Burtici de prunci pretiosi Mar-Apr 2010 (9)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CoriMami spune:

Buna seara,
am petrecut minute bune sa citesc ce au mai scris mamicile de dimineata pana la ora asta.
oanka80 felicitari pt bucuria de la ecografie! Si eu m-am programat la o eco la 10 saptamani, si vreau sa te intreb daca tu ai facut-o transvaginal sau abdominal.


Mami si tati il asteapta pe mugurashul lor cu drag!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mar_apr_2010 spune:

buna fetelor. aici happymum...

sa inteleg ca voi sunteti schimbul de noapte?

vreau sa va spun asa: actualizarile listutei - ok si link-ul de la alessicoo este la locul lui la link-uri...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happymum spune:

multumesc mult pentru incurajari. mai asteptam putin si apoi vom vedea.
ieri am gasit ceva rozaliu pe chilot si s-a luat un pic de rosu si pe hartie. apoi nimic. astazi am gasit in mucus un punct foarte mic de rosu, mucusul avea o usoara nuanta de galbui, dar transparent. si am mai avut o usoara jena la burtica.

in rest cam atat. continui sa va citesc.

la toate fetele.



anamicu

_

www.feminitate.org/" target="_blank">De doula: Feminitate si fertilitate
Ingerasul meu a zburat pe alt cer la 16/17 saptamani
Poze noi cu maruta mea
blog 1------blog 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aleesicoo spune:

poate nu am inteles eu bine tie nu ti -au venit uratii?se lasa cu ochisori?

Citat:
citat din mesajul lui happymum

multumesc mult pentru incurajari. mai asteptam putin si apoi vom vedea.
ieri am gasit ceva rozaliu pe chilot si s-a luat un pic de rosu si pe hartie. apoi nimic. astazi am gasit in mucus un punct foarte mic de rosu, mucusul avea o usoara nuanta de galbui, dar transparent. si am mai avut o usoara jena la burtica.

in rest cam atat. continui sa va citesc.

la toate fetele.



anamicu

_

www.feminitate.org/" target="_blank">De doula: Feminitate si fertilitate
Ingerasul meu a zburat pe alt cer la 16/17 saptamani
Poze noi cu maruta mea
blog 1------blog 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uta_ciun spune:

happy, poate a fost implantarea, la cate zile de la ovulatie ai vazut pata pe chilot

si eu am observat, inca dinainte de a face testul, mai mult mucus, chiar ma gandeam ce se intampla, arata mai mult cu mucus fertil si stiam bine ca trecusera zilele fertile

chiar si acum la atitea saptamani tot mai port absorbant zilnic

9+
Asa creste bebe

"Making the decision to have a child...is to decide forever to have your heart go walking around outside your body." – Elizabeth Stone

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happymum spune:

alessicoo nuuuuuuuuuuuu....... mai e pana pe 12/14...

nu stiu ce sa zic raluca... iti dai seama ca ar fi o adevarata minune pentru mine... eu cred ca ovulatia a fost sambata... dupa cum a intepat ovarul drept. cu o zi inainte am avut albus muuuuult...
dar... eu nu prea am avut ocazia sa prestez luna asta... am profitat sambata bineinteles, dar seara cand am ajuns acasa... nu o fi fost prea tarziu?

vom vedea. nu mai vreau sa vb de ciudateniile din zilele astea, ca mi-e sa nu fie iar imaginatia mea... cum o vrea Domnul.

_

www.feminitate.org/" target="_blank">De doula: Feminitate si fertilitate
Ingerasul meu a zburat pe alt cer la 16/17 saptamani
Poze noi cu maruta mea
blog 1------blog 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellanik spune:

Buna.Dupa cutremurul de azi- la care m-am speriat taare de tot - ne-am decis sa mergem sa-l vedem pe bebe.Am sunat la clinica si ne-a facut eco o dna dr atat de finuta si draguta .Bebe al nostru dadea din bulanashe, dansa, scotea mana din gura chiar cand dr mi-a bagat chestia.S-au vazut orbitele .Tati zice ca e dansator ca el, ochios ca mami si copanos tot ca ea.Si inca ceva.Pana sa fac eco am avut usoare emotii dupa m-am relaxat cand l-am vazut pe frumushel si cand am inceput sa vorbesc a inceput si el bulaneala.Cum taceam, cum se linistea, cum mai ziceam ceva hop si el cu copanele.Declar deci ca m-am indragostit ireversibil.Ne-a facut un sir intreg de poze la care stam si ne holbam amandoi cu zambetul pe buze.Peste 2 sapt si un pic avem DT si masurarea translucentei nucale dar sunt convinsa ca va fi ok.
Dr mea este anti-vitamine daca nu e nevoie.deocamdata a zis ca eu sunt ok si imi da vit doar daca vreau sa ma ingras, ceea ce nu e cazul.Ea e de parere ca vitaminele sintetice nu sunt bune si sa incercam sa luam din alimente vitaminele.Bine, bine, o sa spuneti ca din alimente nu asimilati.In cazul acesta nici vitaminele sintetice nu vor fi asimilate.Eu sunt de acord cu ea si nu iau decat acid folic pana prin sapt 14 a zis dr si suc de portocale/grepfruit piersici, oua, pepene, linte, ciuperci.Pup pe toata lumea fara exceptie .Ati scris o groaza .
Happymum iti tin toti pumnii stransi:si ai mei si ai lui bebe.

9+
Eu si bebe il iubim pe tati !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happymum spune:

ellanik ce emotionant!
vreau si eu.....

felicitari pentru intalnire... are dreptate doctora ta... si as putea sa iti sugerez si suc din legume... mai ales sfecla rosie... e hranitoare.



_

www.feminitate.org/" target="_blank">De doula: Feminitate si fertilitate
Ingerasul meu a zburat pe alt cer la 16/17 saptamani
Poze noi cu maruta mea
blog 1------blog 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aleesicoo spune:

Neata! Va invit la o cu mult laptic si zahar dupa gustul fiecaruia .
Elanik felicitari pt eco , ma bucur ca bebe e bine si isi formeaza tot confortul pt sederea lui de 40 de sapt
Happy Doamne ajuta sa fie bebelin si scuze daca am facut vreo gafa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marsy_baby spune:

Neatza fetelor! aleesicoo mi-ar prinde bn o cafe cu lapte ca sunt la munk si ma cam apuk somnu cateodata vad ca aici sunt multe gravidutze ca si mine Sarcina usoara sa aveti!




10+ DPN : 02.03.2010

Mergi la inceput