Dureri de sold in sarcina!

Dureri de sold in sarcina! | Autor: Gianina21

Link direct la acest mesaj

Buna ziua tuturor !

Sunt in saptamana 32 de sarcina si ma confrunt cu o durere de sold (dreptul) si ...fesa dreapta, sa fie oare vreun nerv care apasa pe acolo? Nu ma doare mereu ci numai cand fac o miscare brusca in pat, cand ma intorc de pe partea dreapta pe partea stanga ... voi ati mai patit asa ceva ?
Va pup si nastere usoara la toate burticile !
31+ , viitoare mamica de

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alina_cor spune:

Citat:
citat din mesajul lui Gianina21

Buna ziua tuturor !

Sunt in saptamana 32 de sarcina si ma confrunt cu o durere de sold (dreptul) si ...fesa dreapta, sa fie oare vreun nerv care apasa pe acolo? Nu ma doare mereu ci numai cand fac o miscare brusca in pat, cand ma intorc de pe partea dreapta pe partea stanga ... voi ati mai patit asa ceva ?
Va pup si nastere usoara la toate burticile !
31+ , viitoare mamica de

Gianina21


Draga Gianina, e posibil ca bebelusul tau sa apese pe nervul sciatic si de aceea sa te doara atat fesa cat si articulatia. Din cate stiu eu, durerile vor disparea cand bebelusul isi schimba radical pozitia, sau, cel mai tarziu, dupa nastere.

O sarcina usoara in continuare!
Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina21 spune:

Citat:
citat din mesajul lui alina_cor




Draga Gianina, e posibil ca bebelusul tau sa apese pe nervul sciatic si de aceea sa te doara atat fesa cat si articulatia. Din cate stiu eu, durerile vor disparea cand bebelusul isi schimba radical pozitia, sau, cel mai tarziu, dupa nastere.

O sarcina usoara in continuare!
Alina

Iti multumesc pentru raspuns Alina! Ma gandeam eu ca apasa pe acolo... pe vreun nerv... acum pot spune ca nu ma mai doare deloc! Bebe sta mai mult pozitionat pe partea dreapta si probabil de aceea ma durea doar soldul drept!
Sarcina usoara iti doresc si eu !
31+ viitoare mamica de

Mergi la inceput