King of Pop Michael Jackson (6)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cory_box spune:


deci eu cred ca foarte mult rau a facut acel domn avid de publicitate si bani halperin, care a venit cu ideea asta de homo.ca eu pina la el nu am auzit de asa ceva.oi fi eu mai defazata de felul meu, mai stii ?.chestia e ca atunci cind a aparut unmasked a lui domnul respectiv am fost si eu interesata, ca am zis ca o fi ceva de capul lui.numai ca halperin a scris o gramada de bullshituri si in cazul altor vedete, celine dion, de ex.deci, chiar daca Michael era o persoana nonconformista, verdictul meu este : straight fara discutii.




Music is art in words.Michael Jackson's words are masterpieces

I believe Michael is alive.And I don't lose hope

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cory_box spune:

Citat:
citat din mesajul lui birth_reborn

salut, fete dragi si drag Michael.

Ce de Fecioare, ma inscriu si eu in club!

Motanik, io nu cred ca fu gay... nu-i ca nu vreau, dar nu-l pot asocia deloc cu asta... revin cu argumente cand oi avea mai mult timp.


Acum, repetitiile pt 29 incep dimineata,la ora 10:

" http://www.youtube.com/watch?v=0H4R-iiDXK0 http://www.youtube.com/watch?v=t1BUYXI_oeA Aici sunt cele doua filmulete cu muzica si versurile din colaj.Repetitiile vor incepe maine,la ora 10,si vor avea loc in barul BIKERS,barul motociclistilor,pe Str MATEI VOIEVOD.Barul are o curte mare,se afla cam la jumatatea strazii pe partea stanga venind dinspre Pache Protopopescu"

Am pus tarziu, dar va tin la curent mai din timp despre urm. repetitii. Cine vrea sa participe, imi poate lasa nr tel, id-ul, la pm.

Noapte buna! Abia astept sa ma trezesc, sa merg la cantecele lui dragi, dragi!!!
Va pup, si va rog mai eliberati locul la anka, ca am o prietena care asteapta cam de mult... de cand se stie.

un dansator infocat:
http://www.youtube.com/watch?v=cNAAZ5Nt6pk&eurl=file%3A%2F%2F%2FC%3A%2FPROGRA%7E1%2FYahoo%21%2FMESSEN%7E1%2FKOCZVZ3oPq%2Ef0SqKx6D7MQ%2D%2D&feature=player_embedded






vaaaaai ce draguta faza cu papagalul, trebuie sa i-o arat si la sotul meu.

si cu discutia despre zodii ; pai evident ca nu putem fi bagati toti in aceeasi oala numai pe criteriul asta, ar fi absurd, dar e vorba totusi de niste trasaturi comune, zic asta din observatiile personale.

Music is art in words.Michael Jackson's words are masterpieces

I believe Michael is alive.And I don't lose hope

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cory_box spune:

Citat:
citat din mesajul lui danat

Motanikule iti admir punctul de vedere bine argumentat, la fel ca si celelate puncte de vedere ale fetelor, oricare ar fi acestea.

Nu contrazic (caci nici nu am cum) aceste idei, insa, ma intreb si eu asa, in atitia ani, in care s-a aruncat in MJ cu tot felul de spurcaciuni si idei care mai de care mai tembele, chiar nu s-ar fi auzit nimic nimic despre vreun iubit de-al lui?!
Si la Freddie, intr-adevar cum spunea nelia s-a auzit spre finalul vietii, insa existau discutii si inainte si se stia aproape sigur ca este gay, numai ca nu confirmase nimeni oficial. Pe cand, despre Michael chiar nu am auzit nimic in acest sens.

Eu nu l-as "analiza" dupa zodie, cum spuneati si voi, oamenii din aceleasi zodii pot fi total diferiti, insa, totusi, unele aspecte se aseamana.
El a fost oricum, unic . Inafara genialitatii. A fost unic prin tot ce s-a intamplat in viata lui si l-a transformat in ceea ce ajunsese. Si fizic, si psihic. Legat de asta, eu mi-l amintesc www.pbpulse.com/wp-content/uploads/2009/06/obit-michael-jackson_clif.jpg" target="_blank">asa, cel mai trist cu putinta
Cred ca a fost un om deosebit de discret si deosebit de bun. Si cred ca de bunatatea asta au profitat multi. Si i-au rastalmacit-o cum au vrut si cum i-a aranjat pe ei mai bine...


Eu cred ca si-a facut atit de multe operatii estetice pt ca a fost mereu nemultumit si mereu ar fi vrut altceva. Cred ca faza cu statuia egipteana e doar o scorneala actuala. Poate ca intr-adevar, a simtit ceea ce simt cei care isi fac operatii de schimbare de sex, ca este suflet de femeie in corp masculin, asta nu inseamna ca ar fi trebuit sa fie gay.
Nu stiu, poate cu timpul se va afla si treaba asta cusexualitatea mai clar, nu are insa nici o importanta in dimensiunea iubirii si admiratiei mele fata de Michael, ci doar, ca si pina acum in toate "analizele" noastre, ca sa il cunosc mai bine.





Dana mama lu' Radu Stefan




Hobby

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
www.youtube.com/watch?v=l9lq8oaK5Mw" target="_blank">
"If you wanna make the world a better place,
Take a look at yourself and then make a Change"

"Man in the Mirror" - Michael Jackson




nici mie nu-mi place deloc poza cu pijamaua si altele asemanatoare (si de aceea le si evit sistematic), in care parca si-a trintit pe el tot ce a nimerit prin dulap.dar cred ca era tare deprimat saracul.si-apoi, tie chiar nu ti s-a intimplat niciodata sa te saturi sa arati super in orice situatie ? si deci admit ca si lui, ca e si el om, chiar daca nu prea se accepta ca starurile sa iasa cu look-ul in dezordine in lume.dar na, probabil de citeva ori in viata li se intimpla si lor, ma gindesc.pentru ca in afara de citeva poze nasoale (care le numeri pe degete) in toate e o delectare sa-l privesti (ca eleganta si stil).si ma refer aici in viata de toate zilele, nu pe scena.
eu ma uit frecvent la pozele starurilor, si sincer de multe ori ma sochez.ce naspa pot sa arate unele care au la indemina toate trucurile in materie de intretinere, de outfit-uri, de operatii estetice, etc.chiar recent ma uitam la britney spears (pozata intr-un magazin) ce par mort poate sa aibe la virsta ei.si so on...

iar cu statuia egipteana ce sa zic, o timpenie ingrozitoare, ca multe altele...






Music is art in words.Michael Jackson's words are masterpieces

I believe Michael is alive.And I don't lose hope

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danat spune:

Cory_box cred ca ai inteles taman invers ce am vrut eu sa spun. Tocmai, spuneam ca arata asa neglijent in poza cu pijamaua pt ca probabil, nu-i mai pasa. Ii ajunsese totul pina la os; chiar si el, perfectionistul, ajunsese sa iasa din casa asa, nepasandu-i cum arata. Eu nu l-am judecat! Din contra!
Chiar nu mi se pare ceva nasol la el nici chiar in pozele facute in bataie de joc, cand era prins in cele mai aiurea ipostaze.
Pt ca eu il stiu pe Michael al meu sus pe un soclu in inima mea, de unde nimeni, nicicand, nu il poate da jos! Si se afla acolo sus prin tot ceea ce a facut, opera pe care a creat-o, dar inafara de asta, pt ca a ajutat cat a putut de mult si si-a iubit semenii.
... imi pare rau cand se intelege ceva aiurea


Anka...ce faceti astazi, ca nu ai dat nici un semn? Il mai lasi sa respire??? C'mone









Dana mama lu' Radu Stefan




Hobby

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
www.youtube.com/watch?v=l9lq8oaK5Mw" target="_blank">
"If you wanna make the world a better place,
Take a look at yourself and then make a Change"

"Man in the Mirror" - Michael Jackson

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danat spune:

Citat:
citat din mesajul lui purple_blue

Eu cred ca el, fiind un idealist, si avand si exemplele negative incepute din copilarie (cantat in cluburile de striptease, fratii..asa, tatal..asa... fanele..asa..si cine stie cate si mai cate), a dorit sa creada ca totusi dragostea poate fi exprimata si la modul idealist, care sa culmineze cu a face dragoste, nu sex. Cum era cam greu sa obtina asa ceva, fiind el, cred ca a fost dezamagit si a lasat-o balta. Exprimarea mea nu e prea buna, mai ales avand in vedere ora la care scriu, dar sper ca ati inteles.
Eu nu pot sa uit din "Moonwalker", faza in care spunea ca toate fetele pe care le cunoaste vor sa il salveze, impartind cu el singuratatea, dar nu poate sa faca nimanui asa ceva.

"Daca plangi pentru ca soarele a disparut din viata ta, lacrimile te vor impiedica sa vezi stelele."
R. TAGORE



Purple am inteles ce ai vrut sa spui. Poate fi o varianta si asta. La sensibilitatea lui, e foarte posibil sa fi simtit asa.



Dana mama lu' Radu Stefan




Hobby

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
www.youtube.com/watch?v=l9lq8oaK5Mw" target="_blank">
"If you wanna make the world a better place,
Take a look at yourself and then make a Change"

"Man in the Mirror" - Michael Jackson

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Eu cred ca aparitia in pijama a fost regizata, nu am argumente, dar mi s-a parut ceva aranjat, o imagine creata. Ca multe alte aparitii ale lui MJ, de exemplu cea in scaun cu rotile... Presa scria vrute si nevrute despre el, iar el se juca cu ea, de multe ori...

Eu nu pot sa-l vad pe MJ ca vai, saracu'... nu stiu de ce. Pur si simplu nu-mi inspira mila, ci admiratie... Eu cred ca stia foarte bine ce face si a stiut pina in ultimul timp. Eu zic sa nu-l subestimam pe cel mai mare showman al secolului! Intuitiv, eu spun ca ceea ce am vazut in presa in timpul vietii lui este ceea ce a vrut el sa vedem. Da, a suferit, a fost un om singur, celebritatea l-a distrus incet-incet asa cum a facut cu atitia altii (v. depedenta de medicamente), dar, in rest, eu cred ca puterea a fost de partea lui si a mani****t mai mult decit s-a lasat el sa fie. Nu stiu daca am dreptate, dar eu il simt pe MJ ca pe un om puternic, nu slab, si merg pina acolo incit pot sa cred pina si faptul ca si-a regizat si propria moarte... in sensul ca il cred in stare, ca doar era Maestrul!

CORNELIA, mami de www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37" target="_blank">AGATA, TUDORA si LISANDRU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danat spune:

Citat:
citat din mesajul lui Alexia27

Nelia , relax..take a deep breath...il iubim pe Freddie oricum si oriunde (adica eu). am voie sa iubesc doi barbati?

Revnind la subiect, eu personal nu cred ca Michael a fost homosexual sau bisexual. Cred ca a fost straight. Daar...parerea mea e ca el pur si simplu si-a sublimat energia sexuala prin muzica. A investit tot, dar tot ce era si ce avea in actul creatiei. Care trebuia sa fie perfecta. Cred ca avea dreptate tipul ala pe blog cand remarca faptul ca el parca facea dragoste cu muzica lui...pe scena, in concerte.
Calugarii aceeia cu har, pe care i-ati amintit, tot asa, isi sublimeaza sexualitatea prin credinta. Michael o facea prin muzica. Atat de simplu. Ca e bine, ca nu e bine, eu nu stiu; eu (un eu generic, da?) sunt doar un om ordinar, care, cel mult poate sa isi refuleze sexualitatea (cu consecinte nashpa de altfel), dar nu pot ajunge la a o sublima...asa ca nu pot intelege cum cineva nu are nevoie de sex...


I'm alive and I'm here forever

Michael Jackson


Alexia eu una subscriu la ambele pareri: si aia cu Freddie + Michael (si stai la coada te rog, lasa babele mai in fatza, putin respect, zau asa )
Si cea de-a doua parere, cu Michael absolut straight, dar cu energia consumata altfel, prin muzica. Si eu cred ca poti sta mult si bine fara sex, mai ales daca nu ai fost "mare degustator" niciodata. El facea dragoste cu publicul lui si atunci, in concerte, dragostea era trimisa in ambele sensuri, in cel mai total mod cu putinta

Cred ca oamenilor le este greu sa inteleaga si sa accepte ceva care nu le e cunoscut, ceva ce nu au simtit vreodata. Astfel ca le e mai simplu sa clasifice o persoana care nu le seamana ca fiind ciudat.



Dana mama lu' Radu Stefan




Hobby

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
www.youtube.com/watch?v=l9lq8oaK5Mw" target="_blank">
"If you wanna make the world a better place,
Take a look at yourself and then make a Change"

"Man in the Mirror" - Michael Jackson

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cory_box spune:

Citat:
citat din mesajul lui danat

Cory_box cred ca ai inteles taman invers ce am vrut eu sa spun. Tocmai, spuneam ca arata asa neglijent in poza cu pijamaua pt ca probabil, nu-i mai pasa. Ii ajunsese totul pina la os; chiar si el, perfectionistul, ajunsese sa iasa din casa asa, nepasandu-i cum arata. Eu nu l-am judecat! Din contra!
Chiar nu mi se pare ceva nasol la el nici chiar in pozele facute in bataie de joc, cand era prins in cele mai aiurea ipostaze.
Pt ca eu il stiu pe Michael al meu sus pe un soclu in inima mea, de unde nimeni, nicicand, nu il poate da jos! Si se afla acolo sus prin tot ceea ce a facut, opera pe care a creat-o, dar inafara de asta, pt ca a ajutat cat a putut de mult si si-a iubit semenii.
... imi pare rau cand se intelege ceva aiurea


Anka...ce faceti astazi, ca nu ai dat nici un semn? Il mai lasi sa respire??? C'mone

d








Dana mama lu' Radu Stefan




Hobby

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
www.youtube.com/watch?v=l9lq8oaK5Mw" target="_blank">
"If you wanna make the world a better place,
Take a look at yourself and then make a Change"

"Man in the Mirror" - Michael Jackson



danat : habibi, nu te supara asa pe mine.se poate sa fii inteles gresit, e de la caldura.si poza care ai pus-o e foarte .ca si cea de ieri.
danat, am sa-ti fac o marturisire : poate tu nu mai tii minte, dar ai fost prima persoana care mi-a raspuns pe acest topic.asa ca te las sa ma mai si tamponezi (usor, desigur) din cind in cind.

Music is art in words.Michael Jackson's words are masterpieces

I believe Michael is alive.And I don't lose hope

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danat spune:

Citat:
citat din mesajul lui Anculina

Buna fetelor!


............
Despre sexualitatea lui si alte aspecte care s-au tot discutat pe parcursul vietii lui si care de fapt au fost sursa declinului si suferintelor lui, nu vreti sa facem un exercitiu? Anume, sa lasam non-fanii sa spuna despre el tot ce s-a cam spus deja de sute de mii de ori, toate lucrurile rele, iar noi, FANII, sa vorbim despre lucrurile frumoase care l-au definit si care vor ramane in inimile noastre si a milioanelor de inimi care l-au iubit si care ii simt lipsa acum...
...........





Anculina de 2 luni de cand exista acest subiect, s-a discutat de mai multe ori si despre aspectele neplacute ale vietii lui Michael. Noi nu il criticam si nu discutam aceste lucruri in sensul in care au facut-o atit de mult ziarele de scandal. Cum ar fi sa ne facem ca aceste parti urite nu au existat si sa vorbim numai despre lucrurile roz din viata lui? Din pacate, el a suferit mult pt tot ce s-a scris despre el urit si noi incercam cumva sa clarificam cate ceva (probabil fara succes), dar macar pt noi cate suntem aici.
Noi ne spunem parerile si incercam sa aflam tot ce putem despre el, ca despre un om drag, ca sa avem un tablou (cat mai) complet al omului care a fost. Nu cred ca ai vazut in vreuna dintre postarile de aici vreo tenta critica.






Dana mama lu' Radu Stefan




Hobby

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
www.youtube.com/watch?v=l9lq8oaK5Mw" target="_blank">
"If you wanna make the world a better place,
Take a look at yourself and then make a Change"

"Man in the Mirror" - Michael Jackson

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mj_girl spune:

danat, stranie coincidenta, si M al meu tot asa arata
nelia, total de acord cu tine, indiferent ce citesc sau ce vad refuz sa-l vad ca pe o victima, el este INVINCIBLE


[anka77 : revin, vad ca te-ai dat la fund

You'll never make him stay
So take your wight off of him
SHA'MONE

Mergi la inceput