Prematurii-Esentele tari se tin in sticlute mici14

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns c.valy spune:

Mikaela si eu ca si joklk zic sa continui cu lingurita nu o va accepta asa usor noi la incep sucul de fructe beeam putin cu lingurita(ne faceam ca purceii)era greu nu stateam nici in fund(abia la 8 luni am stat)apoi restul il dadeam cu seringa de la nurofen si il beea,debia dupa ce a incepus sa bea bine sucul cu lingurita(cam in 2 saptamani)am trecut si la altele...

eu cerealele le-am pus in biberon si pe alea le-a refuzat la inceput ii faceam doua biberoane pe ce ca beea 90ml si pe ala il inparteam unu cu cereale,unu simplu si faceam schimb 3-4 guri cu unu...3-4 cu celalalt acuma nu mai bea daca nu are cereale bea simplu doar cu canita...
mirela incearca un ceai pentru lactatie ca rau nu iti face nu este el prea bun la gust dar merita incercat(cine vb eu si eu zic sa incerc dar cine sa se duca pana in colt la farmacie sa imi ia)

LucaDaniel -22.10.2008
povestea mea
Slideshow
asa sunt eu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns c.valy spune:

mikaela tu cum ii faci cerealele,acum intreb eu ..eu nu i le-am facut nici-odata groase(pasta)sa i le dau cu lingurita...se pot face si asa eu doar amestecate cu lapte,mancare,iaurt...toate cerealele se pot face asa sau sunt speciale(ups sunt blonda nu ma pricep).

LucaDaniel -22.10.2008

povestea mea
Slideshow
asa sunt eu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns c.valy spune:

a si de pe cutii citesc eu dar nu inteleg mare lucru eu toate cerealele de pana acum le-am primit de la mama din afara si nu inteleg mare lucru din prospect,am cautat cerealele...si in varianta romaneasca dar nu le gasesc

LucaDaniel -22.10.2008

povestea mea
Slideshow
asa sunt eu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SoriLea spune:

UITE http://community.webshots.com/album/573502281bcHAcR



Lucrul important este acesta...sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai, pentru ce ai putea sa devii. Charles Dubois


SoriLea - MAMI DE RAZVANEL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns c.valy spune:

Ce dulce este Razvanel,ce comod sta el acolo se vede ca ii placea

LucaDaniel -22.10.2008

povestea mea
Slideshow
asa sunt eu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joklk spune:

Mirela, mult ceai de stimulare a lactatiei (eu beau de la Fares si e foarte bun chiar si la gust) si muls la ca stimulezi. S-ar putea Ana Maria sa se fi obisnuit cu biberonul sau sa fie un puseu de crestere. Tine-o cat vrea ea de mult si de des la san. Ea iti stimuleaza cel mai bine sanul.
Mihaela eu zic sa incerci sa ii scoti incet o masa de lapte inlocuind-o cu cereale nu sa ii dai la o masa si una si alta.
Valy eu ii fac cerealele cu iaurt si uneori imi mai pun si fructe si ca si consisteta iasa o pasta destul de groasa care se mamanca cu lingurita si care o incanta. Eu ii dau "7 Cereale" de la Milupa.
Azi Karla a mancat supica de rosii si a fost incantata. Deci vreau sa zic ca noi mancam orice.
Mie imi merge tare prost forumul azi de aceea nu am prea scris.
V-as pupa dar nu imi apar iconitele....

Johanna mami de strengarita Karla Luiza (14.09.2008)
pozele noastre
Povestea piticului nostru drag Karla-Luiza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joklk spune:

Valy, am inteles ca sotul Monicai e un pic mai bine. Mai multe gasesti la "Ghiocei de martie-aprilie 2009", acolo mai intra Monica si le scrie fetelor ce mai face. Si eu acolo urmaresc si sunt suparata pe mine ca nu am gasit timp in ultimele zile sa ii scriu Monicai doua randuri.
Iar nu am iconite.

Johanna mami de strengarita Karla Luiza (14.09.2008)
pozele noastre
Povestea piticului nostru drag Karla-Luiza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikaela2009 spune:

Hello, noi acum am terminat cerealele, se pare ca-i plac, azi i-am dat 2. Asa se linge pe buze, e un duuulllcee.
Valy, eu am inceput cu 1 lingurita(de baby) cereale si 5 lingurite lapte, azi i-am pus 2 lingurite cereale si 5-6 ling lapte, si voi creste in fiecare zi cu o lingurita de cereale, cam 5 zile.
Incerc sa nu-l fac foarte cremos.Apoi ii voi da morcov.
Imi zicea vecina mea rusoaica, e indicat sa-i dau papa din borcanase ca e mai sanatoasa. Poate am sa-i dau si asa dar am zis ca iau produse organice si macar acelea nu sunt asa tratate.
Voi le-ati dat din borcanase?
Ma duc sa-l adorm pe Dennis si revin, sper sa mai gasesc pe cineva pe aici

http://forum.desprecopii.com/forum/photo_album_edit.asp?sqldtl=79836

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_bld spune:

Buna fetelor,ma bucur ca sunteti bine si voi si micutii vostri.Ana Maria e si ea bine,mananca si titi si bibe,a inceput sa bea ceai Baby Drink din biberon si ii place.
Eu sunt cam trista azi,speram sa pot ajunge maine la ea,dar nu se poate...mai astept doua saptamaniMa doare atat ca nu sunt langa cei dragi...Dar m-am intans cam mult cu vorba si nu trebuia.
Ma bucur ca sotul Monicai e mai bine,sa dea DD sa fie din ce in ce mai bine
Multi pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikaela2009 spune:

Cami sa-ti treaca supararea. Imi pare bine pt Ana Maria ca papa bine, doar trebuie sa creasca, nu?


http://forum.desprecopii.com/forum/photo_album_edit.asp?sqldtl=79836

Mergi la inceput