Mamici de fulgusori de nov.dec 2009 (85)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Katyuscha21 spune:

SIMINA

28+si lumina ochilor mei ANDREI 2 ani si 10 luni 26.09.2006
Asa creste Andrei
Burtica
Aniversarea nuntii
Bebica din burtica
www.youtube.com/watch?v=WdxRmcgsKDQ" target="_blank"> Melodia care ii place lui bebika din burtica
www.baby2see.com/small_babies.html" target="_blank">Copii nascuti prematur

Un copil este o Binecuvantare de La Dumnezeu
Nu da cu piciorul la sansa de a deveni MAMA.
AVORTUL ESTE O CRIMA!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katyuscha21 spune:

noi suntem in renovatie facem camera lui Andrei si lui bebe frumoasa

28+si lumina ochilor mei ANDREI 2 ani si 10 luni 26.09.2006
Asa creste Andrei
Burtica
Aniversarea nuntii
Bebica din burtica
www.youtube.com/watch?v=WdxRmcgsKDQ" target="_blank"> Melodia care ii place lui bebika din burtica
www.baby2see.com/small_babies.html" target="_blank">Copii nascuti prematur

Un copil este o Binecuvantare de La Dumnezeu
Nu da cu piciorul la sansa de a deveni MAMA.
AVORTUL ESTE O CRIMA!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BoboMom spune:

La multi ani, Simina!

A fost super la curs, dar sunt prea obosita acum sa scriu. Scriu mai tarziu si va fi un mesaj lung probabil

Laura 28+ baby Nicholas James
www.toysrus.com/ControllerServlet?searchBy=registrant&defLName=garner&defFName=laura&defCity=&defState=MI&maidenName=&maidFName=&maidCity=&maidState=®istryNumber=&target=search&userType=giftGiver&searchForPerson=primReg&whereTo=viewRegistry&firstName=laura&lastName=garner&city=&state=MI&submit.x=57&submit.y=15" target="_blank">Our Registry (lucruri pt bebe)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumi_Richard spune:



Buna dimineata,burtici!



La multi ani, Simina!




Lumi 28+ cu Alexa Annabelle Denise


http://picasaweb.google.com/nov.dec2009/Lumi_Richard



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larisel spune:

La multi ani simina_kin!


RamonaCopot Pt usturimile de gat foate eficiente sunt si niste bombonele cu propolis (propolets se cheama). Le gasesti prin farmacii. Mie raceala de la inceputul sarcinii mi-a trectut cu multe multe ceaiuri calde (nu fierbinti) cu lamaie si cu multa multa miere de albine.

21+

odiseea noastra
nepoteii mei, viatza la tzara, noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Bune dimineata, fetele!Simina de o mie de ori, sa traiesti fericita si iubita 24 + Chiara Ada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dienutze spune:

Neata fetelor!

LAAA MULTI AAANI!!!

SIMINA

Sa fii sanatoasa si tot ce iti doresti sa ti se intample!

25+ astept pe Ingrid Alexandra pe 30 noiembrie! sa fim sanatosi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tinonino81 spune:

Neata fetele!


Simina

: 28+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miramar spune:

Avalon, eu am rude in America care vin in octombrie si mi le aduc

Am zis asa...doar de ideea sau pentru cine are acces la zonele unde exista Born Free - tot asa si mie mi le-a recomandat cineva care are un baietel de 7 luni - ei i-au fost aduse din Canada si e fff multumita de ele.

Dar v-am zis ca Dr. Brown gasiti aici la Miniblu sau comanda pe internet (inainte sa aflu de Born free eu din astea ma gandeam sa iau)


Simina - bun tortul., inca o data La multi ani!

27+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miramar spune:

Stephy - e BPA nu BCA

BPA, prescurtat de la bisphenol A - este o substanta continuta de plastica care prin incalzire devine in timp periculoasa pentru bebelus. Efectele nocive nu sunt clare si nu trebuie neaparat sa se vada imediat, poat aparea in timp si produce diverse boli pe care nici macar nu le vei lega de treaba asta. Exista un risc deci - daca schimbi biberoanele la 2 luni inteleg ca nu ai probleme chiar daca nu sunt BPA free. E alegerea fiecareia. Eu una, dat fiind ca diferenta de pret nu e relevanta am ales sa iau din astea BPA free, din toate prietenele mele insa (ca sunt ultima de fac copii) nici una nu a avut biberoane BPA free, nu de alta dar nici nu stiau de problema - le-am intrebat eu acum si am vazut cum li se maresc ochii a mirare si un pic ingrijorare.

27+

Mergi la inceput