*Cozonacei de noiembrie-decembrie2008 (71)*

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Darling_ spune:

Dragi mamici,

absentez de catva timp dar sunt f prinsa ca tr sa impachetez toata casa, intr-o sapt ne mutam. E foarte stresant ca sunt mai toata ziua singura si tr sa ma descurc asa cum pot. Eduard e cumintel......daca stau cu el si ma joc, asa ca e destul de frustrant sa vad cum se face o coada imensa de lucruri de facut si eu stau si ma giugiulesc cu fi'miu. Da' sper s-o scot la capat. Ce e mai stresant e ca tr sa luam si cateva piese de mobila, si tr sa caut pe net si nu prea ma lasa. Ma mai invioreaza gandul ca plecam in vacanta pe 18.

Am vazut poze superbe cu Alexa si Dodo. Felicitari pt silueta. Dodo iti seamana 100%.

Am vazut ca vorbeati de slabit. Pe mine una sportul nu ma ajuta sa slabesc. Sa slabesc frumos, da, dar sa pierd din greutate fara dieta...nup. Eu am pierdut vreo 5 kg in 3 sapt urmand niste principii alimentare de bun simt. Chiar foarte simplu si fara sa ma infometez. Asta a fost inainte de a veni in Rom. Acasa am mai uitat de dieta dar am constat ca nu am pus foarte mult la loc. Acum am reluat-o si sper sa mai dau jos inca 5 kg. Am inceput sa fac si abdomene si cateva ex pt picioare si fund, dar din pacate nu reusesc sa ma mobilizez zilnic. Oricum sunt multumita dar mai vreau.
E vorba de dieta montignac. Am trimis-o pe mailul comun.

Adriana mamica de Eduard (09.12.2008)
pozele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elilov3 spune:

iza vrei sa dai pe spate frantuzii ...bun , bun mm vleau si eu alea de mare
am uitat sa va zic azi am reusit pt prima data sa facem la olita
dovada aici http://good-times.webshots.com/album/569426450mGhmkN?start=36
clar e faptul ca l-am prins cand se scremea si toc poc fuga fuga pe olita din 3 miscari dimitrios ia dat lui mami un bonus ..il mai pusesem pe ea insa fara reusit pret de cateva minute, dar azi ah ce am prins momentul voi pune poze cu el in actiune

*************************************
"Cand uiti de propriile tale defecte devi mandru." Democrit



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauramiron spune:

Ne-am intors in seara asta de la munte, am fost la un chef de 2 zile.....fara fete binenteles Le-am impartit la bunici si noi ne-am destrabalat A fost foarte bine si in acelasi timp ciudat, parca-mi lipsea ceva tot timpul...

Am pierdut primul "ta-ta", de fapt tat-su l-a pierdut, ieri l-a strigat in continuu, iar astazi cand ne-a vazut a inceput sa vorbeasca de toate "ma-ma, ta-ta, da-da, de-de, deeei". Merge bine tinuta doar de o manuta si vineri, inainte sa plecam a facut primii pasi singurica, s-a desprins de masuta si a venit la mine vreo 3-4 pasi, si de atunci tot asa face, a prins curaj si se desprinde
A dormit fara trezire ambele nopti fara noi de la 22 la 7, eu prind destul de rar asa ceva
Ma duc sa despachetez, Cati doarme deja, Rebeca se pregateste.

Darling, si eu sunt fan Montignac, imi plac mult principiile lui, mi se potriveste, am urmat metoda lui dupa prima nastere si am avut rezultate frumoase. Am reluat-o intru-catva de vreo saptamana si deja se vad rezultatele. Doar ca mi-e destul de greu acuma sa tin faza I foarte strict, asa ca fac o combinatie fazaI+faza II. La ce am renuntat total este zaharul. Mai vad pe parcurs...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alra spune:

hello, hop si eu

am fost plecati in we la un parc la o cabana, insa ne-am intors ieri cam intempestiv pentru ca a mare a vomat ieri de dupa amiaza de vreo 4 ori, a murdarit 1 set de lenjerie si am avut un flash cu ea vomand noaptea pe ultimul set de lenjerie curat (aveam si rezerva, ha!) asa ca am impachetat si in 2 ore am fost acasa.
ca tot eram in dubii daca am facut bine sa plecam a mai vomat si in masina si apoi acasa.
a mica e ok, nici un semn de boala.
nu stim ce a fost - posibil de la clorul de la piscina (a baut cateva guri bune de apa si s-a ametit la un "rau salbatic", sau vreo virala de scurta durata caci pe seara avea 37.7. oricum nu mai conteaza, azi e 100% refacuta.
oricum foarte dragut ca am impachetat juma de casa, facut cumparaturi (+ spalat 3 masini) ca sa fim plecati 24 de ore.

deci lauramiron, acolo la chef nu v-a lipsit nimica, iti zic io cu siguranta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alra spune:

Citat:
citat din mesajul lui lauramiron
... vineri, inainte sa plecam a facut primii pasi singurica, s-a desprins de masuta si a venit la mine vreo 3-4 pasi, si de atunci tot asa face, a prins curaj si se desprinde


daca nu te stiam ziceam ca bagi vrajeli. pur si simplu nu imi vine sa cred cum un copil de nici 9 luni poate pasi singur.

a mea daca pica din fundulet pe burta in fata, asa ramane

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andutza_02 spune:

Darling dar as vrea si eu parola si user-ul de la contul comun, ca spre rusinea mea le-am uitat si nu le-am notat nicaieri, sa iau dieta montignac...poate face miracole si la mine....seara buna...

http://s698.photobucket.com/albums/vv350/andutza_02_2009/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Nu radeti. Si eu vreau parola si adresa de mail, cumva am reusit sa le pierd.

Alra, pai cei care au greutati/inaltime de 1,5 ani trebuie si sa se comporte ca atare, nu? Dimitrie e deschizator de drumuri cu olita, Cati urmeaza trendul "9 luni am asteptat ia sa-ncerc un alergat".

Care ce stiti de Mirtha? O fi botezat-o pe Eva azi si noi nu stim nimic.
Diamisha, tot in vacanta? sau ocupata cu noul cuibusor?
aleinad.g, ai incercat sa-i dai piureurile/cerealele mai lichide. Mai nou Elisa sare de 200 ml daca-i ciorbita. Nu-mi place dar trebuie sa ma conformez si acum ii fac si cerealele fluide.

Cs tot vorbeam de masa. Intr-o dupa-amiaza vroiam sa-i dau Elisei iaurt, eu cu Ana aveam somon cu salata de varza. Ei ash. A facut Elisa o gura de i-am dat si ei somon. Doar cu somon s-a innecat asa ca i l-am dat cu iaurt si a umflat bine burtica.

Mami de Ana Maria(18.12.2004) si Elisa Andreea (09.12.2008) Doua gogosele sagetele
Pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Darling_ spune:

Andutza ai PM.

Eli, l-ai pus pe balacila pe olita? Cand ar tr sa incepem sa facem asta? Eu aveam impresia ca e inca devreme, tr sa mai citesc. Oricum felicitari!

Alra, si Eduard tot la incepatori e. Mai nou se ridica singur in fundulet si apoi se prinde de ce e in jurul lui sa se ridice in picioare. Cateodata reuseste . Bebe de 9 luni si ceva sa mearga....hm....asta da nene. Felicitari Laura !!

Andy parca ma intrebai daca ii blenduiesc mancarica. Depinde de cat de moi sunt legumele/fructele. De ex banana o pasez cu furculita. Piureul de legume il blenduiesc. Branzica o zdrobesc cu furculita. Daca legumele sunt f fierte incerc sa nu le blendez prea fin. Oricum i-am luat si borcanase cu bucatele mari si nu pare sa-l deranjeze. Aaa si i-am dat si paste pe care le-am lasat asa cum erau. A mancat. In ultimul timp papa mult mai putin. Seara parca inceaca sa recupereze. Marti il cantaresc, oricum mi se pare destul de sunculos.

Adriana mamica de Eduard (09.12.2008)
pozele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Darling_ spune:

Otilia ai PM

Adriana mamica de Eduard (09.12.2008)
pozele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauramiron spune:

Bai, azi incerc s-o filmez, dar serios ca nu sunt vraji. Si eu sunt uimita efectiv, pentru ca o data, Rebeca a facut acelasi lucru dupa 10 luni jumate, iar a doua oara Cati e si grasuna bine, si ma asteptam sa fie mai greoaie in miscari. Dar nu e asa, e super agera si se misca extrem de rapid, ma trage de mana in toate partile, parca merg la plimbare cu catelul in lesa
Deci, iti zic io, se poate si nu sunt vraji

Citat:
citat din mesajul lui alra

Citat:
citat din mesajul lui lauramiron
... vineri, inainte sa plecam a facut primii pasi singurica, s-a desprins de masuta si a venit la mine vreo 3-4 pasi, si de atunci tot asa face, a prins curaj si se desprinde


daca nu te stiam ziceam ca bagi vrajeli. pur si simplu nu imi vine sa cred cum un copil de nici 9 luni poate pasi singur.

a mea daca pica din fundulet pe burta in fata, asa ramane

Vacanta cu Laura in Romania


Mergi la inceput