Mostenirea lui Michael Jackson

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Cind am vazut subiectul, am zis ca aici ar trebui sa punem toate albumele, anii in care au fost lansate, eventual si citeva informatii despre ele, care sa scoata in evidenta munca lui, cu melodiile din fiecare si cu linkuri care videoclipurile respective... Si ma gindeam ca as putea si eu, in limita timpului sa dau o mina de ajutor la acest subiect... Si acum vad, woau! Danat a facut deja totul si singurica! Mii de multumiri si o pentru munca depusa. Imi este usor acum sa ma duc pe albume, le stiam pe toate, stiu si despre ele cite ceva, dar nu cred ca stiam si toate melodiile de unde sint.

CORNELIA, mami de www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37" target="_blank">AGATA, TUDORA si LISANDRU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danat spune:

Citat:
citat din mesajul lui nelia

Cind am vazut subiectul, am zis ca aici ar trebui sa punem toate albumele, anii in care au fost lansate, eventual si citeva informatii despre ele, care sa scoata in evidenta munca lui, cu melodiile din fiecare si cu linkuri care videoclipurile respective... Si ma gindeam ca as putea si eu, in limita timpului sa dau o mina de ajutor la acest subiect... Si acum vad, woau! Danat a facut deja totul si singurica! Mii de multumiri si o pentru munca depusa. Imi este usor acum sa ma duc pe albume, le stiam pe toate, stiu si despre ele cite ceva, dar nu cred ca stiam si toate melodiile de unde sint.

CORNELIA, mami de www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37" target="_blank">AGATA, TUDORA si LISANDRU




Nelia nu trebuie sa multumesti! Mi-a facut placere sa fac si eu ceva mic, mic, pentru memoria muncii si operei lui Michael
Chiar te rog sa mai scrii ce stii si tu despre albume!

Invit sa posteze pe oricine are ceva semnificativ legat de creatia lui, care nu a fost cuprins in albume; sunt multe melodii frumoase care nu au intrat pe albume.






Hobby

******************************************
www.youtube.com/watch?v=IeVt9UEUh-8" target="_blank">
"If you wanna make the world a better place,
Take a look at yourself and then make a Change"



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danat spune:

Legat de latura umanitara a lui MJ:

USA for Africa (United Support of Artists for Africa) a fost un proiect din anul 1985, in care au fost implicati 47 artisti, care, sub conducerea lui Michael Jackson si Lionel Richie, au inregistrat hitul WE ARE THE WORLD. Profitul inregistrat a fost donat catre Fundatia USA for Africa care a trimis findurile catre Etiopia.









Hobby

******************************************
www.youtube.com/watch?v=IeVt9UEUh-8" target="_blank">
"If you wanna make the world a better place,
Take a look at yourself and then make a Change"



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danat spune:











Hobby

******************************************
www.youtube.com/watch?v=IeVt9UEUh-8" target="_blank">
"If you wanna make the world a better place,
Take a look at yourself and then make a Change"



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danat spune:

Michael Jackson si-a adus contributia si la coloana sonora a celebrului film "E.T." regizat de Steven Spielberg, compunand pentru acesta, melodia "Someone in the dark" pentru care a castigat premiul Grammy pentru "cea mai buna melodie pt copii" in 1983 (anul in care a castigat in total 8 premii Grammy!). MJ a declarat ca dintre toate cele 8 Grammy, cel mai mindru este de cel castigat pt "E.T."







Hobby

******************************************
www.youtube.com/watch?v=IeVt9UEUh-8" target="_blank">
"If you wanna make the world a better place,
Take a look at yourself and then make a Change"



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danat spune:

Alt proiect umanitar initiat de Michael Jackson a fost "What more can I give", realizat in memoria atacurilor din 11 sept 2001.



Melodia a fost interpretata impreuna numerosi artisti dintre care: Mariah Carey, Celine Dion, Usher, Justin Timberlake, Luther Vandross, Ricky Martin, s.a.




Hobby

******************************************
www.youtube.com/watch?v=IeVt9UEUh-8" target="_blank">
"If you wanna make the world a better place,
Take a look at yourself and then make a Change"



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felix76 spune:




pentru tot ceea ce faceti

If you smile
Through your fear and sorrow
Smile and maybe tomorrow
You'll find that life is still worthwhile
If you'll just Smile...

That's the time you must keep on trying
Smile, what's the use of crying
You'll find that life is still worthwhile
If you'll just Smile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danat spune:

Sa nu uitam ca Michael Jackson a revolutionat industria videoclipurilor muzicale.
Aparute initial pe piata ca forma de promovare a cantecelor, videoclipurile au fost transformate de Michael la rang de arta, transformandu-le in mini filme spectaculoase, atit ca realizare tehnica, cat si ca story.

Cateva exemple:









Hobby

******************************************
www.youtube.com/watch?v=IeVt9UEUh-8" target="_blank">
"If you wanna make the world a better place,
Take a look at yourself and then make a Change"



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Eu, eu, eu! Ghost!!!



si



CORNELIA, mami de www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37" target="_blank">AGATA, TUDORA si LISANDRU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisa-marie spune:

"Somebody's Watching Me" este single-ul de debut al artistului R&B Rockwell, lansat la Motown in 1984.
Versurile cantecului relateaza frica autorului de a fi urmarit si privit. In cantec apar Michael Jackosn la refren si Jermaine Jackson in backing vocals.
cantecul a intrat pe nr 2 in Bilboard hot 100 in 1984, locul 1 in Billboard R&B singles chart,si locul 6 in UK Singles Chart.




Mergi la inceput