Bobocei de sept-oct 2008 -IN SARBATOARE !!! (172)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns _giulianna_ spune:

Roxi, aparatoare pentru prize am luat eu ieri din Cora, au enshpe mii de modele, rotunde, patrate, mai mari, mai mici, ieftine, scumpe. Am dat 7.5 RON pe 10 aparatori de la BebeConfort.
PS: ma bucur ca sunteti ceva mai bine.

Edi bea cam 4-500 ml de apa/zi. Ii dau direct din cana si inghite bine, ii tin cana la gura si el bea ca un om mare :) Am vazut ca n-am sanse cu paie, cani cu cioc si am trecut la metoda clasica. Afara bea din biberon dar putin, cativa ml, asa cu cana inghite si mai mult si mai bine.

Nu mai stiu daca am scris sau nu, de doua saptamani am trecut pe lapte de vaca, direct de la sursa. L-a tolerat excelent, plus ca bea 500ml pe zi, 250 la trezire, 250 la culcare. In ultima perioada de Nan2, ii faceam 170 (sau cat vine 150 de apa cu 5 masuri) si raaar dar rar cand il bea pe tot. Ramanea mereu in biberon, ba 50, ba 40, ba 60.

Programul nostru de azi a fost perfect:
- s-a trezit la 7 (culcat de la 20:30)
- a baut 250ml lapte
- s-a culcat din nou pana la 10
- s-a trezit, a mancat fructele (1 banana+1mar+4 biscuiti)
- am plecat in vizita la serviciu
- ne-am intors pe la 13
- a mancat 1 iaurt cu paine
- culcat de la 13:30 pana la 17
- trezit, mancat ostropel de pui cu paine
- plecat la cumparaturi in Cora (ca doar a intrat indemnizatia )
- intors pe la 19
- jucat pana la 20:15
- imbaiat, papat 250ml lapte si culcat
This is a perfect day!

Mami de Eduard-Gabriel (17.08.2008)

Ticker Edi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elly_16 spune:

c.valy, Bianca bea cca 250-300 ml apa si ceai pe zi, plus tzitzi dimineata, seara, pe tot parcursul zilei si noaptea.
babytza, deci este ceva in aer... cred ca si la noi a fost aceeasi problema... Sper ca lui Davidutu' sa-i revina pofta de mancare.

PozeBianca
Mamica de Bianca Maria
Bianca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elly_16 spune:

a... valy, n-am uitat, am votat piticul

PozeBianca
Mamica de Bianca Maria
Bianca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Cristina pup si eu Ce ai facut cu antemergatorul pana la urma ? Ai gasit ?

Giuli eu nu de prize cautam, ca inca nu il intereseaza , ci de usi si sertare. Am gasit acum ceva pe net, mi-a dat Sabinel un site . Si am pus si soacra sa imi caute. Dar multumesc mult oricum Zici ca ai spart card-ul ????
Iar cu programul vostru de azi....
Sa iti spun si eu : culcat pui la 9 seara. Trezit din jumatate in jumatate de ora in tipete.
Mancat laptic la 5. Trezit iar la jumatate de ora.
Papat laptic la 7. Nani pana la 8.Trezireeeeeaaaaa
Papat cereale la 10 . Plecat la ambasada. Adormit la semafor la 11, trezit la ambasada la 11.26
Plecat la Ikea ...adormit la 2 , trezit la 3. Refuz total de papa. Papat o gofra ( nu dati cu rosii )
Parc ...joaca....papat un iaurtel. Baie la 8,15.
Papat laptic. nani ...deja s-a trezit de 4 ori plangand pana acum.
Iar cand zic laptic ma refer la 150 ml.
Cred ca am luat-o si pe ratonel cu programul asta in timpul noptii


Babytza si puiiValentina David

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Mamicile care v-ati serbat deja puiutii , astept pe mail poza preferata de la ziua lor . Sa dau drumul la clip

Babytza si puiiValentina David

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamona spune:

catelus vorbitor
in 2007, 110 RON (sac Ada) - l-am luat din Cora l-am facut cadou
in 2008 mai , 110 ROn tot din cora si tot pentru cadou
in 2009 februarie, l-am primit cadou...habar nu am cat mai costa
acum l-am vazut in Carrefor la 169 RON.......

intr-adevar a sarit considerabil pretul, dar pe de alta parte cam la toate jucariile: telefonul de care se vorbea mai devreme costa 95 RON iar Catelusul Vorbitor nici nu se poate compara....mi se pare net superior la tot ce exista de gen pe piata in acest moment. Asa ca pretul de 169 comparat cu piata este corect din punctul meu de vedere.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _giulianna_ spune:

Moaaa nasol ca se trezeste asa din juma in juma de ora. Sper sa treaca cat mai repede perioada asta si sa va intoarceti la noptile linistite de altadata.



Mami de Eduard-Gabriel (17.08.2008)

Ticker Edi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaia.nevia spune:

Catelusul enervant, da, eu l-am luat din Unirea, clar ca in Cora era mai ieftin...

vad ca pe Radu insa nu-l distreaza asa tare cum il distra pe Teo.
Doar atat cat sa i-l ia Teo din mana mereu, facandu-l sa planga...
Cum stateau ei asa in masina la drumul catre munte, ii dau catelusul lui Radu. Aud de doua ori ceva bolboroseli d-ale catelusului... apoi liniste. Zic, nu stie asta micu sa se joace. Apoi, urlete.

Cand arunc un ochi, Teo isi scosese mainile din centuri, se aruncase intr-o parte pana la Radu si-i smulgea catelusul "asta e a lui dorel, da, da, da!!!" si vreo jumatate de ora dupa asta ne-a cantat tot ce stia...

Gaia, mumã pentru voi:
Bebeloi si Bebedoi , poveste despre inceputuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _giulianna_ spune:

Anamona au acum in Carrefour catelusul vorbitor? L-am cautat si eu in Cora azi, am dat numai peste un melc vorbitor, tot asa de limba romana.

Mami de Eduard-Gabriel (17.08.2008)

Ticker Edi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamona spune:

cercei nici Tzuki nu are, abuz il consider eu pentru i-as mutila urechile fara consintamantul ei, cand va fi mare s aisi faca singura cate gauri in urechi va vrea, dar acum nu vreau sa o fac sa planga cu niciun chip. In plus mie mi se par bebelusii frumosi asa neimpotonati cu niciun fel de bijuterie....

alaptat prelungit, doar stomatolaga ieri cand negociam anestezia mi-a zis mai in gluma mai in serios "gata e mare acum, nu mai are nevoie"...in rest nu mi-a zis nimeni nimic....la servici se mai trezesc sa ma intrebe din cand in cand, atunci cand ma vad ca pun laptele in frigider, daca inca mai alaptez, le zic ca da si se inchide subiectul.
Cu familia nu am probleme, socrii nu au curaj sa imi zica asa ceva ca ii ia la rost sotzul, iar ai mei sunt super obsinuiti cu alaptul prelungit de la sor-mea

Mergi la inceput