O viitoare mamica ingrijorata :D

O viitoare mamica ingrijorata :D | Autor: amelie_p

Link direct la acest mesaj

Salut, mamici si viitoare mamici! Am o intrebare de baraj. Sunt in saptamana a 36-a. Saptamana trecuta am fost la control (totul cica este in regula, bebe e cu capul in jos, n-a fost nevoie de recoltarea secretiei pt streptococ etc) si am primit deja biletul de internare, ceea ce inseamna dupa parerea dr. ca de acum ne vedem la spital, la nastere. E ok asa? Sarcina a decurs normal pana acum, n-au fost niciun fel de probleme, dar totusi... Eu tot citesc pe aici ca in ultima luna mamicile ar tb sa-si vada dr. saptamanal...:D E cazul sa-mi fac griji?

Multumesc mult si sanatate tuturor!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

daca e totul ok, probabil ca n-ai de ce sa-ti faci griji. totusi ai putea sa-i spui doctorului tau ca vrei sa mai vii la control macar o data pana la nastere. n-ar trebui sa te refuze.
la ce dr. mergi, ca vad ca esti din Iasi, ca mine...


Ramonika si pisicile www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550848/" target="_blank">Vladutz www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550510/" target="_blank">Maritza www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550608/" target="_blank">Fulgushor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

trebuie sa mergi saptamanal la monitorizare. suna la cabinet si spune-i asistentei ca ai 36 de sapt si ca vrei sa faci monitorizare.asta oricum ti-o face asistenta, drita doar se uita 2 minute pe hartie.

mami de minune mica, Stefanut(30 oct. 2007)

Mergi la inceput