Clubul nelinistitelor...

Clubul nelinistitelor... | Autor: ilia_99

Link direct la acest mesaj

M-am gindit initial sa postez la Prieteni, dar cred ca mai degraba se potriveste aici.
Pentru toate - sau toti, nu suntem egoiste - cele/cei care traiesc la limita casniciei, adica cu parte din suflet si constiinta acolo, dar cu mai multa "deschidere" in afara. Nu spre alti barbati, ci spre alte zari de constiinta, cu doruri si dorinte de suflet chinuit, neimpartasite de cel care le-a oferit un nume, o verigheta, multe iluzii sub voalul alb, dar din ce in ce mai putine crengute de mar sau plecari negindite, dar chemate, catre malul marii in miez de toamna tirzie...
Pentru toti cei care asteptau ca momentul acelui "da" sa fie un nou inceput si cind colo a fost doar sfirsit. Sfirsit de vise, de mistuiri, de tremur si sperante. Sfirsit de eu si inceput de noi, dar un "noi" care exista doar ca plural gramatical, sau ca multime "vulgara" ce denumeste doi oameni care, desi impart acelasi pat, viseaza separat sau... nu mai viseaza deloc.
Balanta, Lalilu, Conchita, Irinabobe si oricine altcineva...
Va astept...
Ce va doriti si nu primiti? Ce ati vrea sa fiti si nu puteti? Aici puteti sa spuneti, sa strigati, sa cautam modalitati de a ne implini nevoile..

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns balanta spune:

Acuma eu ce fac...ca deja ma gandesc la pretentiile mele...AB ...daca or sa creada fetele ca sunt Maica Tereza si vreau toata herghelia ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

Citat:
citat din mesajul lui ilia_99

M-am gindit initial sa postez la Prieteni, dar cred ca mai degraba se potriveste aici.
Pentru toate - sau toti, nu suntem egoiste - cele/cei care traiesc la limita casniciei, adica cu parte din suflet si constiinta acolo, dar cu mai multa "deschidere" in afara. Nu spre alti barbati, ci spre alte zari de constiinta, cu doruri si dorinte de suflet chinuit, neimpartasite de cel care le-a oferit un nume, o verigheta, multe iluzii sub voalul alb, dar din ce in ce mai putine crengute de mar sau plecari negindite, dar chemate, catre malul marii in miez de toamna tirzie...
Pentru toti cei care asteptau ca momentul acelui "da" sa fie un nou inceput si cind colo a fost doar sfirsit. Sfirsit de vise, de mistuiri, de tremur si sperante. Sfirsit de eu si inceput de noi, dar un "noi" care exista doar ca plural gramatical, sau ca multime "vulgara" ce denumeste doi oameni care, desi impart acelasi pat, viseaza separat sau... nu mai viseaza deloc.
Balanta, Lalilu, Conchita, Irinabobe si oricine altcineva...
Va astept...
Ce va doriti si nu primiti? Ce ati vrea sa fiti si nu puteti? Aici puteti sa spuneti, sa strigati, sa cautam modalitati de a ne implini nevoile..



bineinteles ca ma inscriu in club! :-)) deschisesem si io unul odata, "Bad girls", dar a murit repede, pentru cele care se simt neadecvate, sunt mereu altfel decat "normalul", o iau mereu in barba pentru cum sunt. cred ca ti-l vor muta si pe-asta tot la Prieteni, pana la urma. :-)

o sa fie super grupul asta, terapie pe gratis, nu alta!

Ce va doriti si nu primiti?

acum nu mai e valabil, ca nu mai astept sa-mi indeplineasca altcineva dorintele. dar am luat-o si eu pe panta aia cu criteriile si tin cu dintii de ele. basca nu ma fortez sa le respect, s-au internalizat asa mult, incat mi le descopar ca pe a doua natura.
inainte mi-am dorit lucruri simple si am primit lucruri mari, gesturi glorioase, dovezi marete. si nu aveam deloc nevoie. tot ce vreau e respect, decenta si comuniune. si sa fie sexy, sa arate bine, sa fie destept, sa aiba umor, sa fie sportiv, sa creada in Dumnezeu.

Ce ati vrea sa fiti si nu puteti?

regretul meu cel mai mare e ca am aruncat la cos o cariera deosebita ca sa imi urmez dragostea vietii si niciodata dupa aia nu am mai reusit s-o reconstruiesc in intregime. si am pierdut si mareata dragoste, asa ca, mare branza.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilia_99 spune:

balanta... si daca vrei, ce? e dreptul ta sa vrei si sa ceri...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Pe mine acum m-ati nimerit din plin. Trec printr-o perioada de kko care trebuie sa-mi treaca cel tarziu sambata
In luna august al anului 2009 speram sa ma apuc de bb2, mult visata sarcina cu a doua mea fetita (da, eram sigura ca voi fi mami de 2 fete), ei bine, asta este un vis spulberat.
Deja vroiam sa fac sondaje de opinie cu cate gravidute de 40+ ani au fost si sunt pe DC

si merg sa-mi ling ranile.

Si mai pentru ca prietena mea foarte buna e in 8/9 saptamani cu bb2 si nu stie ce sa faca, desi are un copil superb si un sot care isi doreste enorm 2 copii; si eu nu o inteleg si gata; i-am pregatit o groaza de hainute de gravida pe care mi le pusesem deoparte mie. Si ma gandesc cu cea mai profunda invidie ca eu trebuia sa fiu acum insarcinata, ca doar asta planuiam de cand se nascuse Giulia.
Intr-o zi Marina imi schimbase semnatura cu un bb2 de 2010
Nu ma bagati in seama, am cu nervii rau di tat.

-------
Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16) & Sela
-------
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Port in suflet povestea licuriciului Emma
"Stelele care cad nu pier,
Stelele care cad se duc pe un alt cer"
NU RAMANE INDIFERENT !
AJUTA-L PE BOGDAN SA VADA !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta spune:

Ce ati vrea sa fiti si nu puteti?

...mi-am dorit intotdeauna sa fiu DJ sau reporter la Discovery...nu mi-a iesit dar si ce fac eu e ok....
...mi-am dorit o iubire puternica...o iubire mistuitoare si dupa aia ce-o fi o fi...
...mi-as fi dorit un barbat pe care sa ma pot baza si sa stiu ca atunci cand il pun in capul mesei ma va privi cu acea duiosie si dragoste devoratoare ca in Strada Hanovra
...mi-as fi dorit sa pot lua durerea mamelor care si-au inmormantat copii...
...mi-as fi dorit o fata...dar e ok si asa
...mi-am dorit libertate...umor...si lipsa grijilor financiare

Ce va doriti si nu primiti?

inca ma gandesc cum sa scurtez lista...dar in principal sa nu-mi ia Dumnezeu mintile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilia_99 spune:

eu as vrea un om care sa se uite la mine cu drag si care sa-mi spuna ca ii e dor.. dor sa ma simta, sa ma atinga, sa ma tina in brate.. saptamina trecuta nu ne-am vazut 5 zile si-mi spune la telefon: abia astept sa vin miine acolo sa-mi faci un masaj... da' mai incerc!
pb: in timpul asta apare celalalt, pe care tot il evit si aproape reusisem sa ma conving si pe mine ca nu e nimic la mijloc si-mi spune: "nu mi se intimpla prea des ca o femeie sa-mi sacadeze respiratia"... si ma priveste cum n-a mai facut-o nimeni de mult timp si ma sperii de ce simt.. si m-as duce.. macar o data..to taste the sin! si-mi chem repede in ajutor imaginea copiilor mei si ai lui.. ajuta.. nu mereu..
as vrea sa fiu mai libera, am momente cind ma sufoc si as face exact ca balanta... m-as urca in masina cu muzica la maxim si as pleca pina la mare...burning..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta spune:

stii...mai acu doua saptamani am fost in vacanta in Italia la sora mea...cand m-am intors..." de ce ai stat asa putin...noua ne era bine fara tine...acum gata s-a terminat distractia"...asa ca Ilia..la un masaj tot il mai pipai, il mai mangai poate iese ceva

acum imi dau seama ...eu tot beau de ceva timp ... burn...de la asta mi s-o trage

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexia27 spune:

ahhhhhh ce subiect!
cred ca o sa citesc o vreme de pe margine...sa vad daca ma hotarasc sa ma inscriu in club sau nu


I'm alive and I'm here forever

Michael Jackson

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilia_99 spune:

alexia, nu sta pe margine. stiu, e unul din cele mai grele lucruri pe care le-am facut, sa fiu sincera cu mine insami.. culmea.. si atunci, doar eu cu mine, incercam sa mint, desi nu sunt o mincinoasa..
mamagiuliei, imi pare rau, iti stiu povestea. nu putem controla totul, din pacate, iar pt ce ai vrut tu era nevoie de doi.. in afara de o surioara pt Giulia frumoasa, ce-ai mai vrea?
...
pauza de culcat copii, ma intorc. prea multe ard in mine, sa nu vi le spun!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liliana82 spune:

E loc si de mine aici? Daca nu.. imi fac...

Mergi la inceput