Spiridusi de Ianuarie- Februarie 2006 ( 329)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:

Ali...eu imi pun intrebari dar la Sandra nu la Dani oare cum va fi? oare ce va termina? Oare ce facultate va alege...daca va alege? Oare cu cine se va marita? Oare...oare... atata oare .

De Dani mi-a soptit o pasarica odata ca va ajunge un "om mare". Ce inseamna asta voi vedea la momentul respectiv. Si cam am incredere in pers resprectiva. Daca se adevereste e bine daca nu ...am trait cu speranta asta.

Mama mia...asa tuna aici zici ca cad bombe . Vine ploaia


Bianca , mami de Sandra( 8.07.1997) si de Daniel (17.01.2006)
www.dropshots.com/biancas3" target="_blank">Poze cu noi
Poti sa ai orice valoare,sa fii DOMN(A) e o-intamplare,sa fii OM e lucru mare...
........Fiecare om pe care il intalnesc in drumul meu imi este superior prin ceva. De aceea incerc sa invat cate ceva pe langa fiecare. (S. Freud)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asteryaro spune:

Bianca, merci de cantecel!

Cristina si Razvan (31.01.2006)

poze (1),(2),(3),(4)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumbita spune:

buna dimineata!

multumesc mult de raspunsurile legate de grupa mica versus grupa mijlocie....o sa ma mai gandesc cum e mai bine si pana incepe gradi, vedem.desi eu tot cred ca la 6 ani si 9 luni e f pregatit pentru scoala...eu am mers la 6 ani si 4 luni si, ambitioasa fiind, i-am dovedit pe cei care aveau aproape 8 ani... m-am mai gandirt ca daca il dau la 7 ani si 9 luni, va termina 12 clase la aproape 20 ani...inca 4 ani facultatea...prea mult timp prin scoli...of, unde am ajuns si eu cu gandul....

noi aseara am fost in parc, sebi s-a jucat la toate locurile de joaca, s-a plimbat cu troti, la intoarcere a mers cu mine in fata, am dat drumul la muzica tare-tare si a dansat....tare bine se simtea! am avut iar un accident de pipi azi-noapte...am schimbat lenjeria, bluza, pantalonii...azi dimi nu mai recunostea nimic...."eu nu am facut pipi".

fetele, aseara am avut parte de o surpriza f placuta. in camera mica avem un umeras mare mobil, pe care mai pun ai nostri una-lata cand vin. era tot plin cu camasile lui dani calcate. le-a calcat bona cat a dormit sebi - 3 ore. nu mi-a venit sa cred, imi sclipeau toti ochii in cap de bucurie...si de multumire!!!! eu care in fiecare dimineata ma trezeam mai devereme sa-i calc lui dani camasa sa-i stea bine....nu-mi place sa calc anticipat...odata pentru ca daca o pun in sifonier mi se pare mie ca se sifoneaza la loc si odata pentru ca e ffffffff cald ....

a mancat si ieri supica, strecurata...cu paine de data asta!

tot ieri, s-a trezit socra-mea cu edi ca-i zice "suparat pe tine!" ea" de ce esti mai suparat pe mine?"....el" e patu' meu!"...si se duce in sufra, ii ia patura de pe pat si isi pune el paturica lui si se culca acolo...

bianca sa dea DD sa ajunga dani "om mare"! ce bine ca ai socrii care au "productie" proprie...asa mancati sanatos( fara ingrasaminte ), mai scutiti niste bani si te mai si ajuta in pregatirea conservelor...

ali cum mai e ianis? mai e mucios, cu febra?

toanca nu te-ai intors de la venetia?! verm detalii!!!!

www.dropshots.com/bumbita" target="_blank">am mai pus si eu poze noi- noute cu baietii mei

bumbita mami de 2 eduard ( 25 septembrie 2007 ) si sebastian ( 03 ianuarie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asteryaro spune:

Bumbita, asa bona mai rar! Bravo ei, femeie harnica. Sa ai grija de ea, dar... si cu ochii'n 4, asa, de control. Dragalasi taaare baieteii tai. In fata cu tine in scaunel sau cum? Eu sunt cam la faza asta, noroc ca Razvanel sta in scaunel in spate, si DA, tot cu muzica TAAARE, greceasca avem, preferata lui , nu stiu de ce, bine ca si mie-mi place rau de tot. Si zice: DA MUZICA MAI TAREEE! Eu o dau, dar doar putin . El: mai tare, mami, sa se audaaaa! E cam zurbagiu fii-miu, nah .

Aici este innorat, ce bine, ne pregatim sa iesim, am de facut niste plati, apoi poate un tobogan la mc, sa vedem.

Cristina si Razvan (31.01.2006)

poze (1),(2),(3),(4)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:

Buna dimineata si de la mine.
Eu am pus la foc o tocaitza de purcel asa cu multee legume si o vom manca cu penne . Mai am inca ciorba de cartofi pt azi.
Voi pt cate zile faceti ciorba? Eu cel mai putin pe 3 zile...mai puti nu pot ca nu am oale..si cel mai mult pe 5...are e deobicei ciorba de fasole boabe unde bag si ciolan afumat . Si daca mai ramane si ma plictesc de ea o arunc ca niciodata nu mananc ceva ce e vechi sau de ce m-am saturat. Sau este zi cand nu mancam ciorba chiar daca am.
Bumbi, bravo bonei. Ai grija sa o rasplatesti modic sa nu se invete cu narav dar s-o rasplatesti putin ca sa se simta si ea bine si stimulata. Asa spune in managemtul resurselor umane . Doamne ce mi-a placut cursul asta..scris de proful meu de la scoala. Daca vrei ti-l trimit..nu ca nu l-ai avea (de altcineva scris)dar e interesant.
Pai daca asa gandesti cu scoala atunci nu sta pe ganduri si muta-l direct in grupa mijlocie.
Astery spor la treburi

Aici e soare in ciuda codului galben ce trebuia sa fie. Imi arata ca vor fi ploi dar poate mai incolo.
Eu azi vreau sa ma apuc sa recitesc cartea de conta si nu doar atat ca sa fiu cat de cat pregatita pt testul de maine ca cine stie ce intrebari ne da. Si macar sa am ceva habar ca doar teoretic ar trebui sa am teoria proaspata in memorie . Deja am uitat din ea...serios .
Merg in centru, la real, undeva...si s-a dus ziua.
Sa aveti o zi frumoasa

Bianca , mami de Sandra( 8.07.1997) si de Daniel (17.01.2006)
www.dropshots.com/biancas3" target="_blank">Poze cu noi
Poti sa ai orice valoare,sa fii DOMN(A) e o-intamplare,sa fii OM e lucru mare...
........Fiecare om pe care il intalnesc in drumul meu imi este superior prin ceva. De aceea incerc sa invat cate ceva pe langa fiecare. (S. Freud)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:

Toanca oare ce face? Nu a intrat deloc pe aici de cand a venit. Azi ma gandeam la ea..

Dani se joaca cu un creion tip bagheta si spune:
" Hocus pocus sa dispara mami !!! in baie!!
Hocus pocus sa dispara tati!!
Hocus pocus sa dispara Sandra!!"
Intrebarea mea: Daca disparem toti tu ce o sa faci?
Ma joc!!
Dar nu o sa plangi dupa noi?
Nu ca ma joc"

Bianca , mami de Sandra( 8.07.1997) si de Daniel (17.01.2006)
www.dropshots.com/biancas3" target="_blank">Poze cu noi
Poti sa ai orice valoare,sa fii DOMN(A) e o-intamplare,sa fii OM e lucru mare...
........Fiecare om pe care il intalnesc in drumul meu imi este superior prin ceva. De aceea incerc sa invat cate ceva pe langa fiecare. (S. Freud)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:

Bumbi, prietena mea calca (acum nu mai calca ca si-a luat femeie ) 5 camasi pt fiecare zi a saptamanii si le punea pe umeras. Nu se sifonau.
Si eu cand calcam le puneam pe umeras si nu se sifonau...
Era o vreme cand calcam si eu destul..camasi si pantaloni militari la dunga ... dar s-au terminat vremurile alea...acum umbla cu salopeta la servici, doar cand merge la unitate e in uniforma.

Bianca , mami de Sandra( 8.07.1997) si de Daniel (17.01.2006)
www.dropshots.com/biancas3" target="_blank">Poze cu noi
Poti sa ai orice valoare,sa fii DOMN(A) e o-intamplare,sa fii OM e lucru mare...
........Fiecare om pe care il intalnesc in drumul meu imi este superior prin ceva. De aceea incerc sa invat cate ceva pe langa fiecare. (S. Freud)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi_2005 spune:

Wow ce viteza aveti la scris, numai vad ca se schimba capitolul . Noi suntem la Nasaud inca, maine il las pe Alain o zi de verificare singur ca saptamana viitoare vreau sa mergem 2-3 zile undeva. Mi-e ciuda ca am ratat cazarea asta http://www.turistinfo.ro/baile_felix/cazare-baile_felix/pensiunea_tirol-c41902.html pun link sa o aveti si voi in calcul pt Felix ca mi se pare cea mai ok vila de acolo dar luna asta cica nu mai au locuri , acum tot caut altceva o sa stam acolo o zi sau doua si apoi sa vedem unde ne taie capul sa mai mergem. Ieri seara i-am facut mamei tort aniversar si o cina frantuzeasca au carait la inceput dar apoi au mancat tot, la pranz am fost la gratare si pana sa umflam ceva piscina mare a venit o ploaie cu tunete zica ce venea apocalipsa, macar la noi ploua mereu dar linistit nu sa faci atac de cord
Cristina inteleg ca Razvan e ok daac vorbesti de lectii bine ca ati scapat.
Bumbi ai o bona de nota 100 dar cum zic fetele sa fii mereu atenta ca dupa ce faze am vazut ca se pot intampla ... la il tragi de limba pe Sebi.
Bianca eu fac ciorba pt 2 zile adica mancam in ziua in care o fac si inca o zi cam asta imi e stilul nu imi place mancarea care a stat mult in frigi dar e buna cu siguranta si mai multa vreme.
Cu gradi ce sa zic eu am optat clar pt grupa mica la Alain cum nu vb inca ok franceza nu vrea sa se simta ultimul din clasa sa fie marginalizat ca nu se integreaza dar e diferenta asta cu limba... la scoala aia privata asta imi era una din probleme ca il bagau in grupa mijlocie si copii aia turuie si al meu saracul...
Cam atat de la noi, sper sa se mai razbune vremea sa ne lase in pace.

Adevarul, pur si simplu, este rareori pur si nu este niciodata simplu. Oscar Wilde

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Citat:
citat din mesajul lui szaboali

Da Maraki dar mie mi-a spus directoarea ca nu imi garanteaza ca o sa aiba loc in grupa mare pregatitoare cand oi vrea io...si apoi stiu io ce inseamna sa mergi la scoala de la 6 ani ca asa m-au dat pe mine...ca doar toate sportivele trebuiau sa fie in aceeasi clasa...si sincer nu o sa ii caut atunci o alta gradi, asta la care e Iarina e cam cea mai meseriasa de la noi si e si de stat, poate mai e poate una dar aia e privata si costa cam 10 mil pe luna...cam scump parerea mea...il mai duc si pe Ianis peste 2 ani si uite ce frumos ar trebui sa decartez io numa 20 mil pe luna.

Dar vorbind cu Mitica apoi am zis ca om pregati un pliculet frumos si sigur ne v-a gasi un loc pe undeva

Ali de
IARINA (16.02.2006) si IANIS (04.04.2008)


www.dropshots.com/iari_ianis" target="_blank">Comorile lu' mama


Si eu stiu ce inseamna scoala de la 6 ani si nu mi se pare deloc aiurea.Abea asteptam sa incep scoala si sa scap de somnul de dupa-amiaza de la gradi.Ali si eu am fost la clasa de gimnaste

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3
Angelo4
filmulete maraki5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Fetelor voi nu ati simtit nimic mai devreme???
5.8 grade Richter CUTREMUR

la 10 km adancime in zona Marea Neagra. Inspre Bulgari.


Vad ca parintii mei sant pe idle in mess de la ora cand s.a intamplat cutremurul....se simte nasol rau la mine in bloc mai ales ca a fost de aproape 6 grade...

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3
Angelo4
filmulete maraki5

Mergi la inceput