Strumfi de 2 ani! La multi ani! iul-aug 2007 (152)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns musso17 spune:

ioana,foarte frumoase pozele,iar tu arati tare bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brazuca25 spune:

Neatza!
Multumim pentru urarile de ieri, si le intoarcem si noi tuturor sarbatoritilor! LA MULTI ANI!

ioana, super plimbarea voastra!

vio, LA MULTI ANI PT LAURASH!

Fetelor deci ramane pe septembrie o intalnire a strumfilor, sa nu uitati! Acum sunt marisori si ar fi super sa se cunoasca si ei intre ei cat mai multi. Ca sa nu mai spun ca si eu sunt curioasa sa va cunosc pe toti/toate.

Si ca sa va povestesc o faza nostima legata de copilasii de 2 ani, in caz ca mai aveam vreo indoiala ca stiu foarte bine sa ne joace pe degete, uite ce replica imi baga mie fi-mea ieri:
Deny: Mami, mami, aide apaie (afara)! Acuma aide!
Eu: Nu mai mami ca e cald acum, dupa ce faci nani, mergem.
Deny: Nu may, acuma!
Eu:Dupa ce te trezesti mergem.
Se aseaza domnisoara pe burta pe covor si isi pune mainile la ochi:
Deny: Atunci ping! A supalat! Ping! (ping = plang) Si a inceput sa se PREFACA cum ca ar plange.

Dupa perioada in care a urlat degeaba vreo 2 saptamani, a ajuns probabil la concluzia ca decat sa se mai oboseasca sa planga, mai bine intai ma anuta ca o sa planga, sa am timp sa fac ce vrea ea.

mamik fericita de Denisa Maria (20.07.2007)



A child is not a vase to be filled, but a fire to be lit

nunta noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violetan spune:

La multi ani strumfeilor:

Ioana de cris_m si Iarina Andreea de mrl_dumitriu!!!!!!!!! Multa sanatate si bucurii!!!

Pup strumfaria vorbim plus poze maine!


Violeta, mami de Laurentiu Cristian 15.08.2007
poze Laurash

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanadara spune:

La multi ani tuturor copilasilor strumfi si din partea noastra.

Eu de cate ori deschideam calculatorul-cam de doua ori pe saptamana-eram de-a dreptul depasita de cele 20-30 pagini pe care le gaseam scrise la odisee asa ca nu scriam ci doar mai citeam.Acum in schimb vad ca se scrie mult mai putin si este mai usor de citit si scris.Felicitari celor care sunt iar insarcinate si sarcini cat mai usor de dus.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:

Apar si eu de dupa canepea. Incerc sa ajung cu cititul la zi dar nu am nici o sansa.
La multi ani strumfi si strumfite! Nici nu mai stiu pe cine am felicitat si pe cine nu. La multi ani pentru toti strumfii care am implimit doi anisori, care ii implinesc azi, si care ii vor implini cat de curand!
Eu am inceput munca la birou. Credeam ca o sa ma parte de o saptamana usoara, dar de unde. Ma asteptau cu bratele deschise asa ca nici nu stiu cand a trecut timpul. Stiu doar ca ajung acasa franta si nici pe mess nu mai apuc sa intru. Cred ca o sa dureze putin pana ma obisnuiesc cu programul. Trebuie sa ma trezesc la ora 6. Alex a ramas la socrii iar Andra e de sambata la bona la tara. Nu a fost o decizie prea buna sa despart copiii. Andra a plans mult dupa Alex. La tara e mai usor, nu mai plange. Acasa asociaza toate lucrurile cu Alex. Nu vrea sa doarmna fara el, nu vrea afara. Nici cadourile nua vrut sa le desfaca fara el .
Lui Alex ii e dor de ea dar profita si de faptu ca poate sa se joace cu ce vrea el. Acasa de ex nu poate sa faca lego decat cand doarme Andra. Are piese prea mici si ea le pierde.
A venit sefu asa ca trebuie sa inchid.
Pup dulce toata strumfaria .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musso17 spune:

neatza
azi e o zi importanta,am nascut de 4 ore..sa-mi traiasca puiutul,sa fie sanatos si D-zeu sa-i usureze calea in viata cu ajutorul lui mami si al lui tati care vor face tot posibilul sa-i fie bine.

la multi ani si pentru strumfii de azi,un pupic special pentrumiron petru de paticut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greierash spune:

Buna dimineata.
La multi ani Miron Petru!
La multi ani Mihnea!

greierash mamica de Andrei

- "Traieste clipa" -

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

neatza........

in primul rand vreau sa-i urez LA MULTI ANI! , cu intarziere, lui Laur. Vio, sa-ti aduca feciorul numai bucurii, sa fie sanatos, norocos si sa aiba tot ce-si doreste!!! astept cu interes poze deocheate de la petrecere!

in al doilea rand La multi ani!, Mihnea de musso ........sa ai parte de tot ce-i mai bun!
La multi ani, Miron de Paticutz!

alina.a, chiar vroiam sa intreb azi de tine! sper sa nu fie prea serioase problemele tale. sa ai grija de tine. imi pare rau ca-i elisa bolnavioara. sper sa se faca bine cat mai repede.

nma, bafta la serviciu!!!

brazuk, da' ce speculanta-i fiicata! ne vand si ne cumpara fara sa ne dam seama
cat despre intalneala, mi-ar face placere....mai ales ca am ratat toate intalnirile! ...si LA MULTI ANI, pt Denisa de Sf. Marie!



*"Europa sa ne ierti....astia-s singurii experzti!"*

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

ioanaiub, foarte frumoase pozele!

cristina, tu ce mai zici? ce mai face ingridutza???? lebede mai aveti pe lac? iepurashi in gradina??????

ioanadara, welcome back! cred ca ma lasa memoria da' io nu mai stiu de unde sa te iau. poate ma ajuti cu niste poze...

*"Europa sa ne ierti....astia-s singurii experzti!"*

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanamada spune:


Pentru Mihnea cel frumos! Georgi sa-ti traiasca si sa te bucuri de el, sa fie sanatos, norocos si sa suceasca mintile la fete cand o fi mai mare!Pupam mamicadi barbatelul!
Pentru Miron Petru un pupic, urari de bine si multa santate si noroc!

Oana siCati mica (1 an si 11 luni)

CATI POZE NOI

Povestea iepurasului Bocanila

"Poate ca pentru lume esti doar o singura persoana, dar pentru o anumita persoana esti întreaga lume."

Mergi la inceput