Ghiocei de Martie-Aprilie 2009*(55)*

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Kea spune:

nicky, mie mi s-a spus ca n-am voie sa umblu la el.

Fetele, sariti cu pareri, va rog.Keutu mananca de cateva zile foarte putin. Chiar cand sunt convinsa ca-i e foame, bea cu nesat vreo 70ml si apoi gata. Ma plimb cu el prin casa, am atarnat un urs de lustra ca-i place sa-l priveasca, asa ca ma asez sub lustra, cu copilul intr-o mana si biberobul in alta si asa ma bea vreo 60 max. Dar are si mese la care mananca numai 100. Normal la varsta asta ar trebui sa bea 200, dar el mereu a baut mai putin decat la carte, dar 140-170 tot bea. Mama ma zoreste cu diversificarea, nu stiu ce sa fac. S inca ceva, cand ragaie iese si laptic afara, asta tot mai de curand. Si acum sunt in mare dilema, nu stiu daca sa ma panichez sau ba, ca mie nu-mi trebuie mult.

5 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rivali spune:

Citat:
citat din mesajul lui Nicky09

Vroiam sa va intreb despre preputul baieteilor ce stiti mamaicile in cauza? VOUA VI S-A SPUS CA TREBUIE SA IL AJUTATI SA SE DESCHIDA? Pe aici pediatrii mai toti recomanda acest lucru si eu il chinui pe bietul Nicholas la fiecare baita...vorba vine il chinui...ii deschid cate putin preputul dar el...pace ramane tot inchis.

Mama de ... fluturas...Nicholas...



Am inteles ca exista o crema care ajuta la decalotare dar la noi nu se gaseste.




Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leeloo21 spune:

kea sar eu repede sa te linistesc..si tudor mai are reprize de cateva mese la rand in care mananca f putin..cate 70-100ml..dar isi revine apoi si papa un bibe intreg si mai vrea..la noi e chiar mai ciudat ca ii dau deja 2 mese inlocuite..si nu prea stiu cat mananca..eu ii dau pana imi impinge lingura calumea si scoare tot din gurita..
eu zic sa nu te sperii..dar daca vezi k el chiar numai papa zile la rand decat asa putin..e bine sa-l cantaresti regulat..sa vezi daca stagneaza la greutate sau o ia in jos..abia atunci trebuie vorbit cu dr .. parerea mea..

multumesc de incurajari..scaun moale face ink..a avut unul azi chiar diaree..adik apos..uff..dar a papat si piure de laptic fara lactoza si laptic lichid din acelasi praf..si morcov si mucilagiu de orez..febra nu mai are..
intrebare..de unde stiu cand ii trece rosul in gat?

,ultumim si de aprecieri..tudor este atlet intradevar!

Cristina si Alin, parinti super fericiti de Tudor (lumina ochilor nostrii) pestisor de 12 martie '09

nasterea in apa

pozici dragute

evenimente pozate de Alin(tati de Tudor)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rivali spune:

Citat:
citat din mesajul lui Kea

nicky, mie mi s-a spus ca n-am voie sa umblu la el.

Fetele, sariti cu pareri, va rog.Keutu mananca de cateva zile foarte putin. Chiar cand sunt convinsa ca-i e foame, bea cu nesat vreo 70ml si apoi gata. Ma plimb cu el prin casa, am atarnat un urs de lustra ca-i place sa-l priveasca, asa ca ma asez sub lustra, cu copilul intr-o mana si biberobul in alta si asa ma bea vreo 60 max. Dar are si mese la care mananca numai 100. Normal la varsta asta ar trebui sa bea 200, dar el mereu a baut mai putin decat la carte, dar 140-170 tot bea. Mama ma zoreste cu diversificarea, nu stiu ce sa fac. S inca ceva, cand ragaie iese si laptic afara, asta tot mai de curand. Si acum sunt in mare dilema, nu stiu daca sa ma panichez sau ba, ca mie nu-mi trebuie mult.

Keutu cheliutu 5 luni



Daca-l faci sa manace spune-mi si mie. Si noi suntem in aceeasi situatie 70 ml, rar 100. Am inceput diversificarea si parca supica o papa mai bine dar nu foarte..



Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Citat:
citat din mesajul lui Nicky09

Vad ca se dezbate problema hainutelor si a varstei ...si al meu Nicholas cantareste 7 kg si nu are inca 5 luni si ii pun deja hainute de 9 luni...Eu cred ca sunt facute si aiurea unele dintre ele ,dar ce e drept si bebe lusii se dezvolta prea mult in ultimii zece ani...cresc de parca ar avea drojdie...mai ales cei hraniti artificial.

Mama de ... fluturas...Nicholas...


David are 4 luni si jumatate si poarta haine (in special bodyurile) de 12 luni. Are 9 kg si...intr-adevar al meu creste repede, dar e hranit cu laptic de-al meu (si nu mananc drojdie ). Zilele trecute i-am luat o pereche de blugi 9-12 luni si ii sunt un pic mici. la lungime sunt ok, dar la burtica sunt cam mici

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gaza22 spune:

Fetele am nevoie urgenta de un sfat. Gazii mica s-a cam stricat la stomacel. A avut un pic gatul inflamat si dr ne-a dat Eurespal sirop, de atunci kk s-a mai modificat si de la 1 destul de tare pe zi a ajuns la doua mai moi. Nu ne-am impacientat prea tare, am crezut ca va trece dupa ce oprim siropelul dar n-a trecut din contra au ajuns la 3 si mai moi ca inainte. Dr a zis sa-i dau hydrasept si faina de orez. Nu prea am fost de acord cu faina de orez i-am dat hydrasept dar nici un efect, i-am facut si ceai de menta care doar a colorat kk nu a avut efect prea mare. Acu doua zile cand am fost la vaccin i-am spus Dr dar a zis ca daca e asa putin 3/zi si cantitati mici nu e probelema. Ideea e ca mie nu-mi place deloc chestia asta si deja suntem asa de 1 sapt. Dr noastra e in concediu asa ca Dr cea cu hydraseptul si cea de la vaccin mi s-au parut tare dezinteresate sau handicapate. Ce sa fac? ieri a acut de 4 ori ff putin de fiecare data dar destul de moale si cu niste firicele asa ca la salata de vinete nebatuta bine (doamne ce comparatie am gasit ). Si mi se pare ca a devenit un pic cam somnorici, si cam aeriana, asta dupa vaccin (acu doua zile). Un sfat plsss sau macar nr unei Dr competenta care sa ne consulte acasa (ca nu mai vreau sa alerg prrin policlinici) sau sa ne dea un sfat. Nu sunt adepta auto medicatiei dar cand Dr ca o handicapata rade la mine si nici macar nu incearca sa ma linisteasca si trateaza totul de parca eu as fi nebuna. Cred ca era geloasa ca am venit la ea numai de nevoie, medicul nostru curant find colega ei.Ce sa fac fetele?
Help !

Mami de Gazii mica si frumoasa Avem patru lunite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rivali spune:

Citat:
citat din mesajul lui Leeloo21

kea sar eu repede sa te linistesc..si tudor mai are reprize de cateva mese la rand in care mananca f putin..cate 70-100ml..dar isi revine apoi si papa un bibe intreg si mai vrea..la noi e chiar mai ciudat ca ii dau deja 2 mese inlocuite..si nu prea stiu cat mananca..eu ii dau pana imi impinge lingura calumea si scoare tot din gurita..
eu zic sa nu te sperii..dar daca vezi k el chiar numai papa zile la rand decat asa putin..e bine sa-l cantaresti regulat..sa vezi daca stagneaza la greutate sau o ia in jos..abia atunci trebuie vorbit cu dr .. parerea mea..

multumesc de incurajari..scaun moale face ink..a avut unul azi chiar diaree..adik apos..uff..dar a papat si piure de laptic fara lactoza si laptic lichid din acelasi praf..si morcov si mucilagiu de orez..febra nu mai are..
intrebare..de unde stiu cand ii trece rosul in gat?

,ultumim si de aprecieri..tudor este atlet intradevar!

Cristina si Alin, parinti super fericiti de Tudor (lumina ochilor nostrii) pestisor de 12 martie '09

nasterea in apa

pozici dragute

evenimente pozate de Alin(tati de Tudor)



da-i si cate un pliculet de biotics baby dimineata si seara. Banana amestecata cu mar copt , daca ai introdus la diversificare.
Rosu in gat dureaza 3-4 zile, si s-ar putea sa fie un virus luat de undeva nu de la geamul deschis



Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Citat:
citat din mesajul lui Leeloo21

super anca..k sa ne rezolvam si treburile noi 2

dar am o rugaminte la voi..anca si olga..puteti veni la roata mare? k eu vin pe jos si pana in partea aceea a parcului cred ca fac o ora..

va fac acum o harta pe unde sa ajungeti:D



Cristina si Alin, parinti super fericiti de Tudor (lumina ochilor nostrii) pestisor de 12 martie '09

nasterea in apa

pozici dragute

evenimente pozate de Alin(tati de Tudor)


Eu nu stiu sigur daca vin astazi caci sunt atat de obosita, si mai am inca treaba Anca parca tu imi povesteai de o tipa care te ajuta la curatenie. Crezi ca poti sa mik-o imprumuti?

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Citat:
citat din mesajul lui joanna27

Intru rapid sa va salut..nu am apucat sa citesc....tot pe la dr cu Darius.
Multumim de uraRI, URAM SI NOI SARBATORITILOR.
Pe langa praji dam si sampanie din aia de copii..rauri ca e aniversarea casatoriei azi deci chefuim la dublu..
ies ca urla nu alta

super obosita de berbecut plangacios DARIUS ANDREI (27.03.2009)

http://picasaweb.google.com/mart.apr09/Darius#



FELICITARI!!!! Multi ani fericiti impreuna!!! Sa aveti parte numai de bucurii iar necazurile sava ocoleasca

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rivali spune:

Citat:
citat din mesajul lui Gaza22

Fetele am nevoie urgenta de un sfat. Gazii mica s-a cam stricat la stomacel. A avut un pic gatul inflamat si dr ne-a dat Eurespal sirop, de atunci kk s-a mai modificat si de la 1 destul de tare pe zi a ajuns la doua mai moi. Nu ne-am impacientat prea tare, am crezut ca va trece dupa ce oprim siropelul dar n-a trecut din contra au ajuns la 3 si mai moi ca inainte. Dr a zis sa-i dau hydrasept si faina de orez. Nu prea am fost de acord cu faina de orez i-am dat hydrasept dar nici un efect, i-am facut si ceai de menta care doar a colorat kk nu a avut efect prea mare. Acu doua zile cand am fost la vaccin i-am spus Dr dar a zis ca daca e asa putin 3/zi si cantitati mici nu e probelema. Ideea e ca mie nu-mi place deloc chestia asta si deja suntem asa de 1 sapt. Dr noastra e in concediu asa ca Dr cea cu hydraseptul si cea de la vaccin mi s-au parut tare dezinteresate sau handicapate. Ce sa fac? ieri a acut de 4 ori ff putin de fiecare data dar destul de moale si cu niste firicele asa ca la salata de vinete nebatuta bine (doamne ce comparatie am gasit ). Si mi se pare ca a devenit un pic cam somnorici, si cam aeriana, asta dupa vaccin (acu doua zile). Un sfat plsss sau macar nr unei Dr competenta care sa ne consulte acasa (ca nu mai vreau sa alerg prrin policlinici) sau sa ne dea un sfat. Nu sunt adepta auto medicatiei dar cand Dr ca o handicapata rade la mine si nici macar nu incearca sa ma linisteasca si trateaza totul de parca eu as fi nebuna. Cred ca era geloasa ca am venit la ea numai de nevoie, medicul nostru curant find colega ei.Ce sa fac fetele?
Help !

Mami de Gazii mica si frumoasa Avem patru lunite


ce a facut a luat virusul de la Tudor?!

Incearca si tu cu biotics sau debridat ( astea ii dateau medicii lui Vlad). Trei scaune pe zi nu este foarte mult.

De ce i-a dat Eurespal? Tusea?



Poze

Mergi la inceput