King of Pop Michael Jackson (3)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns purple_blue spune:

Merita sa o citesti. Sunt abia la pagina 27 din 83, dar nu ma mai pot opri. As vrea sa am cu cine sa comentez cartea.

"I read everything I could get my hands on. New cities meant new places to shop. We loved to shop, especially in bookstores and department stores, but as our fame spread our fans transformed casual shopping trips into hand-to-hand combat. Being mobbed by near hysterical girls was one of the most terrifying experiences for me in those days. I mean, it was rough . We'd decide to run into some
department store to see what they had, and the fans would find out we were there and would demolish the place, just tear it up. Counters would get knocked over, glass would break, the cash registers would be toppled. All we had wanted to do was look at some clothes! When those mob scenes broke out, all the craziness and adulation and notoriety became more than we could handle. If you haven't witnessed a scene like that, you can't imagine what it's like. Those girls were serious . They still are. They don't realise
they might hurt you because they're acting out of love. They mean well, but I can testify that it hurts be mobbed. You feel as if you're going to suffocate or be dismembered. There are a thousand hands grabbing at you. One girl is twisting your wrist this way while another girl is pulling your watch off. They grab your hair and pull it hard, and it hurts like fire. You fall against things and the scrapes are horrible. I still wear the scars, and I can remember in which city I got each of them. Early on, I learned how
to run through crowds of thrashing girls outside of theatres, hotels, and airports. It's important to remember to shield your eyes with your hands because girls can forget they have nails during such emotional confrontations. I know the fans mean well and I love them for their enthusiasm and support, but crowd scenes are scary."



... but also because he used to do the meanest things to us. Jermaine and I would be sleeping, exhausted after a show, and my father would bring a bunch of girls into the room; we'd wake up and
they'd be standing there, looking at us, giggling."
HE asta find papa Joe.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihutza11 spune:

Citat:
citat din mesajul lui danat

Voi ati auzit ca se organizeaza in septembrie un mare show tribut pt Michael aici la Viena, la palatul Schonbrunnn, unde vor veni multe vedete gen Madonna, Whitney Houston, U2...am gasit si linkul: http://www.tribute2009.com/event.asp
Cred ca va fi un spectacol foarte interesant, cu toate ca....motivul e tare trist




in momentul asta te invidiez ca esti acolo ..

si mie mi-au placut relatarile de la fata locului, si cu bune si cu rele..

Mirela si eu sper ca si tine sa vedem si noi aici concertul.. daca aflu iti spun, daca afli tu ma anunti da?

Hannen brrr... nasol cu cutremurele..

Imi place melodia de azi.. chiar ca are prestatie de milioane, dar oare cand nu a avut?

ei si prin cautarile mele pe youtube am gasit niste remixuri:
asta mi s-a parut destul de reusit


si nu stiu daca va place mai hip-hop


si mai sunt.. dar nu sunt multe reusite si-s facute de diversi omuleti..



Mihaela, mamik fericit de Andra - 29 martie 2008

Ratusca mea mih1 si mih2 www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=ratusca%20din%20viata%20mea&page=10" target="_blank">aici
Pozici
www.onetruemedia.com/shared?p=88ed9962aab40888261d95&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Primul anisor
Povestea americancei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihutza11 spune:

nu ma omor dupa Liza, si a trecut ziua cu You are not alone, dar mi-a placut interpretarea asta:





Mihaela, mamik fericit de Andra - 29 martie 2008

Ratusca mea mih1 si mih2 www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=ratusca%20din%20viata%20mea&page=10" target="_blank">aici
Pozici
www.onetruemedia.com/shared?p=88ed9962aab40888261d95&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Primul anisor
Povestea americancei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihutza11 spune:


si am gasit si live melodia de azi in concertul de la Bucuresti History:





Mihaela, mamik fericit de Andra - 29 martie 2008

Ratusca mea mih1 si mih2 www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=ratusca%20din%20viata%20mea&page=10" target="_blank">aici
Pozici
www.onetruemedia.com/shared?p=88ed9962aab40888261d95&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Primul anisor
Povestea americancei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Citat:
citat din mesajul lui Clori

Melku,

Nu inteleg cu ce te-a deranjat chiar atat de tare mesajul meu referitor la Michael Jackson Tribute Bucharest 08.08.2009. Eu mi-am spus acolo parerea mea, ceea ce am simtit eu. Ai facut referire de mai multe ori la ceea ce am scris eu acolo si nu am inteles de ce. Puteai, pur si simplu, sa ignori mesajul meu subiectiv si sa scrii cum ai perceput tu evenimentul.

De altfel, probleme au existat, toata lumea care a fost acolo a spus treaba asta. Inclusiv tu. Da, probabil ca eu nu am mai reusit sa intru in atmosfera aceea speciala de care au vorbit ceilalti participanti datorita problemelor care au fost. Nu merit sa fiu judecata pentru asta. Parerea mea este ca mesajul meu a deranjat pentru ca a fost prima povestire referitoare la ceea ce s-a intamplat acolo si a scos in evidenta ceea ce a fost negativ. Dar nu aveai decat sa scrii tu prima (sau alte fete care au mai participat) – la urma urmei, am scris tocmai luni iar evenimentul a avut loc sambata!

Am sa sar peste remarca ta cum ca ar fi trebuit sa plec mai devreme de acasa pentru ca tu nu ai de unde sa stii cu cat timp inainte am plecat eu si de ce consider ca intarzierea nu mi se datoreaza. Dar tu singura ai scris orele intre care urmau sa aiba loc intalnirile (6-6:30 la Herastrau si 7:30 – 8 la Teatrul National) si, daca ai fost la Teatrul National, stii foarte bine ca totul s-a terminat inainte de ora la care fusese fixat (de catre ei) sa inceapa. Daca as fi ales sa particip numai la ceea ce s-a intamplat la Teatrul National si as fi ajuns la timp si as fi descoperit ca totul s-a terminat, ce-mi mai spuneai? Ca e numai vina mea ca n-am plecat la timp de acasa? Sunt convinsa ca sunt oameni care au vrut sa participe, care au venit la ora fixata si nu au mai gasit pe nimeni. I-am vazut cand plecam, iesind din Pasajul Universitatii, cu palarii pe cap si tricouri cu MJ.

Comparatia cu Stockholm am facut-o pentru ca mi se pare normal sa ne dorim sa realizam si noi evenimente de genul acesta cat mai frumoase, in loc sa ridicam din umeri si sa ne multumim cu ceea ce ni se ofera. Altfel, organizatorii vor intelege ca “merge si asa” si ne vor oferi si data viitoare acelasi lucru. Cu atat mai mult putea fi ceva mult mai frumos decat la Stockholm, cu cat ei au fost primii care au organizat acele flash mob-uri si, teoretic, existau sanse de a imbunatati ideea lor. Nu am facut aceasta comparatie ca si cum am fi concurat cu ei. Am facut-o cu un gust amar, fata de lucrurile pe care am putea sa le realizam si noi si nu o facem.

Si nu, nu am fost fan Michael Jackson cu manusa cu paiete, palarie si suvita. Dar am iubit si iubesc muzica lui, am apreciat sensibilitatea lui, i-am recunoscut si admirat talentul si am apreciat actele de caritate pe care le-a facut. Asta nu inseamna, asa cum ai incercat tu sa sugerezi, ca eu nu sunt un fan adevarat. Am simtit si eu, ca si voi, un mare gol in momentul in care am aflat ca a murit. Am plans uitandu-ma la concertul de la Bucuresti, n-am reusit multa vreme sa deschid si sa citesc revistele in care au aparut articole despre viata lui, desi sotul meu mi le-a cumparat pe toate si mi le-a stivuit in fotoliu. Nu am scris aici si nici nu am citit decat foarte putin pentru ca, pentru mine, amintirea lui inca doare. Daca nu as fi simtit nimic fata de el nu m-as fi dus la flash mob, nu as fi invatat pasii de dans, nu as fi avut ce cauta acolo, ci m-as fi multumit sa privesc la televizor sau pe internet la ceea ce s-a intamplat. Iar de dansat nu am dansat nu pentru ca nu m-am gasit in raza de actiune a camerelor care filmau, cum ai insinuat. Dimpotriva, am sperat ca acest eveniment sa fie o adunare “spontana” a unui grup de oameni, care sa danseze impreuna, sa traiasca impreuna, sa impartaseasca acel minut de iubire pentru cel care ne-a daruit, prin muzica lui, atatea mesaje minunate. In loc de asta, dansatorii au fost inconjurati de un zid de oameni care filmau (desi nu ar fi trebuit sa se afle acolo, dupa parerea mea), care au impiedicat pe cei care au vrut sa impartaseasca cu ceilalti acel moment minunat. Iar, in conditiile in care am vrut sa fac parte din acel ceva unic, din acel grup de oameni care danseaza impreuna in memoria lui MJ, mi se pare deplasata sugestia de a dansa separat, singura, in spatele celor care filmau.

Dupa parerea mea, nu asa ar fi trebuit sa decurga acest eveniment. Iar mesajele tale la adresa mea m-au deranjat extrem de mult. Mai ales ca eu postasem in alta parte, la un alt subiect, tocmai pentru a nu intra aici, unde fetele mai mult ca sigur ca au simtit si trait totul altfel decat mine.



Clori mie mi-a placut cum aia povestit, ai fost la obiectSi pe mine m-a deranjat foarte tare multimea care statea pe margine si nu aveau loc cei care vroiau sa danseze din cauza lor.

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3
Angelo4
filmulete maraki5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danat spune:

Frumoasa si melodia de astazi , Michael arata...de nu am cuvinte! Inca un outfit de-al lui care il prindea minunat, asta cu camasa galbena si pantalonii mulati cu cureaua aceea metalica lata

Apropos de melodia de azi, eu m-am indragostit de Beatles pe la 14 ani, cand am fost la un spectacol de-al lui Pittis care se numea "Poezia muzicii tinere" si care era o evadare superba pt anii '80 cand regimul ne tinea departe de orice era "capitalist". Nu stiu daca ati auzit de aceste spectacole concepute de Pittis, dar acolo era promovata in mare masura muzica anilor 60-70, in principal Beatles....era ceva...cred ca ar fi fost superb si de vazut in zilele noastre.
Scuze de offtopic






Dana mama lu' Radu Stefan




Hobby

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
www.youtube.com/watch?v=l9lq8oaK5Mw" target="_blank">
"If you wanna make the world a better place,
Take a look at yourself and then make a Change"

"Man in the Mirror" - Michael Jackson

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Dana si tu mergeai in P.M.T. Fratele meu se ducea mereu

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3
Angelo4
filmulete maraki5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mj_girl spune:

as vrea sa vad come together in 6d, ma uit iar si iar, parca sunt... .nu ma intereseaza cine a donat, ce a donat, sunt copii lui PUNCT. si vreti sa stiti un secret eu sunt mama surogat a lui blanket
inteleg ca propunerea mea a fost votata melodia zilei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mj_girl spune:

si inca ceva, nu inteleg de ce sunt moderata inca, azi vreau sa ma destrabalez come together

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danat spune:

Citat:
citat din mesajul lui maraki

Dana si tu mergeai in P.M.T. Fratele meu se ducea mereu

Monica





Oooo, daaaa, am fost de vreo 2-3 ori, nu mai tin minte precis, e tare mult de-atunci, nu imi vine sa cred cat a trecut si tin minte cum incepea spectacolul, bestial, cu I love rock'n'roll al lui joan jett...ce vremuri





Dana mama lu' Radu Stefan




Hobby

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
www.youtube.com/watch?v=l9lq8oaK5Mw" target="_blank">
"If you wanna make the world a better place,
Take a look at yourself and then make a Change"

"Man in the Mirror" - Michael Jackson

Mergi la inceput