Mamici de fulgusori de nov.dec 2009 (82)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miany75 spune:

Ce prost m-am exprimat! nu imi va face mama patutul ,ci lenjeriile de pat..

P.S zici ca sunt ...dar abia imi beau coffee!!

miany
28+ DAVID ANDREI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miany75 spune:

Da,aveti dreptate fetelor ,Monis si Pirelia,dar asa cum ziceam acu nu prea functionez la parametri normali..

P.S Monis ,ma simt mai bine intr-adevar ,seara e mai nasol..

miany
28+ DAVID ANDREI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelix spune:

buna dimineata,

Adriana, pr bb-ul tau.


lorelix 27+ sa fie SANATOS!
[http://picasaweb.google.ro/nov.dec2009/Lorelix#]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Citat:
citat din mesajul lui miany75

Ce prost m-am exprimat! nu imi va face mama patutul ,ci lenjeriile de pat..

P.S zici ca sunt ...dar abia imi beau coffee!!

miany
28+ DAVID ANDREI


Hahaha, inseamna ca eu sunt la fel de dusa ca tine, ca nu vazusem ce ai scris... eu intelesesem ca e vb de lenjerii...


monis 28
acum si cu poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miany75 spune:

Monis tu esti fata isteata si ai ghicit ce voiam eu sa zic ...ca exprimarea a fost de cacao!!!
P.S . dupa ce am recitit am percutat si eu ...o si vedeam pe maica-mea facand pe tamplarul

miany
28+ DAVID ANDREI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rgagapie spune:

Neatza si d la Arad,
de fapt eu d p la 7:30 sunt p aici, dar nu am apucat decat acum sa termin d citit din urma , aveti un debit ..............si in plus ma avut ceva d lucru d dimineata


Zambeste, maine poate va fi mai rau.
Ramona +24 Maya Paula

http://community.webshots.com/album/572945398WblguB

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

angel001 si eu am luat Arefam doar unul pe zi dar in primul trim. Dr mi-a recomnadat sa il pun intravaginal. Explicatia ei a fost sa imi protejeze ficatul si sa lucreze unde trebuie. In nici un caz sa nu iei doua o data. Unul dimineata si unul seara intravaginal si totul o sa fie bine. Nu o sa ai ameteli. De dimineata va trebui sa te trezesti cu o ora doua inainte ca sa il pui si sa mai stai in pat. De obieci se recomnda Arefam in primul trim, dar in anumite cazuri se recomnda si mai tarziu. Sa auzim numai de bine. Ah, si bine ai venit!

tinonino, Ancutza_Bro si eu plang cand le pun bebei pe burtica. Tocmai din cauza acestei emisiuni ma gandesc la nastre naturala si nu cu epidurala. Dar ce se mai chinuie, saracele.... Imi place emisiunea la nebunie. Dar in acelsi timp constientizez ca nu avem noi norocul sa gasim un medic ca aia, sau moase. La noi, cand ai ajuns la 7-8 cm, harst, te taie. Nu inteleg de ce. Daca te chinui de ore intregi, mai conteza, inca o jumatate de ora pana se mai mareste dilatatia?

Daca voi naste natural, o voi lua pe sora-mea in sala cu mine. Nu cred ca o sa ne refuze dr pentru ca si ea a nascut cu el (cezariana) si in plus si ea e medic. Pe sot nu l-as lua chair daca as avea voie. Sigur ar lesina. Lui ii creste tensiunea numai cand vii cu aparatul de tensiune sau seringa spre el. Pai, eu ce sa fac? Sa ma dau jos de pe masa sa ii dau primul ajutor? Plus ca in durerile alea, i-as reprosa toate alea. Desi eu am vrut copil, mai mult ca el, tot el ar fi de vina.
Si, in afara de asta, eu consider (e doar parerea mea, nu aruncati cu rosii), o femeie cand naste e urata. Se schimonoseste la fata, urla, face pe ea (nu iti mai poti controla pipi si caca), transpirata, nervoasa... Sa nu mai pomenim de faptul ca as innebuni sa vad ca se mai si uita daca si cand iese bebe. EL trebuie sa tina minte "randunica", asa cum o stie el, si nu "papusa Chucky". Mai bine vine omul, cateva minute mai tarziu, cand totul se schimba, o data ce ai pe bebe in brate. Repet, este doar parerea mea.

Avalon multumesc de raspuns. Domane ajuta sa fie bine si la mine, si la tine si la toate fetele. MAi un pic si plec de acasa. Programrea e la ora 1.

simina_kin mie mi-e frica de oala minune. Nici nu am in casa. LA cat de gospodina sunt, am reusit de vreo cateva ori sa-mi cada tigaia jos de pe aragaz pe langa picioare. D'apai cu oala minune...

Smaranditza ai PM cu parola.

Camy stai linistita, o sa te trateze ca o printesa atata timp cat vor stii ca esti generoasa. Eu , am facut anul trecut o operatie si am avut bani la mine, nu gluma. SUnt o fricoasa de felul meu si atunci mi-a zis, ca mai bine dau bani in dr si in stg, dar sa aibe grija de mine. Dr s-a scuzat ca nu are o rezerva pt mine si m-am bagat intr-un salon la Terapie intensiva. Apasam pe buton si venea asistenta sau infirmiera. 5 lei plosca, 10 lei calmantul. La un moment dat, intrau si fara sa le chem, sa vada daca nu am nevoie de ceva. Deci, in concluzie, fii generoasa si nu o sa i probleme.

Adriana felicitari pt eco si bebe miscacios.

laurairina13 multumesc mult pt urari.

Ce fain, ca va pricepeti sa faceti tot felul de chestii! Eu sunt tamaie. Nimic nu s-a lipit de mine. De abia cos un nasture. E drept ca nici nu ma trage ata sa incerc. Felicitari priceputelor!

22+ moi si Cezarica


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

iar am dormit ca valiza in gara

buna dimineata, dragele!

dienutze, saru'mana de lamuriri ..noi ne gandiseram oricum la patut de lemn, sa fie mai solid. (auzi, da' di she vrei sa ti vezi separately cu dankutza, hait? [D])

alexa (douradoudou)...il iau la recomandarea dr. mele....acum, n-as putea sa-ti spun exact motivul..probabil ca o fi vazut ea ceva acolo...si a ales sa mi-l prelungeasca, pentru sustinere. Sa stii ca am mai citit pe net ca au fost fete care au luat pana in s32-34.....so, cine stie....

Pirelia, spor la treaba! ...abia astept sa ni le arati gata!..si eu vreau sa-i iau lu' fi-miu asternut cu Tweety...chiar am vazut unul haios foc

monis, ce sa fac si eu...tre' sa fiu in top cu ceva ...sa ies in evidenta..hihihihi

ah, ce cu capu' sunt...noroc cu dankutza ca a adus in discutie Arefamu' asta ...si mi-am adus aminte cui trebuia sa raspund....so, angel001....pe cat posibil, incearca sa nu mai iei ovulele pe cale orala (banuiesc ca sunt ovule, nu?)...si astfel eviti ameteala si pui si pasti la treaba, sa actioneza direct acolo unde trebuie

ah, ca iar uitai....bun venit fetelor noi!

pup fete ...sunt prin zona


krelia 27+ si printesu' mic, Rares-Mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angel001 spune:

dankutza multu de raspuns..d-ai nici nu am luat doua seara, cu toate ca asa mi-a zis doctora sa le iau (asta dupa ce am sunat-o si i-am zis ca cel de dimineata imi da ameteli).
ne ducem la control miercurea viitoare. abia astept.
sa vad ce face grasunica mea.la ultimul control la 25 saptamani avea 806 grasunica lu'mammamam.
va tin la curent.

Corina viitoare mamica de fetita 27 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

eu am deja 2 lenjetii de pat...si voiam sa mai cumpar una cu aparatori.....DAR candam citit eu ca se poate asfixia copilul...mmmmh....cred ca o sa cumpar totul separat, oricum trebuie sa merg la Ikea sa cumpar o veioza de-aia de pus pe perete...sau 2..cu floricele si gargarite, acolo am vazut aparatori de-alea subtiri..sa nu-mi mai fe asa teama...si o sa cumpar de acolo si pilota separat si poate inca o lenjerie, nu stiu...cred ca oricum 2 sunt suficiente, nu?????

Cu perdea la camera lui bebe..inca nu am cumparat...dar cred ca o sa cumpar un metru doar pt ca are lungimea de 2, 80m...asa ca o sa o tai in 2...si o sa iasa 2 perdelute pana la calorifer...si e super le pun pe amandoua..ca nu vreau sa raman cu material si sa nu am ce mai face cu el...

Apoi....cezariana cine a mai facut vreo anestezie generala..eu pana acum am 2 la activ.....dar ultima (trezirea ei mai exact) a fost ingrozitoare...
M-am trezit si am fost constienta de mine imediat..dar nu puteam misca nimic, nici un deget, nu puteam deschide ochii, nimic...eram speriata ca nu puteam respira si nici nu puteam spune sau sa misc ceva, sa schitez ceva...NIMIC..
Ma chinuiam asa nemiscata..si vb cu mine singura ce sa fac sa ma observe, ii auzeam pe cei din sala, vorbeau (facusem si 2 stopuri cardiace)..un medic a zis ca am intrat cu frica in operatie...si de-asta am probleme
Apoi am simtit cum ma dezintubau..grr..ce senzatie urata...pt ca eram constienta..si ei nu stiau...mie de asta mi-e teama..ca dureri chestii..macar atunci poti sa tipi..dar ce fac daca sunt prizoniera propriului meu corp???????

Cami,mamica ingerasului Darius-Andrei
n: 15.07.2008
d: 16.08.2008

ingerasul Darius-Andrei

www.Darius-Andrei.piczo.com

http://nshrine.com/shrine/Darius

Sa-l ajutam pe Alex


28+ Darius mi-a trimis de ziua mamei cel mai frumos cadou, un bebe!

bebe Flavius Cristian

POZE

Mergi la inceput