cursuri balet/dans?

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Eseea spune:

....sau in sectorul 4, in zona Brancoveanu?

Mami de fetita si de baietel
Noi, 2 minuni:
www.supereva.ro/vedetesupereva/folderview.asp?folder=My%20life&page=1" target="_blank">es1.jpg

www.supereva.ro/vedetesupereva/folderview.asp?folder=My%20life&page=2" target="_blank">es2.jpg

Everything is hard before becoming easy...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana d spune:

Citat:
citat din mesajul lui Eseea

....sau in sectorul 4, in zona Brancoveanu?

Mami de fetita si de baietel
Noi, 2 minuni:
www.supereva.ro/vedetesupereva/folderview.asp?folder=My%20life&page=1" target="_blank">es1.jpg

www.supereva.ro/vedetesupereva/folderview.asp?folder=My%20life&page=2" target="_blank">es2.jpg

Everything is hard before becoming easy...




Eseea am auzit ca in City Mall se fac cursuri de dans sportiv pt copii undeva la et 1 langa un loc de joaca.

Fetele mele

Iremediabil indragostita de CANADA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rosioara spune:

La "Casa de balet" nu merge nimeni? Voi merge prima data cu fetita marti si vroiam sa stiu cate ceva despre profesoare, cum se raporteaza la prescolari...
Daca are cineva vreo informatie sunt dornica sa o cunosc si eu:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ela76 spune:

Rosioara - despre "casa de balet" nu stiu decat 200 ron/8 sedinte/luna, dar m-ar interesa, deoarece am ajunge mai usor la sediul din zona Victoriei. Mult succes fetitei si te rog sa ne povestesti cum ti s-a parut!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rosioara spune:

Da, Ela, voi povesti cum a fost...Eu azi am ramas acasa (cu bebe din burtica:)), fetita a plecat cu bunica si sper sa vina inapoi cu o parere buna...Eu am vizitat doar sediul saptamana trecuta si mi-a placut inauntru...Pe dinafara si pe scara arata cam rau dar inauntru e ok, adecvat, curat...Intra-devar, pretul este corect, insa prima sedinta si poate si a doua le voi plati separat ca sa vad cum reactioneaza fata, ce zice si profesoara.Apooi voi face abonament daca vad ca ii place si daca are intr-adevar inclinatii.
Va doresc numai bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ela76 spune:

Rosioara - pupam burtica. Cum a fost la balet?
Am vorbit si eu la telefon si ne-au invitat joi si vineri, dupa-amiaza. Intre timp, incercam sa strecuram si un pian in program, un sah, un curs de muzica, deci sa vedem cum le potrivim pe toate.

Cine a mai gasit belet interesant?
De curiozitate: e cineva care a mers/merge la balet la Studio M de la Opera? Am vazut de mai mult timp ca exista aceste cursuri de balet, dar nu stiu pe nimeni care sa fi mers, ca sa aud o impresie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rosioara spune:

Draga Ela, imi este greu sa descriu cum a fost...Si totusi sa incerc. Mi-a povestit mama mea ca profesoara este tanara, foarte draguta si apropiata de copii. S-a imprietenit cu fetita mea cica f bine si f frumos intrucat a ajuns si mai devreme (a ajutat-o sa se imbrace, sa se incalte, i-a dat o fustita speciala, i-a prins parul nu stiu cum...), a ras cu ea....In fine, ideea este ca totul parea sa evolueze f bine, insa apoi cand au venit si celelalte fetite (vreo 4) si le-a indicat sa-si ia o salteluta si sa inceapa, fetita mea a iesit efectiv din sala. A inceput sa planga ca nu vrea sa mai intre ca ii este rusine!!!! M-a surprins f mult desi am mai banuit si in alte ocazii ca in ciuda faptului ca pare sociabila este de fapt cam timida cand e vorba de grupuri organizate de copii. In fine...in foarte scurt timp s-a oprit din plans si usile fiind deschise s-a putut uita si efectiv cica facea ce faceau si ei in sala (ii luase maica-mii basmaua si o facuse saltea, repeta ce zicea profesoara, radea si era fericita). Joi,adica maine voi merge si eu rugand-o sa-mi arate si mie cum e acolo chiar daca nu vrea sa intre. De aceasta data voi vedea cu ochii mei si voi mai povesti daca e nevoie. De altfel, daca veniti maine poate ne vedem. Noi mergem de la 16,30 si suntem in grupa mica (3,5 -4,5 ani).
Apropo de celelalte activitati pomenite de tine, si eu m-am gandit sa incerc si cu activitati individuale...poate ca s-ar acomoda mult mai bine, desi eu asta urmaresc sa se acomodeze cu grupuri, noi avand un esec cu gradi anul acesta...din mai multe motive pana la urma imi dau seama. De asta m-am gandit sa incerc si niste cursuri de actorie pentru copii. Cred ca ar ajuta-o si are ceva inclinatii...zic eu.:)

Va pup si va doresc numai bine.

va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ela76 spune:

Rosioara - cel mai bun lucru este ca i-a placut activitatea, chiar daca s-a rusinat si nu a indraznit sa intre in sala; poate data viitoare se va simti "de-a casei" si va intra.
Noi nu am mai reusit sa ajungem, se pare ca ne prinde raceala.
Oricum, baletul mi se pare o activitate f frumoasa, mai ales pentru fetite si sunt "pentru".
Mult succes in continuare!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns absoluta spune:

Sunt si eu interesata de cursuri de dans pentru fetita mea. Ma intereseaza zona de la vatra luminoasa pana la cora pantelimon. daca stiti ceva si aveti recomanadri va rog sa mi le dati.
Multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lyana spune:



Cursuri de balet la BREVIS MUSIC ART, str. Radu Voda 16 A in zona Piata Unirii, la 2 minute de metrou Unirii, hotel Horoscop
Cursuri sustinute de Theo Munteanu, prim balerina la Opera comica pentru copii (Teatrul Giulesti).
Mai multe detalii pe www.brevis.ro

Mult succes!

Mergi la inceput