cursuri balet/dans?

cursuri balet/dans? | Autor: tora97

Link direct la acest mesaj

ana a implinit 4 ani..
ii place grozav sa cinte si sa danseze
ma gindeam ca i ar prinde bine sa o inscriu la niste cursuri de balet/dansuri. din pacate nu cunosc nici un astfel de club. mentionez ca locuim in sectorul 2, zona foisor..
ma poate ajuta cineva cu sfaturi, recomandari, tarife?

cu multumiri

TORA,RUFUS si cele 3 minuni ale lor
"da aripi unui copil, dar lasa l sa invete singur sa zboare" Marquez

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Kehleyr spune:

Stefania merge de la 4 ani la scoala de balet Educa pe care o recomand din tot sufletul. Este o doamna profesoara extraordinar de draguta si de inimoasa care face asta de vreo 15 ani cred. Nu este neaparat orientata spre performanta dar au in fiecare an un spectacol de sfarsit de an cu regie, costume, tot ce vrei - anul acesta a fost la Opera Romana. Copiii o iubesc nespus pe profesoara si ea stie sa se impuna cu am amestec de fermitate si tandrete rar intalnit. Poate paer ca fac reclama dar mie mi-e tare draga :)

Cursurile se desfasoara pe parcursul anului scolar (de pe la 15.09 pana pe 15.06). Are cam in fiecare zi de la 16.00 - 17.30 sau 17.30 - 19.00 - sunt diverse grupe valorice in functie de nivel. Pana cam de pasti fac o data pe saptamana dupa care fac repetitii intensive pentru spectacol de 2-3 ori pe saptamana.

Anul trecut a fost 180 RON / luna (indiferent de numarul de repetitii) la care se adauga costurile costumelor pentru sfarsitul anului + eventuala sponsorizare pentru spectacol (care nu-i obligatorie).

Scoala este langa Mega Image de pe Mosilor deci foarte aproape de voi. Daca te intereseaza iti trimit tel pe PM - insa trebuie sunat dupa 15 sept in intervalul 16.00 - 19.00 ca in rest nu e nimeni acolo.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madadum spune:

si noi tot la Educa mergem.
spectacolul de la Opera de anul acesta a fost foarte frumos si foarte emotionant pentru parinti si nu numai.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vrabi spune:

Salutare,
Scoala de balet foarte buna este pe str.Precupetii Vechi nr.30.(pe langa statia de salvare).Este f.f.f.f. buna.Noi am mers aproape trei ani.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IonescuOana spune:

Eu recomand cu caldura Scoala de Balet Giuliana - pe str. Ciresului (zona Delea Veche). Profesoarele, balerine in exercitiu sau pensionare, sunt foarte dragute cu copiii, tarifele rezonabile (anul trecut era 100 RON/ luna), lectiile dureaza cate o ora in doua zile pe saptamana, deci in total 8 sedinte / luna. Spectacolul de sfarsit de an se desfasoara la Palatul copiilor in luna iunie, costumul a costat 110 RON.
Noi am mers aici 2 ani.
Am mers putin timp si la Educa si sincer mi s-a parut scump, se palteste 180 RON / luna, costumele pentru spectacol costa si ele 180 RON / bucata si obligatoriu trebuie cumparate 2 bucati, adica 360 RON in total. Dupa parerea mea activitatea profesoarei nu justifica asemenea preturi - si la Giuliana spectacolele au fost foarte frumoase si au durat mai mult decat la Educa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancutzza spune:

Oana, poti sa ne dai mai mukte detalii despre scoala de balet Giuliana? Ce varsta are fetita ta si la ce profesoara este? De la ce ora incep cursurile dupa-amiaza?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A_Iulia spune:

Citat:
citat din mesajul lui vrabi

Salutare,
Scoala de balet foarte buna este pe str.Precupetii Vechi nr.30.(pe langa statia de salvare).Este f.f.f.f. buna.Noi am mers aproape trei ani.



Si eu tot cu asta votez si o recomand cu incredere. Linkul este aici:
http://www.baletcopii.com/

dar o scoala de dansuri de societate pentru copii stie careva? dar dans modern? Eventual pe langa o statie de metrou, daca nu este in sectorul 2.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IonescuOana spune:

Ancutza, la Giuliana sunt 4 profesoare, inclusiv directoarea. Copiii sunt repartizati in functie de varsta si gradul de pregatire la cate o grupa specifica (incepatori, avansati) - deci nu ne alegem noi profesoara. Noi am fost de la 4 la 6 ani, dar am renuntat acum. Oricum impresia cu care am ramas este foarte buna. Orele pt copii sunt intre 5 si 7 dupamiaza.

Editez pt. ca tocmai am aflat pretul cursurilor pe o luna la Giuliana pt. 2009-2010: 120 RON


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ada2021 spune:

Si Ariana merege tot la Educa.Deja avem trei spectale la activ pe scena Operei si-a Operetei(merge de la 3,9 ani).O recomand cu caldura,eu una sunt foarte multumita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Si noi am mers tot la Educa pana acum, cred ca acolo vom merge in continuare.

Rox , mamica
Alexandrei Maria (10.02.2004) si a lui Andrei Serban (31.08.2007) Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana d spune:

Citat:
citat din mesajul lui IonescuOana

Eu recomand cu caldura Scoala de Balet Giuliana - pe str. Ciresului (zona Delea Veche). Profesoarele, balerine in exercitiu sau pensionare, sunt foarte dragute cu copiii, tarifele rezonabile (anul trecut era 100 RON/ luna), lectiile dureaza cate o ora in doua zile pe saptamana, deci in total 8 sedinte / luna. Spectacolul de sfarsit de an se desfasoara la Palatul copiilor in luna iunie, costumul a costat 110 RON.
Noi am mers aici 2 ani.
Am mers putin timp si la Educa si sincer mi s-a parut scump, se palteste 180 RON / luna, costumele pentru spectacol costa si ele 180 RON / bucata si obligatoriu trebuie cumparate 2 bucati, adica 360 RON in total. Dupa parerea mea activitatea profesoarei nu justifica asemenea preturi - si la Giuliana spectacolele au fost foarte frumoase si au durat mai mult decat la Educa.

O DAU PE SOACRA-MEA, DAR NU LA SCHIMB, CI PE DEGEABA! DAR NICI ASA NU CRED S-O IA CINEVA!


Oana ma intereseaza si pe mine Giuliana pentru ca stam in Titan si am troleele care merg direct spre Delea..(noua, veche nu stiu exact) Deci am nevoie sa ajung repede si de asta iti cer amanunte: cat de departe e de statia troleelor? Neaparat de la 5 incepe cursul? Eu la 5 o iau de la gradi, la 16:30 ies de la serviciu, .. sa zicem ca asta as rezolva-o cumva.
Deci 120/luna cate sedinte pe saptamana si in ce zile?
parca am vazut odata si un site la scoala asta.. sau era si o gradinita Giuliana prin zona aia?
La 6 ani sper ca nu e tarziu sa mearga prima data la balet, oricum nu ne intereseaza performanta ci doar vreau sa-mi transform "baietoiul" intr-o adevarata fetita ce este.

Fetele mele

Iremediabil indragostita de CANADA

Mergi la inceput