Prematurii-Esentele tari se tin in sticlute mici14

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cami_bld spune:

Un votic si un pupic pentru Luca.Ma bucur ca sunteti pe primul loc.
Fetelor ma bucur mult ca v-am intalnit,sunteti niste persoane exceptionale.Ayla,cand era Mirela in spital,I-am scos povestioara la imprimanta,si toate conversatiile,incurajarile voastre,lista cu esente tari,mai ales cand ne-ai trecut si pe noi pe lista,am vrut sa-i arat ca nu e singura,si sper ca am ajutat-o,si atunci,si in continuare,gasind site-ul si mai ales pe voi.La inceput,intram pentru ea,dar am prins atat drag de voi si de micutii vostri,incat nu poate sa treaca o zi fara sa intru sa vad ce mai faceti,daca sunteti bine.
Imi doresc si eu mult un bebe,dar pana vine,o sa-i ofer toata dragostea micutei noastre pe care o iubesc mult
Multi pupici pentru voi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_bld spune:

Fetelor,ne-am facut si mai mari,Ana Maria are 4,730kg.Azi mergem la vaccin,iar sambata avem botezul
Multi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns c.valy spune:

Bravo tineti-o tot asa si petrecere frumoasa la botezMs pt voturi fara ajutorul vostru nu as fi reusit acuma sa ne mantinem asa pana la sfarsitul lunii va.

LucaDaniel -22.10.2008 povestea noastra un votic pentr-un pitic poze nunta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Citat:
citat din mesajul lui cami_bld

Fetelor,ne-am facut si mai mari,Ana Maria are 4,730kg.Azi mergem la vaccin,iar sambata avem botezul
Multi

Felicitari, micuto!
Ma bucur ca v-a placut povestea.

Da-mi Doamne, forta de a indeplini tot ce sta in puterile mele, rabdarea de a indura ce depaseste puterile mele si discernamantul de a nu le confunda.
www.glitter-graphics.com/users/monika21m" target="_blank">Monica, cea mai buna mami pentru Claudiu, Luana, Alma
Iti multumesc Doamne pentru ceea ce am, dar si pentru ceea ce nu am, Tie Doamne Iti multumesc!
Aprinde o lumanare in memoria Almei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AYUMI spune:

Ayla,mi-a placut ffff mut povestea.Te superi daca o postez pe blog?As dori sa o citeasca si alte mamici de prematuri.Daca te superi,nu o voi posta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikaela2009 spune:

Sorilea, frumoasa poveste, chiar m-a impresionat.Sa va dea DD multa sanatate sa va bucurati de Razvanel.
Va doresc sa va iasa actele fara nici o problema, si sa terminati cat mai repede cu asta.
Noi am fost azi la control si e bine, doar ca nu tine prea mult jucaria in mana si pt asta trebuie sa-l mai stimulez, si ca are tendinta sa stea pe varfuri daca e pus in picioare, si la asta trebuie sa mai lucram
Cam asta a fost la controlul de azi. Joi avem programare la fizioterapeuta, sa vedem cum stam.



http://forum.desprecopii.com/forum/photo_album_edit.asp?sqldtl=79836

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joklk spune:

Bravo Ana Maria sa cresti tot asa in continoare! Mirela si Cami un botez cat mai frumos!

Sorilea ma bucur ca Dumnezeu v-a dat asa repede puiutul care vi-l doreati. O sa ma gandesc joi la voi si sa va ajute in continuoare sa se rezolve totul cat mai repede.

Mihaela ma bucur ca Denis e bine.

Despre noi...avem casa plina (am niste verisori in vizita cu copii cu tot) in total patru pitici. Cea mai fericita e Karla caci e in centru atentiei. Facem de trei ori pe saptamana kineto si chiar daca Karlei nu ii place rezultatele sunt vizibile (merge in patru labe, se trage jos de pe pat, se ridica in picioare in patut tinandu-se de gratiile patutului). Eu intru incet in verva pregatirilor de aniversare. Sper ca zilele astea sa reusesc sa pun niste poze noi sa vedeti ce smecherie a ajuns fiica-mea.

Pepina corcodusa ce face?

Johanna mami de strengarita Karla Luiza (14.09.2008)
pozele noastre
Povestea piticului nostru drag Karla-Luiza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns c.valy spune:

SoriLea am citit povestea voastra si am,m-au trecut fiori acolo sus este un D-zeu si nu doarme va trimis un pui chiar daca nu tu l-ai purtat in burtica,va fost alaturi si asa va fi si pe 27 noi suntem alaturi de voi.(parinte e cel ce te creste asa zice o vb din batrani)sa va bucurati de printul vostru si sa va aduca numai bucurii. Mikaela ce ti-a zis in legatura cu statul pe varfuri Luca numai asa merge(mi sa zis ca este de la premergator),sa fie o problema in viitor?sa ii afecteze mersul?deja mapanichez vad ce imi zice si mie maine pediatra sper sa fie ok...pe toate va tin la curent.

LucaDaniel -22.10.2008 povestea noastra un vot pt Luca poze nasici 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joklk spune:

Valy, nu e normal sa mearga pe varfuri dar e o tendinta care o au majoritatea. Si noi ne confruntam cu asa ceva. Este ceva ce poate fi corectat. Nu il mai lasa mult in premergator, mai degraba incearca sa il sustii tu de brate ca sa mearga si faceti gimnastica. Incearca de cate ori ai ocazia in joaca sa ii flexezi laba piciorului in sus si sa isi intinda degetelele de la picioruse cat poate. La noi se vad rezultate. Mai merge si pe varfuri dar tot mai mult pe toata talpa.

Johanna mami de strengarita Karla Luiza (14.09.2008)
pozele noastre
Povestea piticului nostru drag Karla-Luiza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pepina70 spune:

ptr ANA Maria,dumininica sa fie o zi superba!Cami,Mirela,sa va traiasca printzesa

Sorilea,sa te bucuri de ´Razvanel,totul o sa fie perfect joi,numa emotiile tale nu, ,felicitari ptr asta!

Mihaela,daca l stimulezi pe Denis,sa vezi cat de repede se vad rezultatele(sa nu intri in panica)

Jo,i mi inchipui cat de preocupata o fi strengaritzacu verisorii impreuna,draga de ea!am intrebat kineto in ce consta terapia vojta,si mi a zis ca li se stimuleaza centri nervosi pana au copilasii reactie,de aia plange Karlutza..
Ptr ceai,i am dat vreo 20 mml,si vad ca nu mai are accese de plans ca innainte,dar strai de agitatzie tot sunt,,crestem noi sa vezi ce domnisoare ne facem
Carla a face de ieri si un fel de ginastica cranio sacrala,ptr mobilitatea gatului si rezultatele se vad,draga mami`
aaaa,,ce erea sa uit ieri s a intors singurica de pe oparte pe alta siii a inceput sa si tina cam un min capul!ii fac si eu gimnastica ,ce e mai simplu
distractie placuta la fete si baietzi

Pepina,mama de Carla,corcodusa mami´ draga

Mergi la inceput