Aspirante din Galati si din Braila (6)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns happymum spune:

ADEVARAT A INVIAT!

ady de botezatu am auzit multe pareri pro dar si multe contra. in final conteaza legatura stabilita direct intre pacient si doctor. ce mie mi se pare ok, tie ti s-ar putea parea rau. succes la ce ai de facut si Doamne ajuta la un rezultat [rec]II[/red]!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kikisen spune:

Buna fetelor!!!
Dintre cele care au luat duphaston, poate cineva sa imi spuna la cat timp trebuie sa vina CM?Eu iau pt reglarea CM din z16-z25 si pe 9 apr a fost ultima zi de duphaston si vad c anu s-a instalat CM.
Multumesc, o zi frumoasa !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happymum spune:

buna seara

kiki la mine cam dupa 4, 5 zile dupa ce termin cu duphastonul.
cred dca deja e pe terminate la tine, nu?

a cata luna esti pe duphaston?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kikisen spune:

happymum, asta este 1 luna de duphaston pe anul acesta...si deja sunt in a 34 zi de CM si 9 zile de la term pastilelor si nimic;
il am f neregulat intre 29-40 zile dar in ultimele luni mi-a venit cam la 29-30 zile , dar vad ca acum , cu duphaston mai tare mi s-a dereglat;nu stiu ce sa mai cred ...in 2008 cand am mai luat duphaston imi venea cam la 30 zile,parca...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DORIS_71 spune:

Buna galatencelor, slaba miscare pe aici. Noi suntem bine, din cand in cand mai bag cate un ochi pe aici, am pus si poze noi ptr. cine vrea sa le vada.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kikisen spune:

Doris , foarte frumos baietelul tau!!! Sa iti traiasca si sa fie sanatos ! Si sa ne dea DD bebei asa frumosi ca al tau!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pissi78ro spune:

Fetelor, va rog sa ma ajutati, sa ma lamuriti.
Am facut testu de sarcina si a iesit a doua liniuta roz pal. Eu in mod normal as fi zis ca e de bine. Dar trebuie sa zic ca din ziua a 16-a am luat Duphaston pentru un san. Ar fi putut influenta? Stiu ca D. contine progesteron. Are legatura cu testul de sarcina?
Va multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DORIS_71 spune:

Kikisen multumim frumos, sa dea Bunul Dumnezeu la toata lumea copilasi sanatosi si frumosi.

Pissi78ro nu stiu sa-ti raspund dar mai bine ai face testul de sange BHCG asa esti sigura daca e sarcina sau nu.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happymum spune:

doris ce frumos creste el.. pupa-l-as eu pe el tot tot....

pupicei dulci.

pissi cum esti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kikisen spune:

Buna ,fetele!!!
Am fc marti histerosonografie la dr Statescu si mi-a iesit bn-am trompa stanga permeabila!!!!Procedura a durat f putin ,5 min , cred, dar m-a cam durut ,cu toate ca imi facuse si o injectie calmanta...
Mi-a placut f mult de dr, a ascultat tot ce am avut sa ii zc,mi-a raspuns la toate intreb(unele nu aveau leg cu procedura), mi-a dat si un tratam cu antibiotice si niste supozitoare pt ca aveam VSH mare-20,si astea cu toate ca nu eram pacienta ei....asa ca s-ar putea sa raman in continuare cu ea,nu pt ca ar fi mai buna decat pop,dar nu este asa aglomerat si parca sta mai mult timp cu pacienta decat a fc pop-care era mereu grabita;
Problema este ca inca mai sangerez-f putin, dupa procedura...o fi ceva normal?
va pup

Mergi la inceput