Mamici de fulgusori de nov.dec 2009 (78)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Katyuscha21 spune:

Citat:
citat din mesajul lui krelia

hmmm...ati ajuns pe un teren minat cu discutia...pentru mine....popii si biserica....da' pt ca am mai zis-o si cu alte ocazii, o zic si acu' ...chit ca ma puneti la colt

eu, de felul meu nu as putea spune ca sunt mai habotnica decat papa, la capitolul credinta. Si in tot cazul, am parerea mea si mi-o mentin cu tarie....credinta nu are nimic de-a face cu institutia bisericii si cu popii din ea.....
si atunci, vin si va intreb....cu ce sunt eu mai "murdara" decat popa ala care si-o trage cu studentii de la teologie, sau cu ala care-mi cere 10 mil sa-mi boteze copilu'...si apoi vine si-mi predica mie cele 10 porunci..si-mi spune ca n-am voie sa intru in biserica...sau ca nu-mi pot scoate copilul la aer mai devreme de 40 de zile....sau ca trebuie sa-l botez nu mai tarziu de astea 40 de zile.....

probabil ca nu voi gasi in veci raspuns la intrebarea asta....si probabil ca ma voi supune acelor rigori bisericesti, in momentul botezului.....

sper sa nu fi suparat pe cineva, dar unele chestii chiar mi se par absurde...si mai sper sa nu se iste iar vreo disensiune p'aci....(mama, c ecuvinte folosesc la ora asta


krelia 27+ si printesu' mic, Rares-Mihai


binenteles ca ei poate is mai murdari ca noi dar stii cum e nu crezi in popa ci in Dumnezeu si nu mergi la biserica de dragul de a merge ci sa ai liniste si sa te Inchini LUI.bine ceea ce o poti face si acasa in situatia noastra nu ne place unde mergeam la biserica si am hotart ca o sa facem acasa ceea ce un popa face in biserica asa ca e mai bine asa.intradevar sunt mult nespalati(popii)

27+si lumina ochilor mei ANDREI 2 ani si 10 luni 26.09.2006
Asa creste Andrei
Burtica
Aniversarea nuntii
Bebica din burtica
www.youtube.com/watch?v=WdxRmcgsKDQ" target="_blank"> Melodia care ii place lui bebika din burtica
www.youtube.com/watch?v=QbBCUbt_DO4" target="_blank"> O melodie superba
http://www.baby2see.com/small_babies.html

Un copil este o Binecuvantare de La Dumnezeu
Nu da cu piciorul la sansa de a deveni MAMA.
AVORTUL ESTE O CRIMA!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RamonaCopot spune:

Citat:
citat din mesajul lui Katyuscha21

pai in zile de astea ai ajuns mama??


Asa se pare. Si sa ma vezi intina pe o parte, cum am chinui sa tastez.

Ah...am uitat sa-ti spun ca azi noapte numai bebeii aia prematuri i-am visat. M-au impresionat mult. Dar am visat ca maica-mea nascuse doi din aia si cica ii daduse la cineva ca ea nu se incumeta sa creasca pisici din aia si eu ma certam cu ea sa mearga sa ia copii inapoi ca o sa am eu grija de ei.

Ramona,
28+
noi 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katyuscha21 spune:

Citat:
citat din mesajul lui RamonaCopot

Citat:
citat din mesajul lui Katyuscha21

pai in zile de astea ai ajuns mama??


Asa se pare. Si sa ma vezi intina pe o parte, cum am chinui sa tastez.

Ah...am uitat sa-ti spun ca azi noapte numai bebeii aia prematuri i-am visat. M-au impresionat mult. Dar am visat ca maica-mea nascuse doi din aia si cica ii daduse la cineva ca ea nu se incumeta sa creasca pisici din aia si eu ma certam cu ea sa mearga sa ia copii inapoi ca o sa am eu grija de ei.

Ramona,
28+
noi 3

vas mai arata si atàltceva dar mai bine nu ca e ft rau

27+si lumina ochilor mei ANDREI 2 ani si 10 luni 26.09.2006
Asa creste Andrei
Burtica
Aniversarea nuntii
Bebica din burtica
www.youtube.com/watch?v=WdxRmcgsKDQ" target="_blank"> Melodia care ii place lui bebika din burtica
www.youtube.com/watch?v=QbBCUbt_DO4" target="_blank"> O melodie superba
http://www.baby2see.com/small_babies.html

Un copil este o Binecuvantare de La Dumnezeu
Nu da cu piciorul la sansa de a deveni MAMA.
AVORTUL ESTE O CRIMA!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniablaga spune:

apropo de vise...voua nu vi s-a intamplat sa visati ca ati nascut si ca aveti deja bebelusii? eu acum vreo saptamana am visat ca il aveam deja pe Rares si ca mi l-a furat cineva...il plimbam cu carutul pe afara si m-am aplecat dupa ceva si nu mai era copilul...dupa aia m-am trezit. dar stiu ca asa speriata am fost de numa`...nici nu vreau sa ma gandesc ce as face daca as pati asa ceva

A da viata te aduce mai aproape de divinitate, deci oricat de greu ar fi, incearca sa fii fericita....Lavi, 27+mami de Rares Cristian

Camera lui Rares
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katyuscha21 spune:

da si mie mi sa intamplat sa visez ca nascusem.
cand eram gravida cu Andrei am visat ca nascusem si ii vazusem fetisoara si ma credeti ca fata care o visasem aia am nasucuto????nu imi venea sa cred

27+si lumina ochilor mei ANDREI 2 ani si 10 luni 26.09.2006
Asa creste Andrei
Burtica
Aniversarea nuntii
Bebica din burtica
www.youtube.com/watch?v=WdxRmcgsKDQ" target="_blank"> Melodia care ii place lui bebika din burtica
www.youtube.com/watch?v=QbBCUbt_DO4" target="_blank"> O melodie superba
http://www.baby2see.com/small_babies.html

Un copil este o Binecuvantare de La Dumnezeu
Nu da cu piciorul la sansa de a deveni MAMA.
AVORTUL ESTE O CRIMA!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RamonaCopot spune:

Si eu sunt in asentimentul vostru, asa ca rar merg pe la biserica. Daca simt eu nevoia sa ma rog pot sa o fac acasa sau oriunde. Sau daca simt nevoia sa fac o fapta buna o fac ca asa cred eu de cuviinta, nu ca asa a zis popa, ala care de Craciun si Boboteaza vine sa-ti sfinteasca casa si daca nu-i dai 20-50( depinde de om) lei nici nu-ti intra in casa, sau care in timpul slujbei de inviere incepe sa injure copii care mai plang in biserica si ii da afara in suturi.

Da hai sa schimbam subiectul ca poate le deranjeaza pe fete ca am deviat putin.
Voi mai aveti greturi? Ca la mine au inceput iara, asa ca in primul trimestru. Numai covrigi as papa iara si acidul de la stomac ma omoara incet incet...

Ramona,
28+
noi 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katyuscha21 spune:

si eu mai am cateodata greturi dar nu vars dar in schimb ma doare capul vreau si eu covrigi

27+si lumina ochilor mei ANDREI 2 ani si 10 luni 26.09.2006
Asa creste Andrei
Burtica
Aniversarea nuntii
Bebica din burtica
www.youtube.com/watch?v=WdxRmcgsKDQ" target="_blank"> Melodia care ii place lui bebika din burtica
www.youtube.com/watch?v=QbBCUbt_DO4" target="_blank"> O melodie superba
http://www.baby2see.com/small_babies.html

Un copil este o Binecuvantare de La Dumnezeu
Nu da cu piciorul la sansa de a deveni MAMA.
AVORTUL ESTE O CRIMA!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RamonaCopot spune:

Si eu am tot visat ca am nascut, numai ca de fiecare data era fetita. Eu dintotdeauna am vrut o fetita si desi stiu de la 15 sapt ca avem baietel tot fetite visez.
Acum insa visele au inceput sa fie din ce in ce mai intense, mai detaliate, ba ma visez la cezariana, ba urland pe holurile spitalului si vazand cum iasa copilul .

Ramona,
28+
noi 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

lavinia, da, stiu vorba......de asta spun ca eu sunt de parere ca Dzeu poate fi si la tine acasa, in vf. patului...si pe o banca in parc....oriunde....nu cred ca-i musai sa mergi la biserica, sa te pui in genunchi pe pernute, sa pupi niste icoane pline de microbi..sa te rogi pt pacate si apoi sa-i dai cu "baga-mi-as"..ca n-ai fost atent si ai calcat intr-o baltoaca si te-ai stropit...

mie, sincer, si bisericile ortodoxe mi se par niste catacombe....totul umed si intunecat.....pai, cum arata o biserica catolica...cata civilizatie..nici nu se compara....

pe de alta parte, cred ca nici preotii catolici nu-s de lepadat....astia ortodocsi macar au parte de neveste in viata lor...si mai experimenteaza "cazuri"...da' aia catolici....cred ca calca in strachini permanent..


krelia 27+ si printesu' mic, Rares-Mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniablaga spune:

greturi nu am inca, desi am inteles ca mai este posibil ca in al treilea semestru sa apara...in schimb probleme cu acidul si cu arsurile stomacale v-am tot spus ca am avut...am urmat sfatul lui monis cu ananasul si cu mierea si lapticul si sa stiti ca a avut efect

A da viata te aduce mai aproape de divinitate, deci oricat de greu ar fi, incearca sa fii fericita....Lavi, 27+mami de Rares Cristian

Camera lui Rares
Poze

Mergi la inceput