Breaking News MJ

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danat spune:

Lisa marie, oricat de obisnuiti ar fi cu ideea asta, nu pot toti avea reactii atit de superficiale si "impaiate" (scuzati ca ma repet, dar e primul cuvant care-mi vine in minte cand ma uit la fetzele lor - mai ales ale familiei). Inafara de mama lui MJ, nimeni nu avea pe fata nici o urma de emotie, de regret..... mi-e sila.
Si chiar daca au trecut 70...90...200 de zile, cand vine o astfel de procesiune, cand iti iei la revedere de la un om indragit, nu poti sa nu te sensibilizezi macar un pic. Sa ma lase, toti sunt actori asa de buni??? Si de ce s-ar fi abtinut? Ha! Carpe!

Hobby

******************************************
www.youtube.com/watch?v=IeVt9UEUh-8" target="_blank">
"If you wanna make the world a better place,
Take a look at yourself and then make a Change"



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cory_box spune:

http://omg.yahoo.com/news/guest-many-wept-during-jacksons-funeral/27331

Michael Jackson's music made me reach the sky
Michael is not dead.His music will live forever

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Cory multumesc pt link.
M-a impresionat gestul unui fan care a trimis o manuta de flori printr-un invitat, sa fie puse pe sicriu.
Ma intreb de ce Diana a lipsit din nou, acum care mai e scuza?


Cat despre familie, eu cred ca e imposibil sa nu fie afectati. Fiecare isi poarta durerea asa cum stie, noi romanii avem un stil de-a jeli la inmormantari dar strainii nu-s la fel de patimasi ca noi.

--------------------

Andra si bebe Theodora Povestea noastra

Angels wanted to do the moonwalk so God sent one to bring Michael Jackson

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cory_box spune:

Citat:
citat din mesajul lui motanik

Cory multumesc pt link.
M-a impresionat gestul unui fan care a trimis o manuta de flori printr-un invitat, sa fie puse pe sicriu.
Ma intreb de ce Diana a lipsit din nou, acum care mai e scuza?


Cat despre familie, eu cred ca e imposibil sa nu fie afectati. Fiecare isi poarta durerea asa cum stie, noi romanii avem un stil de-a jeli la inmormantari dar strainii nu-s la fel de patimasi ca noi.

--------------------

Andra si bebe Theodora Povestea noastra

Angels wanted to do the moonwalk so God sent one to bring Michael Jackson




dar nu era vorba ca pina la urma sa vina si Diana, sau n-am inteles eu ? am urmarit cu intermitente, ca intre timp mai si citeam pe net.

Michael Jackson's music made me reach the sky
Michael is not dead.His music will live forever

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danat spune:

Citat:
citat din mesajul lui motanik

.....


Cat despre familie, eu cred ca e imposibil sa nu fie afectati. Fiecare isi poarta durerea asa cum stie, noi romanii avem un stil de-a jeli la inmormantari dar strainii nu-s la fel de patimasi ca noi.

--------------------

Andra si bebe Theodora



Motanik cred ca iti dai seama f bine ca nu m-am referit la jelit. Nu vreau sa minimizez sau sa rad de suferinta cuiva. Am spus, mama lui chiar imi parea afectata, poate chiar si taica-su...dar fratii si surorile, parca nu stiau cum sa "pozeze" mai bine.
Nu mai zic ca unii invitati aveau asa un ras laaarg pe fatza...oameni buni, ati venit la inmormantare, nu la party!



Hobby

******************************************
www.youtube.com/watch?v=IeVt9UEUh-8" target="_blank">
"If you wanna make the world a better place,
Take a look at yourself and then make a Change"



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisa-marie spune:

Eu raman la parerea mea....e imposibil sa il iubeasca o planeta intreaga si propria familie nu.....numai ei stiu ce este in inima lor.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Hai mai Danuta nu ma intelege gresit (nu-mi merge ym-ul sa te lamuresc, nu stiu ce are de nu ma logheaza).
Am vazut si eu imaginile alea ori din 2 minute si-un pic nu avem cum sa ne dam seama daca ii doare sau nu. Eu totusi cred ca e un soi de amaraciune in sufletele lor, poate regrete ca l-au invidiat sau regrete ca nu l-au ajutat la timp.
Copiii...ei uita usor. Cu un joc, o plimbare sau alti copii in preajma in sufletele lor se stinge dorul, raman doar amintirile.
Nu credeti?

--------------------

Andra si bebe Theodora Povestea noastra

Angels wanted to do the moonwalk so God sent one to bring Michael Jackson

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anka77 spune:

va mai trimit imagini cu invitatii , pana sa soseaca The Jacksons

, am vazut-o si pe Tatiana Yvonne, Chris Tucker, Kenny Ortega,Berry Gordy, etc. Mi-as fi dorit sa o vad pe Lisa....din pacate nu este in aceste imagini


-He's not coming back
Because he's sleeping with Me
SHA`MONE!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Ba da, cred cind e vorba despre copii, si sper sa fie asa, si sper sa reuseasca toti trei sa treaca peste aceste luni de agitatie din viata lor si sa le uite. In sufletul lor sa ramina doar amintirea celui care le-a fost tata, amintire care sa-i ajute in viata. Eu una as fi suferit mai mult sa vad copiii distrusi, decit daca ii vad aparent nepasatori... asta inseamna ca tatal lor si-a indeplinit cu bine sarcina, a crescut trei pitici care deja pot infrunta viata.

Mama m-a induiosat, mi s-au umezit ochii cind am vazut-o acolo, dar fiul ei i-a lasat trei minuni care ii vor minghia sufletul pina in ultima ei clipa de viata...

In rest, de ceilalti nici nu ma intereseaza, ei stiu ce au in suflet, ei stiu relatia cu MJ si ce a ramas dupa disparitia lui, pentru ca ei nu au avut de-a face numai cu MJ artistul, ci cu MJ fratele, unchiul, prietenul... deci numai ei se pot judeca. Si nici nu cred ca nu poti judeca o familie dupa doua minute si ceva de filmulet si citeva poze. Mie Janet nu mi s-a parut in regula, nici nu arata in regula... In ceea ce priveste imbracamintea, nu ma surprinde ca sint eleganti, asa e la ei, ati vazut si prin filme, se imbraca decent la inmormintari, dar ff elegant si modern. Mi-a placut insa simplitatea si decenta imbracamintii copiilor, costume, rochie simpla si copilareasca pentru Paris... Repet, mie copiii mi se par mai mult decit in regula sa se poarte asa, chiar m-a intristat Paris, ea era cea mai abatuta. Cred ca au inceput scoala, ei au acum cu totul si cu totul alte preocupari si asa e si normal sa fie... m-as intoarce in mormint (care?) sa fiu in locul lui MJ si sa am posibilitatea sa aflu ca iubitii mei sint tristi si pling, iar deprimarea si durerea le umbreste copilaria si ii impiedica sa-si vada de viata lor.

Cu familia Jackson... na, ca pina la urma au facut-o privata neprivata. Eu stiu ca atunci cind esti sub reflector si sub ochiul public mondial, nu poti sa faci ca atunci cind nu te stie nimeni, esti influentat, chiar daca nu ai vrea, dar ei si vor, de acest lucru. Dar daca au facut odata un memorial public, asta ar fi trebuit sa fie total privat. Dar asa, s-a stiut ora, s-a stiut locul, s-a stiut tot... Nu presei, dar va dam totusi citeva poze, ca nu ne putem abtine, poze care trebuiau sa ramine in albumul familiilor si al prietenilor, in nici intr-un caz in presa. Daca nu ar facut locul si ora publice, daca ar fi vrut intr-adevar sa fie privata inmormintarea, s-ar fi dus pur si simplu intr-o zi la cimitir si gata... Dar le mai trebuia putina defilare.

Diana cred ca pur si simplu nu a fost invitata, asa intuiesc... e o problema intre ea si clanul Jackson, nu stiu care, dar intuitia asta imi spune. Mai sint prieteni ai lui MJ, care nu au fost si ai familiei si care nu au fost invitati. In plus, Diana a lucrat impreuna cu MJ, are creatii care se vind impreuna cu ale lui, cine stie... Mie mi-a placut discretia ei in ceea ce-l priveste pe MJ, la fel ca si a lui Debbie, care cred ca nu a fost pina la urma... Dar, am citit ca petrecerea fiului ei, Evan Ross (care incepuse sa lucreze ceva cu MJ) s-a transformat acum citeva zile intr-un omagiu MJ si Diana a cintat in memoria lui...

Poza mormintului lui Gable cred ca este veridica, e luata de pe un site dedicat lui, nu lui MJ si creat inainte de moartea acestuia. Dar eu tot nu sint lamurita cum sint conservate corpurile acolo, chiar si cimentuite... Si nu mai inteleg un lucru: spun ca e si linga mormitul lui Disney si al familiei acestuia, dar acesta are iesire si afara... Oare exista cumva corespondenta? Adica un zid cu doua parti, una inauntru, pe unde pui sicriul si una in afara, unde sa te reculegi!?!
http://theanimationacademy.com/theater/WaltDisneyGrave2b.jpg

CORNELIA, mami de www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37" target="_blank">AGATA, TUDORA si LISANDRU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielac spune:

http://www.9am.ro/stiri-revista-presei/LifeStar/138955/Casa-in-care-a-murit-Michael-Jackson-a-fost-cumparata.html


POZE:

http://family.webshots.com/photo/2666410090103554724dparIK

Mergi la inceput