King of Pop Michael Jackson (6)

King of Pop Michael Jackson (6) | Autor: FanClubMJ

Link direct la acest mesaj

La ideea lui Tzuni, sa avem aici coltul fanilor unde sa ne amintim de Michael si extraordinara lui viata.





Melodia zilei

9 iulie 2009 - www.youtube.com/watch?v=7Hg-IRZk4D0" target="_blank">Dirty Diana
10 iulie 2009 - www.youtube.com/watch?v=Jpz5eD9L4dA" target="_blank">Heal the World
11 iulie 2009 - www.youtube.com/watch?v=dVJscGa5vbc" target="_blank">Childhood
12 iulie 2009 - www.youtube.com/watch?v=CJvfnQ_E7uw" target="_blank">Leave Me Alone
13 iulie 2009 - www.youtube.com/watch?v=tyBs6-cmFvQ" target="_blank">Black or White
14 iulie 2009 - www.youtube.com/watch?v=PvYygjcMDdQ" target="_blank">Will You Be There
15 iulie 2009 - www.youtube.com/watch?v=V_Q3AhPaZBY" target="_blank">I Just Can't Stop Loving You
16 iulie 2009 - www.youtube.com/watch?v=ciNGtielT84" target="_blank">Give In To Me
17 iulie 2009 - www.youtube.com/watch?v=NgGgy676q54" target="_blank">Ghosts
18 iulie 2009 - www.youtube.com/watch?v=c-WVpQ0ZG8Q" target="_blank">Smooth Criminal
19 iulie 2009 - www.youtube.com/watch?v=nxrmJtaZBA0" target="_blank">You Rock My World
20 iulie 2009 - www.youtube.com/watch?v=rKMfjUp9xYs" target="_blank">Wanna Be Startin' Something
21 iulie 2009 - www.youtube.com/watch?v=_494FsbimSc" target="_blank">The Way You Make Me Feel
22 iulie 2009 - www.youtube.com/watch?v=WaJK6WDVpp8" target="_blank">Blood on the Dancefloor
23 iulie 2009 - www.youtube.com/watch?v=SGeZYednWtI" target="_blank">Man in the Mirror
24 iulie 2009 - www.youtube.com/watch?v=cupnsUDyjuA" target="_blank">In the Closet
25 iulie 2009 - www.youtube.com/watch?v=YUswfxAkLME" target="_blank">For All Time
26 iulie 2009 - www.youtube.com/watch?v=NO1v8t1FLOI" target="_blank">One Day in Your Life
27 iulie 2009 - www.youtube.com/watch?v=xWPmOdjEtxs" target="_blank">Remember the Time
28 iulie 2009 - www.youtube.com/watch?v=_t7vmuDpdqI" target="_blank">Dangerous
29 iulie 2009 - www.youtube.com/watch?v=WObfcDIf6lY" target="_blank">Beat It
30 iulie 2009 - www.youtube.com/watch?v=IqZvsUbQKxQ" target="_blank">Stranger in Moscow
31 iulie 2009 - www.youtube.com/watch?v=XvNJE4FFPP8" target="_blank">Jam
1 august 2009 - www.youtube.com/watch?v=nZHsL6C3awY" target="_blank">Fall Again
2 august 2009 - www.youtube.com/watch?v=VNtBsmLEpxU" target="_blank">Human Nature
3 august 2009 - www.youtube.com/watch?v=kknzQjOen2M" target="_blank">Another Part of Me
4 august 2009 - www.youtube.com/watch?v=d5q59xIFMrg" target="_blank">They Don't Really Care About Us
5 august 2009 - www.youtube.com/watch?v=hzvGTrqpQp0" target="_blank">Liberian Girl
6 august 2009 - www.youtube.com/watch?v=MFcFsVJ0nsM" target="_blank">Bad
7 august 2009 - www.youtube.com/watch?v=qQwFHoLMti8" target="_blank">Who Is It
8 august 2009 - www.youtube.com/watch?v=Khd_DvDfPCw" target="_blank">Thriller
9 august 2009 - www.youtube.com/watch?v=CtmbZbzr680" target="_blank">You Are Not Alone
10 august 2009 - www.youtube.com/watch?v=3mjYinZDbes" target="_blank">Whatever Happens
11 august 2009 - www.youtube.com/watch?v=jaZzZactGQU" target="_blank">Come Together
12+13 august 2009 - www.youtube.com/watch?v=OX7JQ5CCf-s" target="_blank">Earth Song
14 august 2009 - www.youtube.com/watch?v=jzw6GiqZyD0" target="_blank">We Are the World
15 august 2009 - www.youtube.com/watch?v=th8X2asX-Bg" target="_blank">Speechless
16 august 2009 - www.youtube.com/watch?v=m4xJTG16FO4" target="_blank">On The Line
17 august 2009 - www.youtube.com/watch?v=7Eht4Y7wZV8" target="_blank">Heaven Can Wait
18 august 2009 - www.youtube.com/watch?v=KuavXaJjuqw" target="_blank">Gone Too Soon
19 august 2009 - www.youtube.com/watch?v=qF0o-W5uu8o" target="_blank">She's Out of My Life
20 august 2009 - www.youtube.com/watch?v=_fHoDWc22B0" target="_blank">Billie Jean
21 august 2009 - www.youtube.com/watch?v=ZeaqO_aMWOE" target="_blank">Butterflies
22 august 2009 - www.youtube.com/watch?v=egOr3qMKEZk" target="_blank">The Lost Children
23 august 2009 - www.youtube.com/watch?v=-c3wWA1F5zc" target="_blank">Tabloid Junkie



Linkuri utile

King of Pop 1
King of Pop 2
King of Pop 3
King of Pop 4
King of Pop 5

Blog FanClubMJ - Moonwalk

A murit Michael Jackson
Ultimul mesaj pt Michael Jackson


Fan Club

adrianaady
adrianka
ainex_po
albinutza
alexia27
anculina
anka77
astrojunkie
billie_Jean
birth_reborn
bulinuta27
camisol
cinezee
cory_box
crismir
criss_75
cristina_c
danat
danielac
dariaevelin
flavia_maria
hannen
hellene_n
iarina
iona2005
kalid
kay
maraki
marami
melku
mihutza11
mistral
mj_girl
moana
motanik
mp
nelia
nikolici
oana_b
oana_n
purple_blue
rall
rhoneea
sweetmelon
tzuni


Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Am sa-mi copiez si aici ultimul mesaj, sper sa nu va deranjeze, nu vroiam sa se piarda in capitolul vechi pt ca as vrea sa stiu si parerile voastre.


Citat:
citat din mesajul lui motanik

Neatza!

MP, eu una nu am sarit peste filmulete si cred ca nici celelalte fete, savuram tot ce se pune si apreciem, cel putin eu, ce aduceti aici, pt celelalte. Imediat te adaug si la listuta fanilor, te rog nu te supara pe noi, vezi cu ce viteza se scrie, imediat trecem si la capitol nou.
Nu stiu ce sa mai zic, mi-a fost foarte clar de la inceput ca Michael e nevinovat.

Fetelor, melodia zilei azi e propusa de DanielaC


O melodie foarte emotionanta, il caracteriza bine pe Michael.


Danutza, hai ca am ajuns si la subiectul asta, nici peste mesajul tau eu una nu am sarit dar vroiam sa scriu mai mult si ieri nu am avut timp prea mult.

Ce urmeaza sa scriu nu schimba cu absolut nimic pt mine atasamentul fata de Michael si muzica lui. Cred ca in sufletul meu de multa vreme am crezut asta si nu m-a interesat, asa cum nu ma intereseaza ce face nimeni in inimitate, fiecare cu viata lui, nu trebuie sa se explice nimanui.
Cred ca Michael a fost gay. Desi nu exclud nici ce ai scris tu.
Am cateva motive pt concluzia mea si cu voia voastra o sa le expun aici, sper numai sa nu ma judecati gresit pe mine acum.

In primul rand, fizionomia foarte feminina. Da, emana sexualitate, masculinitate pe scena, cand canta melodii ritamte, cand dansa. Dar are niste poze unde daca nu ai stii ca e barbat, ai baga mana in foc ca e femeie. Ori la lookul asta a ajuns pt ca si-a dorit el, nu? Ba mai mult, chiar am citit ca statuia aia pe care ne-a aratat-o Nelia daca nu ma insel, statuia egipteana a fost modelul lui, a vrut sa arate ca si femeia aia. De ce sa vrea un barbat sa arate ca o femeie? Nu cumva in suflet se simte femeie? Sigur ca e posibil sa gresesc dar latura lui feminina s-a vazut nu numai in fizionomia fetzei.

In al doilea rand, desi chiar e posibil sa imi scape aici ceva, nu am auzit de alti barbati care sa isi faca operatii estetice, daca am auzit a fost vorba de mariri, micsorari, intelegi la ce ma refer, nicidecum schimbarea pometilor, a nasului, a buzelor samd. In afara barbatilor gay carora le pasa foarte tare de felul cum arata, nu stiu sa fi vazut alt barbat atat de...obsedat, asta cred ca e cuvantul corect, de asta.

In al treilea rand, declaratiile lui Debbie, ea a spus ca ei doi nu s-au culcat niciodata impreuna, ca aveau camere/case separate. Fara foc nu iese fum. Mie ea mi s-a parut cu capul pe umeri, nu s-a dat inapoi sa declare ca el e un tata minunat chiar si atunci cand stia ca el nu-i da voie sa-si vada copiii. A vrut sa ii fereasca de lumea paparatilor si l-a rugat pe Michael sa le puna masti pe fatza cand iese cu ei, sa nu fie recunoscuti daca si cand ies singuri. Acum dupa moartea lui ar fi putut sa fie o jigodie si sa lupte in proces pt custodie, ar fi scos o multime de bani ori sa lase copiii la Katherine ori sa ii ia cu tot cu pensie din trustul lui Michael. Dar i-a lasat in pace, ba mai mult a declarat ca nu ar fi fost nebuna sa ii ia de langa singura familie pe care au stiut-o vreodata.
Stiu ca si ea a avut greselile ei dar cred ca l-a iubit mult pe Michael si a vrut sa il ajute, cred ca oricare dintre noi i-ar fi facut un copil lui Michael daca am fi fost in locul ei, a fost o modalitate pt ea de a se lega pe veci de el. E mama a doi dintre copiii lui.
Asadar cand a zis ce a zis, ca nu au avut nici o treaba dpdv sexual, eu una...am crezut-o.


In al patrulea rand sau la cat am ajuns, va aduceti aminte sarutul cu Lisa Marie Presley la o decernare de premii mtv parca? A fost prima si ultima oara cand am vazut un sarut de la el si a venit intr-un moment cand oamenii isi puneau intrebari legate de sexualitatea lui. Daca vedeti momentul respectiv si daca e nevoie aduc un clip eu, o sa realizati probabil ce-am realizat si eu, ca nu a fost deloc natural, a fost o punere un scena pt ca Michael sa inchida gura lumii. Ar fi avut o multime de alte situatii in care sa isi exprime fizic afectiunea fata de ea, in afara acelui sarut pe scena in fata a zeci de milioane de telespectatori. Ciudat ales momentul? Sau genial ales momentul?

Mai departe, am pierdut numaratoarea, toate femeile care au facut parte din viata lui, Tatum, Brooke, Lisa Marie, Debbie au vorbit la un moment dat despre timiditatea lui. Excesiva as zice eu. Tatum declara undeva, nici nu mai stiu unde am citit, ca atat de timid era cu ea incat era greu sa il si sarute, ce sa mai vorbim de ajuns mai departe. Sigur, timiditatea asta nu il face neaparat gay, putea sa nu il intereseze deloc sexul dar motivul asta adaugat la celelalte parca face sens.

Si ar mai fi, atasamentul de copii, dorinta de a-i creste el.Faptul ca nu am auzit niciodata de nici o aventura sexuala, chiar asa bine sa fi tinut ascuns? Ar mai fi si faptul ca era un om foarte cultivat, citea mult, era manierat. Ingrijit, bine imbracat, fashion icon. Intra in tiparele gay, nu credeti?


Cred ca aseara aveam si altele de scris, acum imi scapa, daca imi amintesc o sa revin. Scuze ca atata m-am intins si scuze si daca parerea mea ofenseaza pe cineva. Repet, pt mine Michael ramane acelasi, il iubesc asa cum il iubeam si acum 17 ani cand m-am indragostit...pt totdeauna.


Edit: ca am citit ce ati adaugat, legat de nevoile unei persoane in zodia fecioara, eu as zice ca e cu totul altceva pt un barbat, femeia sigur ca poate sta si mai mutl fara sex, dar la barbat nevoile sunt mai puternice, mai cu seama ca are atatea femei frumoase si disponibile in jur. Nu l-ar atrage femeile astea pe un barbat doar in cazul in acre ar avea alte orientari sexuale, altfel cred ca ar fi o problema sa simta atractie si sa stea totusi fara sex, repet, cu barbatii e alta mancare de peste cand vine vorba de sex.

--------------------

Andra si bebe Theodora Povestea noastra

Angels wanted to do the moonwalk so God sent one to bring Michael Jackson.



--------------------

Andra si bebe Theodora Povestea noastra

Angels wanted to do the moonwalk so God sent one to bring Michael Jackson.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ADRIANKA spune:

Andra, ideile tale au sens si par cele mai apropiate de realitate, dar chiar si gay, tot nu cred sa fi avut experiente multe; avea in el gingasia, fragilitatea, dulceata unei femei, dar si timiditatea la greu, ceea ce cred ca-l facea sa nu se apropie de nimeni, fie ei si barbati, daca era atat de atras de ei...

De orice natura o fi fost sexualitatea lui, tot nu cred ca a avut multa experienta in domeniu...din pacate, ca ia uitati cum stam aliniate toate aici, sa-l invatam meserie.

Mai mestec la idei si oi mai reveni si eu pe tema.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anka77 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ADRIANKA


De orice natura o fi fost sexualitatea lui, tot nu cred ca a avut multa experienta in domeniu...din pacate, ca ia uitati cum stam aliniate toate aici, sa-l invatam meserie.

Mai mestec la idei si oi mai reveni si eu pe tema.

..................................................................
Adriana, mami de Yiannis Alexandros (28.12.2007)

www.flickr.com/photos/30939036@N03" target="_blank">poze cu noi

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Povestea unui Licurici

Iti trebuie o secunda pentru a te indragosti si ani buni pentru a intelege ce e iubirea...


Foarte tare..... IU HUUUUUUUUUUU

if you enter this world knowing you are loved and you leave this world knowing the same, then everything that happens in between can be deal with. – Michael Jackson
-he's not coming back
Because he's sleeping with me DIRTY DIANA
SHA`MONE!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iona2005 spune:

motanik e o logica in tot ce ai scris dar io tot pe a mea o tin,in fam.mea suntem 6 specimene de fecioare din care 3 barbati unul tot pe 29 aug 47 ani si am ajuns la urmat concluzie:barbatilor le place lumea femeilor iar femeilor lumea barbatilor si o sa-mi spuneti ca e normal dar nu ma refer sexual ci mai ales dpdv al activitatilor.
faza cu sarutul o stiu si chiar s-au certat din cauza asta pt. ca el ii spusese in culise ce are de gand si ea nu a fost de acord si mai mult ca sigur ca avrut sa astupe gura lumii dar un gay nu saruta niciodata o femeie mai ales public.In magie si nebunie sunt multe aspecte ale relatiei dintre ei
operatii estetice a avut si Elvis ,Paul McCartin la fel are si cu siguranta sunt mai multi,dar odata ce ai facut o operatie estetica trebuie sa intervi la 3,4,5 ani din nou depinde de operatie deci nu cred ca a facut prea multe pt.ca asa a avrut el.parerea mea

copil special in viata mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cory_box spune:

mai fetelor, eu incerc sa-mi fac putina racoare in camera (la cele numai 45 de grade cite or fi azi) si voi intr-una infierbintati atmosfera.acum ce urmariti cu acesti goldie pants ? zau, nu sinteti cuminti deloc, ntz, ntz, nu ma mai joc cu voi .
iona2005 : m-am uitat pe protv (de pe ziare.com) si am vazut doar stirea ca Michael va fi ingropat pe 3 septembrie.aceasta o vazusem de ieri, la ea te referi ? si apropo, daca tot amina inmormintarea, dar in schimb, filmul o sa-l prezinte mai repede, unde o sa se ajunga ?
motanik, danat, anka77 : am vazut ca discutati capitolul sexualitate.nu mi se merita sa-mi expun teza pt. ca i agree adrianka (btw adrianka, m-am spart de ris la faza ca anka il tine blocat -io-s mai vizuala, imi si imaginam).
dar, daca vreti sa ma repet totusi, ca sa nu credeti ca de lene nu scriu, in rezumat ar fi cam asa :
-era timid (vezi relatia cu tatum o'neal)
-era dezgustat de aventurile lui joe (care o raneau pe maicasa), precum si de aventurile fratilor prin turnee.si da, cred ca asta poate sa creeze o trauma si sa lase urme.
-a iubit-o probabil pe diana ross (care l-a refuzat), poate si pe liz taylor.
-a admirat-o pe lisa marie prin prisma faptului ca era fiica idolului sau, Elvis, ceea ce nu e putin lucru deloc, dar probabil ea insasi o persoana mai dificila (a fost casatorita de 4 ori).Elvis i-a facut cadou la aniversarea de 10 ani, un inel de diamant si a dus-o cu elicopterul sa vada zapada din nu stiu ce munti.plus graceland, etc.adica va dati seama cu ce fitze era obisnuita de mica.asa ca poate si de aceea relatia nu a functionat.fac si eu speculatii, m-ati inteles.
-era preocupat de munca lui in primul rind beyond de orice.citind cartea lui taraborelli, mi-am dat seama inca odata de asta.la ce ma refer concret : desi isi iubea familia (maicasa, fratii), a simtit o nevoie imperioasa sa se desprinda, sa mearga pe drumul sau (adica sa evolueze solo), chiar cu riscul sa-i supere.bine, a facut niste compromisuri pt. ei, dar in final le-a dat viteza.
-nu era multumit de fizicul lui (de aceea atitea modificari) ceea ce-l facea sa se complexeze.stim ca asta este un inhitor intr-o relatie, in ciuda tuturor teoriilor, bla, bla....am inteles suferea de body dismorphic disorder, deci nu se putea simti bine in pielea lui.ca era un fraier la faza asta, ma rog, asta e alta mincare de peste.
-deasemenea, am o fecioara in dotare si deci nu vorbesc numai ca sa ma aflu in treaba.
-per total, nu cred ca si-a gasit femeia potrivita, eu personal nici nu prea vad care ar fi fost.dar, daca vreti sa inchei apoteotic (si sa ne mai distram putin, nu sa fim tot triste), am sa citez dintr-un mesaj care si-a luat multe rosii :
"trebuia Michael sa-si ia o romancuta sanatoasa, care-i face copii, ii gateste sarmalute cu mamaligutza...".something like that.scuzati ca am spoliat citatul, ca nu mi-l amintesc integral .

Music is art in words.Michael Jackson's words are masterpieces

I believe Michael is alive

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Iona, eu nu incerc sa impun punctul meu de vedere nimanui, dimpotriva, sunt curioasa ce crede fiecare dintre voi cu privire la subiectul asta. Sper sa nu considere cineva ca il defaimam intr-un fel daca vrobim asta, in fond suntem impreuna aici de 6 capitole si deja ne cam stim, suntem toate in aceeasi oala, avem toate aceeasi iubire.

Iti pot spune ca eu si sotul meu suntem amandoi sagetatori si desi ne plac aproape aceleasi lucruri fie ca e vorba de mancare, haine, calatorii samd, suntem doua firi teribil de diferite, eu sunt foarte repezita, vorbareata, insistenta, curioasa, imi bag nasul peste tot, de cealalta parte el e o fire foooooarte calma, atat de calma ca ma scoate din sarite, linistit, in banca lui, aproape imposibil sa il faci sa se enerveze. Avem un prieten de familie, barbat, tot sagetator, ei extraordinar ce seamana cu mine la caracter. In acelasi timp, fosta varului meu, alta sagetatoare, total diferita de noi toti, ca si fire.
Cunosc gemeni baieti, unul introvertit, rusinos, sensibil, celalalt teribil de prietenos, vorbaret, puternic.

Oamenii nu sunt la fel, desi exista multi care au multe lucruri in comun si chiar trasaturi de caracter. Poate a fost asa cum zici tu, poate rezista fara sex, dar cat sa reziste, luni, ani? Din cand in cand trebuia sa fie si el cu o femeie.

Adevarul l-a luat Michael cu el in mormant. Tind sa cred insa si ce a scris Adriana, nu cred sa fi avut multe experiente indiferent de orientarea sexuala. Poate cum ati zis si voi faptul ca asista la scene de sex intre fratii lui si femeile din turnee l-a facut sa simta o repulsie. Poate teama de a nu aparea in presa cu poze facute in dormitorul propriu. Poate, cum citeam ceva ce a declarat el pare-mi-se, teama ca o femeie nu ar putea rezista stresului la care e supus el, sa fie fotografiat la orice pas, sa fie asaltat de oameni, sa nu poata face nimic din ce facem noi, restul oamenilor obisnuiti.

N-o sa stim niciodata.


Ah si mai era ceva ce vroiam sa scriu de cateva zile incoace. Te invidiez ca te-ai nascut intr-o zi atat de frumoasa.

--------------------

Andra si bebe Theodora Povestea noastra

Angels wanted to do the moonwalk so God sent one to bring Michael Jackson.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns astrojunkie spune:

Vad ca aveti chef de pantaloni aurii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cory_box spune:

am uitat sa mai zic despre relatia cu debbie : asta am citit si eu peste tot ca nu au fost sot si sotie decit in acte, dar ca sa fiu sincera nu-l condamn deloc .Michael doar si-a dorit copii, iar daca debbie s-a gasit prin preajma la momentul oportun, dispusa sa-i ofere, nu vad de ce n-ar fi fost de acord.am vrut sa precizez si ca Michael si-a dat seama ca debbie nu avea sa-i creeze probleme ulterioare in ce priveste custodia, dat fiind ca a semnat rapid un agreement in sensul acesta.de fapt, stiti ca ea a declarat ca nu o intereseaza copiii, au fost doar un cadou pe care s-a bucurat ca poate sa i-l faca lui Michael. (si banii probabil, as completa eu).
p.s. : am dat intr-o zi peste niste poze asa zise de familie ale lui Michael si debbie cu copiii cind erau bebe si in care arata destul de induiosator impreuna. stiu, suna ciudat.dar eu le-am vazut.si mi-e ciuda ca nu le mai gasesc.la comentarii scria ca daca s-ar da aceste poze in presa, ar schimba multe lucruri, poate referitor si la relatia lui debbie cu copiii.sint pozati undeva intr-un dormitor, nu cred ca le-ati vazut ca nu sint acelea in care Michael arata constipat linga ea.

Music is art in words.Michael Jackson's words are masterpieces

I believe Michael is alive

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cory_box spune:

Citat:
citat din mesajul lui astrojunkie

Vad ca aveti chef de pantaloni aurii




astrojunkie : cu tot respectul, acest video a mai fost pus (cred ca de anka77), asa ca cel putin in cazul meu nu ai obtinut efectul scontat .

Music is art in words.Michael Jackson's words are masterpieces

I believe Michael is alive

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anka77 spune:

Citat:
citat din mesajul lui cory_box

Citat:
citat din mesajul lui astrojunkie

Vad ca aveti chef de pantaloni aurii




astrojunkie : cu tot respectul, acest video a mai fost pus (cred ca de anka77), asa ca cel putin in cazul meu nu ai obtinut efectul scontat .

Music is art in words.Michael Jackson's words are masterpieces

I believe Michael is alive



Da eu l-am mai pus si imi place la nebunie.On topic: arata f cool in goldie pants-Can you feel it/ can you feel it.....
asa ca astrojunkie

if you enter this world knowing you are loved and you leave this world knowing the same, then everything that happens in between can be deal with. – Michael Jackson
-he's not coming back
Because he's sleeping with me DIRTY DIANA
SHA`MONE!!!!

Mergi la inceput