Ghiocei de Martie-Aprilie 2009*(56)*

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Buna dimineata!!!

LA MULTI ANI Luana, Dragos!!!

Alma

Pisik distractie frumoasa la mare

Leeloo harnicuta

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Astazi mergem la strand la moghioros. Sunt copaci si este ok sa mergi cu bebe. Daca mai sunt doritori, va asteptam

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gaza22 spune:

LA MULTI ANI LUANA ! si DRAGOS


Floric si eu sunt de acord cu Karina si pe mine m-a bagat in boala o pediatra tampita can am nascut-o pe gazii si in prima luna a luat doar 500 de grame. Atata m-a stresat si m-a innebunit ba ca nu hranesc copilul ba ca e bolnava. De atata stres eu am inceut sa pierd lapticul , am stresat si copilul ca incercam sa o fac sa manance mai mult. Noroc ca am plecat de acolo si am dat de o Dr ok si ne-am linistit. Uite ca nu are nimic e ditamai pepenasul si de mancat manaca si acum ff putin.
Pup si ma duc sa vad ce ati mai scris

Mami de Gazii mica si frumoasa Avem patru lunite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Wow, cat ati scris de aseara!

Dupa ce-a dormit aseara, Adelake ne-a cam kinuit azi-noapte. Nu prea obisnuieste, dar acum... ne-a facut-o!

Florinela, e adevarat ca are gfruntea destul de mare... nu se pune diagnostic pe poza, dar ar merita sa faci un consult la un pedi, dar la unul adevarat, nu la MF. (Am mai zis eu de diferentele intre aceste 2 tipologii, dar mi-am luat-o peste ureki, asa ca nu insist). E un scump, revin cu propunerea: nu vrei o nora cu okii negri?
Si pisik mea a luat putin in greutate incepand cu luna 2, in afara de ce suge singurica, scot eu si ii dau in biberon, ca e lenesa pushlamaua. Ati incercat si voi asa?

Aoleu! Zice la TV ca 4 participante la examernul de educatoare din Bucuresti au lesinat... Mariana, esti OK?

Pun din nou linkul, ca ziserati ca nu mere:
http://picasaweb.google.com/costinstroie/Adela#

Pisigri, eu voiam linkul. 10x, Dyana.

Adelakele meu n-a avut oki albastri niciodata. Macar la asta seamana cu mine, ca in rest e ta'su intreg!




Mababei, chirurg pediatric se keama putzologul de bebei.



Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gaza22 spune:

Pisik distractie placuta la mare poate ne vedem pe acolo ca si noi plecam luni
Olishka pupam iepurasul sa-i treaca repede ochisorul
Leeloo felicitari ca va dregeti la stomacel, mie mi-a zis cineva sa ii pun mucilagiul in laptic. Nu stiu daca e ok dar a vorbit din experienta si la ei a functionat. Si stai linistita nu m-am suparat dar nu vroiam sa se panicheze cumva si celelate fete cu care am iesit in parc. atletul de Tudor si sa va faceti bine cat mai repede.

Mami de Gazii mica si frumoasa Avem patru lunite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Denisamada este frumoasa Adelake si din cate vad leita taica-su. Si are niste ochi ...

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

La Multi Ani!Luana si Dragos


Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui gaza22
Nu mai stiu exact cine mi-a zis ca a folosit faina de orez, Dyana sau Denisamada. Vreau sa stiu si eu cum. Mi Dr asta a zis sa inlocuiesc o masura de lapte praf cu una de fina de orez. Tu cum faci ? aaa si inca ceva eu am luat o cutie de la Nestle de orez(bine ca e praf nu boabe) asta sa fie faina?


Eu de-asta am folosit. Bine, la noi scopul a fost altul, dar am obtinut si un scaun mai legat. Noi nu folosim lapte praf, ci pe-al meu. Am facut fix ca pe cutie. Succes!

Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui olishka

Denisamada este frumoasa Adelake si din cate vad leita taica-su. Si are niste ochi ...

Olga, mamica lui David iepurasul


Multumesc! Leit, da!

Ups! Fug afara, ca am uitat sa plimb catzelul!

Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Nu prea am vreme...
Aris, hernia neevaluata de un medic poate fi o bomba cu ceas. Adica se poate ca inelul hernial sa fie mic, sa fi antrenat in "punga herniala" niste tesut adipos si sa ramina asa toata viata - e cazul caniche-ului meu, DESI mi s-a recomandat ca daca vreau sa faca pui sa rezolv hernia inainte de o posibila gestatie. Dar se poate si ca inelul hernial sa fie mare sau sa se largeasca in urma unui efort, sa antreneze anse intestinale si sa se ajunga la obstructii intestinale, cu tot cortegiul de complicatii grave.



If you can't say something nice, then don't say nothing at all

"In a world filled with hate,we must still dare to hope.In a world filled with anger,we must still dare to comfort.In a world filled with despair ,we must still dare to dream. And in a world filled with distrust,we must dare to believe."-Michael Jackson

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)

Mergi la inceput