Albinutze de Mai-Iunie 2009(10)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miruta spune:

Buna!
Intre o tura de alaptat ,gangurit,ras si apoi leganat mai reusesc si eu sa intru.Plus ca am o gramada de treaba prin casa ,toate sunt vraiste si saptamana asta avem si botezul dar terorista nu ma lasa sa fac mai nimic.Offf,senzori zici ca are,adoarme si cum o las in pat sau in leagan se trezeste imediat dupa o jumatate de ora de leganat.
Vad ca nu mai avem colici de cateva zile,Doamn ajuta sa treaca de tot,daca ar reusi sa doarma si ea ziua in pat sau in leagan fara sa ma tina legata de ea as spune ca am copilul perfect.
Bebe beca,ma bucur ca Sara e bn,offf,mititica prin cate a trecut.Multi pentru ea.
Maria,ma bucur ca au trecut colicii si ca Darius face kk singurel,am vazut pozele,e un dulce si tu arati super.
Cris,cred ca Antonia ar trebui sa se ia de mana cu Miruna.Parca o descrii pe fiica-mea cand povestesti de ea.Si daca a dormit aseara asa de bn,ai profitat de marginea patului?
Carla,ce dulcica e Saby...imi pare rau ca mama ta iti face asa faze si nu te poti baza pe ea.Distractie placuta la mare!
Flo,ma bucur ca a dormit Maria mai bn in ultimele nopti.Offf,cresc bebeii si o sa ne fie mai usor ,ai sa vezi.Asa e ca te simti si tu altfel daca ai reusit sa te odihnesti cat de cat?
Sa stii ca si Anto da laptic afara dupa ce mananca dar a mea nu are stare,dupa papa are chef de joaca si da non stop din maini si picoare,rade ,gangureste.
Cosminica,ce scumpica e puiuta ta...ce ochisori expresivi are!
Phillip,ce a crescut Nicholas...am vazut pozele,sunteti o familie tare frumoasa ,felicitari!Am vazut ca v-ati distrat bn in concediu.
Serialbastre,felicitari pentru micuta crestina.Am vazut pozicile,sunt tare frumoase!Ati facut acasa botezul?
Marcela[/b,imi pare rau ca aveti probleme...sunt sigura ca o sa se rezolve,ai incredere.Multi pupici pentru piticut !
Alex,ce scump e David infasat in roz...am vazut ca si pe voi va tine la "ordin" David,ce copii cu "personalitate " avem...
Lauraoana,imi pare rau ca a trebuit sa te taie iar...cum te simti ,se vindeca repede?
Eu abia maine ma duc la control ,dr meu a fost in concediu pana azi,sper sa nu am si eu vreo surpriza...
Yioanna,voi ce mai faceti?
Fetelor ,cum stati cu kg?Eu mai am de dat jos vreo 4 dar vad ca de ceva timp nu mai scad deloc.
Mai pun niste pozici cu Anto acum ,daca doriti sa ne vedeti si am mai scris cate ceva si pe blog la jurnalulu de bebe strumf.
Alinutza,offf,te duci sanatos in spital si te intorci bolnav.Imi pare rau ,sper ca bebe Cata sa nu aiba nimic.Asa mult stati afara?
Noi nu iesim decat seara vreo 2-3 ore.
Clody,capul sus,ai o minune de copil de crescut.Stiu cum e ,te inteleg perfect ,eu nu mai am timp deloc de mn,nu imi vine sa cred cand ma uit la parul ,unghiile mele,si afara cand ies imi prind parul pe fuga si imi arunc niste haine pe mine dar cand ma uit la ea si incepe sa rada si sa zica auuuu,ingiiii,buuuu,imi trec toate.
Ma bucur ca Razvi a scapat de colici.
[b]Alynta,Picky,kiralina
,concediu placut!


NOI
Minunea mea,Antonia Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Flobaby spune:

Miruta, ma simt un pic mai bine ca am reusit sa ma odihnesc si eu ( numai ca n-am stare deloc.......). Dar tare ma enerveaza ca da afara. In ultimele 2 zile sta o gramada la san - peste juma' de ora si apoi da destul afara ( si cere si mai des sa pape). Daca incerc s-o iau de acolo plange. Nu inteleg ce are. Si a inceput sa fie miorlaita rau - acum abia am reusit s-o potolesc din plans si s-o adorm in scoica. Ma gandesc ca o deranjeaza ceva dar nu stiu ce. La fel ca si Anto, si Maria se agita mult si da afara dar nu numai atunci, da afara si cand e mai linistita. Sper sa fie ok in continuare si sa luam in greutate. Frumusica foc Anto!!!

mamica fericita de Maria Ioana 17.06.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Serialbastre spune:

Miruta, multumim! Cumatria am facut-o la o pensiune cu curte mare, am avut un meniu de la ei si noi ne-am ocupat de gratar. A iesit foarte bine. Am facut un mic gratar si duminica la scosul din mir ca pregatisem cam multa carne.

Cris, caruselul l-am luat din Auchan. Am vazut in parc la un bebe un carusel ptr carucior, mi-a zis mamica ca e luat din Carefour, dar n-am gasit.

Cred ca si noi am scapat de colici.

Andreea si Cezara - Ilinca (2.06.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

miruta...............de data asta pot sa ma razbun pe amaratii aia de pesti..cred ca mi-a venitsi eu planuisem pana in cel mai mic detaliu cum sa-mi violez sotul.Ca de obicei Anto ne incanta cu ochisorii eisa va traiasca


serialbastre...............in seara asta ne vin niste prietenii din germania pe care nu i-am mai vazut de ceva ani,dar mai seara carrefour scrie pe minesper sa gasesc ceva ok (adica frumos si pe care sa nu las sacul cu bani acolo)

Fetele.....fac cinstecu ceva bun..azi,pe langa ultimul salariu de la firma(asteptam indemnizatia acuma)am primit si salariul bonus..pentru care binenteles ca am depus cerere si am dat o gramada de telefoane,dar bine ca rezultatul e pozitiv

mami de Miruna(29 mai)
http://img517.imageshack.us/img517/3850/1lunasi1sapt.jpg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

serialbastre..........bun venit Ilincai in clubul bebicilor necolicosi...asteptam ca si ceilalti bebici sa scape de cosmaru colicilor si sa ni se alature.Multicelor care inca mai au ca sa le treaca repede si lor


mami de Miruna(29 mai)
http://img517.imageshack.us/img517/3850/1lunasi1sapt.jpg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

fetele care mai cumpara de pe net...cat de siguri sunt astia..adica iau teapa daca comand ceva pentru bebe?stiti voi ceva pagini une sunt seriosi?

mami de Miruna(29 mai)
http://img517.imageshack.us/img517/3850/1lunasi1sapt.jpg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraOana spune:

cris eu comand foarte foarte mult de pe net.. chiar si caruciorul l-am comandat de pe net din germania si mi-a fo adus la usa (a fo cu 300€ mai ieftin decit in austria)...nu am avut niciodata probleme..

Mami de Sebastian Gabriel 30.Mai.2009 http://b1.lilypie.com/1dPfp2.png
www.hi5.com/friend/photos/displayPhotoUser.do?photoId=3271029365&ownerId=174883471&albumId=275705303" target="_blank">Burtica si Sebastian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

lauraoana.......multameu eram sceptica in privinta cumparaturilor,dar o sa incerc

mami de Miruna(29 mai)
http://img517.imageshack.us/img517/3850/1lunasi1sapt.jpg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinutza23 spune:

Citat:
citat din mesajul lui alynta27

Salutare!
E deaguta Saby Carla! fata harnica! Si noi suntem la capitrolul "invatat la olita"! Dar facem cat la olia, cat pe jos! Merge mai greu la noi! Parca ii este frica sa faca la oala/ adaptor WC!
Ioana prin cate ati trecut! Poate scapati de toate relele!
Philip nu numai ca e mare, dar e si frumoasa fetita! seamana cu mami!

Voi aveti probleme cu hemoroizii?! Ce luati sau cu ce va dati?! La nasterea asta m-am fisurat pana la anus si inca mai sangerez uneori cand ies cu scaunul! Si dupa prima nastere am avut probleme, dar s-au rezolvat mai repede! Stiu ca "Hermozon" e pentru asta, dar am inteles ca nu e indicat in alptare! Plus ca de o saptamana am scurgeri maronii si pete de sange. Mi-am facut si test de sarcina- negativ! In schimb doare burta si spatele! Am sa-mi i-au diclofenac/ indometacin supozitoare! Si sunt si ametita... Am obs ca starile le am mai mult daca nu mananc sau daca nu dorm bine!

Alina-Mirela cu DAVID (27.06.2007) si MATEI (15.05.2009)

Matei

www.totsites.com/tot/davidipate" target="_blank">pagina lui David

David
Cum a aparut Printul!



Eu m-am dres cu Proctolog unguent si supozitoare, e bun si Ultraproct sau Hemorzon, dar nu sunt indicate in perioada alaptarii. Am fost multumita, mi se inflamasera 2 hemoroizi de la nastere, incat m-au durut mai rau decat taietura. Si eu experimentez cu sange, pt. ca ma constip rau de tot.

fericita de Catalin-George - 11 iunie 2009
A piece of our life
Cred in Georgi! Haideti sa ajutam, haideti sa facem ceva!

GOD is a DJ

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luckyblue spune:

Hoy, fetelor!

Multumesc pentru raspunsuri! Se pare ca nu am decat sa ma conformez programului impus de "sefa" si sa sper la nopti mai bune.

@philip: zici ca ai nostri sunt frati. Si Sara exact acelasi program are si la 5 AM e fresh . Nici eu nu stiu cum sa o fac sa mai doarma un picut.
@clody: suntem bine, mersi de intrebare! Ne pregatim pentru sambata cand e botezul. De miercuri incep sa soseasca musafirii asa ca incerc sa pun toate la punct. Ma bucur sa citesc ca sunteti mai bine!
@Ioana: imi pare rau ca ati trecut prin atatea! Sanatate multa!
@cris: si eu mai cumpar online, dar sunt f atenta de unde, mai ales ca si plata o fac tot pe net.
@Elena: si eu am avut o seara de genul asta si am fost aproape sa clachez. Imi inchipui ca nu e ultima, dar le-o trece pe toate ...

Am vazut ca s-a discutat un pic si despre gauri pentru cercei la fetite. Noi ne-am hotarat sa o lasam pe ea sa decida daca vrea sau nu cand va veni vremea.

Am mai pus si noi niste poze, dintre care si una cu mami si tati, sa ne cunoasteti si pe noi

Irina, mami de www.flickr.com/photos/40416303@N08/" target="_blank">Sara Magdalena (19.06.2009)

Mergi la inceput