King of Pop Michael Jackson (10)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

La mine a mers in una din ferestre scria download this file sau cam asa si am dat acolo si am asteptat o numaratoare inversa vreo 50 secunde si gata, la download cu el.
Incerc sa iti trimit pe ym.

--------------------

Andra si bebe Theodora Povestea noastra

Angels wanted to do the moonwalk so God sent one to bring Michael Jackson

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns purple_blue spune:

Acum, daca tot ati inceput sa realizati si voi, va spun si eu.
Sunt putin dezamagita. Subiectul incepuse cu descrirea "minunii" pe care o reprezinta el, din toate punctele de vedere. Chiar ma simteam "acasa" aici. Si apoi am ajuns la pagini intregi doar despre aspectul fizic si ce i-ar face fiecare. Nu ma intelegeti gresit, nu ma deranjeaza asta. Dar mi se pare ca ne-a luat valul, s-a deviat mult de la subiect, si nu se mai termina. Uneori melodia zilei este pusa si se trece peste. Suntem multe, intr-adevar, daca ar intra toate de pe lista fanilor, ar fi si mai mare haos. Fiecare are personalitatea ei si vrea sa se faca auzita, si din prea multe sentimente scrie aici.
Dar este un subiect care mie imi place si ma doare sufletul cand ascult "Man in the Mirror" si stiu ce schimbare s-a petrecut in mine..si intru aici si nu mai am ce citi decat despre...


"You are the cry that turns to laughter, the sweetness and the morning after"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cory_box spune:

ok, eu sint de acord sa fie maine Scream, ca tot ma gindeam sa-mi schimb semnatura.



Stop pressurin' me, make me wanna scream-Michael Jackson

I believe Michael is alive.And I don't lose hope

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anka77 spune:

Wmagnolia.
Bine ai venit

if you enter this world knowing you are loved and you leave this world knowing the same, then everything that happens in between can be deal with. – Michael Jackson
-He's not coming back
Because he's sleeping with Me
SHA`MONE!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cory_box spune:

Citat:
citat din mesajul lui purple_blue

Acum, daca tot ati inceput sa realizati si voi, va spun si eu.
Sunt putin dezamagita. Subiectul incepuse cu descrirea "minunii" pe care o reprezinta el, din toate punctele de vedere. Chiar ma simteam "acasa" aici. Si apoi am ajuns la pagini intregi doar despre aspectul fizic si ce i-ar face fiecare. Nu ma intelegeti gresit, nu ma deranjeaza asta. Dar mi se pare ca ne-a luat valul, s-a deviat mult de la subiect, si nu se mai termina. Uneori melodia zilei este pusa si se trece peste. Suntem multe, intr-adevar, daca ar intra toate de pe lista fanilor, ar fi si mai mare haos. Fiecare are personalitatea ei si vrea sa se faca auzita, si din prea multe sentimente scrie aici.
Dar este un subiect care mie imi place si ma doare sufletul cand ascult "Man in the Mirror" si stiu ce schimbare s-a petrecut in mine..si intru aici si nu mai am ce citi decat despre...


"You are the cry that turns to laughter, the sweetness and the morning after"


inteleg ce spui.ca si eu am patit-o.singura solutie este sa organizam putin topicul asta pe sectiuni, ca in toate fan-club-urile.si atunci fiecare intra numai la ce vrea in ziua aia, si discuta acolo cu persoane interesate de respectivul subiect.si pe mine ma deranjeaza cind nu sintem pe aceeasi lungime de unda. si nici nu avem cum sa fim, pt. ca mai tine si de dispozitia sufleteasca a fiecaruia.

Stop pressurin' me, make me wanna scream-Michael Jackson

I believe Michael is alive.And I don't lose hope

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danat spune:

Purple daca ai ceva de spus, spune! Asta ar fi motto-ul nostru, nu?
De ce nu ai atras atentia la timp? Decat asa, sa dam bir cu fugitii fiecare... eu cred ca progresul vine din comunicare. Asa se poate imbunatati ceva. Iar cei/ cele care se supara cand sunt putin atentionati, foarte rau...totusi unele observatii ne ajuta in viata!

Pe de alta parte, si aspectul fizic deloc de neglijat, este tot parte a lui MJ, si a succesului sau. Vorbind (cam mult) despre asta nu inseamna ca neglijam creatia lui. Insa balanta a inceput sa atirne cam mult pe partea cealalta, e adevarat. Deh, mai au si femeile ovulatii, luna plina, chestii trestii




Hobby

******************************************
www.youtube.com/watch?v=IeVt9UEUh-8" target="_blank">
"If you wanna make the world a better place,
Take a look at yourself and then make a Change"



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mj_girl spune:

apropos de aspectul fizic, de multe ori m-am intrebat cum ar fi evoluat cariera lui daca nu ar fi apelat la chirurgia plastica

He is a special part of me !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danat spune:

Citat:
citat din mesajul lui mj_girl

apropos de aspectul fizic, de multe ori m-am intrebat cum ar fi evoluat cariera lui daca nu ar fi apelat la chirurgia plastica

He is a special part of me !


Si eu mi-am pus problema asta...imaginandu-mi de exemplu cum ar fi evoluat cariera lui, cat succes ar fi avut daca ar fi ramas la stadiul din anii '80?
Mi-este destul de clar ca impactul si mai mare asupra oamenilor l-a avut si aceasta transformare continua a lui, ca ceva SPECIAL, diferit fata de noi toti. Ceva...wow! Nu neaparat in sensul admirativ.
Insa trebuie sa recunoastem ca albumul cu cele mai mari vanzari ramine Thriller, cel scos atunci cand MJ era "banal" ca infatisare (e putin fortat, dar intelegei voi).



Hobby

******************************************
www.youtube.com/watch?v=IeVt9UEUh-8" target="_blank">
"If you wanna make the world a better place,
Take a look at yourself and then make a Change"



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mj_girl spune:

Citat:
citat din mesajul lui danat

Citat:
citat din mesajul lui mj_girl

apropos de aspectul fizic, de multe ori m-am intrebat cum ar fi evoluat cariera lui daca nu ar fi apelat la chirurgia plastica

He is a special part of me !


Si eu mi-am pus problema asta...imaginandu-mi de exemplu cum ar fi evoluat cariera lui, cat succes ar fi avut daca ar fi ramas la stadiul din anii '80?
Mi-este destul de clar ca impactul si mai mare asupra oamenilor l-a avut si aceasta transformare continua a lui, ca ceva SPECIAL, diferit fata de noi toti. Ceva...wow! Nu neaparat in sensul admirativ.
Insa trebuie sa recunoastem ca albumul cu cele mai mari vanzari ramine Thriller, cel scos atunci cand MJ era "banal" ca infatisare (e putin fortat, dar intelegei voi).



Hobby

******************************************
www.youtube.com/watch?v=IeVt9UEUh-8" target="_blank">[font=Script MT Bold]
"If you wanna make the world a better place,
Take a look at yourself and then make a Change"[/font=Script MT old]

calitatile vocale si cele de compozitor, dansator, nu-i pot fi contestate, oricum schimbarile fizice nu au avut nimik de-a face cu astea, probabil s-ar fi retras in studio si ar fi promovat pe altcineva cu mai mult lipici la public????

He is a special part of me !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Eu cred ca nu devenea fenomenul care a fost daca nu isi schimba lookul atat de tare. Era dragut si inainte, cand era negru, cand avea parul afro dar incomparabil cu fata alba de papusa de portelan, zulufii carliontati. Sigur ca lumea a fost indragostita de muzica si dansul lui dar au fost si fane care l-au adorat pt cum arata si pt sexualitatea pe care o emana (si pe care stia sa o foloseasca f bine, pe scena).



Tot cu filmuletul acum, am o intrebare pt voi? De ce credeti ca Invincible nu a avut efectul celorlalte albume ale lui? De ce a trecut aproape neobservar? caci melodiile sunt faine rau. Imi plac doar mie ca fan deja MJ? Nu ar fi fost capabile ele singure sa atraga si alti admiratori? Unii carcotasi zic ccc ca n-au adus nou..


Cat despre subiect, sigur ca poate cuprinde orice aspect legat de MJ, viata, cariera, tot, dar intr-adevar au cam deviat discutiile de la pantalonii aia care nu ne lasa sa dormim... Asta nu inseama ca trebuie sa se supere cineva, trece perioada goldie pants si o sa iasa altceva la rampa, e bine ca tinem subiectul incarcat si sper sa vina pe aici si multele fane din lista.


Eu revin cu rugamintea sa nu mai citati asa mult, dam scroll la greu pe unele pagini pt o bucatica de mesaj Sau daca citati, scoateti ce nu va trebuie.



Asa, acum ca ne-am lamurit, care sunt parerile voastre despre melodia zilei?

--------------------

Andra si bebe Theodora Povestea noastra

Angels wanted to do the moonwalk so God sent one to bring Michael Jackson

Mergi la inceput