Ghiocei de Martie-Aprilie 2009*(57)*

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns provista spune:

Citat:
citat din mesajul lui adirys21


http://family.webshots.com/photo/2573150970094859571xduWpM
Mami fericita de printesa Andrada Teona


stiu ca ti-am raspuns si la cap trecut. eu ma tot uit la pozele fetei si nu mi se pare deloc slabutza, chiar arata f bine, imi place si e f vioaie

Simona mamica dragastoasa de Dragos (28.02.2009)

dragostea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

neatza
fetelor sufla un vant care aduce lipsa poftei de mancare sau ce?
asta al meu de 2 zile nu a mai mancat mai mult de 120ml/masa. am aruncat la lapte de m-am saturat. parca nu imi vine sa cred ca iar o sa manance asa putin si ma ambitionez si ii fac tot 200 sau 230ml. par examplu: de aseara la 9 cand a mancat 110ml, a mai mancat la 3.30 tot cam 100 si un pic si la 9 dimineata cam 100pai asta e regim de copil de 3 luni nu 5
what ever...cum o vrea el asa sa fie...dar ma miram ca prea ne plangem toate de anorexie. eu dau totshi vina pe dintele nr 2 ca a inceput sa se vada prin gingie...si asa am patit si la dintele nr 1
aaa apropos...am reushit sa-i fac poza la dinte intr-o mare criza de plans(ca doar atunci trage limba in gerul gurii...altfel e cu ea pe afara mereu)..mama denaturata. sa las eu copichilul sa planga doar ca sa prind o poza
ma duc sa o descarc, macar sa va arat si voua daca tot l-am chinuit


25 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

aaa si ma scuzati ca am disparut aseara asa...dar piticu murea de somn dar isi punea toata ambitia sa nu inchida ochii...ne-a prins 11.30 facand ture prin casa. pana la urma l-a adormit taica-su...nu prea se intampla minuni de genul asta


25 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns provista spune:

Citat:
citat din mesajul lui aris26

neatza
fetelor sufla un vant care aduce lipsa poftei de mancare sau ce?
asta al meu de 2 zile nu a mai mancat mai mult de 120ml/masa. am aruncat la lapte de m-am saturat. parca nu imi vine sa cred ca iar o sa manance asa putin si ma ambitionez si ii fac tot 200 sau 230ml. par examplu: de aseara la 9 cand a mancat 110ml, a mai mancat la 3.30 tot cam 100 si un pic si la 9 dimineata cam 100pai asta e regim de copil de 3 luni nu 5
what ever...cum o vrea el asa sa fie...dar ma miram ca prea ne plangem toate de anorexie. eu dau totshi vina pe dintele nr 2 ca a inceput sa se vada prin gingie...si asa am patit si la dintele nr 1
aaa apropos...am reushit sa-i fac poza la dinte intr-o mare criza de plans(ca doar atunci trage limba in gerul gurii...altfel e cu ea pe afara mereu)..mama denaturata. sa las eu copichilul sa planga doar ca sa prind o poza
ma duc sa o descarc, macar sa va arat si voua daca tot l-am chinuit


25 martie 2009



al meu mananca des si putin, nu "sare" de 120 ml. la o masa
si asta noapte a avut o energie, de ne-a lasat fara somn, il apucase cantarile pe la ora 2.30-3.00
a adorimit 1h si iar dai catare si iar trezirea din ora in ora si iar cantare de zici ca se pregatea de festivalul de la brasov, vlad mirita tre sa iasa si el la pensie, are deja inlocuitor



Simona mamica dragastoasa de Dragos (28.02.2009)

dragostea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns provista spune:

aris zi-mi si mie cum trag de putza in jos sau in sus?

Simona mamica dragastoasa de Dragos (28.02.2009)

dragostea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

de proasta calitate poza ca e facuta cu telefonul si intr-o mishcare continua dar se vede dintishorul


25 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kea spune:

Ha, ha, bine ca a zis Ilinca, ca ma luam eu de voi, Floric e cu Raru, Florinela cu Victor, e drept ca si Floric se stresa la un moment dat aiurea-n tramvai.

Ela, eu fac treaba cu taraita, asa se explica limbarnita. Si numai cand copilul e treaz si are rabdare max 10-15 minute, ca i se pare interesant ce fac. Mancare fac dupa amiaza la 5 cand vine sotul, rufele copilului in masina de rufe, iar de calcat rar le calc, numai daca-i musai. Hainele noastre, le calc in reprize, cate 4, ori 2 tricouri si doi pantaloni, ori o camasa si 3 nu stiu ce, deja stiu cand sunt la a 4-a piesa incepe sa se foiasca, mai mult nu rezista. De scris si citit o fac cand doarme, ca-i musai sa stau langa el cat doarme. Ieri l-am adormit si m-am gandit sa fug repede la baie. In 2-3 minute, ma "striga" deja. Asa ca eu mai citesc, mai invat, imi fac de lucru. Daca e odihnit e cel mai cuminte copil, daca nu-si face somnul, pot sa stau in cap si tot nu-i bine.

5 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns provista spune:

Citat:
citat din mesajul lui aris26

de proasta calitate poza ca e facuta cu telefonul si intr-o mishcare continua dar se vede dintishorul


25 martie 2009




se vede, se vede... la mai mare si la mai multi!!!

Simona mamica dragastoasa de Dragos (28.02.2009)

dragostea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kea spune:

aris, se vede, ce dulce e!!!

provista, in sus. Glumesc!

5 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:


nu te supara ca am ras...dar nu puteam sa vad imaginea in care trageai de ea in sus
nu puiule trebuie sa duci pielicica aia spre baza ca incet incet sa se deschide exact in varf pe unde face pipi. o sustii cu doua degete de la o mana si cu cealalta mana, tot cu doua degete, tragi gentil dar cu determinare de la varf spre baza, astfel incat sa aduni pielea gramada la baza putzulici
ai inteles ceva??? daca nu te descurci asa...cel mai simplu e sa il rogi pe sotz sa iti arate care e miscarea pe care o face el cand o spala. barbatii fac aceasta mishcare de fiecare data la baie

Citat:
citat din mesajul lui provista

aris zi-mi si mie cum trag de putza in jos sau in sus?

Simona mamica dragastoasa de Dragos (28.02.2009)

dragostea mea



25 martie 2009

Mergi la inceput