King of Pop Michael Jackson (3)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns oana_n spune:

Cat o fi biletul la Viena? Ca vreau totusi sa dorm la noapte cu ideile asezate. Sa stiu barem daca poci sa sper sa incep sa fac calcule.....sau ma ling pe bot definitiv


Smile, what's the use of crying/You'll find that life is still worthwhile/If you just smile (Smile - Michael Jackson)


Cauta si pastreaza mereu o bucata de cer deasupra vietii tale

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anka77 spune:

Citat:
citat din mesajul lui oana_n

Cat o fi biletul la Viena? Ca vreau totusi sa dorm la noapte cu ideile asezate. Sa stiu barem daca poci sa sper sa incep sa fac calcule.....sau ma ling pe bot definitiv


Smile, what's the use of crying/You'll find that life is still worthwhile/If you just smile (Smile - Michael Jackson)


Cauta si pastreaza mereu o bucata de cer deasupra vietii tale




Si eu la fel

if you enter this world knowing you are loved and you leave this world knowing the same, then everything that happens in between can be deal with. – Michael Jackson
- the mold was broken when Michael Jackson was created

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Clori spune:

Melku,

Nu inteleg cu ce te-a deranjat chiar atat de tare mesajul meu referitor la Michael Jackson Tribute Bucharest 08.08.2009. Eu mi-am spus acolo parerea mea, ceea ce am simtit eu. Ai facut referire de mai multe ori la ceea ce am scris eu acolo si nu am inteles de ce. Puteai, pur si simplu, sa ignori mesajul meu subiectiv si sa scrii cum ai perceput tu evenimentul.

De altfel, probleme au existat, toata lumea care a fost acolo a spus treaba asta. Inclusiv tu. Da, probabil ca eu nu am mai reusit sa intru in atmosfera aceea speciala de care au vorbit ceilalti participanti datorita problemelor care au fost. Nu merit sa fiu judecata pentru asta. Parerea mea este ca mesajul meu a deranjat pentru ca a fost prima povestire referitoare la ceea ce s-a intamplat acolo si a scos in evidenta ceea ce a fost negativ. Dar nu aveai decat sa scrii tu prima (sau alte fete care au mai participat) – la urma urmei, am scris tocmai luni iar evenimentul a avut loc sambata!

Am sa sar peste remarca ta cum ca ar fi trebuit sa plec mai devreme de acasa pentru ca tu nu ai de unde sa stii cu cat timp inainte am plecat eu si de ce consider ca intarzierea nu mi se datoreaza. Dar tu singura ai scris orele intre care urmau sa aiba loc intalnirile (6-6:30 la Herastrau si 7:30 – 8 la Teatrul National) si, daca ai fost la Teatrul National, stii foarte bine ca totul s-a terminat inainte de ora la care fusese fixat (de catre ei) sa inceapa. Daca as fi ales sa particip numai la ceea ce s-a intamplat la Teatrul National si as fi ajuns la timp si as fi descoperit ca totul s-a terminat, ce-mi mai spuneai? Ca e numai vina mea ca n-am plecat la timp de acasa? Sunt convinsa ca sunt oameni care au vrut sa participe, care au venit la ora fixata si nu au mai gasit pe nimeni. I-am vazut cand plecam, iesind din Pasajul Universitatii, cu palarii pe cap si tricouri cu MJ.

Comparatia cu Stockholm am facut-o pentru ca mi se pare normal sa ne dorim sa realizam si noi evenimente de genul acesta cat mai frumoase, in loc sa ridicam din umeri si sa ne multumim cu ceea ce ni se ofera. Altfel, organizatorii vor intelege ca “merge si asa” si ne vor oferi si data viitoare acelasi lucru. Cu atat mai mult putea fi ceva mult mai frumos decat la Stockholm, cu cat ei au fost primii care au organizat acele flash mob-uri si, teoretic, existau sanse de a imbunatati ideea lor. Nu am facut aceasta comparatie ca si cum am fi concurat cu ei. Am facut-o cu un gust amar, fata de lucrurile pe care am putea sa le realizam si noi si nu o facem.

Si nu, nu am fost fan Michael Jackson cu manusa cu paiete, palarie si suvita. Dar am iubit si iubesc muzica lui, am apreciat sensibilitatea lui, i-am recunoscut si admirat talentul si am apreciat actele de caritate pe care le-a facut. Asta nu inseamna, asa cum ai incercat tu sa sugerezi, ca eu nu sunt un fan adevarat. Am simtit si eu, ca si voi, un mare gol in momentul in care am aflat ca a murit. Am plans uitandu-ma la concertul de la Bucuresti, n-am reusit multa vreme sa deschid si sa citesc revistele in care au aparut articole despre viata lui, desi sotul meu mi le-a cumparat pe toate si mi le-a stivuit in fotoliu. Nu am scris aici si nici nu am citit decat foarte putin pentru ca, pentru mine, amintirea lui inca doare. Daca nu as fi simtit nimic fata de el nu m-as fi dus la flash mob, nu as fi invatat pasii de dans, nu as fi avut ce cauta acolo, ci m-as fi multumit sa privesc la televizor sau pe internet la ceea ce s-a intamplat. Iar de dansat nu am dansat nu pentru ca nu m-am gasit in raza de actiune a camerelor care filmau, cum ai insinuat. Dimpotriva, am sperat ca acest eveniment sa fie o adunare “spontana” a unui grup de oameni, care sa danseze impreuna, sa traiasca impreuna, sa impartaseasca acel minut de iubire pentru cel care ne-a daruit, prin muzica lui, atatea mesaje minunate. In loc de asta, dansatorii au fost inconjurati de un zid de oameni care filmau (desi nu ar fi trebuit sa se afle acolo, dupa parerea mea), care au impiedicat pe cei care au vrut sa impartaseasca cu ceilalti acel moment minunat. Iar, in conditiile in care am vrut sa fac parte din acel ceva unic, din acel grup de oameni care danseaza impreuna in memoria lui MJ, mi se pare deplasata sugestia de a dansa separat, singura, in spatele celor care filmau.

Dupa parerea mea, nu asa ar fi trebuit sa decurga acest eveniment. Iar mesajele tale la adresa mea m-au deranjat extrem de mult. Mai ales ca eu postasem in alta parte, la un alt subiect, tocmai pentru a nu intra aici, unde fetele mai mult ca sigur ca au simtit si trait totul altfel decat mine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danat spune:

Fetelor sunteti tare scumpe Biletele la concert inca nu s-au pus in vanzare, asta va incepe pe 20 august, deci nu am nici macar habar sa va spun un pret, nu s-a speculat nimic prin presa. Vad ca la stiri se anunta zilnic despre asta, diferite noutati, dar deocamdata nu se stie clar ce vedete vor confirma sosirea, din cauza programului fiecaruia. Am sa va tin la curent, in orice caz se anunta a fi unul dintre cele mai mari evenimente de acest gen organizate vreodata in Viena.




Dana mama lu' Radu Stefan




Hobby

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
www.youtube.com/watch?v=l9lq8oaK5Mw" target="_blank">
"If you wanna make the world a better place,
Take a look at yourself and then make a Change"

"Man in the Mirror" - Michael Jackson

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_n spune:

danat pentru veste si pt ca ne tii la curent. sper sa fie rezonabil pretu sa nu trebuiasca sa muncesc vreo 3-4 ani pentru asta (nu de alta dar cam e vremea si de un bebe si nu il mai pot amana inca 3 ani pana scap de datorii ).


Smile, what's the use of crying/You'll find that life is still worthwhile/If you just smile (Smile - Michael Jackson)


Cauta si pastreaza mereu o bucata de cer deasupra vietii tale

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRISMIR spune:

Asteptam asa un concert,BRAVO VIENA...sper din suflet sa fie transmis si la TV si mai ales aici in State,ca astai nu prea dau ce este in Europa...si mor daca nu-l vad...cred ca o sa fie minunat!!!




"Before you judge me, try hard to love me."MJ


Mirela si puiul scump, Robert Cristian(19 oct.2004)
Pozele noastre aici... http://community.webshots.com/user/CRISMIR1001
...sau aici...
http://community.webshots.com/user/CRISMIR100

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mj_girl spune:

buna dimineata fetelor, Michael
de azi nu vreau sa mai fiu moderata
in rest....
sa aveti o zi frumoasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mj_girl spune:

Citat:
citat din mesajul lui mj_girl

nu pot sa cred? come together nu a fost propusa ca melodia zileibagati un oki aici
http://www.youtube.com/watch?v=w_Z8k5ChsX8

si versurile

Here come old flattop he come grooving up slowly
He got joo-joo eyeball he one holy roller
He got hair down to his knee
Got to be a joker he just do what he please

He wear no shoeshine he got toe-jam football
He got monkey finger he shoot coca-cola
He say "I know you, you know me"
One thing I can tell you is you got to be free
Come together right now over me

He bag production he got walrus gumboot
He got Ono sideboard he one spinal cracker
He got feet down below his knee
Hold you in his armchair you can feel his disease
Come together right now over me

He roller-coaster he got early warning
He got muddy water he one mojo filter
He say "One and one and one is three"
Got to be good-looking 'cause he's so hard to see
Come together right now over me

este melodie The Beatles, dar trebuie sa recunoastem ca MJ are o prestatie B E S T I A L A. El este mj de care , asa vreau sa-mi aduc aminte de el

Rog treceti melodia pe lista de asteptare pentru melodia zilei, daca a fost propusa si n-am cascat eu okii bine, scuze..


astept parerile voastre pentru asta
na, c-am invata cum e si cu citatu'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns purple_blue spune:

Citat:
citat din mesajul lui mj_girl

buna dimineata fetelor, Michael
de azi nu vreau sa mai fiu moderata
in rest....
sa aveti o zi frumoasa



"COME TOGETHER" ..cand am vazut filmul am tot dat replay la final pana mi-a fost frica sa nu stric dvd-ul. Cu asta, pe langa Give into Me, mi se intareste mie presupunerea ca ar fi putut sa cante aproape orice gen muzical ar fi vrut, si tot l-ar fi facut intr-un mod special.
Ca sa nu mai spun ca in perioada asta as fi devenit eu d-na Jackson...numai ca destinul nici nu "m-a adus" la vreme, nici in zona lui

Si pt ca asta fiind la finalul filmului "Moonwalk", si pt ca acum citesc "Moonwalk", m-a impresionat foarte mult ce i-a spus mama lui:

"She taught me that my talent for singing and dancing was as much God's work as a beautiful sunset or a storm that left snow for children to play in."
Merita sa cititi cartea daca nu ati facut-o pana acum. Eu sunt doar la inceput; e foarte interesant sa citesti si sa faci conexiunea cu reportaje, interviuri sau filmari pe care le-am vazut. Stiu ca in carte a fost sincer, asa ca e super sa vezi lucrurile pe care le-ai vazut deja, prin ochii lui.
Deja sunt traumatizata si in rau si in bine (daca imi permiteti sa dau ambele sensuri acestui cuvant)
Sa nu ma bateti daca tot revin cu citate din carte, dar ma zapacesc deja si nu am cui sa spun ...ca se presupune ca as fi normala

"...Even with nine children she treated each of us like an only child." ( Si de ce acum nu a mai avut influenta asupra lui? Asta ma roade pe mine...)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rhoneea spune:

Buna dimineata fetelor - Michael

Am reusit doar sa va citesc...
Despre flash mob-uri nu au fost atat de reusite dar nu asta conteaza ci faptul ca toti acesti oameni au venit acolo cu un singur gand"Michael"si asta imi umple sufletul de bucurie


Irina mamica sefului mic Pierre-Sebastien





www.onetruemedia.com/shared?p=336a8e388908e126cef388&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">
*Miracolul nostru*




"If you wanna make the world a better place, take a look at yourself and make a change!"
Michael Jackson

Mergi la inceput