Albinute & bondari de martie-aprilie '07 (124)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxanici spune:

Diana, sunt vesti bune pe de o parte, pe de alta parte ma gandesc ca iti va fi greu fara Alex ca abia asteptai sa il aduci.
Spor la casuta daca tot o incepeti.


Bianca, stii ca mai are timp sa se intoarca, numai sa si "vrea". Tinem pumnii sa se intoarca cu susul in jos. Pana la urma e baiat? Ai spus oare si nu am fost pe receptie? Ce nume ii pui? sper ca rares, nu?! :-)))

ElenaGiulia, sa dea DD sa va iasa planurile. Asteptam samurasul pe plaiurile mioritice.

Eliano, bag seama ca ti-a mancat pisica limba ori ai de lucru pana peste cap, ori te confrunti cu ceva greutati si nu vrai sa zici aici.


Maine vine pufuuuuuuu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

N-am ce sa zic... toate's la fel... greutati nu... de lucru ca si pana acum trebe ieri... si copiii din ce in ce mai neastamparati... mai ales ca sutn toti trei acasa pana in toamna... e ca la nebuni la noi acasa



Eliana cu Elena (23/10/04), Andrei & Mihai (03/03/07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabi78 spune:

Buna fetelor!

La Multi Ani sarbatoritelor din ultimele zile! Sa fiti sanatoase si fericite!

Pe noi ne scuzati ca nu mai aparem dar timpul parca a intrat in sac!
Copii sunt bine, amandoi, sunt super dulci si chiar daca uneori se crizeaza amandoi in acelasi timp si sunt si singura si nu prea stiu cum sa le fac fata ... ei bine ... tot e super!
Tudor nu inceteaza sa o "calareasca" pe Bianca ... si trebuie sa stau pe langa ei ca de atata dragoste mi-e teama sa nu iasa scantei. E foarte simpatic cand vrea ce nici nu va trece prin gand sa faca cu sora-sa.
Azi a venit cu o minge la ea si i-a spus "hai Bianca jucam fobal" si i-am spus ca nu poate pentru ca ea e prea mica si nici nu nimereste mingea ... asa ca a adus o minge mai mare d-aia de gimnastica si a spus ca pe aia sigur o nimereste .

Ne pregatim si de botez (pe 16, duminica viitoare) si am alergat sa cumpar de imbracat pentru Tudor, apoi pentru mine, apoi pentru sotul din dotare, apoi sa cumpar cadoul nasilor, apoi sa caut o tiganca sa imi faca niste aranjamente pentru mese si tot asa ... ca fiecare chestie se face intr- o zi pentru ca ma plec de acasa cand dorm amandoi si ramane mama.
Ca am adus vorba si mama sunt suparata tare si cu ea, pentru ca a inceput sa aiba niste ameteli si nu mai auzea cu o ureche si ma zis ca are dop de ceara si cand a ajuns la medic am constat ca la urechea respectiva i-a scazut auzul la jumatate si e posibil sa se piarda de tot sau sa fie nevoie de aparat auditiv. Acum face un tratament si mai vedem ... dar va inchipuiti ca e foarte neplacut.

Am vazut si pozele ... toate toate!
Maya frumusica, Timeea inca febeletea mea, Winnicu simpatic si cu o mama tare frumoasa si imbracata si dezbracata, Ariana, Mihaita, Razvi, Alex, Raresu ... frumosi frumosi copii!
Cele mai recente poze sunt cele din America si am observat ca Amalia are patut ca al lui Tudor Si din pozele mai vechi ale voastre trebuie sa spun ca pe cele de la gradina zoo le-am admirat nespus. Pai ce aveti voi acolo pe langa trei amaraciuni ale noastre de aici ... ohooo

Imi pare tare rau de probleme lui Winnie si sunt interesante metodele despre care ti-a spus doctorul.

Felicitari Diana pentru maraton. In pozele pe care le-ai dat am vazut si un tip de Ploiesti (cel cu barba si cu pletele albe) Este un tip foarte amarat pe care l-am ajutat la un moment dat cu fetele de la Mamici din Ploiesti. Tipul chiar alearga pentru bani ... are o poveste incredibil de trista.
Imi pare rau ca nu il poti aduce pe Alex acasa dar macar esti linistitta ca e f bine ingrijit.

Edy e foarte tare ca de obicei ...

Pai ce o mai fi de spus nu mai stiu, ca sa stiti ca citesc de vreo 3 zile si nu pentru ca ati fi scris prea mult, ci pentru ca citesc printre picaturi.

Pupam tot stupul!



Sa il ajutam pe Andrei!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kitty spune:

Buna seara fetelor!

Diana multumesc de incurajare, momentan ma dor toate...cred ca am exagerat ieri, sper sa nu ma las, as avea nevoie de miscare si fizic si psihic.
Imi pare bine si rau pentru voi....bine ca o sa va faceti casuta mult visata si rau pentru ca stiu cat iti doresti sa fie Alex langa voi. Consolarea e aceeasi: el pare fericit acolo.

Raisa are niste texte de te topeste...Distractie placuta in excursie!

Bianca am auzit cazuri in care bebe s-a intors in ultimul moment, poate o sa fie asa si la voi. Daca nu e neaparat necesara cezariana? O prietena a nascut natural un copil de 4100 g pelvian, fara nici o problema. Acum, doctorul tau stie cel mai bine.
FRumusica Amalia cu chilotei in cap...si si tu cu burtica!

Gabi te pup ca iti faci timp pentru noi. Imi inchipui ce greu trebuie sa-ti fie ...cand ne intalnim cu sora-mea trebuie sa fiu tot cu ochii pe Giulia sa nu sara pe bebe...cred ca e greu cu amandoi. Spor la pregatirile pentru botez si sanatate mamei tale!

Elyanne...imi pare rau ca te simti coplesita, te inteleg..la mine sunt doi doar (plus liota de colegi a lui Raul tot mereu ) si tot imi tot doresc sa fiu la servici mai bine! Macar la tine vacanta abia urmeaza, la noi ..partea buna s-a dus.

Laura ia partea buna...va simtiti bine, Edy se distreaza, acum asta e...la vreme nu-i putem comanda!

N-am mare lucru de spus....dimineata sunt bine dispusa, vesela, am rabdare cu ei...apoi ma cam satur, astept dupamasa sa alerg, in afara de faptul ca ma dor toate deocamdata, ca nu am destul antrenament, ma relaxeaza.
Giulia e foarte receptiva, invata multe poezii, cantece, ajunge sa i le repeti de cateva ori, apoi vine ea si intreaba...."acuma ce cantam mama? acuma ce mai spunem?"
Altfel e ca un papagal, repeta tot ce aude, nu putem vorbi nimic de ea. Ieri capca facea glume: Giulia vine vreun nene la mama cand sunteti numai voi doua? si astazi Giulia ii spune tatalui meu: A push tata ca vine un nene la mama...






Kitty, Raul 25.05.1999 si Giulia 12.03.2007
Poze
slideshow

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kitty spune:

Poate mai bantuie cineva pe aici...si hai sa impart cu voi:

http://www.miculprint.go.ro/cap21.html



Kitty, Raul 25.05.1999 si Giulia 12.03.2007
Poze
slideshow

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaia.nevia spune:

Hello. Venim si noi cu perle din ciclul "sa facem misto de mami"

- il dau in leagan, fericire mare. da capul pe spate si se loveste de spatar si incepe sa rada.
Eu il intreb "de ce dai cu capul, draga?"
si el... "de leagan" si rade la (de) mine...

- plimba pe parchet un porc de plastic, albastru.
Ce faci?, il intreb
"te tarasti cu pocu"
si ce face porcu? "albastru" vine raspunsul prompt...

- scartaie papucii pe gresie si face un zgomot enervant. Pana la urma strig la el, sa se potoleasca.
Si el "faci ca Pato, da-da-da"...
iar azi incepe sa topaie pe strada si sa-si dea cu palmele peste fund "dansezi ca Pocoyo!!!"
Pocoyo asta, un adevarat izvor de inspiratie...

Ah, si e sensibil la haine si pantofi... I-am luat o pereche de adidasi frumos colorati, i-au placut atat de mult incat s-a descaltat de papuci si s-a incaltat singur... ceea ce de obicei nu face, iar azi i-a cerut lui TL specific la plimbare sa-l incalte cu ei...
El, asa, ca sa enerveze copilul s-a prefacut ca nu pricepe, dar ti-ai gasit cu cin' te pui... nu au plecat fara adidasi, dom'le...

In rest, suntem plini de muci, si tusim... (cu totii)

Pupam stupul


si... era sa uit... de tuksi-tuksi, ati auzit? Aveti si voi???

"vine tuksi-tuksi"
ce e aia?
"e in case!!!"
hai, ma, si ce face?
"ia copiii. ()... la plimbare ()"
si unde e?
"in case"
a, tu il vezi?
"da. si mami il vede"
unde????
"e tati!".

hm... si de aici ne invartim in cerc, ca daca il intreb mai multe raspunde numai cu "da".... sper ca nu l-a speriat bunicul cu ceva "bau-bau" ca ma supar rau. Oricum n-ar recunoaste... in fine.

Gaia, mumă pentru voi:
Bebeloi si Bebedoi , poveste despre inceputuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns radcarmen spune:

Salutare fete cucuiete!


Diana, ma bucur sincer ca lucrurile cu casa se misca, Doamne ajuta sa o terminati cat mai repede si sa il aduceti pe Alex inapoi direct in casuta de vis. Te cred ca ti-e ingrozitor de greu fara el, dar macar te consolezi cu ideea ca e bine ingrijit si fericit acolo plus ca la revenirea in Bucuresti va avea spatiul lui de joaca mult dorit si o curte minunata! Bafta!

Elenagiulia, tinem si noi pumnii.

Kitty, te imbratisez si ma rog sa rezisti "invaziei" cu bine pana reincepi serviciul.

Ada, sanatate multa si refacere rapida!




Carmen, mami lui Vlad Gabriel - 7 Aprilie 2007
Vlad de la 0 luni la 1 anisor
Vlad 1-2 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madybulancea spune:

Buna seara fetele mele dragi...

Roxy imi pare atat de bie ca esti mai vesele si maine vine pufuu acasa si o sa fii si mai bine!

Diana...stii tu tot raul spre bine...felicitari ptr medalie!!!

Elyanne esti de 3Xmamica esti minunata,energica si cu multa rabdare si putere

Razvi e bine,f bine...vorbeste si el,nu-i tace gura toata ziua,ma uimeste zii de zii....a avut o perioada cand i-au iesit ultimele masele cand se trezea noaptea si cerea lapte si primea...i-au iesit maselele dar el tot cere,i-am scos biberonul acum 3 sapt biberonul de lapte de noapte si automat el nu l-a mai cerut nici pe ala de dimi la 7 (papa seara la 22 apoi la 3 si apoi la 7,exact ca un bebe) dar el in continuare se trezeste si cere dar nu ii mai dau ,dar dimi la 8 primul cuvant e mami papam.....ce program de masa mai ai copii vostri???ce papa inainte de culcare????sunt derutata...

o seara buna!multi pupici!
aaaa....am vazut toate pozele,superbe!!!

gabi esti minunata cum povestesti tu de puii tai!imi faci pofta de ink un bb!!!!


Poze Razvanelu vechi

poze razvanelu noi
Varsta razvan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzuna spune:

Buna!

Nu v-am uitat doar ca de bine ce ne-am intors in tara (de o saptamana si 2 zile) vrem sa plecam la Piatra Neamt si am avut f multe de facut. Asa ca va salutam pe toti parinti ci pitici si ne "vedem" peste vreo 2 saptamani.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elpower spune:

Salutare!
Am vazut o sumedenie de poze cu copii dragi si scumpi. Cum zice Thea, nu mai sunt bebei, sunt fetite si baietei in toata regula.
M-am distrat cu perle de Teo cu Pocoyo si Paco. Baiat destept!
N-am prea multe de spus. Suntem ok. Ne mai crizam, ne mai revenim, mai cu chef, mai fara chef... D-ale varstei.
Eu sper sa ma mobilizez sa ii dau mai multa atentie, sa reusesc sa dorm cum trebuie, sa... sa...
Va pupam!


Ela si Thea-Ioana, darul meu de la Dumnezeu - 26 martie 2007

"Asta înseamna îmbunatatire de viata, sa ajungi la niste gânduri care sa le poti prezenta si sa le poti învalui în rugaciune."

Mergi la inceput