ce inseamna cercei in vis?

ce inseamna cercei in vis? | Autor: miha-23

Link direct la acest mesaj

am visat ca am primit de la iubitul meu o pereche de cercei de aur cu piatra verde...erau asa de frumosi...stiu ca inseamna ceva,ca de obicei am visuri din astea premonitorii...dar cercei nu stiu ce inseamna,mai ales cind primesti...

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns daniela_daneza spune:

Miha , esti norocoasa .Uite ce am gasit eu intr-o carte de vise : "cercel purtand in vis semn de necazuri , cercel gasind semn de MARE NOROC









Dany

'Daca dragoste nu e, nimic nu e!"

http://www.infoturism.ro/acorda-puncte/81112/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miha-23 spune:

dar eu i-am primit..si-i tineam in mina si ma uitam la pietrele lor ce erau mari si verzi..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 3x3 spune:

din punctul meu de vedere, visul are cateva mesaje clare:
-primirea cerceilor de la o persoana iti centreaza atentia catre nivel de chakra 2 (relatie, oportunitati exterioare, situatie in exterior ce implica decizie personala de la afectiv pana la financiar);
-cerceii insa sunt obiecte purtate in realitate la urechi(nivelul chakrei 6-(mental). mesajul simbolic al lor, trimite la focalizare prin mentalizare, intelectual, sau reflectare.
-culoarea verde este culoare de vindecare in aura.
-prezenta aurului, simbolul alchimiei interioare
deci, punanad toate aceste simboluri cap la cap, obtin o imagine , tot simbolica, de genul:
o situatie din exterior, care te va implica prin decizie(interactie la nivel de chakra2) va stimula un proces de gandire mai profund, reflectare culminat cu recuperarea(deci a existat un aspect mai putin echilibrat, care este in faza de...recuperare) unei armonii, echilibru in planul in care esti implicata. semnificatia acestor ganduri este importanta pentru tine ca esenta si viitor (aurul).
important de subliniat faptul ca MESAJUL FINAL ESTE ALTAU. TOT CEEA CE GASESTI IN EXTERIOR SUNT DOAR SEMNE CARE TE POT STIMULA SUFICIENT IN CAUTAREA SI GASIREA REASPUNSULUI PE CARE IL CAUTI!SI DACA VISUL TI-A DAT MESAJUL, INSEAMNA CA EXISTA RASPUNSUL. TREBUIE DOAR SA IL CONSTIENTIZEZI, REFLECTAND!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eunice78 spune:

Imi cer scuze de la autoarea topicului, dar am zis sa nu mai deschid un topic nou..
Am visat azi noapte ca m-am dus cu fiul meu cel mic in brate sa cumpar malai la un magazin. Mi-a dat vanzatoarea un ambalaj care era de 4 kg. I-am zis, balmajit, ceva de genul ca mai vreau un kg pt niste bors. La care ea s-a aratat ff bucuroasa (era un magazin mic, de cartier, mirosea urat, a vechi) si a strigat ceva la niste ajutoare. La acel momet au iesit 2 barbati tragand o lada mare neagra in care in diferite pungute erau bucati de carne, medii: de burta, de slanina, 2 pesti fara cap, dar multe). I-am zis vanzatoarei ca eu nu voiam carne, ea a zis ca asta e comanda mea, ca am zis eu ca vreau sa fac bors si ca tot ce e acolo e pt ciorba si ca au muncit mult ca sa mi le aseze, sa le iau. Si atunci eu, fara sa mai comentez, parca eram paralizata, ma gandeam si ca era ea asa de bucuroasa ca ii fac vanzare, am inceput sa bag toata gramada aia de carnuri in sacosa. Ma gandeam in sinea mea ca pretul nu era mare, dar eram ingrozita ca nu o sa pot cara singura si kilogramele de malai si carnea si pe fiul meu cel mic in brate, eram transpirata toata. Cand am ajuns la ultima bucata de carne, care era cea mai mare, i-am zis vanzatoarei ca nu am cum sa o iau si pe aia ca si asa aia e de caine si nu imi place. Ea a zis ca nu ii nimic sa nu o iau, moment la care halca aia s-a transformat intr-un caine care a inceput sa ma latre, dar era vesel, dadea din coada, dupa care a plecat, fugind. Si in timp ce priveam cainele alergand ma minunam cum s-a transformat halca aia in caine si ma gandeam ca pestii aia decapitati nu pareau proaspeti deloc. Si ma gandeam ca am muulte de carat. Si m-am trezit gandindu-ma ce greu era bagajul ala..
Ce pot sa insemne toate astea?

Baietzii mei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mary87 spune:

buna!
Malaiul inseamna bani, pe care desi i-ai cerut nu ti-au mai fost dati, ci dimpotriva ti s-a adus lada aceea cu carne....care inseamna boala, adica o persoana apropriata tie sufera de o boala puternica de care incearca sa scape si pt care te straduiesti si tu ca sa scape. Cainele inseamna dusman care se bucura de raul care ti se intampla tie, iar dusmanul acesta iti este apropriat. Insa din moment ce tu ai refuzat bucata aia de carne, vei scapa de boala, mai greu, dar vei scapa. Nu te ingrijora, nu intotdeauna ceea ce visam are si o concretizare in realitate.

Multa sanatate!

Citat:
citat din mesajul lui eunice78

Imi cer scuze de la autoarea topicului, dar am zis sa nu mai deschid un topic nou..
Am visat azi noapte ca m-am dus cu fiul meu cel mic in brate sa cumpar malai la un magazin. Mi-a dat vanzatoarea un ambalaj care era de 4 kg. I-am zis, balmajit, ceva de genul ca mai vreau un kg pt niste bors. La care ea s-a aratat ff bucuroasa (era un magazin mic, de cartier, mirosea urat, a vechi) si a strigat ceva la niste ajutoare. La acel momet au iesit 2 barbati tragand o lada mare neagra in care in diferite pungute erau bucati de carne, medii: de burta, de slanina, 2 pesti fara cap, dar multe). I-am zis vanzatoarei ca eu nu voiam carne, ea a zis ca asta e comanda mea, ca am zis eu ca vreau sa fac bors si ca tot ce e acolo e pt ciorba si ca au muncit mult ca sa mi le aseze, sa le iau. Si atunci eu, fara sa mai comentez, parca eram paralizata, ma gandeam si ca era ea asa de bucuroasa ca ii fac vanzare, am inceput sa bag toata gramada aia de carnuri in sacosa. Ma gandeam in sinea mea ca pretul nu era mare, dar eram ingrozita ca nu o sa pot cara singura si kilogramele de malai si carnea si pe fiul meu cel mic in brate, eram transpirata toata. Cand am ajuns la ultima bucata de carne, care era cea mai mare, i-am zis vanzatoarei ca nu am cum sa o iau si pe aia ca si asa aia e de caine si nu imi place. Ea a zis ca nu ii nimic sa nu o iau, moment la care halca aia s-a transformat intr-un caine care a inceput sa ma latre, dar era vesel, dadea din coada, dupa care a plecat, fugind. Si in timp ce priveam cainele alergand ma minunam cum s-a transformat halca aia in caine si ma gandeam ca pestii aia decapitati nu pareau proaspeti deloc. Si ma gandeam ca am muulte de carat. Si m-am trezit gandindu-ma ce greu era bagajul ala..
Ce pot sa insemne toate astea?

Baietzii mei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eunice78 spune:

Mary, multumesc!
3x3, tu ce parere ai?


Baietzii mei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana-Laura spune:

Mama mi-a spus ca atunci cand eram in burtica ei, visa des cercei de fetita ... si a stiut ca va avea o fetita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dariucha spune:



Imi cer mii de scuze initiatoarei acestui subiect si totodata ii multumesc pt ca am sansa sa mi se raspunda fara a se ride de mine .
A fost o perioada mai tensionata care a sfirsit intr-0 cearta de proportii .M-am simtit foarte obosita si am adormit pe canapea ,eram cumva intre vis si realitate ,am visat ca eram cu sotul meu si fetita mea mai mica undeva pe un munte ,coboram ,eu am luat-o inainte si eram uimita pe ca pe platoul care se intindea in fata mea nu erau parapeturi si ma gindeam cu cita usurinta un copil poate sa cada de aici ,m-am apropiat de margine si jos era o prapastie adinca iar in fata se intindea o apa mare ,nu stiu cum dar am ajuns pe un pod de unde am cazut in gol invirtinduma in aer si tipind ( am tipat foarte tare cred si in realitate ) iar de nustiu unde a aparut sotul meu ( era foarte sigur pe el iar in vis mi s-a parut foarte putenic )si m-a prins .am mers din nou pe platforma aceia si undeva se facea asa un tunel unde la capat erau niste usi ca de lift ,dar cind usile sau deschis am gasit o gaura cu niste scari lipite de zid ,sotul meu a coborit inainte iar eu pt ca nu am putut cobori cu fata in brate i-am strigat ca cobor pe carare ,din spatele meu apare un baietel asa de vre-o 5 anisori si coboara scarile in fuga dupa sotul meu .eu m-am intors si am inceput sa cobor de pe munte pe o carare iar cind am ajuns jos am cazut in apa ,apa era curata ,am vrut sa ies din apa dar cu fata in brate nu reuseam pt ca era mil si abrupt ,mai incolo erau niste tineri se uitau mirati la o broasca care era in apa iar apa unde era ea era alba iar unul din baieti mi-au spus ca doar punind praful asta alb au putut sa o vada ,broasca era mare si albicioasa ,eu ma chinuiam incontinuare sa ies si parca baietii astia rideau de neputinta meu ,la un moment dat unul din baieti imi intinde mina dar am alunecat din nou in apa si cum ma chinuiam eu acolo apare sotul meu in spatele lor , era mindru si puternic il simteam cum vrea sa ma ajute fara nici un fel de repros, eram mindra de el iar dintr-o smucitura m-a scos din apa .aici se incheie visul pt ca ma trezeste fata .
Imi cer scuze pt greselile gramaticale .
Va rog daca aveti ideeie ce inseamna pt ca iaite de visul asta si dupa multe lucruri nefiresti si fara explicatie sau intimplat .
multumesc anticipat .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eunice78 spune:

Eu nu ma pricep la interpretarea viselor, dar am invatat sa nu rad de ele si simt cand visez ceva si o sa mi se intamaple ceva. Adica se intampla sa am vise premonitorii. De ex., in urma cu 3 ani si ceva o sapatamana intreaga am visat ca baiatului meu cel mare i se va intampla ceva. Ma trezeam lac. In weekend am plecat la socrii.Cum inca nu se intamplase nimic, ma gandeam ca poate cu mine se va intampla ceva. Am stat in spate in masina, sotzul radea de mine. Cert e ca ajunsi la destinatie copilul meu a baut 5 pahare de tuica, date de mine , dintr-o sticla de apa. Practic socrul meu schimbase sticlele si pusese in sticla de apa tuica, iar copilul, in timpul mesei mi-a cerit sa ii dau apa in pahar de tuica, asa cum aveau cei mari. Si a tot cerut. Si eu i-am tot dat. Ca nici prin gand nu mi-a trecut ca ar putea un copil de 2 ani si jumatate sa bea tuica. Norocul nostru a fost ca nu a a dormit in scaun si cand s-a cerut la wc nu se mai tinea pe picioare. L-am facut sa vomite, am mers cu el la urgente, a fost bine , dar...
Alta data, sambata spre duminica am visat ca a murit bunica sotzului meu pe care o vasusem o singura data in viata si ca sotzul trebuia sa mearga la inmormantare. I-am zis sotzului, care dupa faza cu betia copilului era mai atent, nu a zis nimic. Dupa 2 ore a sunat maica-sa ca i-a murit bunica si trebuie sa maerga sa o inmormanteze. De atunci nu mai rade. Nici eu.
Si inca o chestie ciudata, ciudata, pe care nu mi-o explic. Incepand din clasa a 5 a am un vis care se repeta periodic. Se face ca sunt la o interventie a politiei, ceva legat de droguri, cu mascati. Am cu mine o fata cu parul negru a carei afat o vad ff clar si care in vis sfarseste prin a fi ucisa intr-o piscina. O vad plutind in apa cu sange pe langa. Dar visul e ff neclar si cu multa miscare. De fiecare data apuc sa o vad pe fata asta moarta dar nu vad sfarsitul, sau nu imi aduc aminte. Partea ciudata e ca am cunosut-o pe fata asta in facultate. E din vestul tarii, a si plecat acolo dupa ce a terminat facultatea si lucreaza intr-un domeniu specific celui visat de mine. Am avut un soc atunci cand am vazut-o la facultate. Am fost colege de clasa, niciodata nu am avut curajul sa ii zic de visele mele. Dar e un vis care se repeta deja de aproape 20 de ani..
Deci, Dariucha, eu una nu rad de visele nimanui..


Baietzii mei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dariucha spune:

Intradevar Eunuie75,tu nu rizi si apreciez enorm si nu numai eu ....dar trebuie sa ma intelegi pt ca ceia ce mi s-a intimplat in decurs de un an si asta dupa ce am cunoscut o pers rau voitoare imi este teama sa vorbesc .Slava Domnului am o presimtire ca s-au terminat insa visul asta nu-mi da pace ,stiu sigur ca a fost un mesaj si ma chinui sa-l descifrez .
Am uitat sa spun ca in vis ,dupa ce sotul meu m-a ajutat sa ies din apa ,am urcat impreuna acel deal ....
multumesc din nou .

Mergi la inceput