Breaking News MJ

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danat spune:

Nelia bestiala faza cu poza de pe fundal, aia din Liberian girl cand el regizeaza tot!!! Cine vrea sa inteleaga, intelege...Toata stima pt Michael. Este un geniu!

Si eu cred tot ce a scris cu caractere mici Nelia, ca MJ s-a folosit totusi de cativa oameni de incredere, putini, cred ca familia nu stie mai nimic.
Copiii nu cred ca stiu pt ca, copiii se dau usor de gol.

DAR : mai toate spuneti ca Michael nu le-ar fi facut asa ceva copiilor lor. Da, asa judecam noi pt ca asta am face noi care suntem oameni normali, cu preocupari normale, ne invartim intr-o lume banala si...normala.
Uitati insa in ce lume se invarteste Michael de atitia zeci de ani. O lume plina de shacali unde trebuie sa fii mai abil si mult mai destept ca sa supravietuiesti.
Deci, in cazul lui Michael, cand se afla in pragul unui colaps financiar, cu multe datorii, nu credeti ca pt a-si salva viitorul copiilor ar fi ales chiar si o varianta ca aceasta - unica logica si 100% realizabila?
Sa zicem ca, la un moment dat, luat cu valul asta al repetitiilor, si-ar fi dat seama ca nu va putea duce totul la final. Ca incasarile din concerte nu i-ar fi acoperit oricum gaurile financiare si s-a gandit ca daca esua in timpul concertelor atunci s-ar fi ales praful de gloria lui. Cine ar mai fi cumparat asa exploziv albumele si tot ce are legatura cu MJ?
Ca atare, nu mai bine sa "dispara subit" in plina glorie (stia cat este de asteptat si dorit de pe urma cererii de bilete pt concerte) pt a le asigura asa un viitor copiilor lui, mult mai sigur dpdv financiar, chiar daca pe el, ca tata il doare sfasietor de mult? Asta, consider eu ca este dragoste reala de parinte!
Nu ca sta linga ei si nu i-ar putea ajuta in nici un fel...



Hobby

******************************************
www.youtube.com/watch?v=IeVt9UEUh-8" target="_blank">
"If you wanna make the world a better place,
Take a look at yourself and then make a Change"
Michael Jackson

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danat spune:

Motanik eu nu ma prind la faza cu pain versus pains...deh, neuronu'



Hobby

******************************************
www.youtube.com/watch?v=IeVt9UEUh-8" target="_blank">
"If you wanna make the world a better place,
Take a look at yourself and then make a Change"
Michael Jackson

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Medy6 spune:

Sunt de acord cu o posibila inscenare si cred ca, daca a facut-o, a fost tocmai pentru binele copiilor. Un pericol (el stie care) ii pandea. Cred ca e cea mai mare dovada de iubire sa renunti la cineva , pentru a-i fi lui bine. In ceea ce priveste dificultatile financiare pe care le-ar fi avut, am gasit ceva interesant: http://michaeljacksonnotdead.wordpress.com/2009/08/10/was-michael-jackson-really-facing-financial-difficulties/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Citat:
citat din mesajul lui danat

Motanik eu nu ma prind la faza cu pain versus pains...deh, neuronu'



Huh? Cum nu?
Pai melodia originala si toate interpretarile lui Michael sunt cu PAIN, cuvantul la singular.
La memorial insa, cand se aude pe fundal acelasi vers e interpretat cu PAINS.
Explicatia celor ce cred ca MJ e viu e ca el a rostit versurile atunci, live. Sau ca transmite astfel un semnal cumva...
Explicatia celor ce cred ca nu mai e printre noi e ca printre sutele de interpretari, o mai fi zis vreodata pains in loc de pain. Curios insa ca producatorii sa aleaga tocmai varianta care nu e deloc intalnita printre cele cunoscute fanilor.
Ce zici?

--------------------

Andra si bebe Theodora Povestea noastra

Angels wanted to do the moonwalk so God sent one to bring Michael Jackson

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_n spune:

Acum am priceput si eu treaba cu PAIN/PAINS.

E clar ca daca cineva vrea sa creada ca e viu, are dovezi si detalii care sa duca totul la peste 50% sanse. Si eu oscilez. Insa acolo, undeva, in adanc, sper totusi ca detaliile astea nu sunt intamplatoare. Si totusi, raportul momentelor in care cred ca el este inca aici/este deja acolo e supraunitar.


Smile, what's the use of crying/You'll find that life is still worthwhile/If you just smile (Smile - Michael Jackson)


Cauta si pastreaza mereu o bucata de cer deasupra vietii tale

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cory_box spune:

http://www.robsright.com/2009/06/june-26-2009-is-michael-jackson-gone/#comments

pe mine una nu m-au convins nici funeraliile, asa cum nu m-a convins nici memorialul.aceeasi marie, cu alta palarie (sau avea Latoya alta palarie ca nu m-am uitat bine?).familia iar nu mi s-a parut ca se rupea de plins.nu au lasat fanii sa vada nimic (inca mai rau decit la Elvis), filmari numai ce au vrut ei.inmormintarea trebuiau sa o faca, era deja prea de tot.nu cred ca s-a mai intimplat asa un delay, daca nu ma insel numai la James Brown, care a murit in decembrie si a fost inmormintat in martie, numai ca acolo au fost niste neintelegeri in familie.btw, Michael a fost la memorialul lui James, ca oricum era un mare admirator al sau.
cum am spus, actorul Corey Feldman (verificati in Liberian girl) a fost prezent la inmormintare, chiar a facut putin show, iar poza din fundal tot din aceeasi piesa.puteau sa aleaga oricare alta, mie una nu mi se pare reprezentativa pentru funeralii, eventual pentru vreun hoax.
dar stiti de ce toate astea ? pentru ca Michael trebuia sa lase some clue pentru fani.asta-i ideea.
eu una nu prea sint dispusa sa cred tot ce mi se serveste, it's not my style.e posibil sa fie si mort, insa sint totusi sint foarte multe semne de intrebare (si) in cazul asta.

si apropo, si de Clooney s-a zis ca a murit, ca si de Liz, etc.,...

http://www.contactmusic.com/news.nsf/story/clooney-is-latest-star-forced-to-deny-death-reports_1108201

OK, everybody, that’s a wrap-Liberian girl, Michael Jackson

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cory_box spune:

laToya release video :

http://www.youtube.com/watch?v=019KaO46yK8


OK, everybody, that’s a wrap-Liberian girl, Michael Jackson

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danat spune:


Cory suuuper caricatura

Videoclipul LaToyei este f dragutz, ca si melodia, versurile sunt frumoase...insa e mai veche, din 2002. Este unreleased pe album: http://www.musicloversgroup.com/la-toya-jackson-home-lyrics-and-video/



Hobby

******************************************
www.youtube.com/watch?v=IeVt9UEUh-8" target="_blank">
"If you wanna make the world a better place,
Take a look at yourself and then make a Change"
Michael Jackson

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danat spune:

Motanik am inteles, pronuntia e diferita. Hmmmm...mda, da si asta poate da de gandit... si totusi cum sa fi facut el sa ajunga fix inregistrarea aia la ceremonie? Ma rog...ce intrebari pun si eu, daca el a regizat asa disparitie...mare lucru un biet cantec...

Hobby

******************************************
www.youtube.com/watch?v=IeVt9UEUh-8" target="_blank">
"If you wanna make the world a better place,
Take a look at yourself and then make a Change"
Michael Jackson

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cory_box spune:

da, e vorba de "Home".m-am incurcat in stiinte se pare, asa patesc cind ma grabesc .nu era tocmai breaking news (a fost pe omg in 1 sept.), dar n-am vazut-o la stiri, si de aceea am dat-o.

OK, everybody, that’s a wrap-Liberian girl, Michael Jackson

Mergi la inceput