Pestisori... pestisori... (42)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns daniela_daneza spune:

Citat:
citat din mesajul lui cryna77


Mno, vaz ca nu-i nimeni pe aici & ... asa ca, ma retrag si io ... Deci, noapte buna la toate! Somn usor si vise frumoase! Pe maine !

Siii... bineinteles & : HAI ROMANIA!!!


Gata. Pa.




Mi se spune "argint viu"... ~*~*~*~*~ Oare ce varsta avem?!?





eu sunt nimeni

Dany

'Daca dragoste nu e, nimic nu e!"

http://www.infoturism.ro/acorda-puncte/81112/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tethys spune:


Dany, mami draga , bineinteles ca tu, nu esti "nimeni", dar... cand am trimis io mesajul, nu era nimeni pe icisa ... de unde sa stiu io, ca esti iar in "coada" mea ?!? Vaz ca, ai trimis iar mesaj odata cu mine ... mno, io aveam de gand sa ma tirez de pe icisa ... dar, m-am intors din drum ca sa nu ramai suparata peste noapte .
Iar, nunta nu-i in Iasi, e la Roman... si asa-i : cin' o sa mai aiba asa partener ca al meu ?!?
Sa-ti fie de bine toate plimbarile de azi si muuulta bafta la gasit job ! Nu te lasa doborata de depresie ! Sigur vei gasi ceva pana la urma !


Gata. Amu, cred ca am voie sa ma retrag, nu ? Noapte buna la toate inca o data!




Mi se spune "argint viu"... ~*~*~*~*~ Oare ce varsta avem?!?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela_daneza spune:

Crynutza , nu ma suparam , doar ma alintam asa un pic si eu

Aha, deci la Roman , dragut oras ....ai pregatit toaletele ? Vezi sa nu uiti aparatul sa faci poze si poate prinzi buchetul nu cad , nu cad ..ma mentin pe baricade ....

Pupici multi

Dany

'Daca dragoste nu e, nimic nu e!"

http://www.infoturism.ro/acorda-puncte/81112/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tethys spune:


'Neata somnoroaselor!
Haideti la !!!
Poftiti va rog:










Ma duc dupa horoscop ... revin imediat...




Mi se spune "argint viu"... ~*~*~*~*~ Oare ce varsta avem?!?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tethys spune:


Horoscopul pt. azi, 13.08.2009:

- "Nu incercati sa ii imitati pe ceilalti si sa faci ceea ce fac si ei, ci straduiti-va sa fiti cat mai original/a. Renuntati la ideea ca cei din jur au idei mai bune sau ca se descurca mai bine decat dv in anumite situatii."

- "Recunoasteti ca va preocupa excesiv proria persoana! Va sfatuim sa acordati mai multa atentie relatiilor sentimentale."

- "Lasa faptele si cifrele si incearca sa analizezi situatia in care esti implicat numai prin prisma emotiilor, pentru ca nu se poate aplica un sablon strict in cazul de fata. Trebuie sa asculti ce-ti spune intuitia, ce simti cu privire la ceea ce se intampla, deoarece nu se poate reduce doar la o serie de coordonate fixe in timp si spatiu. Este o problema care poate fi rezolvata numai cu ajutorul sentimentelor, pentru ca ceea ce simti atrage, de fapt, atentia asupra solutiei salvatoare."

- "Este o perioada extrem de agitata pentru tine si ar fi bine sa nu te lasi condus de primul impuls. Este posibil sa ai ocazia sa te implici intr-o relatie sentimentala clandestina. Mare atentie, caci sentimentele tale mai profunde ar putea avea de suferit. Oricum, din punct de vedere sentimental situatia pare a te favoriza. In cazul in care partenerul are o neplacere la serviciu, pregateste-te sa-i fii alaturi."

- "Ar trebui sa te gandesti la persoanele pe care le-ai ales pentru a-ti petrece timpul. Problemele personale te vor determina sa iti regandesti planurile de viitor. Nu ceda in fata cuiva care tot incearca sa te schimbe sau sa-ti impuna un anumit stil de viata care nu se potriveste cu nevoile tale. Cauta, la randul tau, sa-ti impui dorintele pentru a vedea daca exista compatibilitate."

- "Zi de vis...
Indiferent daca ai sau nu treaba la birou, te strecori cu grija un pic mai devreme decat ar trebui sa pleci. Sau macar iti iei pauze lungi, de cafea sau de vorba, ca sa iti potolesti setea de comunicare. Ce te taie capul pentru diseara?"

- "Vei vedea ca munca sau cariera ta pot fi in armonie cu restul elementelor din viata. Unele invitatii si gesturi nesteptate de generozitate te indeamna la o gandire mai pozitiva astazi la locul de munca. Deciziile privind cariera ta sunt clare si usor de urmat. Te descurci de minune cand vine vorba de probleme practice, sau de cele ce implica munca si cariera. Este o perioada favorabila pentru a-ti completa unele treburi neterminate si pentru lucrul in echipa. Simti ca comunici cu adevarat si ca te afli legat mai mult ca niciodata de cei dragi."

- "Ai multa incredere in tine si reusesti sa te exprimi asa cum ti-ai dorit. In plan profesional, este bine sa te concentrezi asupra proiectelor de lunga durata. Aduna informatiile de care ai nevoie si tine legatura cu persoanele care te pot sprijini in demersurile tale. Este o zi buna pentru a te pune la punct pe plan financiar."

Sa va fie de folos !




Mi se spune "argint viu"... ~*~*~*~*~ Oare ce varsta avem?!?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tethys spune:


Mda, Dany... e dragutel orasul ... mai ales ca, vom pleca de dimineata, ca sa putem vizita si rudele pe care le am acolo ... ca, am destule rude in Roman, atat din partea tatalui meu cat si din partea mamei... nunta e a verisoarei mele din partea tatalui meu, iar dimineata vom merge sa "colindam" rudele din partea mamei ... mno, o iesire din cotidian, o evadare, o minivacanta , etc., etc.,...
Hmmmhhh... sa prind io buchetul ?!? Nici o sansa!!! Nu l-am prins in "tineretile" mele , cand am fost la ceva mai multe nunti... si crezi ca am vreo sansa sa-l prind amu?!? Mdeh ... "to late for this" ...... Multam fain oricum pt. urare .


Mno... io v-am -at pe toate si va doresc o zi frumoasa si senina! Numai bine pe ziua de azi la toata lumea!




Mi se spune "argint viu"... ~*~*~*~*~ Oare ce varsta avem?!?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tethys spune:


PS- facut votarea matinala la amandoua duamnele . Succes .


&




Mi se spune "argint viu"... ~*~*~*~*~ Oare ce varsta avem?!?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicoll_mada spune:


'Neata fetele si multam' de cafea Cryna!Buna,buna fu'.
Zi asa in ziua nuntii programul include si vizite la rude.Foarte dragut,distractie maxima!!!Cat despre buchet sau orice altceva,sti tu,exista o vorba "niciodata sa nu zici niciodata".
Dana pai spor la cumparaturi.Cat despre depresie,nici macar sa nu gandesti,nu e de noi,pestioaicele.

De aseara amandoua mandrele mele sunt pe Zynat,pentru infectia urinara.Pitica siropel,Codri pastile,timp de 10 zile.Pauza 7 si repetam urocultura.La intrebarea mea adresata dr "daca mai vedem si noi urocultura sterila vreodata" mi-a raspuns calm si cu zambetul pe buze "rabdare,rabdare".Deh...ce puteam sa zic???
In rest fara noutati,decat ca pt sambata avem in plan un gratar la iarba verde.Abia asteptam!
Acum va pup,zi buna!

nicoll_mada Codruta Andreea ( 29.07.2005 ) si Alexandra Stefania ( 12.07.2007 }
http://community.webshots.com/user/nicoll_mada
MMN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Am scris si am pierdut mesajul... deci

Neata
Azi am inceput bine ziua, am castigat un epilator braun, aici, pe dc Fac cinste

Dany slabe sanse sa ajung pe acolo... e cam depasrte, dar nu e exclus... dau de stire cand jung, din timp... ca atre mult as vrea sa ne vedem

Cryna eu abia astept sa emrg la nunti... daca n-ar amane gaura in buget, ar fi chiar perfect... dar daca trebuie, trebuie

Nicoll multa sanatate

Multumiiiiim pentru voturi

Scrisesem mai mult.. dar acum am uitat... si ma innebunesc si picii...

http://www.infoturism.ro/acorda-puncte/109575/




Eliana cu Elena (23/10/04), Andrei & Mihai (03/03/07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela_daneza spune:

Buna dimineata !

Cryna, multumesc de cafea , foarte buna si bienvenita si vis vis de faptul ca spui ca e e prea tarziu te contrazic ..nu se stie niciodata ...apare cand te astepti mai putin ...vb.lui Nicoll " niciodata sa nu spui niciodata ' pupicei si spor la treburi

Ely , si eu as vrea sa ne vedem, reusiom noi vreodata felicitari pt. premiu!sa il folosesti sanatoasa! Cum de ai castigat ? Eu nici nu am citit macar la subiect ...pt. ca nu am citit si nu folosesc asa ceva , nu suport sau ma rog am incercat de vreo 2 ori si am zis pas ..eu una ma fac cu crema depilatoare sau cu ceara ....

Nicoll , of ..iar cu pastilute ...dar poate ca trec odata si odata ....succes si sa vina ziua de sambata sa iesiti la gratar

Pup toata gasca si revin !

Dany

'Daca dragoste nu e, nimic nu e!"

http://www.infoturism.ro/acorda-puncte/81112/

Mergi la inceput