Puiuti de Randunici 2008!! (295)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lianam spune:

[emoticon politist] am venit cu sectoristul sa ma legitimeze in fata voastra, sa nu spuneti ca n-ati mancat, n-ati baut ca nu stiati cine face cinste, si nu papati de la straini

serviti va rog, daca se poate de ce sa nu chefuim


si uram si noi la multi ani si sanatate la toate teodorele si toti teodorii si tudorii

stiu de 3 puiuti bolnaviori, care sper sa isi revina cat mai curand , am citit acum ca si eric dragalasul se lupta iar cu nenorocita aia de coli - puiu mic, si mamica lui si blankar sa ii mai faci tortulet din ala frumos cu catelusi, sa sperie iar brontozaurii
mmmmm....nu mai stiu ce mai aveam de zis, poate poate reusesc sa mai citesc azi si sa mai scriu, momental ma retrag in zona crepusculara ... -ici la tot stolul de randunici

p.s.: daca auziti la stiri de una care a schingiuit in mod sadic vecinul de la 6, sa stiti ca eu sunt

--------------------------------------------------------------------------------------------
"Invata din greselile altora, ca nu ai timp sa le faci tu pe toate" - Sigmund Freud

"Omul traieste mai putin de 100 de ani si isi face griji pentru 1000"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blankar spune:

Luny, normal ca nu am nimic de pierdut
o sa incerc,oricum rau nu o sa ii faca pe
langa antibiotic,ii reface flora intestinala

Liana

Naty am uitat sa te intreb daca a facut vreo infectie
copilasul nasei? sau e pe antibiotic preventiv?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zozela spune:

Citat:
citat din mesajul lui lianam
p.s.: daca auziti la stiri de una care a schingiuit in mod sadic vecinul de la 6, sa stiti ca eu sunt


Sa nu-mi spui ca inca gauresteVin sa te ajut!

blanka-imi pare rauSanatate muulta!

celor care se serbeaza azi!

Alice,luny+Muffy,Ramo,Stela,Raluca!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lianam spune:

Citat:
citat din mesajul lui zozela

[quote]citat din mesajul lui lianam
p.s.: daca auziti la stiri de una care a schingiuit in mod sadic vecinul de la 6, sa stiti ca eu sunt


Sa nu-mi spui ca inca gauresteVin sa te ajut![quote]

ba daaaaaa ....bormasini, picamere, baros...DIN LUNA MAI!!!!! teo nu mai poate dormi dupa amiaza de atunci, sau adoarme si trezeste in zgomote, terifiata, e ingrozita acum la orice zgomot, plange, se ascunde, cu toate inventiile si povestile mele ptr a o calma....si asa e ea chinuita de atata vreme de dinti, masele, lipsea badaranu'



--------------------------------------------------------------------------------------------
"Invata din greselile altora, ca nu ai timp sa le faci tu pe toate" - Sigmund Freud

"Omul traieste mai putin de 100 de ani si isi face griji pentru 1000"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramo_cata spune:

liana naspa cu vecinul ...bai ar trebui sa-l reclami macar intre orele de odihna sa faca liniste...din luna mai?!??!? ...pai ce face frate acolo?cat sa sparga cat sa dea gauri?

am culcat si eu zvarluga,a facut kkutza cam subtire,oare sa fie de la antibiotic?in rest papaceste f bine...aaa fructele mai nou i le fac suculet..o portocala cu o juma'de banana si un picutz de lamaie...altfel nu mai vrea sa manance..sper sa-i treaca mofturile si sa manance si el ca copii mari...

mimo multa sanatate lui teo si sper sa fie mai bine...imi pare rau ca a ratat plimbarea de azi..off ...hai ca o sa fie bine

am incercat sa-l filmez pe andru cum canta si cum zice "mama nana" dar nu prea am reusit..am prins cateva secunde ..uita-ti aici..eu mor de drag cand imi zice "mama"...asa apasat si putin melodios

http://community.webshots.com/album/573932916ObUuto

...zic sa mai inveselesc putin ramurica,sper sa nu va supi pe mine,dar hai sa mai iesim putin din butoi....sa uitam putin de discutiile aprinse si sa ne rugam ca puiutzii sa fie bine






RAMI mamica fericita de puiutz mic si iubit ... ANDREI


http://community.webshots.com/user/ramonika8128

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Buna fetelor!
Va multumesc pentru toate gandurile bune si urarile de sanatate! Stef cred ca e mai bine, mai putin miorlait decat ieri...aseara am adormit cu el si randunoiul m-a trezit si m-a trimis la Vlad si a dosrmit el cu Stef...dimineata la 6 oricum nu-l auzea cum plange in capul lui si tot eu m-am trezit sa-i fac laptele, ma bucur ca-l papa pe-asta, apoi ne-am trezit toti la ora 10:15! M-am odihnit, azi sunt mai linistita!
Acum doarme de la 2 jumate, singurel in camera, in patul lui Vlad...

Eu am profitat de randunoi si a stat el cu baietii si eu am copt 5 kile de vinete, le-am curatat, am facut o praji bunaaaa , am intins 2 masini de rufe, mi-am facut baie ca eram afumata toata !! Ma duc acum sa spal aragazul ca e jale ce-i pe el de la copt!

Luny a ajuns la dr., ii tin pumnii sa-i dea lui Muf de cap si sa se faca baiatul bine, ca e groaznic!!

Eu ma bucur ca ia praful ala de aciclovir, il dizolv inceiut si il bea cu paiul! ma chinui insa ingrozitor sa-i dau cu glicerina sau tantum in gurita, nu deschide neam gura si urla rau daca il fortez..of...de mancat, mananca...dimineata juma de ousor fiert cu branza de vaci si paine, apoi aproape o nectarina cubulete, e lesinat dupa nectarina dulce sau pepene galben! la pranz a papat tot 5-6 gurite de ciorbita si apoi sia baut laptele la somn.

Blanka, imi pare nespus de rau de bietul Eric cu infectia aia...fir-ar ea sa fie!

La multi ani Teodorelor si Teodorilor, sa fiti sanatosi[/b]! de bunatati pe crenguta, bune toate, de la toata lumea!!

Zau daca mai stiu ce vroiam sa zic...
Va pupez pe toate si revin!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lianam spune:

ramo sa-i ia naiba cu casa lor... am fost cat se poate de intelegatori o luna, doua, dar.....am chemat chiar de ziua mea si poitia, ca nu se putea dicuta cu ..."domnul"; nu vreau sa imi exprim parerea despre cum este citita si "inteleasa" legea de cei care trebuie sa om aplice....in fine....traiasca romania si mare parte din locuitorii ei care "imi provoaca" muuuuult patriotism ...asta e...bucura-te ca stai la curte ; nu scapi de toate marlaniile, dar macar de o parte....ce-ti face blondutul ?
bubu -ici la bubulici....si la bubulina ...ma bucur ca sunteti pe calea spre insanatosire

--------------------------------------------------------------------------------------------
"Invata din greselile altora, ca nu ai timp sa le faci tu pe toate" - Sigmund Freud

"Omul traieste mai putin de 100 de ani si isi face griji pentru 1000"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Liana, n-am cuvinte despre renovarile interminabile de la bloc , la un moment dat nu le mai suporti!!! 1-2 luni maxim iti ia sa faci o casa ca lumea, dar gata, frate, ca innebunesti! si macar de ar respecta orele de liniste!

Ramo, ce dulce e blondanetul pus pe shotii! are si el o fatzuca de smecheras, mama, mama

Gata si aragazul meu...cam gata cu treaba pe ziua de azi..am papat si o felie de pepene si m-am racorit...sa vad ce le dau la pitici diseara sa pape...voi ce-ati mai pregatit bun la puiuti? felul doi.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca2107 spune:

Bubule, ma bucur ca sunt mai bine puiutii. Soacra mea stiu ca pune pe aragaz , cand coace, folie de aluminiu si nu mai are grija cu spalatul aragazului, iar o prietena coace vinetele in cuptor in tava.

Raluca - mami de Briana Maria (06.06.2001) si Sabin Matei (13.03.2008)
poze
www.onetruemedia.com/shared?p=831d37be48d348ed78a9b4&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj primul anisor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Ralu, am incercat si eu cu folie si tot se scurge zeama si intra pe dedesubt...si tot trebuie spalat Dar data viitoare o sa pun, ca vreau sa coc 10 kile , bagam la congelator pt. iarna, plus ardei copti, din aia grasi si rosii Macar de am mai putin de spalat la el
Daca nu stiti, cea mai meseriasa solutie pt. aragaz mi se pare Asevi, super buna! dizolva arsura de pe aragaz, aia intarita is imediat se ia, fara sa freci la el...e super, sa incercati! Si mai imi place Mr. Muscolo, solutia aia portocalie, tot de aragaz. E bun si trimful, dar miroase naspa, bleah...

Ce-o si facut Luny, o fi ajuns acasa...


Mergi la inceput