King of Pop Michael Jackson (9)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lisa-marie spune:

Pt cele care lectureaza cartile "MJ magie si nebunie" si "complotul": cum stati cu cititul?
Oricum nu trebuie sa credem ca e 100% adev ce se scrie acolo, e doar interpretarea autorilor (bineinteles cu cercetarile de rigoare)...
E de apreciat ideea afroditei, autoarea complotului, care s-a hot sa scrie cartea dupa ce s-a terminat procesul din 2003 in care MJ a fost gasit nevinovat. pe tot parcursul celor cateva luni de proces ea a fost una dintre reporterii care l-au considerat vinovat si l-au pus permanent in lumina proasta la toate emisiunile de tv....o urasc pt asta............insa la sf , dupa ce s-a dat verdictul si fanii erau in delir de bucurie, o femeie a exclamat ceva de genul: Doamne, daca e intr-adevar nevinovat?. Ea in inceput sa reflecte la aceasta simpla intrebare si sa faca o reconstituire a procesului, dandu-si seama cat de mult a gresit fata de MJ si cat de tare l-a distrus pe el acest proces.......prea tarziu insa...ca ea au fost multi altii , iar asta a dus la distrugerea lui MJ.
off iar ma apuca disperarea!!! cata nedreptate a avut de indurat acest om!!
ma consoleaza doar gandul ca are ffff multi fani (ca noi) care au crezut in el...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cory_box spune:

Citat:
citat din mesajul lui danat

Apropos de beat box....

fatza ca fatza...portelan...dar miscarile....uff, minca-l-ar mama pe el de dulceata de baiat











Hobby

******************************************
www.youtube.com/watch?v=IeVt9UEUh-8" target="_blank">
"If you wanna make the world a better place,
Take a look at yourself and then make a Change"






daaaa, pe mine ma distreaza ca desi incearca sa fie cit poate de modest, degeaba, si numai citeva miscari din degete il tradeaza .tii minte, ca si la interviul cu oprah, tot asa, modest, modest, dar si cind a inceput sa faca ca o orchestra intreaga...?


Michael thank you.Thank you, thank you, thank you

I believe Michael is alive.And I don't lose hope

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cory_box spune:

Citat:
citat din mesajul lui lisa-marie

Pt cele care lectureaza cartile "MJ magie si nebunie" si "complotul": cum stati cu cititul?
Oricum nu trebuie sa credem ca e 100% adev ce se scrie acolo, e doar interpretarea autorilor (bineinteles cu cercetarile de rigoare)...
E de apreciat ideea afroditei, autoarea complotului, care s-a hot sa scrie cartea dupa ce s-a terminat procesul din 2003 in care MJ a fost gasit nevinovat. pe tot parcursul celor cateva luni de proces ea a fost una dintre reporterii care l-au considerat vinovat si l-au pus permanent in lumina proasta la toate emisiunile de tv....o urasc pt asta............insa la sf , dupa ce s-a dat verdictul si fanii erau in delir de bucurie, o femeie a exclamat ceva de genul: Doamne, daca e intr-adevar nevinovat?. Ea in inceput sa reflecte la aceasta simpla intrebare si sa faca o reconstituire a procesului, dandu-si seama cat de mult a gresit fata de MJ si cat de tare l-a distrus pe el acest proces.......prea tarziu insa...ca ea au fost multi altii , iar asta a dus la distrugerea lui MJ.
off iar ma apuca disperarea!!! cata nedreptate a avut de indurat acest om!!
ma consoleaza doar gandul ca are ffff multi fani (ca noi) care au crezut in el...


"the magic and the madness" am citit-o mai demult, dar complotul nu o am (incerc sa fac rost).eu cred numai ceea ce este plauzibil, dar care provine in acelasi timp din mai multe surse.ca nu am de unde sa stiu care e de incredere.

Michael thank you.Thank you, thank you, thank you

I believe Michael is alive.And I don't lose hope

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns birth_reborn spune:

Citat:
citat din mesajul lui anka77

Bey aia cu Flash-ul in Romana nu sunt normali.. Doamne....

if you enter this world knowing you are loved and you leave this world knowing the same, then everything that happens in between can be deal with. – Michael Jackson
-He's not coming back
Because he's sleeping with Me
SHA`MONE!!!!


no, scuze, ai zis ca nu suntem normali

io nu ma iau de tine, ca nu vreau sa ma pun rau cu Michael, nu de alta; am scris cu zambetul pe buze, nu m-am ofensat
Oricum, in momentul plecarii din locatiile respective, se auzea din publi :"astia-s nebuni, ce tare!", sau alte comentarii care faceau referire la integritatea noastra la cap
dar a fost o nebunie taaare placuta...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_n spune:

Desi nu mai e (pe prima scena, in reflectoare), o lume intreaga l-a sarbatorit ieri, au iesit in strada si au dansat si au cantat. Asta spune totul. Si sunt convinsa ca in fiecare an va lua amploare tot mai mare, ziua de 29 august, pentru fanii MJ.

Pe mine m-a impresionat ieri, pe MTV, aveau o chestie care aparea din cand in cand, nu mai retin exact mesajul, finalul era ceva de genul "MJ, love you forever, Mtv". Tot ceea ce reprezinta acum MTV , lui i se datoreaza, asa ca mi s-a parut de bun simt ce au facut.

Cand am urmarit interviul cu Oprah prima data, ma miram de unde se aud sunetele alea. Am dat inapoi si cand am realizat ca el le producea...wow. Unul este, doar unul!








Smile, what's the use of crying/You'll find that life is still worthwhile/If you just smile (Smile - Michael Jackson)


Cauta si pastreaza mereu o bucata de cer deasupra vietii tale

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danat spune:

Birth nu sunt avocatul Ankai, dar e totusi clar ce a vrut sa spuna, si anume ca iesitul ala in strada a fost super chestie, si adjectivul "nebun" (= nu sunt normali) se poate folosi si in sens admirativ, nu? dar cred ca ai inteles foarte bine sensul





Hobby

******************************************
www.youtube.com/watch?v=IeVt9UEUh-8" target="_blank">
"If you wanna make the world a better place,
Take a look at yourself and then make a Change"



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisa-marie spune:

ca tot ne placea making of stranger in moscow.....
http://images2.fanpop.com/images/photos/7300000/Videoshoots-Stranger-In-Moscow-Set-michael-jackson-7375707-682-950.jpg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danat spune:

Apropos: NU SUNTEM NORMALE fetelor, acum, acum, ajungem la pagina 20!!! Cred ca, cu capitolul asta de weekend, am batut toate recordurile de viteza
(nici pe vremea lui goldie pants nu au curs asa rapid paginile)

MJ 4ever!!!










Hobby

******************************************
www.youtube.com/watch?v=IeVt9UEUh-8" target="_blank">
"If you wanna make the world a better place,
Take a look at yourself and then make a Change"



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Tocmai am vazut stirile pro tv si au dat momentul cand au dezvelit monumentul din herastrau si apoi imediat sarbatorirea zilei in toata lumea, impresionant, sunt cu lacrimi in ochi, mexicanii au intrat in cartea recordurilor, 13mii au dansat Thriller.

--------------------

Andra si bebe Theodora Povestea noastra

Angels wanted to do the moonwalk so God sent one to bring Michael Jackson

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Lisa, eu citesc complotul dar nu am reusit zilele astea sa merg mai departe.
Vezi ca in capitolul trecut am pus un rezumat, pt fete, am ajuns la marturia lui Star Arvizo, daca vrei sa faci si tu rezumat la ce citesti da de stire.

Hai ca ma pregatesc de cap 20, vai cat de repede s-a umplut, daca nu mai dati asa multe citate cred ca nu terminam asa repede paginile, ce ziceti? Sper sa nu va supere, daca vreti sa citati mie imi e ok, doar ca sunt pagini intregi cu doar cateva randuri, restul citate.



--------------------

Andra si bebe Theodora Povestea noastra

Angels wanted to do the moonwalk so God sent one to bring Michael Jackson

Mergi la inceput