Burtici fericite de septembrie-octombrie (172)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

haaaaaai Monicutz va fi bine si va veti bucura din plin



Aida ... 36+
Poze cu noi
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Licurici, te iubesc cu toata fiinta
"Cand schimbati modul in care priviti lucrurile, lucrurile pe care le priviti se schimba" ... si cand reusiti sa ma invatati si pe mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

HAI MONICA

monis 29
acum si cu poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amelie_p spune:

Salutare burtici fericite! Sunt relativ noua pe forumul asta. L-am folosit mai mult pentru informatii si mai putin pentru socializare. Din pacate... Am o problemuta si sper sa gasesc intelegere si sfaturi utile de la voi. Sunt in saptamana a 36-a. La ultimul control de saptamana trecuta, am primit deja biletul de internare. Totul a decurs foarte bine pana acum, si eu si bebe suntem ok. Grijile mele sunt legate de faptul ca dr. meu nu m-a mai chemat deloc la control. A ramas sa ne vedem (sper :)) la nastere, la spital...De la controlul precedent mi s-a spus ca am indicatie de nastere naturala, acum la fel...Am momente cand sunt foarte linistita si imi pun nadejdea la Doamne Doamne ca ne va ajuta si totul va fi bine, dar sunt clipe in care imi vine numai sa plang. Ce spuneti?

P.S. Sunt putin cam bulversata de cum "zboara" mesajele prin forum... De-abia am reusit sa-mi gasesc mesajul :)

Nu stiu cine e Monica, dar vad ca toata lumea o sutine, asa ca...Doamne ajuta sa fie bine! E incurajator sa stii ca cineva se roaga pt tine...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Hai Moniiii !!!!!






toate fetele asteapta vesti

Cea mai fericita 37 + cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kiki_cri spune:

Ce????Acuma va naste?


Hai MONICA!!!!Hai bebe Dragos!

Doamne ajuta!

KIKI 34+ si
Poze KIKI


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katteryna spune:

MONICA!!

BEBE DRAGOS!


39+ cu floricica RAISA MARIA
AMR 2 ZILE
Trandafirash, mami, tati si-o intraga lume te asteapta sa ne daruiesti zambetul tau!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

Citat:
citat din mesajul lui alex25


Sunt atat de fericita ca a venit cineva acasa si mi-a facut mani si pedi si arat tare frumusel, dar nu va faceti ganduri ca mai vreau sa vina odata pana nasc, nu scapati asa usor de mine.

Aida, vezi ce faci cu spatele ala, am avut si eu 2 zile de criza in care am bocit si abia ma miscam, e cumplit.
pai vezi mai alex ca eu azinoapte cu aia la telefon care imi zicea ca ma ia si ma duce , in clipele alea d durere sfasietoare ma gandeam ca nu sunt epilata si pedichiura si mani nefacute si ca nici nu am nici o sansa sa mi le fac in conditiile alea de stres si am inceput sa plag pana la urma ca nu imi zicea ce sa iau si ca nu merg la spital ... ca in filmele cu prosti am fost

Cat despre durerie astea idioate de spate cred ca nu am mai avut de 7-8 ani , dar m-am si pazit ... probabil acum e si foarte solicitat .
Nah , sper sa raspunda dr , ca suna ocupat si o sa va spun ce a zis



Aida ... 36+
Poze cu noi
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Licurici, te iubesc cu toata fiinta
"Cand schimbati modul in care priviti lucrurile, lucrurile pe care le priviti se schimba" ... si cand reusiti sa ma invatati si pe mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

Dana15 si mie mi-a placut la nebunie expresia cu cainele dezlegat ce ai facut constructiv daca tot ai umblat atat ?
[/quote]

1. am fost la recoltat de sange pentru analize (sunt tare curioasa cum este sideremia acum, dupa 2 saptamani de tratament cu ceai de urzica si polen..macar sa nu mai fi scazut)
2.cumparat papuci de spital
3. cumparat o "tentativa" de camesa de nascut..sper sa ma lase sa nasc in ea si sa nu fiu considerata fitzoasa
4. caciulita (fes, cum vroiam eu) pentru copila si o pereche de manusele din acelea dragute, dragute
5. plus, cascat ochii prin magazinele din mall

Dana 34s mamica mandra de
Thank God I'm a woman!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mary_07 spune:

Hai Monica


Hai Dragos

My family

Poze cu noi

_

Melania, de Alexandru (2 noiembrie 2007)
si Razvan (21 august 2009)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doro76 spune:



Citesc de cateva zile dar nu prea am timp de scris..Cine creste un copil ffff activ de patru ani intelege de ce...

Intru in primul rand pentru MONICUTZA.. E ziua cea mare pentru ea si Atomix. Imi amintesc cu mare emotie de primele capitole ale odiseii, cand eu si cu ea ne dadeam cu parerea daca o a doua linie roz pala inseamna ca esti gravida sau nu...Si acu suntem gata de nastere.

HAIDE MONI


Maria I- ma rog din tot sufletul ca bb Mihail sa fie bine. Cu greutatea, nu te speria...asa fac prematurii...fii-mea abia dupa 1 luna a inceput sa ia in greutate. Cel mai important e ca lucrurile sa fie bine vineri.


Stiu ca n-am felicitat-o pe Techila pentru gemenii minunati!

Astept vesti despre Moni. Camy- multumim mult pentru vesti.

Fetele din UK sunteti super tari! Manga, esti o eroina care merge la job la 35 de sap...cand io eram deja varza cu carne.
Iar Luto...adik Luci e una dintre cele mai tonice fiinte pe care le-am vazut in viata mea.

Aida-multumim mult pentru capitole...pentru tot...si sper sa iti treaca spatele mai repede.

Claucia- multa sanatate Alessiei. Pana la urma de ce a facut febra?

Eu merg la dr lunea viitoare sa vedem ce facem si cum. Sunt fericita ca am intrat in saptamana 37.


Doro 37+ cu Sara Lucretia si Eva Maria (28.04.2005)

"http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Doroteea&year=2009&month=9&day=16&babycount=1"

Mergi la inceput