Mamici de fulgusori de nov.dec 2009 (79)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Roxy, la mine unul misca sus de tot deasupra buricului, uneori am impresia ca e intre sani si celalalt e jos de tot, aproape am senzatia ca e in chiloti Cu toate astea, nu cred ca e vreo problema, de fiecare data la masuratoare colul meu era lung 3,8- 4 cm si inchis... deci chiar daca unul din baieti si-a gasit stabilimentul la demisol, nu va primi permisiunea sa iasa mai devreme de 35 de saptamani... asta e targetul meu si sper sa-l ating

Chiar, fetele, eu cred ca voi deschide listuta noastra de mamici pe la sfarsitul lui octombrie, chiar daca DPN-ul meu e 27 noiembrie, gemenii vin mai devreme

***************** Cand prezentul va fi trecut, visele vor deveni realitate*****************

Avalon 25+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Andre, eu vreau sa ajung neaparat la baby expo si poate atunci mai aproape de sfarsitul lui septembrie dai un semn sa ma uit si dupa pretul caruciorului tau, da?

***************** Cand prezentul va fi trecut, visele vor deveni realitate*****************

Avalon 25+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Multumesc frumos Avalon 24 + Chiara Ada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Ne uitam, Andre, cum nu?
Pana atunci, daca tot nu avem de altele, ce zici sa ne luam de asta:
http://magazin.desprecopii.com/webshaper/store/viewProd.asp?pkProductItem=17172
?


monis 28
acum si cu poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Foarte tare. Macar nu-i batele soarele in capsor, chit ca-i caram in brate. Stii ce mi-am amintit? Mor de ras. La noi in It se vand nite chestii de pus pe cap, pe post de palarii de soare, dar sub forma de umbrela. Practic e o umbreluta pusa pe cap ca o palarie. Am vrut sa-i iau maica-mii, ca sunt foarte usoare, capul respira si ti umbra. Doar ca erau numai pe culorile nationale ale It si imi erau teama ca iese batrana mea prin Cluj cu o chestie din aia pe cap pe vremea lui Funar

Citat:
citat din mesajul lui monis5
Ne uitam, Andre, cum nu?Pana atunci, daca tot nu avem de altele, ce zici sa ne luam de asta:http://magazin.desprecopii.com/webshaper/store/viewProd.asp?pkProductItem=17172?monis 28acum si cu poze
24 + Chiara Ada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Foarte util, monis, mai ales ca in noiembrie va fi soare puternic

Miha, si Dominic imi place. Pentru bebe la ce nume v-ati gandit?

***************** Cand prezentul va fi trecut, visele vor deveni realitate*****************

Avalon 25+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihamora spune:

Avalon multumesc Pai la bebe nu stim inca, am dat eu o lista mai demult cu numele preferate de mine, dar inca nu m-am hotarat, nicinu le mai tin mine trebuie sa ma duc in urma sa le caut, pe primul loc era Marc, Dragos, Tudor...

Michelle 24+ "Smiley"si DOMINIC 15.05.2007

POZE



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Da, Andre, le stiu . Ar fi fost tare. Da' vremea lu' Funar se duse...

Si noi ne gandisem oarecum la Marc, dar am o colega cu numele asta (de familie ofc ) si povestea cu "marcu, care trage-n c_r cu arcu'" cica nu e poveste . Si asa copiii sunt extrem de cruzi si traume se gasesc la fiecare pas... nu l-as impovara cu mana mea cu inca una...

Asta imi aminteste de Anton - same story, doar cu beton...

monis 28
acum si cu poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihamora spune:

Citat:
citat din mesajul lui monis5

Da, Andre, le stiu . Ar fi fost tare. Da' vremea lu' Funar se duse...

Si noi ne gandisem oarecum la Marc, dar am o colega cu numele asta (de familie ofc ) si povestea cu "marcu, care trage-n c_r cu arcu'" cica nu e poveste . Si asa copiii sunt extrem de cruzi si traume se gasesc la fiecare pas... nu l-as impovara cu mana mea cu inca una...

Asta imi aminteste de Anton - same story, doar cu beton...

monis 28
acum si cu poze


f tare! la asta nu m-am gandit

Michelle 24+ "Smiley"si DOMINIC 15.05.2007

POZE



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

ce faceti gagici? vad ca va distrati, imi place

monis - tin minte ce ne-am mai hlizit cu numele alea caraghioase...

Avalon - si mie-mi plac numele Octavian, Fabian, Sebastian si Dragos pt. baieti.

cred ca si eu am contractii, dupa cum citesc pe aici ca se manifesta. mi se mai intareste burtica, insa tine numai cateva secunde. nu prea le-am bagat in seama pana acum. si nici n-am luat nici macar un Nospa de la inceputul sarcinii pana acum.
aseara la nunta am avut o durere sub coasta in dreapta, pe unde e ficatul si m-a cam impiedicat sa dansez... asa ca a fost cam plictiseala pt. mine...
azi cica avem ciorba de potroace. oricum, abia astept sa plec acasa, mi-e dor de copiii mei...



Ramonika si pisicile www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550848/" target="_blank">Vladutz www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550510/" target="_blank">Maritza www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550608/" target="_blank">Fulgushor

Mergi la inceput