Gravidute&Mamici de IASI (101)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Salutaree!
Multumesc tuturor pentru urarile de ziua mea!
De luni am ajuns la mare! Apa e calda! Suntem 2 rate in familie: ei si David! De cum ajungem pe plaja el direct la apa! Se duce la oamenii din jur, calca tot in cale si se intinde pe asternuturile lui!Ne descurcam binisor cu mersul la plaja! Dimineata ne odihnim , mai facem de papa, iar in jur de 13 plecam si ajungem seara la 22! Sunt frumoase plimbarile pe faleza! si mi-i un pic dor de voi!

Alina-Mirela cu DAVID (27.06.2007) si MATEI (15.05.2009)

Matei

www.totsites.com/tot/davidipate" target="_blank">pagina lui David

David
Cum a aparut Printul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella10 spune:

Neata!

Celia noi ne-am cazat la Sovata,cam 1 milion am dat ,insa am inteles ca se gaseste si mai ieftin cazare,si de aici am plecat la Praid la salina,intrarea e 200 de mii lei vechi,era foarte aglomerat si cind am fost noi si era in cursul saptaminii...

Anilansa am admirat pozele voastre,foarte bine ii vine noua tunsoare a lui Darius

Ella mamica fericita de BIANCA ANTONIA (02.02.2008)

http://community.webshots.com/user/karateka_10?vhost=community
http://b2.lilypie.com/23Iqp2.png


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kriss79 spune:

Alinaaaa..mi-ai facut o pofta de balacealaDIstractie maxima si odihna cat se poate!!

anilansa, sa va fie de bine concediul! acusi ma uit la poze

Lacrabun venit!

celia, eu la salina la Praid am fost pe 31 dec 2006(sau 1 ian 07, nu mai stiu exact:)si era full, am stat la coada sa ne urcam in autobuzul ala ce te duce inauntru..si era un ger..brrr
Asa ca presupun ca mereu e aglomerat..



www.totsites.com/tot/alessiastefana" target="_blank"> my page

Cristina si Alessia Stefana
Iulie-august 2009
HAIDETI SA IL AJUTAM PE SEBI!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Saptamana viitoare mergem la Bicazu Ardelean- la nasii lui Matei si impreuna vrem sa ajungem la Praid! Tragem o fuga si la manastirile din Neamt! Mergem cu masina, ca o avem in Pascani! Ii luam si pe sora mea si nepotelul cu noi!

Alina-Mirela cu DAVID (27.06.2007) si MATEI (15.05.2009)

Matei

www.totsites.com/tot/davidipate" target="_blank">pagina lui David

David
Cum a aparut Printul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihharo spune:

Alina - distractie placuta la mare si apoi mai departe! Lasa ca de luni venim noi si preluam stafeta, ca sa aiba mamicile din Iasi continuitate pe litoral

Ne gandeam si noi sa ajungem toamna asta la Praid, dar daca e chiar asa de aglomerat... hmm, ne mai gandim.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:

Salutare!

Si o cu lapte.... incep cu ceva mai usor....

Ani, l-am admirat pe tunsulica. Si ii dam un sa-l lase durerile de dintisori. Dai sa roada o pastaie cruda, rece.... contine niste uleiuri volatile care calmeaza durerile de gingii.... sau macar un morcov rece....

Celia, poze cu camera.... nu e ceva deosebit... pana la urma nu a ramas doar camera ei, ca nu vrea sa stea singura.... De pat e foarte incantata.... e cand sus, cand jos.... are undeva niste cercuri si zice ea ca in patul de sus are masina, avion si conduce de mama focului....
Eu nu am reusit sa descarc nici pozele de la mare.... Dar am sa incerc....

mihharo, Stefy ma intreba de alge: "mama ce-i cu ia-ba asta in apa? Cine a pus-o?" Asa ca nu esti singura care fugi de ele.... Mai aveti putin si plecati.... Concediu placut.

Alina, sa va distrati si sa va odihniti.... Si va asteptam sa ne povestiti cum a fost... cu doi cavaleri....

Kriss, multumesc.


Lacramioara si Stefania Iulia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anilansa spune:

buna dimineata si de la noi

iuliamersi pt si pt sfaturi... Darius roade in fiecare zi un morcovel... de pastaie nu stiam o sa incercam azi ca imi aduce o matusa pastai proaspete din gradina

Aly.... distractie placuta in concediu,

mamici multumim ca ne-ati admirat pozele...

Alina cu Darius Gabriel
http://community.webshots.com/user/Anilansa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aeperju spune:

Multumesc Celia!

Distractie placuta Alynta!

Emma si Andrei (21.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihharo spune:

Lacramioara, multumim! Eu ca eu, dar asta micu' sta ca pe ace, si-a pregatit lopatele si jucarii de nisip si numara zilele ... e asa de comic!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kimeli spune:

Buna fetelor!
Ieri am fost la control, BB e numai bine, are 3,3oo kg. Faza e ca Dr. meu pleaca in concediu asa ca indicatiile au fost sa stau linistita la pat, fara efort, stres si emotii. M-a ”lasat” in grija Dr-ului Scurtu Bogdan in cazul in care BB ar vrea sa iasa. Nu stiu nimic de dumnealui, e in regula, de treaba, daca ma apuca ”bucuria” noaptea ce ma fac??? Daca ma puteti ajuta cu pareri...

Octavian 37+ & Cami-5ani

Mergi la inceput