Mamici de fulgusori de nov.dec 2009 (72)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns laviniablaga spune:

sa stii ca e o idee buna camy, insa pana atuni sper sa ne mai conversam prin intermediul odiseei. cand e baby expo la bv? poate vin si eu intr-o plimbarica, si cine stie, ne vom intalni

A da viata te aduce mai aproape de divinitate, deci oricat de greu ar fi, incearca sa fii fericita....Lavi, mami de Rares Cristian 26+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rgagapie spune:

Fetelor stitid cine am uitat k are ziua d nastere in august alina.a, a fost in 5 august .

Zambeste, maine poate va fi mai rau.
Ramona +23 Maya Paula

http://community.webshots.com/album/572945398WblguB

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns busymummy spune:

Neatza, fetele!

Camy, BRAVO!

A_driana, putica se pune in jos, daca nu vrei sa ai pampers uscat si body ud fleasca... din experienta iti zic.

22+ si mami de Bebe Baiat??? si Andi- 4 ani.
http://picasaweb.google.com/nov.dec2009/Busymummy#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lidia74 spune:

KATY ma bucur ca ai fost la medic si ca esti ok.

CAMY ce usurare....bine ca placenta nu e cu probleme si bebe e bine. Ai stat cu morcovu' din cauza lui Pop asta. Dar bine ca e ok.

Pupici la toate fetele. Va doresc o zi frumoasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alinus25 spune:

Neata la burtici!

Katy bine ca nu ai nimic, dar nu-mi explic atunci de la ce ai avut dureri si urina colorata...

Camy slava Domnului! Ma bucur ca sunteti bine. Sa dea Domnul sa nu mai ai sperieturi de genu asta...

Deci pana la urma putzica se pune in jos?? Eu stiam ca in sus...

Alina 25+ si Riana-Antonia 25.01.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

Citat:
citat din mesajul lui laviniablaga

sa stii ca e o idee buna camy, insa pana atuni sper sa ne mai conversam prin intermediul odiseei. cand e baby expo la bv? poate vin si eu intr-o plimbarica, si cine stie, ne vom intalni

A da viata te aduce mai aproape de divinitate, deci oricat de greu ar fi, incearca sa fii fericita....Lavi, mami de Rares Cristian 26+


babyexpo in Brasov????????...nu stiu... o sa vad eu...dar sincer nu merg acolo...am testat piata...am gasit lucruri de calitate la preturi accesibile, mi-am terminat lista..asa multe oricum nu mai am de luat pt bebe...ne descurcam cu ce ami avem de luat...


Eu am mai fost la Babyexpo...sincer nu stiu de ce e asa mare tam-tam...nu am fost niciodata multumita de asta...nu mi se pare ca ar fi mai ieftine atunci, dimpotriva toti se aliniaza la aceleasi preturi...

Daca vrei, ma interesez oricum si o sa aflu cand este...dar daca vi, te fac un turul orasului si te duc sa iei lucruri faine si de calitate la preturi BOMBA..

Cami,mamica ingerasului Darius-Andrei
n: 15.07.2008
d: 16.08.2008

ingerasul Darius-Andrei

www.Darius-Andrei.piczo.com

http://nshrine.com/shrine/Darius

Sa-l ajutam pe Alex
26+ Darius mi-a trimis de ziua mamei cel mai frumos cadou, un bebe!

bebe Flavius Cristian

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

de ex salopeta de blugi am luat-o cu 10 ron si pantalonasii cu 7,5 ron...o sa le fac poze azi sa vezi ce faine sunt...si moale materialul si bumbac 100% si sunt de iesit afara cu ele...

Cami,mamica ingerasului Darius-Andrei
n: 15.07.2008
d: 16.08.2008

ingerasul Darius-Andrei

www.Darius-Andrei.piczo.com

http://nshrine.com/shrine/Darius

Sa-l ajutam pe Alex
26+ Darius mi-a trimis de ziua mamei cel mai frumos cadou, un bebe!

bebe Flavius Cristian

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihamora spune:

Neata!

Lavinia - Nu mi se pare mult 9 kg, nu te mai stresa.

Despre alaptat - noi nu am avut niciodata program, doar la cerere, si nici cu mancarea nu am avut program, tot la cerere,nici cu somnul...adevarul e ca suntem si plimbareti si un program strict ne-ar fi stricat planurile
Garmastanul nu a prea mers la mine , in schimb am avut o crema cu lanolina din Ca aia mi s-a parut mai buna...

Floricik - felicitari pentru fetita!

DianaR -arati super! frumoasa burtica si minunati copilasii, sa-ti traiasca!

Katy - frumoasa burtica si Andrei e un dulce. Eu nu am reusit sa te vad la fata, imi apar numai poze de la gat in jos...

Laura G - foarte interesante sfaturile, multumim.Cu dormitul pe spate...stiam ca se recomanda ca bebe sa doarma pe o parte in caz de da afara laptic...

Camy - ma bucur f tare pentru vestile bune.

Andrecluj - bafta la eco!

Adriana - sincer eu ii puneam pampersul cum se nimerea, nu tineam cont, rar se intampla sa se ude pe burtica.


Michelle 21+ "Smiley"si DOMINIC 15.05.2007

POZE



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns smaranditza spune:

Wow, ce de informatii utile!!
Mi-am descis deja un folder separat in care salvez toate sfaturile, listutele si ideile pe care le scrieti. Listuta cu hainute, mobilier si alte lucruri necesare pt bebe e ff utila, pt ca efectiv habar nu aveam cu ce sa incepem cumparaturile. Ma gandesc ca ar fi potrivit sa cerem parerea mamicilor de la odiseea de nov-dec 2008 in privinta listei. Cu siguranta ne vor prinde bine sfaturile lor.

Am ras de faza cu putzica in sus sau in jos dar tot nu stiu cum trebuie pusa busymummy, si eu ma gandesc ca e logic sa stea in jos, sa ude pampersu, nu burtica
Apropo, sunt viitoare mamica de BAIETEL! Rog fetele care se ocupa de listuta sa imi treaca mult asteptatul si visatul carucior albastru

Camy, ma bucur ca tu si bebe sunteti bine.

krelia, m-am distrat de numa ieri, cand am citit povestioara ta

KATY, bine ca totul este ok. Incearca sa ai mai multa grija de tine, mai multa odihna si repaus. Activitatile casnice nu se vor termina niciodata.



25+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miany75 spune:

buna ,fetele! Vad ca ati devenit tare harnicute ! ma duc sa va citesc din urma si revin..O zi buna tuturor!!


miany
26+ DAVID ANDREI

Mergi la inceput