Ghiocei de Martie-Aprilie 2009*(46)*

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Eu deskisei calculatorul mai tarziu... Vaz ca se pune de-o iesire la munte, s-a hotarat ceva? Am fi si noi interesati.

Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla28 spune:

Galuskca, intr-adevar cartea este veche, inainte de '89, dar am si cartea Mama si Copilul, de Emil si Herta Capraru din 2006 si scrie cam acelasi lucru cu unele exceptii:
- daca e alimentat la san sa nu incepem diversificarea pana dupa 6 luni
- introducerea supei de zarzavat cu carne pe langa lapte poate fi inceputa la sfarsitul lunii a 5-a si nu mai devreme

Oricum, am mai zis, fiecare mama va alege ce crede ca este mai bine si potrivit copilului ei, dar cred ca adevarul este undeva la mijloc ( ma refer la metodele vechi si la cele noi ).

denisamada, imi cer scuze, am citit pe diagonala si am inteles ca nu ti-ai depus cererea!

www.flickr.com/photos/40168372@N05/" target="_blank">POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui carla28

denisamada, inainte de a face cererea cauta aici

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=123679
la probleme legislative, are Marius un topic cu ce trebuie sa stim si vei vedea ca ai mai multe drepturi si mai ales sa stii cum sa faci cererea.

petrean, tot acolo Marius spune ca angajatorul are obligatia sa te tine minim 6 luni si pe acelasi post.

Am pus poze noi, din week-end de la munte.


www.flickr.com/photos/40168372@N05/" target="_blank">POZE

"Oamenii pot uita ce le-ai spus, dar nu vor uita nicioadata cum i-ai facut sa se simta"(Carl W.Buechner)


super flacaul tau !!!
nu mai stiam cine are carut ca si noi dar mi-am amintit acum

Mami lui Alexandra (03.03.09)

www.flickr.com/photos/31088780@N05/?saved=1" target="_blank">Suntem trei muschetari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui inapreda
[
Novus, ma bag si eu ca musca: cea mai buna solutie mi se pare mulsul In cele 3 saptamini cit am alaptat, mie mi se parea usor; am o pompa electrica de la Boots care facea minuni, atit cit a fost. Alte variante, nu-mi vin in minte.

Cind se gotaraste data si locatia?


Gina lu' Ian

Poze mai recente cu Ian ..."mare" :-)

Botez Ian




pai mai asteptam pana maine sa se hotarasca fetele ca sa stiu cate suntem si va prezinta variantele
eu am sunat azi deja la vreo cateva pensiuni si astept ofertele lor avand in vedere ca suntem grup si e criza trebuie sa mai scada preturile !!

Mami lui Alexandra (03.03.09)

www.flickr.com/photos/31088780@N05/?saved=1" target="_blank">Suntem trei muschetari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui carla28
denisamada, imi cer scuze, am citit pe diagonala si am inteles ca nu ti-ai depus cererea!


N-ai de ce sa-ti ceri scuze, doar ca nu ma prindeam ce-am facut...



Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Mie banii de CIC tre sa-mi intre zilele astea, mi s-a spus ca intre 10-15, tot verific cardul ca o disperata. Cererea am depus-o in 15 iunie (deci e dupa cum stiti: dureaza 2 luni daca ai pile, 3-4 luni daca n-ai).
Floric, la noi au fost cateva episoade in care a zburat kk pe langa (de-ala exploziv, spectaculos de-a dreptu', cu zgomote fioroase) dar de fiecare data accidentul a avut loc din cauza mea (am trecut prea repede la marimea urmatoare de pampers sau nu l-am prins bine). Io-s foarte multumita de pampers, niciodata n-a dat vreun strop de shushu pe langa (nici kk, decat in cazurile enumerate mai sus) iar noaptea sta cu el de la 21 pana pe la 7 dimi fara probleme. Vezi si tu, shushu nu zboara din cauza pozitiei bijou-urilor de familie? Ca a mai fost discutia asta pe-aici intre mamele de baieti. Si verifica sa fie intotdeauna in afara "fodorele" alea de la scutec care vin imprejurul piciorului, sper ca am zis destul de explicit:)))

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
http://community.webshots.com/user/Ilinca_M

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

AAA, ca mi-am amintit, cu vaccinurile optionale. Pediatrul mi-a spus ca Prevenar o sa facem inainte de intrarea in colectivitate, iar cu Rotarixul, poate intre 6 luni si un an, ca e pauza mai mare, ca si-asa e f solicitat sistemul imunitar cu celelalte vaccinuri. In plus, eu mai am si vreo doi pitici nebuni pe creier cu vaccinurile astea...



If you can't say something nice, then don't say nothing at all

"In a world filled with hate,we must still dare to hope.In a world filled with anger,we must still dare to comfort.In a world filled with despair ,we must still dare to dream. And in a world filled with distrust,we must dare to believe."-Michael Jackson

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Pisigri, io am mai multi pitici pe creier cu vaccinurile...mor de grija cand suntem in apropierea unuia si deocamdata l-am avut numai pe cel de 2 luni!! Nu mi-e frica de un pic de febra ce i-ar putea succede, nici de agitatie, plans ci de lucruri mult mai rele la care mi se taie picioarele numai cand ma gandesc...Am auzit de atatea cazuri de copilasi fara probleme pana la vaccin care ulterior vaccinului au devenit niste legume...POSIBIL ca urmare a vaccinului. Si doctorita mea de familie e nebuna, nu ma ajuta deloc in indepartarea spaimelor, dimpotriva. Cica vaccinurile comporta atatea riscuri incat daca mamele le-ar sti nu-i sigur ca si le-ar asuma! Si ca se poate in unele cazuri ca bebelusul sa faca exact boala impotriva careia a fost vaccinat. Am citit si aici pe DC topicuri pe tema asta, destul de infricosatoare. Nu-mi ramane decat sa ma rog ca totul va fi bine de cate ori ajungem in preajma unui vaccin...si se apropie cel de 4 luni

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
http://community.webshots.com/user/Ilinca_M

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui denisamada

Eu deskisei calculatorul mai tarziu... Vaz ca se pune de-o iesire la munte, s-a hotarat ceva? Am fi si noi interesati.

Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )



notat pe lista

Mami lui Alexandra (03.03.09)

www.flickr.com/photos/31088780@N05/?saved=1" target="_blank">Suntem trei muschetari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Deci stimate companioane de excursie dupa cum se prezinta pana acum domiciliul participantelor si optinuile exprimate cred ca vom alege zona Bran-Moeciu

Acum vine votul !! sa-mi spuneti daca e ok zona

si vreau sa ne hotaram asupra perioadei adica 4-6.09.09 sau 11-13.09.09

mai vreau sa stiu daca doriti cazare+mic dejun si eventual cina sau doar cazare si in rest manaca fiecare ce vrea ; vreti sa facem intr-o seara un gratar in aer liber sau nu ??

ce alte pretentii aveti ?

pana acum ce am gasit in zona costa aprox 100 ron/camera/noapte fara mic dejun

mai astept maine o oferta care s-ar putea sa fie cu mic dejun inclus

Deci haideti sa ne hotaram asupra perioadei daca locatia va convine ca sa stiu excat cate suntem pt ca am gasit o pensiune care are 10 camere si o putem lua toata dar daca suntem mai multe avem si alte variante

Astept raspunsurile voastre, pana sambata vreau sa fie rezolvata iesirea !!



Mami lui Alexandra (03.03.09)

www.flickr.com/photos/31088780@N05/?saved=1" target="_blank">Suntem trei muschetari

Mergi la inceput