King of Pop Michael Jackson (9)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lisa-marie spune:

oooo, vad ca nu numai noi suntem addicted de golden pants, mai sunt pe lumea asta si altele.......of of ce ne facem???
anka cand iti faci tricoul tb musai sa ne arati si noua o poza


Citat:
citat din mesajul lui iona2005

Citat:
citat din mesajul lui anka77

fetele eu am plecat la nani..m-a luat un somnnnnn .
Va pupicesc.
Mike maine de dimi sa deschizi usa incet ca uite cat e ceasul si eu nu dorm.
Te astept in dormitor in lenjeria care iti place atat de mult.Love ya!!!
Hai ca nu spun mai multe sunt discreta

if you enter this world knowing you are loved and you leave this world knowing the same, then everything that happens in between can be deal with. – Michael Jackson
-He's not coming back
Because he's sleeping with Me
SHA`MONE!!!!


neaza

anka77vezi ca bate MJ la usa
vai ce noapte
uite ceva asa de dimi


http://mjjforum.it/forum/tutte-le-foto-dellhistory-tour-gold-pants-t8079-3.html
e link-ul de care am spus aseara la mijlocul paginii 3 gifuri tari





copil special in viata mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anka77 spune:

Citat:
citat din mesajul lui cory_box

Citat:
citat din mesajul lui lisa-marie

Din cate stiu eu , MJ incerca pe cat posibil sa manance cat mai sanatos, si asta inca din adolescenta cand se confrunta cu problemele legate de acnee si i s-a spus ca mancarea cu sosuri si grasimi (care ii placea f mult) ii dauneaza.
Insa stiu ca nu prea rezista fast food-ului KFC, stiati? Se pare ca era mancarea preferata cand calatorea cu avionul....


Citat:
citat din mesajul lui danat

Rall felicitari pt diploma!

Anka noroc ca MJ e vegetarian, ca altfel il luai cu tine la gratare

am descoperit niste filmulete, le stiati? sunt 3 parti din cate vad, le gasiti mai departe.





Hobby

******************************************
www.youtube.com/watch?v=IeVt9UEUh-8" target="_blank">
"If you wanna make the world a better place,
Take a look at yourself and then make a Change"



" MORE"





da, stiam.dar, dadea jos pielea de pe pui, ca cica aia are multe calorii (ii explica el lui Quincy Jones intr-un video) .

Michael thank you.Thank you, thank you, thank you

I believe Michael is alive.And I don't lose hope



II zicea o data lui David Gest ca daca da pielea jos puiul este organic.

if you enter this world knowing you are loved and you leave this world knowing the same, then everything that happens in between can be deal with. – Michael Jackson
-He's not coming back
Because he's sleeping with Me
SHA`MONE!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cory_box spune:

Citat:
citat din mesajul lui lisa-marie

oooo, vad ca nu numai noi suntem addicted de golden pants, mai sunt pe lumea asta si altele.......of of ce ne facem???
anka cand iti faci tricoul tb musai sa ne arati si noua o poza


Citat:
citat din mesajul lui iona2005

Citat:
citat din mesajul lui anka77

fetele eu am plecat la nani..m-a luat un somnnnnn .
Va pupicesc.
Mike maine de dimi sa deschizi usa incet ca uite cat e ceasul si eu nu dorm.
Te astept in dormitor in lenjeria care iti place atat de mult.Love ya!!!
Hai ca nu spun mai multe sunt discreta

if you enter this world knowing you are loved and you leave this world knowing the same, then everything that happens in between can be deal with. – Michael Jackson
-He's not coming back
Because he's sleeping with Me
SHA`MONE!!!!




neaza

anka77vezi ca bate MJ la usa
vai ce noapte
uite ceva asa de dimi


http://mjjforum.it/forum/tutte-le-foto-dellhistory-tour-gold-pants-t8079-3.html
e link-ul de care am spus aseara la mijlocul paginii 3 gifuri tari





copil special in viata mea



tu ai crezut ca am descoperit noi america ?

Michael thank you.Thank you, thank you, thank you

I believe Michael is alive.And I don't lose hope

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anka77 spune:

Lisa negresit vi-l arat. Pai tocmai voua nu?Nu se poa
Goldie pants rulzzz

if you enter this world knowing you are loved and you leave this world knowing the same, then everything that happens in between can be deal with. – Michael Jackson
-He's not coming back
Because he's sleeping with Me
SHA`MONE!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRISMIR spune:

Citat:
citat din mesajul lui nelia

Da, ala e, boxerul... De citeva ore fac ce fac si revin la calculator. Am citit din nou tot ce am gasit despre conspiratiile si presupunerile legate de moartea lui Elvis. Nu mai stiu cine spunea ca MJ era dator, si Elvis era... tot asa, ca sa si MJ, adica avea multe datorii in momentul mortii (extravaganta, antichitati, medicamente), dar dupa moarte si de atunci pina acum, averea lui (a mostenitorilor) a crescut si va creste ani buni de acum acolo, la fel ca si cea a lui MJ. Dar coincidentele sint multe si foarte stranii: zvonuri legate despre sanatatea lui - ca si in cazul lui MJ, unii spuneau ca e in perfecta stare, si spun si acum, altii spun ca era de mult dependent de medicamente si in ultima perioada ar fi fost foarte bolnav; medic personal la fel de controversat ca si cel al lui MJ, care a fost judecat, cum va fi, probabil si cel al lui MJ, dar achitat - cu toate acestea, a pierdut permisul de practica pentru toata viata, ruinata aparent din aceasta cauza - dar nu atit de tare incit sa renunte la casa si la nivelul bun de trai. Ah, si acest medic era plin de datorii in momentul mortii lui Elvis. Controverse legate de momentul mortii, aici telefonul tirziu la 911, faptul ca era pe pat si nu pe jos cum ar fi trebuit - in cazul lui Elvis, unul spune ca era in baie, pe jos, altul ca era in dormitor pe pat... Si inca mai sint, dar nu mai am timp sa scriu acum, ca au luat-o razna copiii, ma duc sa-i potolesc... eventual sa-i culc, sa mai pot citi.

Mai sint controverse legate de certificatul de nastere, cica al lui Elvis e semnat de el insusi, iar al lui MJ de nimeni, pentru ca medicul a refuzat sa-l semneze. Oricum, am citit ca in cazul in care medicul lui Elvis ar fi gasit vinovat, ar fi scapat cu maxim patru ani de inchisoare, pentru ca e omucidere fara intentie si pierderea permisului... nu stim ce exista in balanta, adica ce a cistigat implicindu-se in moartea lui. La fel si doctorul lui MJ... Mai ramine sa citim miine, ca si in cazul lui Elvis, ca MJ de fapt si-a injectat singur doza mortala... parca au si fost zvonuri legate de asa ceva.

Cit despre familie, tocmai ce am citit un articol care mi-a placut, in care se spune ca toti cei din familie nu l-au ajutat deloc pe MJ atunci cind acesta a apelat la ei pentru ca trebuia sa-si plateasca datoriile si din cauza procesului din 2003 nu mai avea cum. Si asta in conditiile in care toti isi permiteau! Nici unul, in afara de mama lui, a fost singura care a fost mereu alaturi de el. Nici macar Janet. Si la moartea lui se dadeau toti cu ala de pamint, ca vai, ce mai suferim noi. Si cred ca cei care au fost invitati la memorial sint doar cei pe care familia i-a acceptat, nu si cei care ar fi vrut sa vina. Sint sigura de acest lucru... sint ani de zile in care MJ nu mai avea decit legaturi superficiale cu familia lui, in afara de mama. Asa ca, daca ar fi sa-si fi inscenat retragerea, a fost ajutat de prieteni cu influenta, de unii straini, si poate doar copiii (ma gindesc la cei mai mari, mai ales la Prince) si mama sa stie ceva... poate nici macar atit, copiii sint prea mici si s-ar putea da de gol, iar mama e si ea intre ciocan si nicovala, ca e mama la toti. Un argument gasit de mine care ar putea sprijini aceasta teorie ar fi faptul ca i-a incredintat copiii, dar nu si averea toata, in legatura cu care exista o necunoscuta, cine si cum o va administra, nu mai stiu acum exact ce anume, dar stiu ca citisem si despre asta...

Si apoi, MJ si cei aflati in jurul lui in ultima perioada, a spus ca e pregatit, ca va fi cel mai mare show al secolului etc., etc.... dar nici unul nu a spus exact pentru ce si daca acest show va fi pe scena sau in viata de toate zilele.

Pe de alta parte, tot ce e posibil sa fie cit se poate de mort, sa fie trait dependent de droguri in ultimii ani, retras din lume si uitat de multi care l-au iubit, sa fi suferit, sa fi fost un suflet haituit si suferind, care sa nu mai fi gasit nicaieri nici o salvare in afara de acele medicamente. Dar este atit de trista cealalta parte a povestii, ca si in cazul lui Elvis, incit prefer sa ma cu apa rece, decit sa pentru soarta lor.

Da' eu sint Toma necredinciosu'... nu am crezut nici in 11 septembrie, mi s-a parut cusuta cu ata alba povestea, mai putin mortii, care sint cit se poate de reali... nu cred ca exista nici fiorosul bin Laden sau daca exista, e vreun amarit pe care l-au facut astia mare terorist ca sa-si justifice interventiile... si nu cred multe, nu ma stirniti. Mai am putin si nu mai cred nici ca am pasit pe Luna...

CORNELIA, mami de www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37" target="_blank">AGATA, TUDORA si LISANDRU





Ca de fiecare data NELIA mi-a placut ce ai scris...iar finalul este...asa sunt/simt si eu...culmea ca pe mine ma mai alimenteaza si sotul,care citeste tot mai multe si ma inebuneste si mai tare

Superbe filmuletele din Piata Romana si Gara de Nord...au iesit cat se poate de bine,sunt tare mandra de Ro

MIHA,nu am vazut pe BET nimic,am fost plecata ieri.


Ah fetelor,aseara am fost as ade fericita...am iesit cu sotul si baietelul meu la un restaurant grecesc...frumos si cu muzica de toate genurile...la un momendat au bagat Michael...toata lumea a sarit in sus de tipete..eu eram inextaz..s-a uitat barbate-miu la mine ,nu-i venea sa creada...m-am ridicat sa dansez,a fost superb...mi-au dat lacrimile la un moment dat gandindu-ma ca el e mort dragul,dar muzica lui va ramne mereu vie...offf.... sper sa fie fericit acolo unde este!




"Before you judge me, try hard to love me."MJ


Mirela si puiul scump, Robert Cristian(19 oct.2004)
Pozele noastre aici... http://community.webshots.com/user/CRISMIR1001
...sau aici...
http://community.webshots.com/user/CRISMIR100

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisa-marie spune:

ce pot sa spun? eu una il prefer in orice varianta, insa in emisiunea de la mottown 25 e hooot de tot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisa-marie spune:

crismir, cred ca toate ne bucuram de fiecare data cand auzim michael si in alta parte decat la noi acasa....ca sunt si altii care il apreciaza ca noi....
eu una am fost la o nunta acum cateva zile si tot asa au avut in playlist mai multe melodii cu michael, ce bucurie!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cory_box spune:

Citat:
citat din mesajul lui anka77

Citat:
citat din mesajul lui cory_box

Citat:
citat din mesajul lui lisa-marie

Din cate stiu eu , MJ incerca pe cat posibil sa manance cat mai sanatos, si asta inca din adolescenta cand se confrunta cu problemele legate de acnee si i s-a spus ca mancarea cu sosuri si grasimi (care ii placea f mult) ii dauneaza.
Insa stiu ca nu prea rezista fast food-ului KFC, stiati? Se pare ca era mancarea preferata cand calatorea cu avionul....


Citat:
citat din mesajul lui danat

Rall felicitari pt diploma!

Anka noroc ca MJ e vegetarian, ca altfel il luai cu tine la gratare

am descoperit niste filmulete, le stiati? sunt 3 parti din cate vad, le gasiti mai departe.





Hobby

******************************************
www.youtube.com/watch?v=IeVt9UEUh-8" target="_blank">
"If you wanna make the world a better place,
Take a look at yourself and then make a Change"



" MORE"





da, stiam.dar, dadea jos pielea de pe pui, ca cica aia are multe calorii (ii explica el lui Quincy Jones intr-un video) .

Michael thank you.Thank you, thank you, thank you

I believe Michael is alive.And I don't lose hope



II zicea o data lui David Gest ca daca da pielea jos puiul este organic.

if you enter this world knowing you are loved and you leave this world knowing the same, then everything that happens in between can be deal with. – Michael Jackson
-He's not coming back
Because he's sleeping with Me
SHA`MONE!!!!


anka, eu stiam ca david gest a reprodus ce i-a zis Michael lui Quincy, dar nu-i important, e de retinut ideea ca puiul trebuie mincat fara piele.

Michael thank you.Thank you, thank you, thank you

I believe Michael is alive.And I don't lose hope

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns birth_reborn spune:

Vad ca au pus fetele aici mai multe foto si filmulete, va las sa alegeti ce va place:

http://www.mjromania.ro/forum/viewtopic.php?f=15&t=255&start=30

Eu nu imi revin, inca plutesc, vreau la repetitii, mi-e dor de toti,
nu vreau sa cred ca s-a terminat... dar nu s-a terminat, o s-o facem in fiecare an, iar acum vor urma si alte orase din tara, sper sa simta si ei ce am simtit noi in Bucuresti.

Anka, de ce suntem nebuni, eu simt pt prima oara dupa... ca suntem normali!

Uf, ce frumos a fost la gara, acolo am stat la Mc, asteptand, iar langa noi era un tatic cu un copilas cam la 1 an in carut, dormind. Ni se face mila, discutam un pic cum sa abordam problema, iar apoi se duce sotul si ii sopteste discret: "O sa puna muzica tare, poate mergeti mai departe cu copilul, sa nu se trezeasca". Na, am incalcat regulile, dar a fost pt un motiv bun, zic eu. Taticul se uita un pic, dupa care arunca un da, multumesc, si ramane pe loc. Peste cateva minute incep bang-urile de la Beat it... eu eram langa Mc acum, iar taticul il cauta disperat din priviri pe sotul meu, sa-i explice ce se intampla... Eu l-am vazut si am dat din umeri a neputinta, apoi i-am zambit. A inceput sa legene carutul disperat, dar vred ca era prea tarziu... apoi nu mai stiu ca am dat fuga la dans... A fost frumos, langa mine, pe margine, era un grup de calatori nevinovati si se uitau lung unii la altii, si noi ne miram pe langa ei, inca si mai teatral: "Ce se intampla, ce e asta, wow, ce frumos danseaza!" Iar apoi ne-a venit randul sa intram in dans si am plecat frumusel de langa ei in pas saltat. Au ramas cu gura cascata, iar la sfarsit au cerut bis!, dar noi deja ne dispersam, de parca nimic nu se intamplase...

La Romana a fost cel mai tare, dupa mine! Spre sfarsit, venise politia, sa vada ce e nebunia asta in strada, dar nu s-a sinchisit nimeni de sirena lor! Toti am continuat, ca doar aveam o treaba, nu ne ardea de sirene!!
Am inteles apoi ca au vrut sa-i amendeze pe baietii cu sunetul, ca deh, ei s-au dispersat cel mai greu, pana au demontat... dar au inteles ce am facut, si au lasat-o balta, poate erau fani, cine stie...

Iar in Herastrau, fetele au fost in uniforma ceruta, doar eu nu am avut timp sa ajung acasa si sa ma schimb, asa ca am ramas in spatele lor, de unde am cantat si am impartit lumanari...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mj_girl spune:

Citat:
citat din mesajul lui birth_reborn

Vad ca au pus fetele aici mai multe foto si filmulete, va las sa alegeti ce va place:

http://www.mjromania.ro/forum/viewtopic.php?f=15&t=255&start=30

Eu nu imi revin, inca plutesc, vreau la repetitii, mi-e dor de toti,
nu vreau sa cred ca s-a terminat... dar nu s-a terminat, o s-o facem in fiecare an, iar acum vor urma si alte orase din tara, sper sa simta si ei ce am simtit noi in Bucuresti.

Anka, de ce suntem nebuni, eu simt pt prima oara dupa... ca suntem normali!

Uf, ce frumos a fost la gara, acolo am stat la Mc, asteptand, iar langa noi era un tatic cu un copilas cam la 1 an in carut, dormind. Ni se face mila, discutam un pic cum sa abordam problema, iar apoi se duce sotul si ii sopteste discret: "O sa puna muzica tare, poate mergeti mai departe cu copilul, sa nu se trezeasca". Na, am incalcat regulile, dar a fost pt un motiv bun, zic eu. Taticul se uita un pic, dupa care arunca un da, multumesc, si ramane pe loc. Peste cateva minute incep bang-urile de la Beat it... eu eram langa Mc acum, iar taticul il cauta disperat din priviri pe sotul meu, sa-i explice ce se intampla... Eu l-am vazut si am dat din umeri a neputinta, apoi i-am zambit. A inceput sa legene carutul disperat, dar vred ca era prea tarziu... apoi nu mai stiu ca am dat fuga la dans... A fost frumos, langa mine, pe margine, era un grup de calatori nevinovati si se uitau lung unii la altii, si noi ne miram pe langa ei, inca si mai teatral: "Ce se intampla, ce e asta, wow, ce frumos danseaza!" Iar apoi ne-a venit randul sa intram in dans si am plecat frumusel de langa ei in pas saltat. Au ramas cu gura cascata, iar la sfarsit au cerut bis!, dar noi deja ne dispersam, de parca nimic nu se intamplase...

La Romana a fost cel mai tare, dupa mine! Spre sfarsit, venise politia, sa vada ce e nebunia asta in strada, dar nu s-a sinchisit nimeni de sirena lor! Toti am continuat, ca doar aveam o treaba, nu ne ardea de sirene!!
Am inteles apoi ca au vrut sa-i amendeze pe baietii cu sunetul, ca deh, ei s-au dispersat cel mai greu, pana au demontat... dar au inteles ce am facut, si au lasat-o balta, poate erau fani, cine stie...

Iar in Herastrau, fetele au fost in uniforma ceruta, doar eu nu am avut timp sa ajung acasa si sa ma schimb, asa ca am ramas in spatele lor, de unde am cantat si am impartit lumanari...





sincer, va iubesc

He is a special part of me !

Mergi la inceput