Abdomen extra-plat (5)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

Citat:
citat din mesajul lui Katyuscha21

am vazut ca alte fete tin cura de slabire altele saracutele mananca numai salata si tot asa mai departe mai fetelor eu chiar nu stiu cum sa va zic dar mananc absolul orice si cat vreau si am un ABDOMEN super plat bine ca acum is graviduta cu al 2 lea bebe si imi mentin siluieta exact cum o aveam si inainte chiar si dupa nastere si mananc nu gluma dar nu se prinde de mine cred ca ma pot numi norocoasa
am vazut costumul alb de plaja o my god super fain imi curgdupa el il vreau si eu
va doresc la toate fetele un abdomen super plat si toate sa fiti sexoase.


sarcina usoara si felicitari.

cat despre "saracute", nu stiu daca m-ai inclus si pe mine, ca pomenesti de mancatoarele de salate cand le plangi de mila, dar asa am mancat de cand ma stiu, mai mult cruditati, si mai putin "orice si oricat". mai ales ca esti gravida, imi permit sa-ti sugerez sa fii extrem de atenta la ce mananci, ca-l afecteaza pe bebe direct. dupa ce se naste, este foarte important sa te gandesti ce-i pui in farfurie si ce aveti si voi in farfurie, ca ii veti fi de model. daca poti manca oricat si nu te ingrasi, prin asta am trecut aproape toate la tinerete, caci e apanajul varstei. mai tine si de metabolism, de ce stil de viata ai. chiar daca as auzi o femeie sedentara si mancacioasa ca nu se ingrasa, tot nu as considera ca traieste sanatos, no offence.

eu pe de o parte ma bucur ca mi s-a intamplat sa iau niste kile in timpul alaptarii, altfel poate nu as fi devenit niciodata constienta si educata despre importanta unei nutritii sanatoase si echilibrate. si poate as fi gatit in continuare separat pentru copila, in timp ce eu as fi continuat sa mananc haotic, ceea ce nu e deloc ok.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katyuscha21 spune:

bine ca si eu manan sanatos si mancare gatita acasa cu mai putin ulei si fel de fel de chestii care nu sunt bune dar credema ca poate cu timpul nu am sa mai arat asa cum arat acum si dupa nastere dar nu cred ca as fi in stare sa ma obtin de la ceva

27+si lumina ochilor mei ANDREI 2 ani si 10 luni 26.09.2006
Asa creste Andrei
Burtica
Aniversarea nuntii
Bebica din burtica
www.youtube.com/watch?v=WdxRmcgsKDQ" target="_blank"> Melodia care ii place lui bebika din burtica
www.youtube.com/watch?v=QbBCUbt_DO4" target="_blank"> O melodie superba
http://www.baby2see.com/small_babies.html

Un copil este o Binecuvantare de La Dumnezeu
Nu da cu piciorul la sansa de a deveni MAMA.
AVORTUL ESTE O CRIMA!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

Katyuscha, mama... din pozele tale pari a fi foarte tinara...douazeci si ceva, pina in 25...Crede-ma ca dupa 30 nu vei mai fi asa "norocoasa", metabolismul o ia in jos la fiecare 10 ani.

Si eu am fost slaba moarta mai toata viata, mincam orice, oricind si oricit fara sa se puna...Dupa 30 (ca un facut!), lucrurile s-au schimbat radical...in mai putin de doi ani, habar n-am cind am ajuns de la 60 kg la 70, fara sa cred ca mi se poate intimpla asa ceva!
Atunci m-am trezit la realitate si am inceput sport + mincare sanatoasa.

Poate oi fi tu exceptia de la regula care nu se ingrasa dar cum spunea si Conchita, mincarea haotica nu e buna pentru nimeni.
Iar faptul ca nu poti sa te abtii de la nimic, mi se pare cel putin periculos.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Dance, sing, floss and travel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katyuscha21 spune:

sunt destul de tanara si cu 2 copii acusi am 22 de ani si cu siguranta nu ma astept ca peste 10 ani sa par la fel ca si acum sau cine stie

27+si lumina ochilor mei ANDREI 2 ani si 10 luni 26.09.2006
Asa creste Andrei
Burtica
Aniversarea nuntii
Bebica din burtica
www.youtube.com/watch?v=WdxRmcgsKDQ" target="_blank"> Melodia care ii place lui bebika din burtica
www.youtube.com/watch?v=QbBCUbt_DO4" target="_blank"> O melodie superba
http://www.baby2see.com/small_babies.html

Un copil este o Binecuvantare de La Dumnezeu
Nu da cu piciorul la sansa de a deveni MAMA.
AVORTUL ESTE O CRIMA!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

ok. peste 10 ani o sa dai buzna la clubul mincatoarelor de salata.
crede-ma ca la 30 de ani, mai mult ca oricind vei vrea sa arati bine, dar tu inca n-ai aflat treaba asta


~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Dance, sing, floss and travel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Allure , stii tu ce stii!
Pana acum nu am avut mai mult de 53-55kg, mai exact, pana am ramas insarcinata. Mereu am avut grija ce maninc, iar in sarcina am fost stricta, am mancat multe fructe, sucuri naturale facute in casa, pui la gratar plus salata de cruditati, asta nu lipsea din meniul de seara zilnic.
Asa se face ca toata sarcina am luat aproape 16kg. Dupa ce am nascut insa, am ramas cu 9-10 kg care nu vroiau s ama paraseasca nici moarte, oricate diete am incercat, dupa ce am terminat cu alaptarea, si oricat de mult m-as fi infometat. Sub 64 kg nu se misca, cantarul, neam.
Abia acum, dupa aproape 2 ani, cand am pus osul la treaba si mi-am luat abonament la sala, au inceput sa dispara kg si sa ajunga linia cantarului sub 60.
Deci e lege, dupa 30 de ani, daca nu faci sport si nu ai un regim alimentar echilibrat si sanatos, prietenele kg nu pleaca nicicum.
Vorbesc din proprie experienta.

Katyushca, sarcina usoara si bucura-te de varsta asta frumoasa! Esti inca foarte tanara!


Nana, Andrei Stefan ( 26.09.2007)
Povestea nasterii fluturasului!

"Nu-i nimic, ce daca... Tot ce-i rau o sa treaca!
Nu-i nimic.... Cad si mereu ma ridic!" Laura Stoica


Fluturas iubit, sa nu uiti niciodata, ca mami este intotdeauna cu un pas in urma ta. Trebuie doar sa intorci privirea si sa intinzi manutza si mami te va ajuta in orice clipa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

Alooou! Pai nu faceti sport in weekend?!
Eu n-am mai rezistat si de dimineata am exersat bratele si umerii, plus 15 minute "intense core"...in total 1 ora si 15 minute de sudoare si efort. Ieri n-am facut mare lucru (din cauza ciclului) si m-am simtit ca o leguma...Acum parca traiesc din nou Zici ca sint drogata!

NanaMototc, pina nu treci pe acolo, nu crezi pe altul.
Si eu cind aveam 20 ani si minte deloc, ma minunam de ce zic fetele ca nu maninca piine mai deloc. Astazi ma straduiesc si eu sa renunt la ea si imi e asa de greu...!

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Dance, sing, floss and travel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Macrina spune:

Multumesc fetele pentru linkuri..
Am descoperit tae bo si am inceput sa fac.. Am o febra musculara de zile MAAAAARI! De 3 zile nu mai pot face nimic, zici ca mi-a supt cineva cu aspiratorul toata energia.. Bine, am mai continuat cu sportul, dar mai incet.. la sf de sapt suntem toti acas si avem atatea de facut...
Nu vad parca schimbari fizice, dar macar in cap incepe sa se schimbe ceva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Mai , sa stiti ca am o prietena care are vreo...34 de ani si e slaba batz. Adica are un corp de manechin.
Are si vreo 1,82 m si mananca enorm de mult. tatal ei tot face misto si ii spune "Tenia".

Katy, pai de ce ai mai scris aici?Doar ca sa le plangi de mila fetelor?


Eu am slabit in vacanta asta, mai exact in excursia la Muntenegru , am mai zis. nu-mi vine sa cred ce frumos se vede musculatura dupa atata efort (adica, ce afort , ca pur si simplu mergeam in panta) , asa ca a, stabilit eu si cu mine sa urc scari..de 3 ori pe saptamana , ca zilnic precis nu o sa o fac , 8 etaje.
Am vazut ca mai practica cineva chestia asta dar nu mai stiu cine.
Oricum de acum sper ca incep din nou cu baschetul cu prietenii , ca ne-au dat afara din sala in care jucam si nu ne-am mai intalnit Trebuie sa ma interesez de ceva sali de sport , incep si baschetul la facultate...
vara urmatoare am banchetul de terminare a facultatii , deja mi-am cumparat sandale Am zis ca mai bine imi cumpar anul asta a reducere decat sa dau 2 milioane pe ele in primavara.

Ah , zilele astea am mancat numai aiurea si stomacul meu nu e deloc fericit :( Abia astept sa mananc ordonat iar , sa ma simt hepy.

"Mult mai grava ar fi etichetarea nedreapta a unei persoane pe care nu o cunosc deloc "

***Fur is for petting**

http://www.youtube.com/watch?v=GewaLNZ1100

http://www.flickr.com/photos/greecky/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Xio, or fi facut minuni si scarile de la mama de-acasa din Ro, ca sta la 4 si urcam zilnic de 3-4 ori la care se adauga si caldura si transpiram ca un cal. Aici ghinion, ca stau la parter. Noroc ca il plimb zilnic pe Andrei minim 5km si imping la carut asa incat cand ajung acasa ma scurg pana intru.
Spor la slabit!

Nana, Andrei Stefan ( 26.09.2007)
Povestea nasterii fluturasului!

"Nu-i nimic, ce daca... Tot ce-i rau o sa treaca!
Nu-i nimic.... Cad si mereu ma ridic!" Laura Stoica


Fluturas iubit, sa nu uiti niciodata, ca mami este intotdeauna cu un pas in urma ta. Trebuie doar sa intorci privirea si sa intinzi manutza si mami te va ajuta in orice clipa!

Mergi la inceput