King of Pop Michael Jackson (6)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Mihutza, a fost melodia zilei pe 12 iulie.
Chiar daca la un moment dat se vor repeta, acum avem inca de unde alege, sunt atat de multe... Hai cu alta!

--------------------

Andra si bebe Theodora Povestea noastra

Angels wanted to do the moonwalk so God sent one to bring Michael Jackson.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihutza11 spune:

scuze nu am bagat de seama..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihutza11 spune:

hai ca revin cu alta melodie care imi place mult:




Edit: in videoclip apar Linda McCartney si LaToya


Mihaela, mamik fericit de Andra - 29 martie 2008

Ratusca mea mih1 si mih2 www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=ratusca%20din%20viata%20mea&page=10" target="_blank">aici
Pozici
www.onetruemedia.com/shared?p=88ed9962aab40888261d95&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Primul anisor
Povestea americancei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihutza11 spune:

si versurile:

(Paul)
Say Say Say
What you want
But don't play games
With my affection
Take take take
What you need
But don't leave me
With no direction

(Michael)
All alone
I sit home by the phone
Waiting for you, baby
Through the years
How can you stand to hear
My pleading for you
You know I'm cryin
Oo oo oo oo oo

(Paul)
(Now) Go go go
Where you want
But don't leave me
Here forever
You you you stay away
So long girl, I see you never

(Michael)
What can I do, girl
To get through to you
Cause I love you baby
Standing here
Baptized in all my tears
Baby through the years
You know I'm cryin
Oo oo oo oo oo

(Paul)
You never ever worry
And you never shed a tear
You're sayin that my love aint real
(Paul and Michael)
Just look at my face these tears aint dryin'

(Paul)
You you you
Can never say
That Im not the one
Who really loves you
I pray pray pray, everyday
That you'll see things
Girl like I do

(Micheal)
What can I do, girl
To get through to you
Cause I love you baby
Standing here
Baptized in all my tears
Baby through the years
You know Im crying
Oo oo oo oo oo

Say say say...

(Repeat and fade out)

asa dulce mi se pare in videoclip.. si imi place mult de tot cum canta, normal..


Mihaela, mamik fericit de Andra - 29 martie 2008

Ratusca mea mih1 si mih2 www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=ratusca%20din%20viata%20mea&page=10" target="_blank">aici
Pozici
www.onetruemedia.com/shared?p=88ed9962aab40888261d95&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Primul anisor
Povestea americancei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Da, da, da!
Revin maine cu comentarii, acum scriu doar ca am citit ca McCartney a rupt prietenia cu MJ cand acesta a cumparat catalogul Sony cu drepturile pt Beatles, caci McCartney licitase si el dar nu si-a permis 45 milioane la vremea aia, inainte de 90, cat a dat MJ.

Gata, acum chiar ma culc, iar cu Complotul la cap.

--------------------

Andra si bebe Theodora Povestea noastra

Angels wanted to do the moonwalk so God sent one to bring Michael Jackson.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihutza11 spune:

si am gasit remix-ul care mi-a placut la vremea care aparuse (tot number 1 a fost si asta):




Mihaela, mamik fericit de Andra - 29 martie 2008

Ratusca mea mih1 si mih2 www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=ratusca%20din%20viata%20mea&page=10" target="_blank">aici
Pozici
www.onetruemedia.com/shared?p=88ed9962aab40888261d95&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Primul anisor
Povestea americancei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRISMIR spune:

MIHA super melodia zilei
Imi place tare mult cum suna Michael si Paul..pt mine Beatles au fost prima si marea iubire...asa cum la unele dintre voi a fost Freddie..asa ca melodia zilei ma incanta la maxim,sa-i vad pe cei mai dragi mie...ritmul,cuvinte ,vocile lor atata de diferite ,fac melodia sa fie perfecta,superb!!!..ce tanar era Michael,hmmm,un scump

V-am citit la toate parerile despre sexualitatea lui...stau inca si ma gandesc...nu-mi pare a fi fost gay...dar si cu femeile nu cred ca a avut mare lucru...se poate sa fi fost el mai altfel,sa fi trait la maxim prin muzica si sa nu aiba mare nevoie de sex,da....dar adevarul nu cred ca-l vom sti vreodata....pt mine nici nu prea conteaza...si daca era gay,ce...atata de tare m-am obisnuit aici cu gayi incant mi-am dat seama ca si ei sunt oameni ca si noi,doar au alte preferinte sexuale,atata tot...unii sunt chiar minunati fata de cei"obisnuiti"..pt mine e insa interesant sa va citesc pe voi,imi plac discutiile contradictorii...iar pe Michael il admir si-l voi admira intotdeauna...viata lui privat nu ma intereseaza,e a lui si doar a lui...ce-l mai trist si singurul lucru care nu i l-as fi putut ierta si trece peste ar fi fost pedofilia,dar am simtit dintotdeauna ca nu a fost vinovat de nimic,asa ca...I LOVE YOU MICHAEL pt tot ce ne-ai daruit !!!




"Before you judge me, try hard to love me."MJ


Mirela si puiul scump, Robert Cristian(19 oct.2004)
Pozele noastre aici... http://community.webshots.com/user/CRISMIR1001
...sau aici...
http://community.webshots.com/user/CRISMIR100

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihutza11 spune:

na, nu ma mai satur de melodia asta.. nu o mai ascultasem de mult si azi am inebunit-o si pe Andra cu ea ..

Mirela eu Beatles i-am descoperit mai greut, ca si Queen de altfel.. ca eram intr-o fundatura de lume (adica un orasel mic de munte), dar Michael a ajuns din prima pe acolo ..
si am mai patit-o si cu Depeche Mode.. mama ce nebunie era si cu depechistii si mie nu-mi placeau, dar si cand am ajuns la facultate si am dat de gust...


Mihaela, mamik fericit de Andra - 29 martie 2008

Ratusca mea mih1 si mih2 www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=ratusca%20din%20viata%20mea&page=10" target="_blank">aici
Pozici
www.onetruemedia.com/shared?p=88ed9962aab40888261d95&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Primul anisor
Povestea americancei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mj_girl spune:

buna dimineata fetelor.

M, I love you more

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danat spune:

Neata fetelor!

Mihutza super melodia zilei! Mi-a placut din anii '80 cand am auzit-o prima data (si era mare lucru sa auzi asa ceva la tv in anii aia), iar Michael e atit de tinar si fericit inca...

El era intr-o mare admiratie fata de Paul McCartney si se imprietenise cu acesta (din ce am citit in Moonwalk) si a fost foarte onorat sa compuna si sa cante impreuna. Era pt Michael ca un fel de confirmare a valorii lui (ceea ce avea mare importanta pt el la inceputuri).



Dana mama lu' Radu Stefan




Hobby

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
www.youtube.com/watch?v=l9lq8oaK5Mw" target="_blank">
"If you wanna make the world a better place,
Take a look at yourself and then make a Change"

"Man in the Mirror" - Michael Jackson

Mergi la inceput