Albinute & bondari de martie-aprilie '07 (125)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabi78 spune:

Citat:
citat din mesajul lui radcarmen
Uitasem ceva: mai sunt copilasi care nu au dantura completa? Vlad are deja 1 an de cand nu i-a mai iesit niciun dinte, respectiv mai trebuie sa ii iasa maselele 5-8.




Lui Tudor de vreo 3 sapatamani i-a iesit cum zici tu maseaua 5 adica una dintre cele 4 din al doilea rand ...

Insa m-am uitat si parca nici acum nu e iesita complet, un colt inca mai are in gingie.

Sa il ajutam pe Andrei!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madybulancea spune:

buna seara.....noi suntem ok,rasfatati,alintati,numai nu zice toata ziua si ce nu imi place e ca forteaza copii sa se joace cu el chiar daca ei nu vor,si daca este lovit riposteaza fara sa stea pe ganduri si cateodata copii sunt mai firavi chiar daca sunt de varsta lui si razvi e puternic...complicat!nu stiu cum sa il fac sa inteleaga ca nu se da in copii...el face ce a vazut pe afara,caci nu il ating decat ffff rar cand ma scoate din toate cele!!!cred ca e asa ca eu nu prea stau cu el decat de la 4 in colo si atunci daca nu am vreo petrecere,cu afacerea,daca nu calc sau mai stiu eu ce...in fine imi este greu caci petrec timp putin cu el!ma straduiesc sa vin mai devreme...mai trimit pe altcineva la petreceri numai k sa stau cu el...si cand stau il cert,nu imi place cum se poarta,ca e alintat o cert si pe mama k nu ii pun e limite si tot asa!!!cred ca gresesc...
cu pampaersul nu mai avem nici macar noaptea....asa facea si razvi ca raresu...noaptea facea in pampers de era full dimineata,dar de cand i l-am scos face can se culca pis,apoi la 12 cand ne culcam noi in general,si apoi daca se foieste cam mult pe la 6 il pun pe olita daca nu knd se trezeste adik 7 juma....
cu maselele nu mai avem de iesit...
de mancare nu ma plang caci papa bine,f bine...dar eu sunt in pana de idei si nu mai stiu ce sa ii mai dau,mai dati si voi idei...

Rebiana felicitari!

Concediu placut gabi,eliana,diana!

M-am intalnit cu stefanya o singura data,imi pare tare rau...dar chiar am fost ocupati!poate reusesc sa pun si poze...

gata!
noapte buna!



Poze Razvanelu vechi

poze razvanelu noi
Varsta razvan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns menuet spune:

Gabi...va asteptam cu drag
Eliana despre febra asa subita nu stiu ce sa zic..nu m-am confruntat cu asa ceva.de fiecare data cd a avut a fost cu motiv.Pup gemenii si sanatate multa
Rebiana...felicitari pt sarcina
Carmen de la Maramu..nu te necaji.Ana a fc pisu in tren la clasa 1 cd ne intoarceam de la munte tot pe motiv de spus tz apoi si caca(cred ca ii era frica de baia trenului).Cum am ajuns acasa a intrat in normal.Cred ca si drumul o obosise.Deci...
Veve e bine acum eu sunt cobza de la AC de la birouDrept urmare stau cu masca la gura sa nu ii dau si ei.
Veveritza mea
-nu mai punem pampers deloc,,uneori face peste noapte la olita alteori nu;
-avem toti dintii si maselele la inventar;
POze nu prea i-am mai facut insa va ofer un filmulet cu indelenicirea ei zilnica http://www.youtube.com/watch?v=VsehQEeqEP4&feature=channel_page
Pup iu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rein spune:

Neata,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Neatza Rein!O pt mine ai?

Andra ,mamica lui Robert , a Mariei si a lui Eduard Ionutz album no1 album no2 albumul no3
Vreau sa nu mai fiu diferit!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kitty spune:

Buna dimineata!
Si eu, si eu la cafea!

Vacanta placuta fetelor care plecati acum in concediu! Am inteles ca vremea o sa fie frumoasa in septembrie.
Septembrie....deja...

Gabi , ultimul lucru pe care trebuie sa-l faci e sa te invinovatesti acum ca-ti mai iesi din pepeni. Cred ca e foarte greu, sunt amandoi mici si starea ta de sanatate agraveaza totul. Eu iti doresc sanatate multa si sa va simtiti bine in saptamana de la mare.
Trebuie sa fie f dulci amandoi...

Mady este o varsta dificila fara indoiala. Eu sunt sigura ca timpul petrecut cu el e de calitate, chiar daca e mai putin.

Rozi, cam asa puzzle ii place si Giuliei sa faca. Tare preocupata veverita!

Giulia vorbeste de ma innebuneste, pune si ea intrebari tot timpul, repeta ca o maimuta tot ce aude...ca m-a auzit intr-o zi spunand ca ma urc pe pereti si m-a intrebat la infinit: "Da mama...cum te urci pe peleti? De ce te ulci mama? pe peletele ashta mama? ...."
De luni ma intorc la servici...gata concediul pe anul asta.

Kitty, Raul 25.05.1999 si Giulia 12.03.2007
Poze
slideshow

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenefr spune:

Buna dimineata!
Va scriu de la munci, muncesc de dau pe branci, pana acu' am muncit asa:mi-am facut unghiile (rosii) si am dilit un strugure...Mai tarziu am tot de "muncit" sa ma machiez ,ca acasa sigur nu am timp, nu de-alta dar la 13 cand plec, vine sa ma ia sotul, si intr-o mare fuga ne imbracam si plecam la un botez...
Deci pe noi scrie faliment...

Pampersmai avem cativa acasa pt urgente. In rest , nu mai folosim de cateva sapt . Intr-o seara a manancat pepene, muuult,a facut pishu la dus, apoi la somn, si daca-i vine sa faca in prima parte a noptii, cand doarme f profund, se scapa.Dar numai in cazul cu pepenele. Ni s-a intamplat sa se trezeasca in mijlocul noptii, sau de dimi devreme ca faca pishu.
A, si-a mai comis-o de 2 ori, se juca cu ceva o data, alta data dadea cu maturica prin casa , si atat de concentrata era, incat cand a constientizat ca vine pishu, pishu-care se tine de cuvant mereu si nu intarzie,l-a si scapat. La fel, nu ne-am luat de ea, ca n-avea rost. In rest, numai succesuri, face pishu peste tot, in boscheti, langa gard, langa copac, pe trotuar, langa statia de metrou...si cand are chef (sau in deplasari) la toaleta.
A, si cand intram in cabina de toaleta,stie lectia" nu atingem nimic"
si-mi spune si mie sa am grija, sa nu ating,apoi merge sa spalam mainile, e, dar cand vine vb sa ne uscam, cu aude uscatorul, a si tulit-o la fuga!

Gabi, sanatate multa!
La dintistam ca anul trecut, Teodora are setul complet de un an

Eliana, felicitari pt concurs! Acu' baga-l in functiune pe wet& dry si spune-ne cum functioneste si cat de tare te doare . Sau nu.
Sanatate multa piticului Mihai !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rebiana27 spune:

Multam' fetele! Sper sa-mi fie odiseea cat mai lunga!

Nici lui Luca nu i-au iesit maselele 5 - 8.



I can't fake with dignity so i'll not try!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Rebiana felicitari
Sarcina usoara... sa ajungeti cu bine la termen

Carmen saru'mana
L-am testat deja... este ok... Candva, demult am renuntat la un pialtor pt. ca era insuportabil... asta nu se compara... L-am folosit doar in apa, pe pielea inm.uiata bine ... la subrat insa e dureros... dar acolo nu l-am folosit la baie... si nici punga cu gel rece nu am folosit-o

Masele... avem tot ce se poate, pan la varsta lor... urmeaza maselele de la 5-6 ani ... nici Elenei nu i-au iesit alea... sunt definitive... aveti grija cand au iesit ... pt. cine vrea sa sigileze dintii definitivi

Pampers... la somn... si in parc... nu vor sa faca la copac... de cele mai multe ori e uscat... dar inca n-am curaj sa renunt


Maine cica o sa fie vreme mai urata... dar e bine, ca mai mult pierdem vremea pe drum, pana ne instalam... Pe urma sper sa fie vreme frumoasa

Bagajele inca nu le-am facut... mai pe racoare... acu' termin curatenia... sa nu-mi las motanul in dezordine ... ei, vine mama sa il hraneasca, sa stea cu el, sa nu se plicitseasca...




Eliana cu Elena (23/10/04), Andrei & Mihai (03/03/07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rebiana27 spune:

Eliana Multumesc! Sper sa fie bine si sa tin in brate inca un pui sanatos!!



I can't fake with dignity so i'll not try!!

Mergi la inceput