Ghiocei de Martie-Aprilie 2009*(47)*

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

Multumim si noi tuturor fetelor care ne-au ajutat la cautat chei!
Pina la urma o sa luam cheile lui pisigri, poate s-or potrivi, ca ale noastre chiar nu se vad desi am scotocit iar casa si masinile, caruciorul si buzunarele... le-o fi inghitit dragoana??!! Ba ne-am interesat si la nenea care face curat in bloc, daca nu le-o fi gasit (NU) si deseara ne ducem iar la pretenar si ne uitam de chei, dupa care mergem la resto, sa ne relaxam... ca si-asa miine intru in priza, apar niste musafiri nepoftiti carora nu pot sa nu le dau drumul si au un copil urlatoooorrrrrr

Parc-am vrut sa mai zic ceva, da nu mai stiu, deh, batranetele, maica

Famille Dragoon cu Izia, 23 mars 2009

Toulouse, la ville rose

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ela78 spune:

Novus: Ne bagam si noi la munte! Mie-mi convine oricare weekend, si 4-6 septembrie si 11-13 septembrie. Daca deja sunt ocupate toate camerele, ne cazam in alta parte, nu e o problema.

Rivali: Noi am inceput cu Milupa Bio-Getreidebrei, Schmelz-Reisflocken = fulgi de orez incepand cu 4 luni. Am preferat sa raman tot la Milupa pentru ca lapte praf in completare ii fac cu Aptamil. Ieri a halit 150 ml lapte+cereale si a dormit 5,5 ore dupa aceea, azi s-a strambat/scuipat de a trebuit sa-i dau cu lingurita, asta dupa ce am dat banii pe tetina pt.semisolide. Sucul de morcovi+mar probabil ca urmeaza in luna a 5-a.


Elena, fericita de bebe Ianis (04.04.2009)

Poze la:
http://picasaweb.google.ro/Ela783/PicasaElenaTurcanu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Floric,Saby,Rivali,chatonelmultumesc din tot sufletulm pentru urari


oo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*


Blogul lui Bogdan Andrei
goblenuri-relatii pe blogul Donului


Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!

Doamne ajuta!
*oooo*~*oooo*~*oooo*

Bazar
pentru:

Bogdan;Mihaita;Sebi;Ema

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leeloo21 spune:

multumim de urari pt ziua de ieri!

scriu repede k s-a trezit puiul..

monnvas multumim..avem sterilizator de microunde..dar acum am aflat si eu de aceasta solutie de sterilizat la rece..probabil k o sa apelam la ea..sau daca ii este cuiva mila de noi..bagam si noi biberoanele la cineva in sterilizatorul electric..:D

cred ca plecam mine la mare ca s-a ivit o ocazie..dar ..hmm..acum mi-a adus olga aminte de intalnirea din herastrau..uff..n-as fi vrut sa o ratez..hai k vad eu cum fac..

aris super jucaria vitaminei tale:D e bestial!

anca..te rog mult daca mai treci pe langa aceas farmacie cu centrul ala de joak de care mi-ai zis..ii poti face o poza sau macar sa notezi firma de la care este sa caut poze pe net..k ne tot uitam si vrem sa-l comparam cu cel din carfur care e 130ron..multumesc!

la multi ani dodo!!!

s-ar putea sa mai vina o prietena de-a mea cu noi la munte..o primiti?
are bebe de 19 martie 2009..o frumusete de fata..intra si ea zilele astea pe forum!



Cristina si Alin, parinti super fericiti de Tudor (lumina ochilor nostrii) pestisor de 12 martie '09

nasterea in apa

pozici dragute

evenimente pozate de Alin(tati de Tudor)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ela78

Citat:
citat din mesajul lui olishka


Ela am admirat rapidistul frumusel si parintii lui plimbareti

Olga, mamica lui David iepurasul


Noi am admirat de multe ori pe David iepurasul cel mare si voinic ca un brad si pe mami a lui tanara si frumoasa Olga.
Imi pare rau ca nu am caractere kirilice pe tastatura, esti din Ukraina?, sper sa nu te superi ca te intreb..


Poze la:
http://picasaweb.google.ro/Ela783/PicasaElenaTurcanu




Sunt si ukraineanca (mama pe jumatate este ukraineanca, tatal rus, eu m-am nascut in Transnistria). Fratele meu este din Ukraina.
Nu am de ce sa ma supar

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisik06 spune:

Hello fetele!

LA MULTI ANI DODO! Multe bucurii de la copilasii tai frumosi

Aris, super vitamina al tau, il ador De unde ati luat leaganul? Chiar de la Mother...?

Floric, mie mi se pare f ok Raru, din poze cel putin. Eu zic sa mai consluti un medic.

Pisigri, treci la morcov pasat si, peste cateva zile, daca se constipa, poti adauga si dovleces. Si inca un secret, poti face morcovul un pic mai subtire, il subtiezi cu zeama de la fiert sau cu apa plata

Despre intalneala, Leeloo, cand va mai intal;niti, da si la mine un semn. Pe 15 incerc sa vin, dar nu promit. V-am zis, multi sarbatoriti: socrii, nasa, finutele, moama, cate cadouri si banii de CIC nu au intrat

Pup ca plange bebelina

Mamica minunii Ana Bianca (20.02.2009)

Pozele noastre

Fotografii profesionale evenimente


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ela78 spune:




Sunt si ukraineanca (mama pe jumatate este ukraineanca, tatal rus, eu m-am nascut in Transnistria). Fratele meu este din Ukraina.
Nu am de ce sa ma supar

Olga, mamica lui David iepurasul
[/quote]


Unde in Transnistria?, eu sint din Chisinau, dar rudele tatalui meu stau in Stefan Voda.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Citat:
citat din mesajul lui saby

LA MULTI ANI DODO SI MULTI
Noi ieri am fost in parc si ne-am intalnit cu Leeloo si inca o mamica cu o ghiocica (Maria) frumusica foc, poate are si ea curajul sa intre in discuti. Asa cum va spuneam....s-a pus Maiuta mea pe un plans de nu puteam sa o mai opresc cu nimic, am incercat sa-i dau sa manance ca venise si ora de masa, sa ne jucam, sa-i dau ceai, suzi, nimic nu vroia sa gata, bineinteles ca a trebuit sa plecam ca nu ne mai intelegeam cu ea. Cand ajungem la masina, zic hai sa pun copilul la titi ca poate o calmez, cu toate ca nu vrusese sa manance din bibe. Si ce credeti, instantaneu s-a calmat, a inceput sa suga si a adormit. Nu imi venea sa cred, ea care tare se mai stramba la titi, si numai seara si noaptea o fac sa suga ca lumea , copil rasfatat si alintat pe ca cine sa-l mai inteleaga, dar mami tot o iubeste asa cum ea .

Sabina mamica fericita de Maia Andreea ( 07 apr 2009)

www.flickr.com/photos/39734204@N04/" target="_blank">Printesa Maia



Of ce rau imi pare ca nu am venit....da am avut o stare asa de nasoala
....ca niciodata...combinata cu lene

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saby spune:

Da Olga si mie imi pare rau, acum sper ca te simti mai bine, lasa ca ne vedem sambata (sper), daca nu sigur ne vedem la munte

Sabina mamica fericita de Maia Andreea ( 07 apr 2009)

www.flickr.com/photos/39734204@N04/" target="_blank">Printesa Maia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelacg spune:

AMALIA MARIA bb de silvia4
RARES bb de alina 27SA VA TRAIASCA PUIUTII , SA FIE SANATOSI SI SA VA BUCURATI DE EI.

DODO PUI, LA MULTI ANI! SA FII SANATOASA SI FERICITA!





din 10 martie 2009, mami fericita de
pozici noi cu fata lu` tati
http://community.webshots.com/album/564158204pFLAbF?start=36

Mergi la inceput