Albinutze de Mai-Iunie 2009(12)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns philip spune:

neata :)
am vazut poze frumoase de ankka, laurraa si miruta. laura, cica poze cu maya cu tati la cafea si eu vad berea pe masa. hahaha. ce frumoasa e antonia si ce bine isi tine capul ridicat frumoasa ancai. super bebeii.
elena, asa deci, sa ma astept sa dorm dupa un an, uf, uf, asta e.
noi am adormit aseara singuri dupa indelungi framantari dar mai mult de 4 ore tot n-am dormit (9,1,4,6 si gata la 7.45).
pupici la gasca

US

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona.P spune:

Repede repede sa scriu si eu ca maraie printesa:

tuturor sarbatoritilor de azi

Cuscra m-a certat fi-mea toata ziua ca nu l-am felicitat pe ginerica asa ca...un calduros La Multi Ani din partea noastra!

Ramona ,mami fericita de printesa Bianca Maria (11.06.09)

http://lb1f.lilypie.com/X98mp3.png

http://picasaweb.google.com/Ramona.Petriman/MinuneaDinViataMea#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

la multi ani bebeii frumosi!
oanaalex, eu zic ca papa destul, dat fiind ca e formula. eu stiu ca au nevoie de papa la 4 ore si daca are 6 mese pe zi e ok. pup sa treaca supararea, tot ma tin sa te sun dar n-am apucat.

US

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

mirela, eu mi-as pune mirena dar mi-e teama de sangerari lungi si dese. fetele care aveti sterilet, dati-va va rog si voi cu parerea.

US

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strunfita spune:

Multumim pentru urari

Am vazut poze frumoase de annkka, miruta, laurra.

Danami, cum mai sunt copiii?

Ana_micu, bine ai venit printre noi.

Si eu ma gandesc sa-mi pun streilet, ginecologul mi-a zis ca trebuie sa asteptam sa treaca 1-2 menstruatii.

Carmina + Andreea (21.05.2009) si Bogdan (04.02.2005)
Bogdan in primul an *** Bogdan 1-4 ani *** Andreea si Bogdan

"Live like you were to die tomorrow, learn like you were to live forever." Gandhi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxi2000_ro spune:

Buna seara si !

Clody, sa va treaca repede raceala si tie si lui Razvanel
Ioana, ma bucur tare ca e bine Sara si ca ati scapat de stress.

Pupam toti bebeii grasunei ca noi suntem cam subtirele, adica ea, ca eu sunt ca o balena...asa as vrea sa aiba si Ruxi caltabosi la picioruse dar oricat ne straduim nu putem

Miruta, eu am avut sterilet dupa Sebisor si a fost bine, chiar foarte...fara sangerari mai mari ca de obicei, dureri deloc, si plus de asta f comod. E aevarat ca se pune cel putin dupa primul ciclu, in ultimele zile cand colul e inca putin de tot deschis.Mie la 4 luni de la nastere prin administrare de preparate hormonale injectabile mi-a declansat menstruatia si apoi mi-a pus sterilet fara nici o durere.
Oricum eu recomand ca fiind cea mai sigura si cea mai comoda metoda...dupa legarea trompelor bineinteles
la toate mamicile

http://community.webshots.com/user/roxi2000_ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miruta spune:

Multumim de aprecieri!
Alex,asa e ,se schimba bebeii nostrii foarte mult.Nici nu imi vine sa cred cand ma uit la pozele de la nastere ca-i acelasi copil.
Mie mi se pare ca David seamana cu tine din ce in ce mai bn.
Mie doctorul a zis ca nu imi recomanda sterilet acum,ca ar trebui sa astept sa mai fac un bebe dar daca vreau imi pune.Eu am cam eliminat toate metodele si asta-i singurul care-mi ramane(pastilele ies din discutie,prezervativul nu mi se pare o solutie in casnicie,dr mi-a recomandat inelul contraceptiv dupa ce termin cu alaptatul dar si asta are cam aceleasi efecte adverse ca si pastilele,bebe 2 nu pot spune in momentul asta daca vreau sau nu).Menstruatia mi-a venit deja deci asta nu ar fi o problema,dr mi-a zis sa-l sun cand ma hotarasc.Nu stiu ce sa fac....

NOI
Minunea mea,Antonia Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miruta spune:

Roxi,mersi de raspuns.Asa mi se pare si mie,cea mai comoda metoda,mi-e un pic teama ca si Andreei de sangerari sau ca organismul meu nu-l va accepta.De care sterilet ai avut ca am vazut ca sunt cu hormoni,cu cupru ,cupru cu argint ,cu aur etc....

NOI
Minunea mea,Antonia Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_MVT spune:

Blue, eu folosesc sticlute si pungi de la Medela pentru lapte.

Oana, Eduard manaca 6 mese pe zi de 120-150ml si e bine, a luat un kg pe luna, nu-ti fa griji ca Mara mananca suficient. Tudor a luat cate 500g in primele 2 luni si a fost ok.

Fetelor ce ati luat ca sa mariti productia de lapte? Ce a dat cele mai bune rezultate? Eu beau un ceai special acum dar nu prea vad rezultate. De cateva zile pompez 130ml in loc de 150ml cat pompam inainte.

mami de Tudor (24/07/02) si Eduard (02/05/09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurraa spune:

buna fetele!

motiana, a mea la 10-11 saptamani avea 7200 grame, acum nu mai stiu, trebuie sa mergem la dr; in prima luna tot 1500 a luat

philip, mami era la cafea, tati era cu berea in fata; duminica intotdeauna iesim cand ne trezim sa luam micul dejun in oras sau o ciorbita si cafeaua de referinta

oanaalex, eu nu am control cantitativ asupra laptelui ca nu pompez, ci doar cat ia fata, dar cred ca e bine la tine

pup fetele si o noapte usoara va doresc

mami fericita de Maya Teodora (17.05.09) binecuvantarea si minunea noastra
poze cu noi si printesa ***www.onetruemedia.com/shared?p=925437d7a0f0c96a6a0847&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulete Maya***www.onetruemedia.com/shared?p=834e5a3921b68aa10112f5&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> albinutze mai iunie 09

Mergi la inceput