Mamici de fulgusori de nov.dec 2009 (86)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Katyuscha21 spune:

CAMY ma bucur ft tare pt tine o sa vezi mai tarziu cand o sa fie mai marisor ce bine o sa se vada si o sa se simta

vai mai sunt cateva saptamani si o sa ne intalnim si parca mai e o vesnicie nu mai am rabdare dar trebuie ca altfel...ce a fost mai greu a trecut cat mai avem ,stii cum e vorba aia mult a fost puntin mai este

28+si lumina ochilor mei ANDREI 2 ani si 10 luni 26.09.2006
Asa creste Andrei
Burtica
Aniversarea nuntii
Bebica din burtica
www.youtube.com/watch?v=WdxRmcgsKDQ" target="_blank"> Melodia care ii place lui bebika din burtica
www.baby2see.com/small_babies.html" target="_blank">Copii nascuti prematur

Un copil este o Binecuvantare de La Dumnezeu
Nu da cu piciorul la sansa de a deveni MAMA.
AVORTUL ESTE O CRIMA!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katyuscha21 spune:

nu mai e nimeni?

28+si lumina ochilor mei ANDREI 2 ani si 10 luni 26.09.2006
Asa creste Andrei
Burtica
Aniversarea nuntii
Bebica din burtica
www.youtube.com/watch?v=WdxRmcgsKDQ" target="_blank"> Melodia care ii place lui bebika din burtica
www.baby2see.com/small_babies.html" target="_blank">Copii nascuti prematur

Un copil este o Binecuvantare de La Dumnezeu
Nu da cu piciorul la sansa de a deveni MAMA.
AVORTUL ESTE O CRIMA!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katyuscha21 spune:

cucuvelele unde sunteti burtikutelor?

28+si lumina ochilor mei ANDREI 2 ani si 10 luni 26.09.2006
Asa creste Andrei
Burtica
Aniversarea nuntii
Bebica din burtica
www.youtube.com/watch?v=WdxRmcgsKDQ" target="_blank"> Melodia care ii place lui bebika din burtica
www.baby2see.com/small_babies.html" target="_blank">Copii nascuti prematur

Un copil este o Binecuvantare de La Dumnezeu
Nu da cu piciorul la sansa de a deveni MAMA.
AVORTUL ESTE O CRIMA!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumi_Richard spune:



Buna dimineata!!!


Many, felicitari pt rezultatele bune si bb grasunel!!! Si a mea tot cu capul in jos si spatele la ficatul meu este.

RamonaC, felicitari si tie! Ma bucur atat de mult sa citesc de bine!!!

Miany, felicitari, sa-ti traiasca baietelul si sa ajungem la termen fara/cu cat mai putine contractii!!!

Lumi 28+ cu Alexa Annabelle Denise


http://picasaweb.google.com/nov.dec2009/Lumi_Richard



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Helo, nu va speriati la ce ora scriu, dar nu am somn... nu m-am simtit excelent zilele astea, impartasesc aceeasi senzatie ca si celelalte fete care spuneau ca odata cu intrarea in luna a 7-a a aparut o stare accentuata de oboseala, slabiciune... mai am si greata, arsuri, nu toate odata, ci pe rand... senzatie de lesin... si mai am o zi de serviciu dupa care intru si eu in concediu... abia am putut sa citesc tot ce ati scris...

Monis, ma bag la cursurile alea, daca afli mai multe amanunte, please tine-ma la curent!

Dankuta, m-ar fi interesat cursul de care zici, dar cred ca sunt "cam din scurt" pentru mine, pe 26 nu cred ca voi zace, va fi prima zi de concediu... sunt epuizata, lipsa concediului de anul asta m-a cam terminat... Thanks pentru cartea mama si copilul, mama mea in '90 cand l-a nascut pe fratele meu era mare fan Capraru, si se pare ca si-au mai schimbat opiniile de la o editie la alta, s-au adaptat metodelor moderne de crestere a bebelusilor... abia astept s-o citesc

Miramar, si eu sunt in situatia de a face niste cheltuieli neprevazute, aspiratorul s-a "bulit", iar masina de spalat da semne ca e pe cale sa pateasca acelasi lucru... asa ca, vrem nu vrem, vom umbla la "cutia cu maimute" (asa el zic eu economiilor ). Dar cu aceasta ocazie vom cumpara si alte lucruri dragute, pentru bebelaci

Dienutze, aceeasi senzatie am si eu cand ma aplec cau cand ma intorc de pe o parte pe alta, la mine sunt doi si cred ca va fi tare inghesuiala acolo... si mie mi-e teama sa nu-i lovesc, mai ales la sofat e din ce in ce mai greu ca burta ajunge la volan... dar pe de alta parte, cred ca sunt destul de protejati de lichidul amniotic si de uterul care-i inconjoara...

Camy, multumim pentru carticica!

Fetelor, dati-mi si mie un link ceva cu batista asta a bebelusului, sunt pe dinafara complet, ce e ea si care e legatura intre ea si aspirator?????? Thanks...

Aaaa, sa va zic una tare! Krelia avea dreptate ca gmailul asta e de kko, am desoperit unde sunt mailurile noastre ascunse, nu le-a sters nimeni se pare! Sa va uitati si voi in 6 more-All mail, toate mailurile care au fost forwardate nu apar in inbox si in schimb apar acolo unde va zic... o asemenea aberatie nu mi-a dat prin minte... scuze pentru ca am fost atat de suspicioasa, m-am inselat foarte tare si imi cer scuze ... Fetele care au dat forward in loc de download probabil ca nu erau la computerul personal si au vrut totusi sa descarce repede informatiile.. eventual poate folosesc un stick de memorie daca au aceasta posibilitate...


***************** Cand prezentul va fi trecut, visele vor deveni realitate*****************

Avalon 26+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BoboMom spune:

Camy, ce frumos! Noi pana acum nu ne-am dat seama ce parte a corpului e cand vedem burtica miscand. In seara asta, cand eram la curs (despre care povestesc mai tarziu) a facut o miscare puternica, nu stiu daca s-o fi intors, dar m-a surprins.

Mussica, bun venit! Sarcina sanatoasa in continuare!

Multumim pt carti!

Joi ne intalnim cu pediatra. Nu mai stiu daca v-am zis ca am gasit o pediatra romanca. Lucreaza la spitalul unde o sa nasc si joi mergem sa o cunoastem, sa vedem daca o alegem pe ea.

Laura 28+ baby Nicholas James
www.toysrus.com/ControllerServlet?searchBy=registrant&defLName=garner&defFName=laura&defCity=&defState=MI&maidenName=&maidFName=&maidCity=&maidState=®istryNumber=&target=search&userType=giftGiver&searchForPerson=primReg&whereTo=viewRegistry&firstName=laura&lastName=garner&city=&state=MI&submit.x=57&submit.y=15" target="_blank">Our Registry (lucruri pt bebe)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

Buna dimineata fetele

...da...sunt asa de fericita si de incantata de puiul asta mic, de nu va vine sa credeti..
Ma rog zi si noapte la Doamne doamne sa ne ajute sa fim o familie fericita, sa ne lase DD sa ne crestem copilasul cu muuuuuuuuuuulta dragoste asa cum avem noi de oferit....



Ma bucur foarte tare ca s-a rezolvat misterul mesajelor si ca nimeni nu mai este suspicios...


Mai am cate ceva de trimis...din cate am sapat eu pe la fetele de la odiseea la care am fost cu Dariusica..

Prima data o sa ma uit sa trimit informatia o singura data, sa nu cuva sa se repete informatia, sa ne plictisim cautand cate ceva...

Cami,mamica ingerasului Darius-Andrei
n: 15.07.2008
d: 16.08.2008

ingerasul Darius-Andrei

www.Darius-Andrei.piczo.com

http://nshrine.com/shrine/Darius

Sa-l ajutam pe Alex


28+ Darius mi-a trimis de ziua mamei cel mai frumos cadou, un bebe!

bebe Flavius Cristian

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miany75 spune:

buna dimineata!vad ca eu devin din ce in ce mai matinala..
Mussica bine ai venit la noi ,sarcina usoara in continuare si bebe sanatos si mancacios!
Dankutza,Camy multumim de cartulii..
Avalon am gasit asta despre batista bebelusului http://www.kidz.ro/articol/Bebe/1552/Ce-este-aspiratorul-nazal-batista-bebelusului.html

miany
29+ DAVID ANDREI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Buna dimineata, burtici.Miany, ne bucuram de vestile bune, sa stea David la caldurica pana la temen si sa nu-i dea la mami motive de ingrijorare Se pare intr-adevar ca nu stergea nimeni mailurile, scuze pt suspiciuni, Bine ca n-am sarit la gatul nimanui. O zi usoara! 25 + Chiara Ada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A_driana spune:

prezenta si eu

felicitari fetelor pt rezultate bune la eco si bebei sanatosi
camy, ma bucur ca esti asa fericita...

fetelor nu stiu cum medicii vostri va cearta in legatura cu kg....si eu am pus 10 kg si mi-a spus ca arat fff bine, chiar mai bine decat inainte.....a zis: acuma arati si tu ca o gravida adevarata
conteaza mult si kg dinainte de sarcina, daca inainte au fost multe in plus, si cu sarcina iar multe, atunci cred ca sunt pb....toate vin la timpul lor si nimic nu este intamplator . . .

25+ David

strumfulet + poza strumfulet

Mergi la inceput