Nasici de 2009(2)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns misha71 spune:

Citat:
citat din mesajul lui oana_n

misha e drept ca cei care fac haine, se gandesc ca numai cei slabi si cu masuri standard merg la petreceri.
Dupa ce atatia ani m-am lovit mereu in magazine de vesnica "nu avem marimi mari", am decis in ianuarie ca nu se mai poate, si am inceput sa fac ceva sa dau jos. Mai am muult pana departe, insa daca zici ca tu vrei 5-6 kg, nu e mult.
O sa gasesti insa ceva frumos si pt tine. Daca am gasit eu, care am niste kg mai multe in plus...


Am o prietena care are de mers si ea la o nunta. Si are masura 34. Si toata viata am invisiat-o pt ca e slaba. Ei bine, eu mi-am gasit rochie, ea inca nu. SI zilnic imi spune ca, sa tac din gura, ca mai bine ca mine dat ca ea. Nu isi gaseste si deja e disperata.Asa ca nicicum nu e bine.
Ce ne-o multumi oare?




Smile, what's the use of crying/You'll find that life is still worthwhile/If you just smile (Smile - Michael Jackson)


Cauta si pastreaza mereu o bucata de cer deasupra vietii tale




pai am si io fo 50 la haine si prin vesnica "nu avem marimi asa de mari" am trecut si eu. Le-as da ignore da' cind ma uit la Maria Sa Consortu' care are 1,77 si 63 de kile imi vine sa ma arunc in Dunare, ca-i mai mare si nu se simte tzunami prea tare.
Partea proasta e ca eu cu rochiile nu ma impac. Singura rochie pe care am imbracat-o a fost aia de mireasa (ca n-am gasit pantaloni ) dar cind am scapat dimineata de ea de pe mine am simtit ca sint in Hawaii! Asa rochii se mai gasesc si chiar foarte frumoase, da' ce sa fac daca nu ma simt bine in ele? Tre' sa caut costume de ocazie, mai shukare, ca daca io's intr-o ureche, tre sa fie si hainele la fel
Daca gasesti ceva, chiar te rog sa-mi dai un link ca poate oi reveni la sentimente mai bune in privinta rochiei, mai stii?

****************************************************************


Drum bun, licurici iubit!

www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">O inimioara are nevoie de voi! / Blogul cu ingerasi

POFTITI IN BAZARUL LUI MIHAITA!!!


Misha mami fericita de Alexandru (14.03.2008)

excesul de pufuleti, bomboane si IGIENIZARE dauneaza grav sanatatii (LadyJ)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Iotete la ele se vad grase...si eu!!!!

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca

VREAU SA NU MAI FIU DIFERIT!!

Are mama o ratusca...
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Ratusca%20din%20viata%20mea&page=2" target="_blank">an1 si an2


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_n spune:

anca eu bag cate 40-50 de abdomene pe seara, 7zile din 7, bicicleta 6 zile din 7 (si asta de vreo 8 luni), si inca mai am ceva pana sa fiu asa supla ca tine. deci, exista si mai greu

misha
ma bucur tare ca vrei sa fie tinuta ca si tine. e drept ca cel mai bine iti vine ceea ce te face sa te simti bine. o sa mai arunc cate un ochi si daca ma impiedic de ceva iesit din comun iti dau de veste....




Smile, what's the use of crying/You'll find that life is still worthwhile/If you just smile (Smile - Michael Jackson)


Cauta si pastreaza mereu o bucata de cer deasupra vietii tale

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Asta cu "suplka ca tine"a fost buna rau

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca

VREAU SA NU MAI FIU DIFERIT!!

Are mama o ratusca...
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Ratusca%20din%20viata%20mea&page=2" target="_blank">an1 si an2


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_n spune:

ancule, nu obisnuiesc sa fac complimente gratuite. is renumita in familie ca fiind realista casei.

Ce v-ati gandit sa platiti pt rascumparatul miresei? Adica ce o sa pregatiti dinainte pentru asta? Fiind nunta de zi la noi, e putin probabil sa fure cineva mireasa dupa 12 noaptea (ca abia dupa 12 noaptea plateste mirele).Asadar, ce idei aveti?


Smile, what's the use of crying/You'll find that life is still worthwhile/If you just smile (Smile - Michael Jackson)


Cauta si pastreaza mereu o bucata de cer deasupra vietii tale

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misha71 spune:

Bre mai draga ancuto, daca te "vaiti" ca kokiyleasa ca esti grasa, io-ti dau doo dupe ceafa sa-ti revii, CLAR? Ai cale lunga pana sa ma ajungi

Oana saru'mana de ajutor

Pai chiar nu stiu cu rascumparatul asta. Stiu ca se practica diverse navete de vin, bere, sticle de visichi, dar eu as vrea ceva mai haios, ceva farse. Sa vina o mireasa falsa (stiu ca parca undeva prin Banat era obiceiul asta cu mireasa falsa, imbracata intr-un cearceaf si data cu funingine pe fata) Ceva de genul asta as vrea sa fac, eu sau altcineva.

****************************************************************


Drum bun, licurici iubit!

www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">O inimioara are nevoie de voi! / Blogul cu ingerasi

POFTITI IN BAZARUL LUI MIHAITA!!!


Misha mami fericita de Alexandru (14.03.2008)

excesul de pufuleti, bomboane si IGIENIZARE dauneaza grav sanatatii (LadyJ)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Oana atunci multumesc frumos
Misho nu ma vait ca ea ca ea chiar o face sa ma oftice
Pai la noi a luat finu 3 sticle de vischi si cica le dam pe alea indifernt de ora la acre o fura

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca

VREAU SA NU MAI FIU DIFERIT!!

Are mama o ratusca...
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Ratusca%20din%20viata%20mea&page=2" target="_blank">an1 si an2


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Noi am dat un bax de bere o sticla de wisky si un martini parca ,asta cand au furat-o pe fina cand m-au furat pe mine a platit ursu mai mult caci ma reprodusesem deja si avea mai mare nevoie de mama decat de nevasta

Andra ,mamica lui Robert , a Mariei si a lui Eduard Ionutz album no1 album no2 albumul no3
Vreau sa nu mai fiu diferit!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Ma dar nu mai da nimeni nicio veste?
Noi am fost la Ikea ieri si si-au luat niste vaze sa isi faca ei aranjamentele de pus pe mese,arata f misto ce vor sa faca si o sa va pun poza sa vedeti.
Eu in continuare nu mi-am luat nimic dar cica sambata e ziua cea mare si ma duc fara comentarii
Am intrebat de lumanari si cica 7 mil amandoua si 1,5 mil buchetul.
Voi cu cat ati gasit?

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca

VREAU SA NU MAI FIU DIFERIT!!

Are mama o ratusca...
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Ratusca%20din%20viata%20mea&page=2" target="_blank">an1 si an2


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_n spune:

Anca nu stiu sa iti zic, ca fina se ocupa de asta ca doar e nunta ei. Noi, asa, doar sa cotizam, in rest nu ne dam cu parerea, ca doar e nunta ei, nu a noastra.

Lumanarile, aflu de la ea azi, ca de fapt nasii platesc doar lumanrile simple, si ea si le impodobeste sau le face ce vrea, unde vrea. Is socata. Dintotdeauna eu am stiut ca nasii comanda lumanarile gata facute! Uite ca la nunta lor, e altfel, ei sunt altfel. Nu ma mai bag ca nu are sens. Sa treaca si nunta asta si punem apoi cartile pe fata, ca deja nu mai am nervi de atatea fitze, si de atatea minciuni!!!!

7 mil mi se pare muuuuult. Am vazut lumanari gata impodobite cu 3-3,5 mil. Si erau frumoase. Nu erau chestii naspa.




Smile, what's the use of crying/You'll find that life is still worthwhile/If you just smile (Smile - Michael Jackson)


Cauta si pastreaza mereu o bucata de cer deasupra vietii tale

Mergi la inceput