Inseminare [42]

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ella28 spune:

F bine! Oricum astept sa-mi vina, deocamdata nu a aparut. Si luna asta imi doresc sa fie ok sa facem din nou inseminare.
Catalinasi, sa ne spui detalii, da??? Ma bucur sa aud de reusite la Dracea, si eu tot la ea sunt. Nu stiam pe nimeni cu IA la ea recent...ce bine ca ai aparut. Desi nu aveam indoieli ca face totul ok

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sensibila spune:

Pentru fetele interesate am in format electronic cartea Mama si copilul scrisa de sotii Capraru.
Cine o doreste sa imi un PM cu adresa de mail si o trimit cu placere.

e in burtica +11
Dr Anca Moisa
IAD reusita 16.06.2009
http://tickers.baby-gaga.com/p/dev067pr_.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

catalinasi - felicitari! iti dorim o sarcina usoara si un bebe sanatos.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna_ivan spune:

cand am verificat ultima oara forumul (sambata) era multa mai trista atmosfera, ieri nu am putut verifica fiindca am fost nasica (l/am botezat pe Alexandru stefan)si m-am simtit super si azi vad ca e mai multa veselie si pe aici...asta ma face sa ma simt si mai bine...bv

Doamne, pustii sunt casele fara copii, si triste inimile sotilor care nu au urmasi. Chiar daca nu avem credinta dreptilor, care pentru rugaciunile lor s-au invrednicit sa aiba copii, pentru mila Ta cea nemasurata nu ne lasa, Atotputernice Doamne, ci vezi suspinul inimilor noastre. Umple-ne casa de bucuria pe care o aduc copiii, iar pe noi intareste-ne ca sa ii crestem pe ei cu dragoste si intelepciune in dreapta credinta, spre slava Numelui Tau si a Sfintei Tale Biserici. Amin !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns llary spune:

Felicitari Catalinasi,esti sg care ai reusit din valul acesta!
Sa dea D-nul sa fii sanatoasa si bebeul la fel!
Ne-ai dat speranta,remontandu-ne!Vrei
SAU?
Ce frumoase sunt innaintasele !Sa ne bucuram
Imi pare rau pt cele cu vesti de moment proaste!Va multumesc care pana acum mi-ati scris.
E momentul Catalinassi si tre sa ne bucuram cu toate,maine e momentul ntr.Azi-maine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Arianna_M spune:

Catalina....felicitari si din partea mea.....sarcina usoara si bb sanatos....

Apropo de cartea Mama si Copilul.....o am si eu in format electronic .....dar pe cea scrisa de E-Fenwick....dak o vrea cineva o dau cu mare placere.

_

fotograflar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorinake spune:

buna, fetelor! ma numesc sorina si sper sa ma primiti si pe mine! luna asta urmeaza sa facem prima inseminare! sper sa fie cu noroc!!!

am 31 de ani, 2 hsg, 2 fertilizari nereusite si o laparo anul asta, in urma careia mi s-au desfundat trompele si curatat ovarele. nu am putu face laparo pana acum pt ca abia facusem operatie pe cord si medicul a refuzat sa ma opereze cu anestezie generala. anul asta am reusit in cele din urma sa fac operatia. analizele noastre sunt bune, spermograma sotului buna, dar eu am o problema care se numeste adenoza vaginala, adica, se pare, vaginul meu e un mediu neprimitor pt spermatozoizi si acestia mor pt ca nu pot inota in acest mediu. luna asta dr ne-a recomandat IUI, asa ca luna urmatoare mergem pe aceasta varianta. vom face fara stimulare pt ca eu nu am avut probleme cu ovulatie. luna asta am luat extract de mladite de zmeur si am reusit sa ovulez pe ambele ovare! pe scurt asta e povestea mea, poveste care dureaza de mai bine de 5 ani! speram ca anul asta, desi sunt destul de pesimista, sa reusim!!!

http://lt1f.lilypie.com/76gqp2.png
http://www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns llary spune:

Bine ai venit!
Ma bucur ca ti-ai deschis si tu sufletul.Pana la urma o sa fie bine si ptr.noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Arianna_M spune:

Bine ai venit Sorina.....

_

fotograflar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speranta2008 spune:

buna

Sorinake- te rog mult spuen-mi ce analiza ai facut, in urma careia ti-a iesit ca ai mediu neprimitor

catalinasi - FELICITARI......te rog, daca esti de acord vreau sa te pun pe listuta de

peta- am modificat. te rog sa imi spui daca doresti sa completez si cu alte detalii

Danutza27- esti pe prima listuta..si iti doresc sa treci repede pe listuta de

Arianna M- iti doresc sa reusesti cat mai repede




In 2009 voi fii graviduta! 2010 voi fii o fericita mamica!...asa sa ma ajute Maica Domnului!

"Ceea ce este imposibil pentru om, este posibil pentru Dumnezeu" (Matei19:26)

Mergi la inceput