampla ca 2-3 sa aiba probleme cu stomacelul in una din zile.. M-am hotarat asadar sa incep o campanie de strangere de scutece. Toti cei care vor sa ajute, sa doneze cate scutece doresc, de orice marca. Va las aici adresa mea de mail si numarul de telefon pentru a stabili o modalitate de strangere a acestora: adina_4ever@yahoo.com si 0724 83 93 88.

O zi frumoasa tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmencat spune:

Adina, ai mail.

Nu te ingrijora de ceea ce gandesc oamenii, nu li se intampla prea des.

Mergi la inceput