Mamici de fulgusori de nov.dec 2009 (75)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Asa, am vizualizat la mol pompa Avent manuala la 209 lei. Nu parea redusa sau ceva. Electrica nu aveau asa ca nu stiu cat e.
Aveau in schimb la reducere un carucior dupa care scobesc acuma pe net sa va arat, care era la reducere - 550 lei - fara scoica si landou. Pe de alta parte nu era un model care sa permita atasarea vreunui landou... si mai avea o buba, era cu roz. Mi-e nu-mi pasa ce culoare o sa aiba, dar roz este singura indezirabila...
Deci am facut... nimic . A, am mancat

monis 27+
acum si cu poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Mihamora, multumesc de raspuns. Inteleg ca iei la orice disconfort. La cate ajungi pe zi? As lua si eu cu incredere, ca ma "trage" si acum, de exemplu, dar daca de la un moment dat se obisnuieste organismul si nu mai reactionam la el? Off, greu e cu mintea omului. Superba poza!Krelia, super super tare program, nu trebuie sa ne facem griji ca ne cresc bebeii si ne vom plictisi. Miany, perfect de acord, trebuie sa stea cu spatele drept si pe suprafata dura, so ... landou ne cheama. BPA-free ce inseamna?De se intoarce Moni cu landou jur ca mor de ras cu tot cu durere de burta. Lavinia, cosul e tare? Adica sta bebe pe intaritura tar sau e moale jos? Simonette, de n-am intrebat de tine si de nu te-am strigat la catalog de n ori, nu mai zi asa. Ne e dor de tine. 23 + Chiara Ada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pirelia spune:

Krelia, las ca eu prind doar lenjerii de pat, perne si nimicuri.
Monis, mercic de primire. Nu vin cu landoul ci cu cosuletul port-bebe. Este mai usor si mai practic.
Legat de nastere o sa am ditamai discutia luna viitoare cu medicul ginecolog. Voi discuta si de epiziotomie, desi vorba voastra, se face taierea mai mult preventiv decat „ca este necesara".
Se intampla ca in perioada asta sa nu va fie foame deloc? eu daca nu m-as gandi ca o am pe Oana in burtica nu as manca deloc.

Viitoare mamica in culmea fericirii 23+ (21+) Petra Oana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Citat:
citat din mesajul lui krelia

lasa mah ca rabd 6 luni de zile si viu dup'aia ....sau nu ma primesti nici atunci?


krelia 26+ si printesu' mic, Rares Mihai


Adica cu scoica dupa tine...? sau cum? poate daca vii fara... iti dau eu scoica acolo...

monis 27+
acum si cu poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Pirelia, nici eu n-as manca nimic daca nu ar trebui. Va sa zica fara landou venim pe insula la tine, Monis?Acu ziceti ca-s blonda, nu conteaza, dar care e diferenta intre landou si cos? Landoul se poate atasa pe un carucior si cosul ba? 23 + Chiara Ada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pirelia spune:

Andrecluj, majoritatea port-bebe-urilor au un placaj pentru intaritura, dar il poti suplimenta si tu daca poti si vrei. Poate gasim unul si cu geanta. Gasisem la mine in oras, dar nu parea prea de calitate. O sa mai caut. Eventual in fiecare sambata imi fac program de plimbare prin magazine.

Viitoare mamica in culmea fericirii 23+ (21+) Petra Oana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Mai Andre, zau ca merita sa iau landou, de care o fi el, daca zici ca ai fi ras . Cica pana la 3-4 nospa / zi. Iar asta cu obisnuinta... e valabila la orice... nu cred sa fie vreo pb... Oricum, ce, tu ai avea de luat zilnic?

monis 27+
acum si cu poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniablaga spune:

Bun! Deci, o sa ma pregatesc sufleteste si pentru epiziotomie. Cat despre cos, intaritura e dintr-un carton mai tare, cred, dar e bine captusit. E recomandat pentru bebe, pentru ca nu ii dauneaza la spate. Am vorbit cu vanzatoarea si a zis ca au mare succes acest gen de cosulete, mai ales pentru nou nascuti, fiind de folos si in masina, si la scoaterea din maternitate. a zis ca saptamanal da comanda, pentru ca sunt apreciate. Si imi place si ideea cu plasa de tantari si aparatoarea contra vantului. Beblul meu cred ca se va simti foarte confortabil in el. Si mie imi vine sa il probez...dar nu prea incap

A da viata te aduce mai aproape de divinitate, deci oricat de greu ar fi, incearca sa fii fericita....Lavi, mami de Rares Cristian 27+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pirelia spune:

Pai, Monis, nu puteai sa intrebi daca mai au si pe alte culori pentru caruciorul acela?

Viitoare mamica in culmea fericirii 23+ (21+) Petra Oana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

sunt pe aici..va citesc ...darv saptamana asta sunt cu pomana lui Dariusica de 1 an...si sincer nici prea bine nu-mi este..
prefer sa stau departe de "copilasi"...ca ma doare oricum prea tare...

Ionelamaria mancate-ar mami de fetita dragalasa ce esti tu


Si am intrat si eu in ultimul trimestru

Cami,mamica ingerasului Darius-Andrei
n: 15.07.2008
d: 16.08.2008

ingerasul Darius-Andrei

www.Darius-Andrei.piczo.com

http://nshrine.com/shrine/Darius

Sa-l ajutam pe Alex
27+ Darius mi-a trimis de ziua mamei cel mai frumos cadou, un bebe!

bebe Flavius Cristian

POZE

Mergi la inceput