Ghiocei de Martie-Aprilie 2009 (50)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

Sa ma ...pe ea de oala , ca nu mai imi trebuie (vroiam sa-mi cumpar si eu)
Moni am folosit un unguent pt arsuri , ca dc nu-l aveam nu cred ca-mi trecea doar cu apa rece
Acum mi-au aparut cateva basicutze si a inceput sa ma manance pielea


Va spun noapte buna de acum ca nu mai stau.....am mai avut parte de-o grozavie oribila facuta de bunicamea acu jum de ora si nu mai pot...ma bag in pat

27+ cu Maya Andreea

bebe
www.youtube.com/watch?v=TBPTDO-GMV0" target="_blank">Pentru sotul meu! TE IUBESC!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gigelica20 spune:

Prima masa de piure de mar a Pitonului...


Gigelica(Lucia),mami de Victor-Andrei - Pitonul
30 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Citat:
citat din mesajul lui gigelica20

Prima masa de piure de mar a Pitonului...


Gigelica(Lucia),mami de Victor-Andrei - Pitonul
30 martie 2009

Vai ce ochi frumoasi are!
Pupam papaciosul sigur ca va iubim!
Lucia, vezi ca sunt si lingurite mai micute pt bebe.
Dar e tare linistit sa stii, Luana atata vorbeste, ca nici sa-i dau sa pape nu pot.

Da-mi Doamne, forta de a indeplini tot ce sta in puterile mele, rabdarea de a indura ce depaseste puterile mele si discernamantul de a nu le confunda.
www.glitter-graphics.com/users/monika21m" target="_blank">Monica, cea mai buna mami pentru Claudiu, Luana, Alma
Iti multumesc Doamne pentru ceea ce am, dar si pentru ceea ce nu am, Tie Doamne Iti multumesc!
Aprinde o lumanare in memoria Almei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lysbeth spune:

Gigelica, eu le-am facut cu pensula de la trusa de desen a fiimii
De asta a si durat trei luni...+ ca eram graviduta si oboseam repede la statul in picioare

Mami de Damian Codrut Andrei (08 apr 09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Intru doar sa va salut...ne-am intors acasa ca s-a stricat vremea la munte...si tare-mi pare rau. A fost f bine, mai putin drumul, si la dus si la intors asta mica mi-a facut cite o criza de urlete. Revin cu detalii miine dimineata; nu am citit decit capitolul trecut...

Si cu pupaturile in detaliu tot miine



If you can't say something nice, then don't say nothing at all

"In a world filled with hate,we must still dare to hope.In a world filled with anger,we must still dare to comfort.In a world filled with despair ,we must still dare to dream. And in a world filled with distrust,we must dare to believe."-Michael Jackson

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Salutare!!!


Leeloo super pozele de la mare Lui Chitibus ii este tare dor de Tudor (si mie). Tot povesteste despre el

Simina multi sa treaca durerea.

Lysbeth ce frumoasa este camera. A noastra seaman f mult cu a voastra (avem toata mobila identica de la ikea si inclusiv balansoarul de la fisher price ). Ne este dor de camera noastra

Offf vreau acasa!!!! N-o mai suport pe soacra-mea (nici Novus ). Ma urmareste si se autoinvita peste tot , ca zici de parca am venit la Deva trebuie sa stau cu ea

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Asa, am mai uitat ceva:

Silvi multi ani fericiti sa aveti impreuna si de acum inainte

Gigelico frumos piton si cuminte mamica iubitoare

Pisigri detalii despre calatorie, cum s-a comportat Ilinca,...

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kea spune:

Fetele, cred ca-i cam SF posibilitatea sa reincep alaptarea, dar vroiam sa vad ce ziceti si voi.Adica, eu nu mai alaptez deloc-deloc de cand avea Keutu o luna si ceva si saptamana asta face 5. Mai in urma cu vreo doua luni, am strans de san asa intr-o doara si am vazut ca au iesit cativa stropi. Mi-am pus si atunci aceeasi intrebare "daca as reincepe?" si am pus-o si mamei si sotului. Amandoi s-au opus. Eu am fost praf psihic si fizic in primele luni ale copilului, stiu ca abia spre 3 luni, mi-am revenit. Nu v-am povestit niciodata, dar noi cand am venit cu copilul din materniatte acasa, la maxim 5 minute, am sunat la salvare, copilul era moale, nu lesinat, dar foarte moale. Si asa a inceput pt mine cosmarul. Statusem pana atunci 2 saptamani in spital, am venit pt 10 minute acasa si am plecat la alt spital pt inca o saptamana jumate. Asadar am stat aproape o luna in spital. Dupa ce in primele saptamani plangeam ca vreau acasa, vreau sa am intimitate (uram ca tb sa ma mulg de fata cu sotii altora sau si mai si cu socrii lor care veneau in vizita), a doua parte a sederii in spital, am avut parte de liniste si intimitate de mi-a iesit pe urechi. Am plans mult, nu mancam si nu beam (cred ca pe fond psihic, pt ca era un singur wc pt parinti la capatul celalalt al coridorului si mi-era frica sa-mi las copilul singur in camera, asa ca ma "reglasem" sa merg numai o data seara cand venea sotul la mine si in caz de urgenta noaptea pe la 3 cand nu era nimeni pe coridor). Nemancand si nehidratandu-ma, eram slabita, eram somnolenta mai tot timpul, mi-era cumplit de frig si nu aveam puterea sa ma mulg tot la 3 ore. Pt ca Keutu obosea repede cand sugea, era si prematur, era mic si nu avea atat forta, nu-i dadeam de la san, ma mulgeam si ii dadeam din sticla. Acasa stiu ca-i mai dadeam si direct de la san si din sticla si lapte praf si de la mine, nu a refuzat niciodata nimic, important era sa primeasca de mancare. Apoi am facut mastita, febra, plus ca mie imi era permanent frig, asa ca au casunat toti pe mine sa renunt la alaptat, inclusiv moasa, poate m-au vazut cat eram de slabita, nu stiu, oricum scoteam putin, 30-40 ml de la ambii. Mama si sotul imi spuneau ca eu trebuie sa ma pun pe picioare ca sa pot avea grija de copil. Poate au avut dreptate, nu stiu.
M-am lungit, of!
Azi mi-am strans din nou sanul intr-o doara si de la un san a iesit o picatura, de la celalalt, nimic.
Asa mi-a venit mie ideea asta "geniala".
Mi-am intrebat mai inainte sotul ce parere are si a zic nu, nu, nu. Il intreb de ce si ce credeti ca spune? In primul ca stiu ce-am patit (cu mastita e alta poveste) si in al doilea rand am luat antibiotic, am baut bere... Aici e partea amuzanta ca antibiotic am luat in luna mai si ultima bere am baut-o in urma cu 2 saptamani.
Vai, cred ca o pagina numai eu umplu cu mesajul asta!
Azi am incercat sa-i dau san copilului chelios care s-a uitat la el ca la ceva total necunoscut si si-a continuat concertul (azi a plans toata ziua, cred ca din cauza dintilor). Deci nu stiu daca as avea sanse de reusita.

4 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

simina - vai ..groaznic. sper sa te faci bine repede

lisbeth - superba camera ...sa nu mai zic stilul prezentarii. ma bucur cel mai mult de mutra piticului....off trebuie sa il mut si eu cat de curand

gigelica - domne ce frumos mananca elal meu nici laptele nu il bea fara sa se faca ca un porc. aaa te rog invata-ma si pe mine cum se pun filmulete pe picasa ca eu nu m-am prins


25 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

ayla - nu am incercat incain weekend ajung la mar pasat si apoi peste vreo saptamana la branza. uite o sa incerc zilele astea sa vad si eu daca iese ceva.
si daaaa mushca rau. ma mushca de mana,deget,nas,barba....orice...toate bune si haioase dar pana la san. am urlat de m-a stiut tot cartierul


25 martie 2009

Mergi la inceput